Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Remonty dróg w Chełmie

Miasto zmodernizuje kilka ulic oraz rondo na ul. Żwirki i Wigury.
Remonty dróg w Chełmie
Już niedługo to rondo zostanie rozbudowane o opaskę najazdową, aby ciężkie samochody nie odbijały si
Znaczące oszczędności przyniósł przetarg na remont ul. Podgórze. Chełmscy urzędnicy pozyskali na ten cel ponad 2 mln zl z rezerwy ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Drugie tyle mieli dołożyć z własnych środków. Wstępnie szacowali, że to zadanie może pochłonąć grubo ponad 4 mln zł. Tymczasem przetarg wygrała firma, która zadeklarowała się, że Podgórze wyremontuje za 3,1 mln zł. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze miasto chce przeznaczyć na kolejne inwestycje drogowe. – Wystąpiliśmy już do ministerstwa z propozycją takiego rozwiązania – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Cieszę się, że zostało to zaakceptowane i że zaoszczędzonych pieniędzy nie musimy zwracać, tylko możemy wykorzystać na inne równie ważne inwestycje. Prezydent przypomina, że podobne sytuacje miały już miejsce. W poprzednich latach dzięki zaoszczędzonej dotacji ministerialnej udało się wykonać chodniki przy ulicach Hrubieszowskiej i I Armii WP. Jedynym warunkiem, jakie stawiało ministerstwo było to, aby planowane inwestycje dotyczyły dróg krajowych, bądź wojewódzkich. Umożliwione przez ministerstwo prace drogowe mają objąć rondo u zbiegu ulic Hrubieszowskiej, Żwirki i Wigury i alei I AWP. Drogowcy planują wykonanie tam miedzy innymi opaski najazdowej. – Tak zwane najazdy wpływają na bezpieczeństwo ruchu, szczególnie w przypadku większych pojazdów, które w obecnej sytuacji często najeżdżają na krawężnik ronda, a następnie szybko odbijają w drugą stronę – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Odpowiedni pas z kostki brukowej powinien wyeliminować takie sytuacje. Oprócz tego, na całej szerokości ronda pojawić się ma nowa nawierzchnia asfaltowa. Podobnie na dojazdach z ulicy Żwirki i Wigury oraz od strony centrum Chełma. Nowy asfalt zyskać może również część al. I Armii Wojska Polskiego. Tam drogowcy przewidują ułożenie asfaltowego \"dywanika” na odcinku od wjazdu na osiedle Koniczynka do samego ronda. Sporych utrudnień w ruchu przysporzyć może natomiast planowany remont części ulicy Hrubieszowskiej. Prace mają objąć odcinek od ronda aż do ulicy Wiejskiej oraz całe skrzyżowanie z ul. Mościckiego. Dodatkowo pojawić się mogą nowe przejścia dla pieszych, a w niektórych miejscach przebudowane chodniki. ZDM opracowuje już niezbędną specyfikację. Chodzi o to, aby roboty na rondzie, drogach dojazdowych oraz części ulicy Hrubieszowskiej mogły zacząć się na początku września.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama