Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Fajsławice: Są pieniądze na szkołę i halę sportową

Dwa nowe skrzydła budynku, podjazd dla niepełnosprawnych, winda, nowoczesne instalacje multimedialne, a na zewnątrz klomby i chodniki. Wszystko to przewiduje projekt rozbudowy siedziby szkoły podstawowej i gimnazjum w Fajsławicach.
Fajsławice: Są pieniądze na szkołę i halę sportową
Zarząd województwa lubelskiego właśnie podpisał umowę na dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. W rachubę wchodzi blisko 1,9 mln zł. Do tego gmina ma dołożyć z własnych środków 472 tys. zł. W nowych skrzydłach szkoły mają znaleźć się nowoczesne sale lekcyjne, ale także świetlica i biblioteka. Wszystkie prace powinny zakończyć się przed końcem tego roku. Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego podobną umowę podpisał także z wójtem gminy Wola Uhruska. Tym razem chodzi o dofinansowanie budowy hali sportowej kwotą 4,6 mln zł z funduszów unijnych. Do tej pory w gminie nie było tego typu obiektu. Nowa hala stanie w pobliżu tamtejszego gimnazjum, obok gotowego już Orlika. Powstanie tam atrakcyjny kompleks sportowy dla dzieci i młodzieży. Wartość inwestycji to 5,8 mln zł. Jest szansa, że hala zostanie oddana do użytku już przed końcem sierpnia 2014.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama