Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Z Chełma do Włodawy pojedziemy szynobusem

Jest szansa, że z Chełma do Włodawy znowu będzie można dojechać pociągiem. I to już od sierpnia.
Z Chełma do Włodawy pojedziemy szynobusem
(Maciej Kaczanowski)
O reaktywowanie kolejowego połączenia z Włodawą zabiegają władze Chełma i Włodawy, wspierane przez samorządy gmin Chełm, Włodawa, Ruda Huta i Wola Uhruska. Taka linia działała kilkanaście lat temu. – Rozmowy prowadzone są między naszymi samorządami, Urzędem Marszałkowskim oraz Przewozami Regionalnymi – przyznaje Agata Fisz, prezydent Chełma. – Z pisma, jakie ostatnio otrzymaliśmy od Zarządu Województwa, wynika, że pojawiły się oszczędności, które w części mogłyby być przeznaczone na sfinansowanie planowanego połączenia. Dla nas to bardzo dobra wiadomość. Jeśli Zarząd Województwa rzeczywiście przeznaczy na ten cel pieniądze, to i tak gminy będą musiały się do tego dołożyć. – W rachubę wchodzi około 20-30 tys. zł – mówi Stanisław Mościcki, wiceprezydent Chełma. – W najbliższych dniach zorganizujemy spotkanie, aby to omówić. Ze swojej strony oczywiście jesteśmy gotowi wnieść finansowy udział. Według wstępnych założeń, linia Chełm–Włodawa obsługiwana byłaby przez szynobus kursujący w soboty i niedziele. Jest to pomysł na dwa miesiące. Jeśli się sprawdzi, gminy będą starały się wydłużyć ten czas.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama