Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strażnicy graniczni szkolą się na wodnych ratowników

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym ratownictwa wodnego. Partnerem było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Strażnicy graniczni szkolą się na wodnych ratowników
Instruktorami strażników byli doświadczen ratownicy z WOPR (Straż Graniczna)
– Nasi koledzy z WOPR w fachowy sposób prezentowali uczestnikom szkolenia zasady oraz różne techniki udzielania pomocy osobom, które się topią – mówi chor. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta NOSG. – Na tym etapie szkolenie miało charakter teoretyczny. W ramach kolejnego etapu nasi funkcjonariusze będą doskonalili się w roli ratowników już na wodzie. Granica ochraniana przez NOSG na 400 kilometrowym odcinku biegnie wzdłuż Bugu, który z uwagi na swoja dziewiczość i wartki nurt uchodzi za rzeke bardzo niebezpieczną. Od wiosny do jesieni rzeka ta jest patrolowana. Obecnie oddział dysponuje już 16 nowoczesnymi łodziami motorowymi.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama