Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Śledztwo w szpitalu w Chełmie

Prokuratura wszczęła śledztwo m.in. w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez p.o. dyrektora Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala w Chełmie.
Śledztwo w szpitalu w Chełmie
(Archiwum)
Śledczy mają także sprawdzić, czy komisja przetargowa poświadczyła nieprawdę w dokumentacji przetargu na dzierżawę szpitalnych pomieszczeń. Śledztwo prowadzi Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Zostało wszczęte po tym, jak poseł Beata Mazurek złożyła do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Według informacji z biura pani poseł, wymienione nieprawidłowości wyszły na jaw po kontroli, jaką od grudnia 2010 r. do sierpnia 2011 r. prowadziło w szpitalu Centralne Biuro Antykorupcyjne. W wystąpieniu pokontrolnym była mowa m.in. o nieprawidłowościach przy przetargu na dzierżawę pomieszczeń. To wyrządziło szkodę w wysokości ponad 1,4 mln zł. Obowiązki dyrektora szpitala do lipca 2011 r. pełnił Mariusz K. Zastąpił go wówczas powołany na to stanowisko dyrektor Robert Lis.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama