Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa: Darmowa szkoła rodzenia w szpitalu

W szpitalu ruszyły bezpłatne zajęcia dla przyszłych rodziców. Spotkania prowadzą doświadczeni pracownicy ginekologii i położnictwa.
Włodawa: Darmowa szkoła rodzenia w szpitalu
Pierwsze zajęcia w Szkole Rodzenia odbyły się 13 listopada, ale cały czas można się zapisywać. – Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich kobiet od co najmniej 24 tygodnia ciąży – mówi Renata Włostowska, rzecznik SP ZOZ we Włodawie. – Wcześniej udział w zajęciach i ćwiczeniach nie jest wskazany ze względu na ryzyko poronienia. Szkoła Rodzenia jest przeznaczona dla obojga rodziców. Zajęcia są refundowane. Program obejmuje sześć spotkań, a każde trwa po ok. 2,5 godziny. Wśród tematów poruszanych w części wykładowej są naturalne metody regulacji poczęć, zasady prawidłowego odżywiania podczas ciąży oraz pozycje wskazane do karmienia niemowlęcia. Specjaliści tłumaczą też, jaka dokumentacja potrzebna jest w szpitalu, gdy na świat przychodzi dziecko. Jednak przede wszystkim przyszli rodzice dowiadują się na zajęciach, jak ocenić stan zdrowia noworodka i jak go pielęgnować. Dodatkowo wszystkie przyszłe mamy kończące Szkołę Rodzenia, otrzymają małą wyprawkę dla dziecka. Każdy rodzic dostanie także dyplom ukończenia kursu.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama