Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Nielegalnie zablokowali rondo. Nie chcą zmian w komunikacji

O 6.30 do 8 rano grupa 80 osób zablokowało rondo Jana Pawła II w Chełmie. W ten sposób protestowali przeciwko zmianom w organizacji komunikacji podmiejskiej. Policja spisywała protestujących i zapowiada skierowanie wniosków o ukaranie do Sądu Grodzkiego.
Chełm: Nielegalnie zablokowali rondo. Nie chcą zmian w komunikacji
Mieszkańcy w proteście zablokowali rondo Jana Pawła II. (Zdjęcie od Czytelnika)
Mieszkańcy podchełmskich gmin Wola Uhruska i Ruda Huta protestują przeciwko zmianom w komunikacji z Chełmem. – Od jutra busy łączące nasze dwie gminy z Chełmem nie będą mogły rozwozić ludzi po mieście. Zmiana dotknie młodzież szkolną, która jednym autobusem dojeżdżała do szkoły – mówi Dariusz Toporowski, uczestnik protestu. Do dzisiaj busy z Woli Uhruskiej i Rudej Huty rozwożą ludzi po całym Chełmie, korzystając z przystanków autobusowych. Od jutra będą mogły wysadzać pasażerów wyłącznie na przystanku przy Jana Pawła II, przy hotelu Kamena. Tak zdecydowały władze Chełma. – Nie chcemy zmian, bo na każdego ucznia trzeba będzie wydać miesięcznie więcej o 50-60 złotych na bilety komunikacji miejskiej – dodaje Toporowski. Mieszkańcy w proteście zablokowali rondo Jana Pawła II. Między 6.30 a 8 były spore trudności w ruchu samochodów, bo 80 osób bez przerwy chodziło po przejściu dla pieszych. – Spisywaliśmy protestujących i będziemy kierować wnioski o ukaranie do Sądu Grodzkiego za spowodowanie trudności w ruchu – mówi mł. asp. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Na 13 zaplanowano rozmowy protestujących z władzami Chełma. Jeżeli negocjacje nie przyniosą efektów, wówczas protestujący ponownie zablokują rondo JP II. Protest potrwa od 14 do 16.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama