Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Encyklopedia Chełma. Ukazał się czwarty tom publikacji

To wydawnictwo bez precedensu na rodzimym rynku księgarskim. Ponad 1000 stron w czterech tomach liczy sobie już Encyklopedia Chełma. Wśród kilkuset haseł żmudnie opracowanych przez grono ponad 30 osób znajdziemy prawdziwe kompendium wiedzy o mieście, jego historii, ludziach i ważnych dla niego wydarzeniach. Podobnymi opracowaniami może poszczycić się niewiele miast w Polsce.
Encyklopedia Chełma. Ukazał się czwarty tom publikacji
To nie było łatwe zadanie - mówi Zygmunt Gardziński z zespołu redakcyjnego Encyklopedii Chełmskiej

Autor: wz

- Oddajemy w ręce czytelników tom II "Miejsca – część 2.", czyli hasła od litery L do Z. To owoc pracy całego zespołu historyków, regionalistów, ale przede wszystkim ludzi zakochanych w Chełmie – mówi Zygmunt Gardziński z komitetu redakcyjnego Encyklopedii Chełma.

Wydawnictwo zapoczątkował w 2010 roku prof. dr hab. Andrzej Stępnik, ówczesny wykładowca PWSZ w Chełmie. Pierwszy tom, zatytuowany "Ludzie" i liczący 600 haseł, ukazał się rok później. Następne pojawiały się w latach 2013 i 2017. Większość nakładu trafi do chełmskich szkół oraz bibliotek i tak skorzystają z nich chełmianie, którzy chcą lepiej poznać historię swego miasta.

Encyklopedię redaguje zespół w składzie: Zygmunt Gardziński, Zbigniew Lubaszewski, Paweł Kiernikowski, Zbigniew Waldemar Okoń, Andrzej Rybak, Iwona Lasek Surowiec, Elżbieta Kuszelewska. Wydawcami są Chełmskie Towarzystwo Naukowe, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie,


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Reklama