– Pokazujemy nasze kamelie, bo pięknie wyglądają – mówi Elżbieta Parol z firmy ogrodniczej Acer z Komarowa-Osady.
– Wczoraj łopaty do odśnieżania, a dzisiaj u nas wiosna! Zakwitły nasze kamelie, które dzięki odpowiedniej, wieloletniej pielęgnacji odwdzięczają się pięknymi kwiatami i dają nam namiastkę wiosny, kiedy za oknem śnieżne zaspy. Kamelia jest to bardzo wymagająca roślina, którą ciężko jest utrzymać w naszym klimacie. My mamy jednak na to swoje sprawdzone sposoby, którymi chętnie podzielimy się z naszymi klientami – zachęcają właściciele firmy, która projektuje ogrody, ale także oferuje artykuły ogrodnicze.
Kamelia to roślina z rodziny herbatowatych, może mieć kwiaty białe, różowe lub czerwone. Większość gatunków pochodzi z Azji. W Europie mamy je od połowy XVIII wieku.
![Wiosna pod szkłem. U ogrodników z Zamojszczyzny zakwitły kamelie [zdjęcia] Wiosna pod szkłem. U ogrodników z Zamojszczyzny zakwitły kamelie [zdjęcia]](https://static2.dziennikwschodni.pl/data/articles/xl-wiosna-pod-szklem-u-ogrodnikow-z-zamojszczyzny-zakwitly-kamelie-zdjecia-1751735930.jpg)













Komentarze