Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piłkarz Motoru Lublin i wychowanek Górnika Łęczna zagrali w kadrze do lat 19

Reprezentacja Polski do lat 19, w składzie z zawodnikiem Motoru Filipem Lubereckim przegrała w pierwszym meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy z Macedonią Północną 0:2.
Piłkarz Motoru Lublin i wychowanek Górnika Łęczna zagrali w kadrze do lat 19
Filip Luberecki w meczu z Macedonią Północną spędził na boisku ciut ponad godzinę

Autor: Wojciech Szubartowski

Trener Biało-Czerwonych Wojciech Kobeszko od pierwszej minuty spotkania, które było rozgrywane w Toruniu posłał na murawę nie tylko gracza Motoru, ale i wychowanka Górnika Łęczna Dawida Tkacza, który obecnie jest zawodnikiem Widzewa Łódź. Luberecki spędził na murawie ciut ponad godzinę, a Tkocz został zmieniony w przerwie.

Polacy szybko stracili bramkę, kiedy w 12 minucie wynik otworzył Nikola Velickovski. W 70 minucie rywale ustalili rezultat na 2:0, a na listę strzelców wpisał się Muhamed Elmas. Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają w najbliższą sobotę. Tym razem zmierzą się z Kazachstanem (stadion w Inowrocławiu).

Występ naszej drużyny na pewno jest dużym zaskoczeniem. W końcu trener Kobeszko ma do dyspozycji piłkarzy z uznanych akademii jak: Thomas Guercio (Inter Mediolan), Dariusz Stalmach (AC Milan) czy Michał Rosiak (Arenal), ale i zawodników, którzy potrafią błyszczeć już w ekstraklasie. Dawid Drachal niedawno zaliczył przecież hat-tricka.

W drugim meczu Niemcy pokonały Kazachstan 6:0 i po pierwszej kolejce, to nasi zachodni sąsiedzi objęli prowadzenie w grupie.

Polska – Macedonia Północna 0:2 (0:1)

Bramki: Velickovski (12), Elmas (70).

Polska: Mikułko – Guercio, Pitan, Ziółkowski, Luberecki (62 Lewicki), Kowalski (62 Śmiglewski), Rosiak, Stalmach (78 Bartlewicz), Drachal (78 Terlecki), Tkacz (46 Dziuba), Nsangou.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama