Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Cemex zgarnia kolejną nagrodę

Cemex Polska znalazł się w gronie laureatów plebiscytu towarzyszącego konferencji „Konkurencyjne Lubelskie 2025”. Przyznane wyróżnienie potwierdza docenienie działań firmy w regionie w obszarach związanych z ESG (Environmental, Social and Governance).
Cemex zgarnia kolejną nagrodę
Statuetkę w imieniu Cemex Polska odebrał Jarosław Sawecki, menedżer strategii dwutlenku węgla, produkcji cementu i wytwarzania w regionie EMEA w Cemex Polska.

Autor: Cemex Polska

Organizowana w Lublinie konferencja „Konkurencyjne Lubelskie 2025” to projekt zapoczątkowany przez magazyn „Panorama Lubelska”, stanowiący przestrzeń do spotkań liderów biznesu, przedstawicieli lokalnych samorządów oraz ekspertów branżowych. W tym roku oficjalnym partnerem wydarzenia została Cementownia Chełm, należąca do Cemex Polska.

Chełmski zakład jest światowym pionierem w wykorzystaniu paliw alternatywnych w produkcji klinkieru. Ograniczając zużycie węgla kamiennego i wdrażając nowoczesne rozwiązania proekologiczne, cementownia wspiera ochronę środowiska. Istotne są również inicjatywy podejmowane na rzecz lokalnej społeczności, które czynią firmę nie tylko solidnym partnerem biznesowym, lecz także przyjaznym sąsiadem.

Plebiscyt towarzyszący wydarzeniu pozwolił wyróżnić firmy będące promotorami zrównoważonych i etycznych praktyk, a jednocześnie rozwijające swoje biznesy w duchu ESG. Kapituła konkursowa kierowała się oceną działań przedsiębiorstw, ich bieżącej aktywności oraz rozwoju w zakresie odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i jakości zarządzania. Dzięki analizie realnych inicjatyw lokalnych firm zachowano obiektywizm wyboru. Wyróżnienia wręczono podczas konferencji, a statuetkę w imieniu Cemex Polska odebrał Jarosław Sawecki, menedżer strategii dwutlenku węgla, produkcji cementu i wytwarzania w regionie EMEA w Cemex Polska.

– Otrzymanie tak wyjątkowego wyróżnienia to dowód na to, że nasze działania są nie tylko dostrzegane, ale i doceniane. Firma Cemex od lat stawia na innowacje, jakość oraz zrównoważony rozwój w branży budowlanej. Wierzymy, że odpowiedzialne podejście do biznesu i troska o środowisko to klucz do przyszłości tego sektora. To wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy nad rozwiązaniami, które wspierają naszych klientów, a jednocześnie ograniczają wpływ na klimat – przekazał Jarosław Sawecki.

Podczas tegorocznej konferencji eksperci i samorządowcy dyskutowali o kluczowych obszarach wpływających na konkurencyjność i trwałość firm w regionie. Poruszono tematykę nowoczesnych technologii, w tym rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, oraz ich wpływu na rozwój biznesu. Nie zabrakło również zagadnień związanych z ESG, zrównoważonym rozwojem, ekspansją e-commerce i cyfrową gospodarką.

Źródło: Cemex Polska


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama