Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STUDNIÓWKA 2026 - zobacz galerię zdjęć!
Reklama

Tragiczne odkrycie w gminie Gorzków. Nie żyje 74-letni mężczyzna

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 74-letniego mieszkańca gminy Gorzków. Jego ciało odnaleziono w sobotę na terenie prywatnej posesji. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna mógł umrzeć w wyniku wychłodzenia organizmu.
Tragiczne odkrycie w gminie Gorzków. Nie żyje 74-letni mężczyzna

Autor: pixabay.com

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 stycznia. Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu zwłok mężczyzny na jednej z posesji w gminie Gorzków. Na miejsce skierowano policjantów, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili niezbędne czynności.

- Policjanci ustalili, iż zmarły to 74-letni mieszkaniec gminy Gorzków, który poprzedniego dnia spożywał alkohol ze znajomym. Wracając do swojego domu najprawdopodobniej przewrócił się na śliskiej drodze i upadł po czym uległ wychłodzeniu - informuje podkomisarz Anna Chuszcza z krasnostawskiej policji. 

Śledczy podkreślają, że nic nie wskazuje na udział osób trzecich. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która ma jednoznacznie określić przyczynę zgonu.

Policja przy tej okazji apeluje o czujność i reagowanie w okresie zimowym. Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób samotnych, nietrzeźwych oraz znajdujących się w kryzysie bezdomności. Wychłodzenie organizmu może rozwijać się szybko i stanowić bezpośrednie zagrożenie życia.

Funkcjonariusze przypominają, że każdy sygnał ma znaczenie. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, by wezwać pomoc i zapobiec tragedii. Pomocnym narzędziem jest także Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w której dostępna jest kategoria „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Dzięki niej można anonimowo wskazać miejsca, gdzie przebywają osoby potrzebujące wsparcia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że ostatniej nocy z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi mrozami sięgającymi nawet -20 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna może być nawet o kilka stopni niższa. Ostatniej nocy najniższą temperaturę w całej Polsce odnotowano w województwie lubelskim - w Zamościu termometry wskazały -24 stopnie Celsjusza. Alert dotyczący silnych mrozów obowiązuje do wtorku (20 stycznia).

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama