Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2026 | Lublin | bilety na eBilet.pl

„Wiosenna Dycha” w Lublinie. W niedzielę biegacze opanują ulice, będą utrudnienia

W najbliższą niedzielę (12 kwietnia) przez centrum i południowe dzielnice Lublina przebiegnie blisko 900 uczestników „Wiosennej Dychy”. W związku z organizacją zawodów kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu, a komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy.
„Wiosenna Dycha” w Lublinie. W niedzielę biegacze opanują ulice, będą utrudnienia

Autor: DW/archiwum

Zawody odbędą się w godzinach od 9:00 do 11:00. Start i meta zaplanowane są na Placu Po Farze, a trasa poprowadzi przez ścisłe centrum miasta oraz tereny rekreacyjne wzdłuż Bystrzycy.

Biegacze pobiegną m.in. ulicami Grodzką, Bramową, Królewską, Wyszyńskiego i Zamojską, a następnie w kierunku Mostu Kultury oraz bulwarami nad Bystrzycą. Trasa obejmuje także Park Ludowy, okolice ul. Nadbystrzyckiej, wąwóz Rury, a dalej ul. Filaretów, Zana i Narutowicza. Ostatni odcinek prowadzi przez Krakowskie Przedmieście z powrotem na Stare Miasto.

W czasie biegu ruch na trasie będzie ograniczony, a w niektórych miejscach czasowo wstrzymywany. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą służby organizatora, a także policja i straż miejska, które będą kierować ruchem.

Utrudnienia odczują również pasażerowie komunikacji miejskiej. Na czas zawodów autobusy i trolejbusy zostaną skierowane na trasy objazdowe. Szczegółowe informacje w tej sprawie ma przekazać Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.

Organizatorzy apelują do kierowców o wcześniejsze zaplanowanie przejazdów i – jeśli to możliwe – omijanie centrum miasta w godzinach trwania biegu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama