Jak informuje jednostka, podczas ćwiczeń wykorzystywane będą środki pozoracji pola walki, w tym ślepa amunicja oraz granaty dymne. Oznacza to, że w okolicy mogą pojawić się głośne odgłosy przypominające strzały, a także zadymienie.
– Informujemy, że we wtorek 23 czerwca żołnierze 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej będą realizować szkolenie na Pasie Ćwiczeń Taktycznych „Majdanek”. W trakcie zajęć wykorzystywane będą środki pozoracji pola walki, m.in. ślepa amunicja i granaty dymne – przekazała brygada w komunikacie.
Wojsko podkreśla, że działania mają charakter szkoleniowy i są elementem regularnego przygotowania żołnierzy do wykonywania zadań służbowych. Mieszkańcy nie powinni więc niepokoić się hałasem czy widokiem dymu unoszącego się nad terenem ćwiczeń.
19 Lubelska Brygada Zmechanizowana zwraca jednocześnie uwagę, że w czasie szkolenia w rejonie obiektu może występować zwiększona aktywność wojskowa.
Pas Ćwiczeń Taktycznych „Majdanek” jest jednym z miejsc wykorzystywanych przez lubelskich żołnierzy do prowadzenia zajęć szkoleniowych i doskonalenia umiejętności bojowych.


Komentarze