Krasnostawskie szkoły realizują program „Bądź bezpieczny nad wodą”. Większość zajęć odbywała się na krytej pływalni. Nauczyciele prowadzący lekcje oraz rodzice, którzy przychodzili tu ze swoimi dziećmi narzekali, że basen nie jest przystosowany do nauki pływania dla maluchów.
31.05.2006 19:53
To już przeszłość. Przed niespełna dwoma tygodniami zakończyła się modernizacja basenu. – Jeden tor został wypłycony – informuje Damian Kozyrski z Urzędu Miasta. – Na nim właśnie będzie prowadzona nauka pływania. Będą mogły z niego korzystać także osoby niepełnosprawne.
Atrakcją dla maluchów jest zjeżdżalnia oraz zestaw do zabaw wodnych, m.in. dmuchane zwierzaki, piłki, czy zestaw do koszykówki wodnej. Modernizacji dokonano w ramach projektu pn. „Intensyfikacja polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży poprzez rozbudowę infrastruktury sportowej w Krasnymstawie”. Realizowane są już kolejne etapy tego programu. Między innymi w miejscu istniejących boisk do piłki plażowej powstaną profesjonalne korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią oraz boiska do piłki siatkowej.
Projekt realizowany jest we współpracy z trzema miastami partnerskimi Krasnegostawu na Ukrainie: Turijskiem, Kivercami i Horochovem, w ramach Programu Sąsiedztwa Polska–Białoruś–Ukraina”. Będzie kosztował blisko 465 tys. zł. 75 procent tej kwoty pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (szer)
Podziel się
Oceń
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy. Zaloguj się aby dodać komentarz.
Komentarze