Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Delfinki ze Świdnika

288 uczniów z trzecich klas szkół podstawowych za darmo uczy się pływać w ramach projektu "Świdnickie Delfinki. - Chcemy, aby dzieci umiały pływać - mówi Tomasz Szydło, zastępca burmistrza. - Zajęcia na basenie rozpoczęły się 28 kwietnia. Potrwają do 15 grudnia.
Uczniowie będą się uczyć pływać także w wakacje. Po pierwsze dlatego, żeby zorganizować im czas w lecie. Ale chodzi również o to, żeby uczniowie, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach w roku szkolnym, dostali szansę.

Dzieci pływają głównie w soboty. - W ciągu tygodnia basen jest oblężony - dodaje Szydło. - A na razie do dyspozycji mamy tylko jeden.

Uczniowie podczas zajęć nauczą się również zasad bezpiecznego przebywania w wodzie i w jej pobliżu. Lekcje są połączone z elementami ratownictwa.

Projekt jest w połowie finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama