Siedem meczów, trzy remisy i cztery porażki – tak do środowego popołudnia wyglądał bilans letnich sparingów puławskiej Wisły.
W ósmym spotkaniu kontrolnym podopieczni trenera Marcina Jałochy przegrali po raz piąty. Tym razem silniejsza okazała się III-ligowa Broń Radom, która wygrała 1:0. Jedyny gol w tym meczu padł w drugiej połowie.
W wyjściowym składzie puławskiej drużyny pojawił się obrońca Norbert Jędrzejczyk, z którym zaledwie dzień wcześniej Wisła podpisała roczną umowę. 24-letni Jędrzejczyk występował w ub. sezonie w I-ligowej Chojniczance Chojnice (zaliczył 33 mecze), zaś wcześniej grał m.in. w Zniczu Pruszków, Starcie Otwock i Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Jest piątym tego lata nowym nabytkiem wiślaków.
Trener Jałocha liczy, że na tym się nie skończy. – Chciałbym żebyśmy pozyskali jeszcze dwóch zawodników, którzy mogliby wskoczyć do podstawowego składu. Chodzi o napastnika i bocznego pomocnika – mówi szkoleniowiec.
Jeśli chodzi o atak to kandydat już jest i nawet zagrał przeciwko Broni. Mowa o Łukaszu Zaniewskim, który w minionym sezonie wywalczył z Pogonią Siedlce awans do I ligi. W czerwcu skończył mu się kontrakt, którego nie przedłużył.
22-latek strzelił na boiskach II ligi wschodniej dziewięć bramek. – To ciekawy zawodnik, ale trudno powiedzieć czy zostanie w klubie. Wszystko zależy od jego oczekiwań i naszych możliwości budżetowych – tłumaczy Jałocha.
W sobotę Wisła zagra ostatni sparing z Orlętami Radzyń Podlaski. Trener Jałocha chce w tym spotkaniu wystawić jedenastkę zbliżoną do tej, jaka 2 sierpnia wybiegnie na boisko w meczu ligowym z Okocimskim Brzesko. Jej trzon już jest.
– W 80 procentach będzie taka jaka wyszła przeciwko Broni. Liczę też na powrót w trakcie rozgrywek kontuzjowanych: Litwiniuka, Budzyńskiego, Charzewskiego i Gawrysiaka – kończy szkoleniowiec.
Broń Radom – Wisła Puławy 1:0 (0:0)
Wisła: Zolech – Edwards, Jędrzejczyk, Pielach, Barański, Lisiecki, Machalski, Wiącek, Szczotka, Zaniewski, Nowak oraz Wrzesiński, Gorskie, Osiak, Pożak, Filipow, Martuś, Maksymiuk, Niezgoda.
WIsła Puławy przegrała z Bronią Radom 0:1
Wisła Puławy przegrała w środę na wyjeździe sparing z Bronią Radom 0:1. W zespole testowany był Łukasz Zaniewski z Pogonii Siedlce
- 23.07.2014 20:04
Reklama












Komentarze