Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Tematyczne:

Zdrowie

Przetarg na stoły operacyjne w Centrum Onkologii. Firmy twierdzą, że był ustawiony

Przetarg na stoły operacyjne w Centrum Onkologii. Firmy twierdzą, że był ustawiony

Kolejne kontrowersje wokół przetargu ogłoszonego przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dwie firmy twierdzą, że przetarg na stoły operacyjne został ustawiony pod wyroby konkretnego producenta 15.05.2015 07:45
Jak obniżyć wiek serca. Bus przyjedzie do Białej Podlaskiej i Lublina

Jak obniżyć wiek serca. Bus przyjedzie do Białej Podlaskiej i Lublina

Pomiary ciśnienia, cholesterolu oraz wieku serca w specjalnie przystosowanym busie kampanii „Ciśnienie na Życie”. Już 20 i 21 maja na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Badania są bezpłatne. 13.05.2015 08:39
6-latka zmarła. Lekarka nie przyznaje się do winy, nie przychodzi do sądu

6-latka zmarła. Lekarka nie przyznaje się do winy, nie przychodzi do sądu

Opóźnia się proces lekarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Kobieta jest oskarżona o błąd w sztuce – zdaniem śledczych przyczyniła się do śmierci 6-letniej pacjentki. Doktor Elżbieta Ł.-K. nie przyznaje się do winy, nie stawia się w sądzie. 12.05.2015 10:38
We wtorek strajk ostrzegawczy pielęgniarek

We wtorek strajk ostrzegawczy pielęgniarek

We wtorek pielęgniarki i położne z województwa lubelskiego, podobnie jak ich koleżanki z innych części Polski, wezmą udział w strajku ostrzegawczym, który rozpocznie się o godz. 12 na placu Litewskim w Lublinie. 12.05.2015 07:00
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Łóżka są, nie ma pieniędzy na leczenie

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Łóżka są, nie ma pieniędzy na leczenie

Będący już w fatalnej sytuacji finansowej szpital przy al. Kraśnickiej może stracić jeszcze część swojego kontraktu na rzecz Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – alarmują związkowcy. Wszystko przez to, że COZL ma problemy ze zdobyciem własnego kontraktu 11.05.2015 12:04
Jak pomóc pacjentowi w stanie krytycznym. Najlepsi w symulacji medycznej

Jak pomóc pacjentowi w stanie krytycznym. Najlepsi w symulacji medycznej

III Mistrzostwa Polski w Symulacji Medycznej SimOlympics 2015, które odbyły się w ubiegłą sobotę w Lublinie, wygrała drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 11.05.2015 08:41
Łuków: Po aferze z Zosią dyrektor szpitala traci pracę

Łuków: Po aferze z Zosią dyrektor szpitala traci pracę

Brak należytej opieki i zaniedbania personelu pielęgniarskiego na oddziale dziecięcym naraziły na szwank dobre imię szpitala i powiatu. To jeden z powodów odwołania ze stanowiska Grzegorza Gomoły, dyrektora szpitala św. Tadeusza w Łukowie 08.05.2015 12:45
SimOlympics 2015: Finały mistrzostw Polski w symulacji medycznej

SimOlympics 2015: Finały mistrzostw Polski w symulacji medycznej

W najbliższą sobotę w Centrum Symulacji Medycznej (ul. Chodźki 19, aula Auditorium Maximum) odbędą się finały III Mistrzostw Polski w Symulacji Medycznej SimOlympics 2015. 07.05.2015 20:16
Cztery dni awarii Orange. Telefony w szpitalu zamilkły. Mogło skończyć się tragedią

Cztery dni awarii Orange. Telefony w szpitalu zamilkły. Mogło skończyć się tragedią

Ratownicy z karetek nie mogli dodzwonić się do lekarzy, a lekarze do punktu krwiodawstwa. W sobotę we włodawskim szpitalu zamilkły telefony. – Mamy pacjentów w bardzo ciężkim stanie, liczy się każda sekunda – mówi ordynator chirurgii. Sieć Orange awarię usuwała aż cztery dni 07.05.2015 18:00
Pielęgniarki będą strajkować. 'Za mało zarabiamy, jest nas coraz mniej'

Pielęgniarki będą strajkować. 'Za mało zarabiamy, jest nas coraz mniej'

Wyższe wynagrodzenia, większe obsady dyżurów i gwarancja zatrudnienia dla absolwentów studiów pielęgniarskich na przynajmniej dwa lata. To główne postulaty pielęgniarek i położnych, które na 12 maja szykują strajk. 07.05.2015 09:08
Marihuana medyczna może być przełomem

Marihuana medyczna może być przełomem

Rozmowa z dr. n. med. Jackiem Gawłowiczem, zastępcą ordynatora oddziału neurologicznego wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie 02.05.2015 08:04
Warsztaty, kącik, szkoła. Prorodzinna gmina Wólka

Warsztaty, kącik, szkoła. Prorodzinna gmina Wólka

Kącik do karmienia piersią w budynku gminy, bezpłatne konsultacje pediatruczne, dietetyczne i faramaceutyczne – to wszystko w ramach programu ,,1000 pierwszych dni dla zdrowia”, który będzie realizowany przez podlubelską gminę Wólka. 01.05.2015 19:14

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama