Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 22 sierpnia 2019 r. o 18:43 Powrót do artykułu
Pięknie. To też sukces dobrej zmiany? A tak całkiem poważnie: nowotwory będą niestety dziesiątkowały Polaków jak wojna, wróg tylko inny. Powodów każdy z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka. Czy to właściwy krok? Czy kiedykolwiek w PL pojawią się zarzuty niegospodarności dla osób, które spowodowały podobne problemy? Czy jednak dalej ten sam schemat będzie powtarzany?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to jest fabryka jakaś, żeby wydział zamykać bo nierentowny? Może by tak jakiś departament NFZ zamknąć, bo to na pewno nierentowne jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie postępowanie jest skandaliczne. Jak można zamykać tak ważne oddziały? Na leczeniu tak poważnych chorób nie można zarabiać i NFZ powinien znaleźć na to pieniądze. Rząd też, bo przecież chwalili się że kolejki zmaleją. Na leczenie nie ma pieniędzy ale dla Rydzyka są!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Onkologia to i tak nie jest leczenie, to ryzyko większe niż próba życia z chorobą, kiedyś nie było chemii i ludzie albo żyli albo umierali teraz za wcześnie podają chemię bo widzą nawet najmniejszą zmianę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra zmiana cała Polska rozj...bana. Pis jeszcze nie powiedział drugiego słowa. W drugiej kadencji to dopiero będzie się działo. Powtórka z 1989 roku, z tym że tym razem poleje się dużo krwi. Tak jak marzy o tym A.Duda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwiia się MPK, zwija onkologia, ubywa zieleni, rosną zyski dewelloperów. Lublin tonie w betonie i niemocy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po co szpital przecież tam widać że człowiek jest prochem, jest słaby, przemijający a to nie pasuje w zwodniczym świecie "młodych, pięknych i bogatych". Dobrze mieć ufność w JEZUSIE BOGU ŻYWYM ______ google : "athanasia chrześcijanie będą mieć nowe niezniszczalne ciała "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezrefleksyjnie zauroczonych "dobrą zmianą" żadne argumenty na szkodliwość tych kanalii już nie przekona, ale musimy starać się zadbać o najmłodsze pokolenie. Nowotwór może dopaść każdego, ale tylko wybrańcy będą mieć szansę walczyć o życie.... Trzymajcie swoje potomstwo daleko od kieckowych szubrawców nie tylko gwałcących i molestujących dzieci, ale i czerpiących horrendalne kwoty kosztem również służby zdrowia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za dwa oddziały jeszcze zamknąć , i szpital wyjdzie na prostą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kur... jaka darmowa służba zdrowia stary...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nieprawda, że oddział jest nierentowny, w 2018 roku została przyjęta ilość pacjentów równoważna ilości pacjentów przyjętych na Internę. Może niech Borek pokaże, w którym roku onkologia przyniosła straty. Owszem, łóżek jest 6. Obecnie, bo jeszcze 3m-ce wstecz było 18. Lóżka nie wykazywały obłożenia, niewielu pacjentów spędzało więcej jak 3 doby ale korzystali z nich pacjenci na tzw. chemię jednodniową, wygodnie, z poszanowaniem pacjenta a nie jak w COZL gdzie pacjenci siedzą po kilka godzin na krzesłach, w ścisku. I znowu Borek kłamie mówiąc o komfortowych warunkach w COZL. Tam pacjent jest jednym z setek chorych, którymi nikt się za bardzo nie przejmuje, chyba, że jest to osoba duchowna lub znajomy......... . Prośba pacjentki o wstawiennictwo i zbadanie sprawy przez Dziennik chyba o czymś świadczy. Gdyby pacjentom było tak źle, a w COZL tak dobrze, to pacjenci by nie prosili o pomoc Dziennik tylko hip,hip,hura pomknęli do COZL. Pytanie, dlaczego w tym szpitalu nie likwiduje się Interny lub Pediatrii ,które przynoszą straty. O ignorancji osób które podjęły decyzję o likwidacji (Urząd Marszałkowski) świadczy również to, że nikt nie pomyślał co będzie z pacjentami Nefrologii, którzy otrzymują pulsy z Endoxanu, pacjentach Urologii, którzy otrzymują wlewy dopęcherzowe z Doxorubicyny, pacjentkach Ginekologii -otrzymują Methotrexat. No cóż oni pewnie też pójdą do innych komfortowych szpitali. Ale czy zmniejszona ilość procedur, a co za tym idzie pieniędzy pomoże podnieść szpital z długów. Może ktoś powinien zainteresować się przerostem zatrudnienia w tym szpitalu. Przechodząc korytarzami widzi się informację, że za tymi oto drzwiami siedzi specjalista najwyższej klasy, niezbędny dla funkcjonowania szpitala np. Specjalista ds. Poprawy Jakości. Decyzja o likwidacji Pododdziału Onkologii to działanie na szkodę pacjenta. A przecież tyle się mówiło i pisało ostatnio jaką to szczególną opieką zostaną objęci chorzy na nowotwór. Czyni się jednak zupełnie co innego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej w ogóle szpitale zlikwidować bo to tylko problem dla dyrektorów za wszystko trzeba płacić a NFZ żałuje na to kasy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bardzo dobra decyzja - tyle tego jest że wystarczy . A największy S O R woj. lubelskiego musi jakoś się utrzymać . Powiększają się na siłę i dla kasy COL i Staszic to wystarczy .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie odpowiedzialność organu założycielskiego, którym jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego? Zlikwidować ten twór "okrągłego stołu". Wszystkie kolejne zarządy obciążyć stratami szpitali i problem rozwiąże się sam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
By uzdrowić ochronę zdrowia należy w pierwszej kolejności napisać od nowa ustawę o Państwowej Ochronie Zdrowia i w sposób świadomy powiedzieć obywatelom czego mogą oczekiwać z podstawowej składki zdrowotnej. Nie można w nieskończoność reformować reformę zreformowanej reformy. W ten sposób jaki obecne funkcjonuje rośnie szara strefa bo nie od dziś wiadomo że mimo odprowadzanej składki zdrowotnej już większość polskich pacjentów korzysta z prywatnej praktyki lekarzy zostawiając tam pieniądze które niestety są nieopodatkowane. Są to milionowe straty dla Skarbu Państwa i w tym obszarze należy pisać nowa ustawę o ochronie zdrowia. Grzechem polskiej ochronny zdrowia jest do dziś brak systemu kontroli przepływu pacjentów między prywatnymi a państwowymi placówkami ochronny zdrowia. Braku indywidualnego rozliczenia lekarzy POZ-u wykonywanymi procedurami wobec pacjentów deklarujących się przynależnością do danej przychodni a faktycznym korzystaniem przez pacjenta z usług lekarza POZ tworzy to swoisty komin płacowy polegający na zapłaceniu dwu, trzykrotnego płaceniu za jednego pacjenta. Przykład lekarz POZ wykazując w NFZ pacjenta otrzymuje pieniądze na leczenie tego pacjenta a sam pacjent korzysta nie z POZ tylko za każdym pogorszeniem się stanu zdrowia zgłasza się do SOR bo szybciej lepiej wygodniej. I w tym momencie te środki powinny z POZ-u przesunąć do SOR-u. I to nie wina rządzących ale środowiska które jest zainteresowane tym bałaganem bo nie od dziś wiadomo że czym większy bałagan to ciężko kontrolować działanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszędzie chemia w jedzeniu, chemia w rolnictwie, Round-upy, glifosaty.... liczba zgonów na nowotwory w Polsce drastycznie wzrosła. Tymczasem nasi pseudo-mędrcy likwidują "bo nie rentowne"!! Ale szklane pałace i armie darmozjadów w kolejnych budynkach to jest rentowne i sensowne!?!?!?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cały szpital sprzedać i po problemie......nie będzie długów a pacjentów do Wróżek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
budynki z plusami na dachach też są nierentowne, a pieniądze na dotację są...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł Szpital Onkologiczny jest i wystarczy. Tam są najepsi specjaliści a na kraśnickich jest zwykła wykańczalnia i tak wszystkich przekazują do Dukli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy panom z Urzędu Marszałkowskiego mówi coś określenie ( wygaszamy szpital na Kraśnickiej)? Pewnie niedługo w ramach restrukturyzacji zostanie zamknięty Oddział Chirurgii Piersi. Z czasem szpital przestanie być specjalistyczny i przejdzie w prywatne ręce, lub zostanie podzielony pomiędzy prywatne spółki i gabinety. Niemożliwe? Zobaczymy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...