Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2019 r.
18:31

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

469 49 A A

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o Pododdział Onkologiczny Oddziału Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii. O tym fakcie poinformowała nas „pacjentka szpitala”. – Oddział onkologii ma zostać zamknięty. Proszę nam pacjentom pomóc go utrzymać, gdyż czujemy się tu jak w domu, personel jest kompetentny, uprzejmy i życzliwy, co sprzyja naszemu leczeniu – apeluje w e-mailu do redakcji.

Dyrekcja szpitala potwierdza te informacje: oddział przestanie działać z końcem września.

– To wynik analizy ekonomiczno-medycznej. W związku z bardzo trudną sytuacją finansową szpital szuka oszczędności – tłumaczy Grzegorz Borek, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala. – Na razie mówimy o planach, wymaga to jeszcze akceptacji rady społecznej szpitala .

Jak pisaliśmy na początku lipca, szpital wojewódzki ma największe długi ze wszystkich szpitali marszałkowskich. Jego zobowiązania przekraczają 347 mln zł (w tym blisko 9 mln zł to zobowiązania wymagalne).

Dyrekcja lecznicy zapewnia, że pacjenci nie mają powodów do obaw. – Wszyscy będą mieli zapewnioną opiekę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Nasz oddział powstał 10 lat temu, kiedy sytuacja lokalowa COZL była znacznie gorsza, część pacjentów musiała leżeć na korytarzu. Obecnie pacjenci mają tam komfortowe warunki w nowoczesnych budynkach.

Pododdział Onkologiczny dysponuje sześcioma łóżkami. Dziennie przyjmuje kilku pacjentów.

– To pacjenci planowi, np. w trakcie chemioterapii. Odział nie jest duży, więc dla COZL przejęcie takiej grupy pacjentów nie będzie żadnym problemem, a dla nas oznacza redukcję kosztów – tłumaczy Borek.

Zamknięcie oddziału nie oznacza redukcji zatrudnienia. – Pielęgniarki zostaną przesunięte do innych komórek szpitala. A jeśli chodzi o lekarzy specjalistów to opieraliśmy się na onkologach z zewnątrz, którzy pracują również w innych placówkach, m.in. w COZL – tłumaczy dyr. Borek.

Dyrekcja nie zdradza co jeszcze jest w planie naprawczym? – Plan naprawczy można modyfikować więc nie chciałbym mówić o tym na wyrost – stwierdza zastępca dyrektora.

Szpital bez dyrektora

W ubiegłym tygodniu ze stanowiska dyrektora szpitala przy al. Kraśnickiej został odwołany Gabriel Maj. Jego obowiązki przejęła jego zastępczyni Hanna Filipowicz. Powody odwołania to „narastające, niekontrolowane zadłużenie szpitala, brak realizacji programu naprawczego oraz nieuzasadniony wzrost zatrudnienia”. 

– Konkurs na dyrektora zostanie ogłoszony dzień po upływie kadencji byłego dyrektora. Upływa ona 30 listopada, więc trwają rozmowy na temat ewentualnego skrócenia tego czasu za porozumieniem stron – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pracownik / 23 sierpnia 2019 o 03:11
+31
Jeżeli kadra kierownicza pracuje tak samo rzetelnie jak audytor wewnętrzny tego szpitala Pan Dariusz S. to nie dziwię się, że szpital tonie w długach. Pan Dariusz S. w czasie 8 godzin pracy w szpitalu ma czas na pracę w Emerytalnym Biurze Wojskowym w Lublinie, w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie, w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i jeszcze dodatkowo prowadzi własną działalność gospodarczą. Tylko podziwiać Pana S. za pracowitość praca na 5 etatach i jeszcze własna działalność.
Avatar
LSW / 22 sierpnia 2019 o 18:43
+30
Czy to jest fabryka jakaś, żeby wydział zamykać bo nierentowny? Może by tak jakiś departament NFZ zamknąć, bo to na pewno nierentowne jest.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 18:54
+27
Takie postępowanie jest skandaliczne. Jak można zamykać tak ważne oddziały? Na leczeniu tak poważnych chorób nie można zarabiać i NFZ powinien znaleźć na to pieniądze. Rząd też, bo przecież chwalili się że kolejki zmaleją. Na leczenie nie ma pieniędzy ale dla Rydzyka są!
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 05:35
+24
To nieprawda, że oddział jest nierentowny, w 2018 roku została przyjęta ilość pacjentów równoważna ilości pacjentów przyjętych na Internę. Może niech Borek pokaże, w którym roku onkologia przyniosła straty. Owszem, łóżek jest 6. Obecnie, bo jeszcze 3m-ce wstecz było 18. Lóżka nie wykazywały obłożenia, niewielu pacjentów spędzało więcej jak 3 doby ale korzystali z nich pacjenci na tzw. chemię jednodniową, wygodnie, z poszanowaniem pacjenta a nie jak w COZL gdzie pacjenci siedzą po kilka godzin na krzesłach, w ścisku. I znowu Borek kłamie mówiąc o komfortowych warunkach w COZL. Tam pacjent jest jednym z setek chorych, którymi nikt się za bardzo nie przejmuje, chyba, że jest to osoba duchowna lub znajomy......... . Prośba pacjentki o wstawiennictwo i zbadanie sprawy przez Dziennik chyba o czymś świadczy. Gdyby pacjentom było tak źle, a w COZL tak dobrze, to pacjenci by nie prosili o pomoc Dziennik tylko hip,hip,hura pomknęli do COZL. Pytanie, dlaczego w tym szpitalu nie likwiduje się Interny lub Pediatrii ,które przynoszą straty. O ignorancji osób które podjęły decyzję o likwidacji (Urząd Marszałkowski) świadczy również to, że nikt nie pomyślał co będzie z pacjentami Nefrologii, którzy otrzymują pulsy z Endoxanu, pacjentach Urologii, którzy otrzymują wlewy dopęcherzowe z Doxorubicyny, pacjentkach Ginekologii -otrzymują Methotrexat. No cóż oni pewnie też pójdą do innych komfortowych szpitali. Ale czy zmniejszona ilość procedur, a co za tym idzie pieniędzy pomoże podnieść szpital z długów. Może ktoś powinien zainteresować się przerostem zatrudnienia w tym szpitalu. Przechodząc korytarzami widzi się informację, że za tymi oto drzwiami siedzi specjalista najwyższej klasy, niezbędny dla funkcjonowania szpitala np. Specjalista ds. Poprawy Jakości. Decyzja o likwidacji Pododdziału Onkologii to działanie na szkodę pacjenta. A przecież tyle się mówiło i pisało ostatnio jaką to szczególną opieką zostaną objęci chorzy na nowotwór. Czyni się jednak zupełnie co innego.
To nieprawda, że oddział jest nierentowny, w 2018 roku została przyjęta ilość pacjentów równoważna ilości pacjentów przyjętych na Internę. Może niech Borek pokaże, w którym roku onkologia przyniosła straty. Owszem, łóżek jest 6. Obecnie, bo jeszcze 3m-ce wstecz było 18. Lóżka nie wykazywały obłożenia, niewielu pacjentów spędzało więcej jak 3 doby ale korzystali z nich pacjenci na tzw. chemię jednodniową, wygodnie, z poszanowaniem pacjenta a nie jak w COZL gdzie pacjenci siedzą po kilka godzin na krzesłach, w ścisku. I znowu Borek kłamie mówi... rozwiń
Avatar
Pracownik / 23 sierpnia 2019 o 00:28
+24
W całym szpitalu są braki czy to u pielęgniarek czy ratowników czy techników RTG czy laborantów.  Dali podwyżki żeby pracownicy średniego szczebla zarabiali najniższa krajową bo nawet tego nie zarabialiśmy. 1600 zł na reke..   l tyle lat pracy  podwyżka... Czyli w sumie zmiana na 2000 zł na rękę  w odpowiedzialnym zawodzie, ciągle dokształcanie, czasem ilość pacjentów na personel  granicach z cudem zapewnienia opieki. Zarabiać tyle co człowiek który nie starał się o wykształcenie i zarabia więcej.... Liczą łóżka zwalniają pielęgniarki, niby zmniejszają ilość łóżek a tak naprawdę wystawiają je na korytarz jako dostawke. Mniej pielęgniarek a tyle samo pacjentów. Więcej pacjentów mniej personelu. Personel się zwalnia bo nie jest w stanie wyżyć za te pieniądze i chciałby pomóc godnie ludziom a nie jest w stanie w tych warunkach.  Personel jest oblewany błotem bo nie idzie się wyrobić z taką ilością zadań. Przykre. Na stołkach ludziom bez szkół dają pracę. Grunt żeby swojego wsadzić. 
W całym szpitalu są braki czy to u pielęgniarek czy ratowników czy techników RTG czy laborantów.  Dali podwyżki żeby pracownicy średniego szczebla zarabiali najniższa krajową bo nawet tego nie zarabialiśmy. 1600 zł na reke..   l tyle lat pracy  podwyżka... Czyli w sumie zmiana na 2000 zł na rękę  w odpowiedzialnym zawodzie, ciągle dokształcanie, czasem ilość pacjentów na personel  granicach z cudem zapewnienia opieki. Zarabiać tyle co człowiek który nie starał się o wykształcenie i zarabia więcej.... Liczą łóżka zwalniają ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 20:46
+18
To nieprawda, że oddział jest nierentowny, w 2018 roku została przyjęta ilość pacjentów równoważna ilości pacjentów przyjętych na Internę. Może niech Borek pokaże, w którym roku onkologia przyniosła straty. Owszem, łóżek jest 6. Obecnie, bo jeszcze 3m-ce wstecz było 18. Lóżka nie wykazywały obłożenia, niewielu pacjentów spędzało więcej jak 3 doby ale korzystali z nich pacjenci na tzw. chemię jednodniową, wygodnie, z poszanowaniem pacjenta a nie jak w COZL gdzie pacjenci siedzą po kilka godzin na krzesłach, w ścisku. I znowu Borek kłamie mówiąc o komfortowych warunkach w COZL. Tam pacjent jest jednym z setek chorych, którymi nikt się za bardzo nie przejmuje, chyba, że jest to osoba duchowna lub znajomy......... . Prośba pacjentki o wstawiennictwo i zbadanie sprawy przez Dziennik chyba o czymś świadczy. Gdyby pacjentom było tak źle, a w COZL tak dobrze, to pacjenci by nie prosili o pomoc Dziennik tylko hip,hip,hura pomknęli do COZL. Pytanie, dlaczego w tym szpitalu nie likwiduje się Interny lub Pediatrii ,które przynoszą straty. O ignorancji osób które podjęły decyzję o likwidacji (Urząd Marszałkowski) świadczy również to, że nikt nie pomyślał co będzie z pacjentami Nefrologii, którzy otrzymują pulsy z Endoxanu, pacjentach Urologii, którzy otrzymują wlewy dopęcherzowe z Doxorubicyny, pacjentkach Ginekologii -otrzymują Methotrexat. No cóż oni pewnie też pójdą do innych komfortowych szpitali. Ale czy zmniejszona ilość procedur, a co za tym idzie pieniędzy pomoże podnieść szpital z długów. Może ktoś powinien zainteresować się przerostem zatrudnienia w tym szpitalu. Przechodząc korytarzami widzi się informację, że za tymi oto drzwiami siedzi specjalista najwyższej klasy, niezbędny dla funkcjonowania szpitala np. Specjalista ds. Poprawy Jakości. Decyzja o likwidacji Pododdziału Onkologii to działanie na szkodę pacjenta. A przecież tyle się mówiło i pisało ostatnio jaką to szczególną opieką zostaną objęci chorzy na nowotwór. Czyni się jednak zupełnie co innego.
To nieprawda, że oddział jest nierentowny, w 2018 roku została przyjęta ilość pacjentów równoważna ilości pacjentów przyjętych na Internę. Może niech Borek pokaże, w którym roku onkologia przyniosła straty. Owszem, łóżek jest 6. Obecnie, bo jeszcze 3m-ce wstecz było 18. Lóżka nie wykazywały obłożenia, niewielu pacjentów spędzało więcej jak 3 doby ale korzystali z nich pacjenci na tzw. chemię jednodniową, wygodnie, z poszanowaniem pacjenta a nie jak w COZL gdzie pacjenci siedzą po kilka godzin na krzesłach, w ścisku. I znowu Borek kłamie mów... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 22:26
+16
Jednym z powodów zwolnienie dyr Maja był "nieuzasadniony wzrost zatrudnienia". Gdzie? Na oddziałach? Przybyło pielęgniarek?, nie, może pań z DHS-u?, też nie, może lekarzy?, chyba też nie, może techników RTG, laborantów?, też nie. No to gdzie ten wzrost zatrudnienia się zaczaił? Tu dodatkowe biureczko, tam dodatkowe wymyślone stanowisko, ale tych nie ruszamy. To SWOI. Ale przecież trzeba pokazać, że zależy nam na szpitalu, pacjentach i tym podobne górnolotne myśli panom z Urzędu Marszałkowskiego się kołaczą. Co tu zrobić? Zamknąć pododdział Onkologii na początek. Czy ma to uzasadnienie ekonomiczne, nie. Procedury onkologiczne są dobrze płatne, NFZ płaci za nadwykonania. Przecież swoich znajomych, członków rodziny nie można ruszyć.
Jednym z powodów zwolnienie dyr Maja był "nieuzasadniony wzrost zatrudnienia". Gdzie? Na oddziałach? Przybyło pielęgniarek?, nie, może pań z DHS-u?, też nie, może lekarzy?, chyba też nie, może techników RTG, laborantów?, też nie. No to gdzie ten wzrost zatrudnienia się zaczaił? Tu dodatkowe biureczko, tam dodatkowe wymyślone stanowisko, ale tych nie ruszamy. To SWOI. Ale przecież trzeba pokazać, że zależy nam na szpitalu, pacjentach i tym podobne górnolotne myśli panom z Urzędu Marszałkowskiego się kołaczą. Co tu zrobić? Za... rozwiń
Avatar
Lublinianin MM / 22 sierpnia 2019 o 22:46
+14
Jak to jest? Lekarze, którzy pracują w szpitalach mają super auta i domy, koncerny farmaceutyczne i sprzętu medycznego, które zaopatrują szpitale mają super dochody i wyniki, przedstawiciele tych koncernów mają super auta i zarobki. A szpitale toną w długach i pacjenci cierpią, Jak to jest?
Avatar
Zzzzzzzzzzzz / 23 sierpnia 2019 o 07:39
+13
Polska w ruinie...obiecali to realizują. Dalej popierajcie tę pisowska bandę z jej hersztem.
Avatar
Pracownik / 22 sierpnia 2019 o 23:35
+13
Ktoś tam wcześniej pisał żeby zamknąć ten oddział, może lepiej cały szpital,wszystkich zwolnić, ciekawie gdzie będziecie się leczyć, ludzie z całego województwa,z najmniejszego pierdziszewa (nikogo nie obrażając)bo tam tylko ośrodki zdrowia czynne do 15:00 a jak już kogoś przyjmą to i tak na Kraśnicką odsyłają bo Jaczewski się zawsze wykpić..... będziecie jeszcze płakać.....wy którzy tak myślicie skoro jest tyle szpitali....
Avatar
margo888 / 25 sierpnia 2019 o 10:28
+2
Nie może być dobrze z finansami szpitala, jeśli np. kierownik tamtejszego laboratorium diagnostycznego, nie posiadający odpowiedniej specjalizacji do kierowania zakładem, wysługiwał się w tym celu swoimi sześcioma podwładnymi, za co każda z nich dostawała comiesięczny dodatek 500 zł, i być może do tej pory. Poza tym zatrudnił młodą pracownicę w ostatnim miesiącu ciąży, i od razu na umowę na czas nieokreślony, licząc się rzecz jasna, z jej długą absencją, choć były wtedy braki personalne, a kobieta ta, przed zatrudnieniem, pracowała w innej placówce, więc miała zapewnioną pracę. Szczególne przywileje tej pani po powrocie do pracy przyczyniły się do dyskryminacji i mobbingu innej, starszej diagnostki, która znalazła się tam w wyniku reorganizacji szpitali- pomysłu PSL. Spowodowało to długotrwałe wyłączenie z pracy tego wysoko kwalifikowanego pracownika, co także generowało koszty zakładu. Dyrektor i kierownik do tej pory nie ponieśli żadnych konsekwencji za to, że nie przeciwdziałali mobbingowi, co jest obowiązkiem każdego pracodawcy według Kodeksu Pracy. Wprost przeciwnie cały czas starali się ją niszczyć w różny sposób. Ale myślę, że jest jednak jakaś sprawiedliwość na tym świecie...
Nie może być dobrze z finansami szpitala, jeśli np. kierownik tamtejszego laboratorium diagnostycznego, nie posiadający odpowiedniej specjalizacji do kierowania zakładem, wysługiwał się w tym celu swoimi sześcioma podwładnymi, za co każda z nich dostawała comiesięczny dodatek 500 zł, i być może do tej pory. Poza tym zatrudnił młodą pracownicę w ostatnim miesiącu ciąży, i od razu na umowę na czas nieokreślony, licząc się rzecz jasna, z jej długą absencją, choć były wtedy braki personalne, a kobieta ta, przed zatrudnieniem, pracowała w innej ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 20:25
+6
Szpital przy Kraśnickiej nie ma centralnej rozpuszczalni w aptece. Jest to problem nie tylko tego szpitala, ale też ok. 60% szpitali w całej Polsce. W 2001 r. została podpisana Ustawa- Prawo farmaceutyczne gdzie jest zapis, że przygotowanie leków w dawkach dziennych, w tym cytostatyków jest usługą farmaceutyczną. Ten zapis jest po prostu głupi i nie ma żadnego uzasadnienia. NFZ naciska na szpitale, aby jak najszybciej utworzyły w aptekach szpitalnych centralną rozpuszczalnię leków cytostatycznych.Głupota i ignorancja osób, które podpisały w/w Ustawę skutkuje tym, że szpitale, takie jak przy Kraśnickiej, które mają niewielkie oddziały onkologiczne będą je wolały zlikwidować, niż wpędzać się w ogromne koszta związane z zakupem kabiny, zatrudnieniem dodatkowych farmaceutów. W wielu województwach zostaną centralne molochy takie jak COZL, gdzie pojedynczy pacjent ginie w tłumie innych pacjentów.
Szpital przy Kraśnickiej nie ma centralnej rozpuszczalni w aptece. Jest to problem nie tylko tego szpitala, ale też ok. 60% szpitali w całej Polsce. W 2001 r. została podpisana Ustawa- Prawo farmaceutyczne gdzie jest zapis, że przygotowanie leków w dawkach dziennych, w tym cytostatyków jest usługą farmaceutyczną. Ten zapis jest po prostu głupi i nie ma żadnego uzasadnienia. NFZ naciska na szpitale, aby jak najszybciej utworzyły w aptekach szpitalnych centralną rozpuszczalnię leków cytostatycznych.Głupota i ignorancja osób, które podpisały w/... rozwiń
Avatar
mer / 23 sierpnia 2019 o 19:36
-25
Zadłużenie to wynik rządów PO-PSL w województwie przez ostatnie lata
Avatar
PAWEŁ 39 UK / 23 sierpnia 2019 o 13:25
+7
Tak działa dobra zmiana, wyliczanie ze plac i litewski i inne jest nie na miejscu, to nie te pieniądze, pieniądze na działalność szpitala sa ,, złączone,, tylko odpowiednie finansowanie ze pieniądz idzie za pacjentem plus zwiększenie wydatków z budżetu na sluzbe zdrowia , nie z pensjii obywateli, może zmienić sytuacje, opowiadania zacy.dyr. to moze jak bajka na dobranoc ze pacjenci nic nie tracą facet chyba chce zostać dyrektorem, moze lub po prostu ci z dobrej zmiany kazali tak mówić.
Avatar
Pomysłowy Dobromir / 23 sierpnia 2019 o 11:53
+3
Zlikwidować szpital. Teren oddać znanemu deweloperowi, on zbuduje wiezowce i da miastu naturalistyczny kwietnik za 1.23 pln. Miasto postawi koło kwietnika kilka ławeczek po 100 000. Czysty zysk.
Avatar
Konfucjusz / 23 sierpnia 2019 o 08:51
+5
A może warto bylo nie zatrudniać na sorze lekarzy medycyny estetycznej którzy nie mają pojęcia a byłem takowej pacjentem. Kobieta bez pojęcia i ogłady. Po rozmowie z ludźmi tam pracującymi i własnych odczuciach mogę wysyłać jeden wniosek lekarze tam pracujący na sorze to dramat. Reszta obsługi się starała obchodziła się z sercem i robili co mogli mimo bardzo szybkiego tempa i ilości ludzi na sorze. Sam personel mówił że ludzie zamiast do poz chodzą na sor, lekarze ja sorze często nawet nie badają tylko zlecają badania żeby nikt ich nie pozwał. Takie czasy. Chory na nowotwor miesiącami czeka na leczenie i badania a ten bez rozumu idzie na sor z byle czy. Lub zadzwonia po karetkę do menela . Potem robi się szereg niepotrzebnych badań i tak szpital tonie w długach. Podziwiał ludzi tam pracujących bo a taki trud racy i nie zrozumienie za grosze nikt by robić nie chciał. To musi być powołanie. Ludzie rzucają się do ratowników bo muszą czekać. Jeśli przyszła kobieta ze sraczka od jednego dnia to zamiast iść do poz a tutaj jasne że będą czekac bo choć inni wg no widzą bo jest to tak urządzone dla dobra wszystkich ... Za tymi ścianami ciągle trwaja reanimację i walka o życie a nie takiej paniusi jak obok mnie ze sraczka. Dramat. Dziękuję wszystkim pracownikom soru i diagnostyki że mimo późnej godziny zrobili dla mnie wszystko. Cierpliwie i empatycznie tłumaczyli i pomogli przejść przez wszystko nim niekompetentnej pani doktor. Jesteście aniołami.
A może warto bylo nie zatrudniać na sorze lekarzy medycyny estetycznej którzy nie mają pojęcia a byłem takowej pacjentem. Kobieta bez pojęcia i ogłady. Po rozmowie z ludźmi tam pracującymi i własnych odczuciach mogę wysyłać jeden wniosek lekarze tam pracujący na sorze to dramat. Reszta obsługi się starała obchodziła się z sercem i robili co mogli mimo bardzo szybkiego tempa i ilości ludzi na sorze. Sam personel mówił że ludzie zamiast do poz chodzą na sor, lekarze ja sorze często nawet nie badają tylko zlecają badania żeby nikt ich nie pozw... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 08:48
+3
Wina Kaczyńskiego. On rządzi 4 lata.
Avatar
ttt / 23 sierpnia 2019 o 08:42
+3
należy zlikwidować cały szpital- zostawić tylko pisowską dyrekcję i oddział płukania zołądków
Avatar
gość / 23 sierpnia 2019 o 07:56
+1
Zgłoście sprawę ryżemu,temu od zielonej wyspy,on wam nie odmówi. Nie takie sprawy rozwiązywał! Najlepiej poszło mu ze szmalem tych, którzy oszczędzali w OFE! Kilka minut i 150 mld poszło, nie wiadomo na co!Wszystkie długi spłaci i jeszcze pół litra postawi,wszak wały przeciwpowodziowe już zbudował!
 Jakbyś był/była choć odrobinę mądrzejszy/sza, to byś wiedział/a, że pieniądze te poszły na konta ludzi do ZUSu. Ale lepiej być ignorantem i trolem.
Avatar
eksterminacja / 23 sierpnia 2019 o 07:46
+9
Patrzcie, ale na same tylko kolorowe sikawki na pl.Litewskim /za blisko 20 mln zł!/, szklane pałace przy Racławickich, Grottgera /a niebawem i Leszczyńskiego/, bezużyteczne lotnisko i stadion ---> to SETKI milionów zł SĄ... Na walkę z nowotworami już NIE MA. Nie opłaca się. Wygląda to na cd zaplanowanej eksterminacji narodu Polskiego.
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 0 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 7 0

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 1 7

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu obecnego sezonu MKS Perła nie miała żadnych kłopotów w pokonaniu KPR Ruch Chorzów na jego terenie i wygrała różnicą 10 trafień.

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce
Magazyn

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce 17 7

Jaki wpływ mają geny na wady wzroku? Jak zadbać o oczy i jaką profilaktykę stosować w zależności od wyniku testu DNA? W Lublinie działa już jedyny w Polsce salon optyczny, w którym szybko i bezboleśnie można wykonać testy genetyczne

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego 0 4

Nie jest najlepiej z pomysłami w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Do 10 września wpłynęło ledwie kilkanaście ankiet, z czego kilka z błędami formalnymi.

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie 0 0

Czwarty mecz bez zwycięstwa Chełmianki. Tym razem podopieczni trenera Artura Bożyka zremisowali u siebie z Podhalem Nowy Targ

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza 2 3

Bez strachu przed komornikiem i z możliwością bezpiecznego wyjścia na prostą – taka przyszłość czeka dłużników. Wkrótce łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką.

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia]
galeria

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia] 99 3

Wrześniowa pełnia Księżyca jest niezwykłym zjawiskiem. Ta, która wypadła 13 września, zdarza się niezwykle rzadko.

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia]
galeria

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia] 0 0

"Iskra Pamięci" w Zamościu. To akcja zapalenia zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer"

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer" 0 1

Tylko do 20 września przyjmowane będą wnioski o stypendium dla najbardziej zdolnych uczniów. W tym roku otrzyma je rekordowa liczba dzieci.

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko"

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko" 482 15

Pani Marianna Błaziak to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Dzisiaj skończyła 110 lat. Pochodzi z Łopiennika Górnego w powiecie krasnostawskim.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28 0 0

Azoty Puławy wywalczyły na trudnym terenie W Kwidzynie drugi komplet punktów w tym sezonie

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach 0 3

Wisła Puławy wygrywała na swoim stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale tuż przed końcem meczu rywalom udało się zdobyć gola na wagę remisu

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników"

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników" 0 15

Czy Muzeum Czartoryskich w Puławach zbyt rzadko sięga po techniczne nowinki poprawiające wygodę korzystania z placówki przez odwiedzających? Zdaniem miejskiej radnej, jego dyrekcja mogłaby zrobić więcej, wprowadzając na przykład internetową sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.