Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nalewajko do dymisji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy poprawić projekt i odsunąć S19 o kilkanaście metrów od mojej stodoły bo mi aparatura drgań dostanie i nie wyciągnę 88%. Skandal!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Staram sie rozumiec ludzi, ale tak sie zwyczajnie nie da. To trzeba by budowac trase po starym sladzie wyburzajac wszystko przy niej po kilkadziesiat metrow od niej a w miasteczkach urywac i bez obwodnic bo tam tez ktos mieszka. Zeby nikomu nie przeszkadzalo to trzeba by zrobic eske zygzakiem miedzy domami a zaraz bedzie, ze napewno nie przez to pole bo jestem do niego przywiazany. Tak samo z domami, jezeli bedzie odszkodowanie a ludzie wiedzieli (?) O trasie (bo takie inwestycje sa planowane nawet dziesiatki lat wczesniej) to nierozumiem czemu nie wybudowac domu gdzie indziej nawet niedaleko... Przywiazanie ? No tak sie zwyczajnie nie da, gdyby projektowanie tej trasy to bylo takie pstryk tu se omine domek, tu wezel w polach jak mysla lydzie to by mozna bylo miec obiekcje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem jest czesto w niechlujstwie projektantów, którym nie chce sie ruszyc tylkow, a pracują na mapach bez wizji lokalnej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popatrzeć na plany, poprowadzić zygzakiem aby komu tam stodoły nie naruszyć no i zawszeć tam bliżej somsiada niż mojej chałupy!! No i ograniczenie prędkości do 30 koniecznie bo jeszcze mi kaczki rozjado.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat te inwestycje były planowane dokładnie w 2013 roku na przełomie 2014 i do wtedy były możliwe chyba 4 warianty przebiegu także te kilkanaście lat wstecz to bez przesady. Ale nie rozumiem oburzenia . Ludzie dostali odszkodowania na pewno a sama droga przebiega tam gdzie teraz nie ma asfaltu no kończy się na drodze gminnej jakieś 300m wcześniej . Mieszkam Na Załuczu i powiem szczerze że się martwię o to że ciężarówki rozjeżdża ten asfalt który jest a poprawia go nie wiadomo kiedy. Tak było jak robili 747 to pobliskie drogi przez 3 lata były ruinami zanim się za nie zabrali ale wierzę że korzyśći z posiadania blisko węzła wjazdowego i samej drogi ogólnie są większe niż szkody jaki mogą powstać bo ludzie ,tak naprawdę to pod same te pola podprowadza wam drogi serwisowe bo nie zostawia ślepych działek ale wy się upierajcie bo worek więcej pszenicy byście zebrali z tego pola . Prawda jest taka że póki nie ma asfaltu między krajowa 19 a droga na Buchawe to Zalucze jest spokojna wsią a chyba drugie dno jest takie że jak zrobią ten asfalt po S19 to przez Zalucze ludzie będą sobie skracać omijac Niedrzwice. Nie hamujmy postępu bez przesady .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie byli jak było spotkanie i konsultacje w sprawie przebiegu drogi. Wtedy nikt nie protestował Przez takich ludzi nigdy nie uda się niczego wybudować. Na szczęście Justyna ustawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie tyle lat polno drogo jeździli i tera majo problem bo jednak ktoś cos wybuduje i tak protestują dla protestu a to i tak nic nie da.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać mamy tutaj wylew małych dyktatorków zwanych lemingami. Co tam ludzie, ważne by mnie było wygodnie. I ma być szybko, bo mi to pasuje. U nas za PO POwstała dzicz i samowolka. Co tam ludzie i ich sprawy. W Europie Zachodniej, czyli nie tej na prawie tuskowym, najpierw rozmawia się z mieszkancami, a później buduje. I nie ma problemów. Dlaczego? Bo tam ludzie mają pieniądze na adwokatów i potrafili zblokować NIEPRZEMYŚLANE inwestycje. Zerknijcie na miasto Bad Oeynhausen już od dekady powinna być tam obwodnica. Wybudowano nawet tunel pod miastem, ale dalej zignorowano parę dzialek. Na zasadzie... Jakoś tam będzie. No i nie ma od przeszło dekady?! Miały być połączone dwie potężne autostrady, a obecnie przez centrum miasta wali w korku kawalkada tirów. Super sprawa. No i widać włodarze wreszcie zmądrzeli i od południa z drugiej strony miasta budują drogę. Tak się kończy olewanie ludzimw CYWILIZOWANYCH krajach. Doświadczyliśmy tego w Puszczy Augustowskiej. Porzucenie durnych i nie przemyślanych inwestycji naprawdę się opłaca. Mieszkancy powinni zrobić zrzutę na adwokata, posklamnieć do totalnej opozycji, a PO nie odpuści, by S19 szybko powstała ;) Taka moja rada dla mieszkańców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przez moją ojcowiznę w życiu, ale somsiada aaaaa :) to róbrta tam !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto pisze te artkuły? Nie ma takiego tworu jak: "regionalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nalewajko pamietasz jak zagwizdałeś na ludzi na spotkaniu w Wilkołazie mało co nie dostałeś klapsa w dziąsło prawda jest taka że projektanci nie byli "na miejscu" rysowali eske z posklejanych map na których miejscowość Wilkołaz sąsiaduje z miejscowością Lipno (5 km od Wilkołaza) i tak to teraz wszystko wygląda proszę państwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Załuczu to róbta jak chceta ale spróbujta tak na Ludwinowie to Józek z Kazikim wam pokarzą gdzie raki zimuju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze znajdzie się jakiś pieniacz. Doświadczenie uczy że lepiej brać kasę na początku negocjacji bo potem jaz tylko jest gorzej. Ale jak tam kto chce... Cham o "dwa palce" miedzy się będzie kłócił. Ciekawe też jaki to ROZWÓJ mają przed sobą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My nie hamujemy postepu ,nie jestesmy przeciwko budowie drogi,ale niestety na spotkaniach z GDDKIA udzielano informacji ze nikt nie będzie tak poszkodowany , dlaczego ktoś kto projektuje droge robi to z za biurka, ten wariant mógł być najlepszy bez kolizyjny nie powodujący wybóżen jest dużo miejsca .Jeżeli jesteś z Załucza i nie znasz tematu !!!! to zapraszam do siebie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze znajdzie się jakiś pieniacz. Doświadczenie uczy że lepiej brać kasę na początku negocjacji bo potem jaz tylko jest gorzej. Ale jak tam kto chce... Cham o "dwa palce" miedzy się będzie kłócił.  Ciekawe też jaki to ROZWÓJ mają przed sobą?
 Nie wiem o czym piszesz o JAKIEJ KASIE jezeli nie znasz tematu to sie nie wypowiadaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Staram sie rozumiec ludzi, ale tak sie zwyczajnie nie da. To trzeba by budowac trase po starym sladzie wyburzajac wszystko przy niej po kilkadziesiat metrow od niej a w miasteczkach urywac i bez obwodnic bo tam tez ktos mieszka. Zeby nikomu nie przeszkadzalo to trzeba by zrobic eske zygzakiem miedzy domami a zaraz bedzie, ze napewno nie przez to pole bo jestem do niego przywiazany. Tak samo z domami, jezeli bedzie odszkodowanie a ludzie wiedzieli (?) O trasie (bo takie inwestycje sa planowane nawet dziesiatki lat wczesniej) to nierozumiem czemu nie wybudowac domu gdzie indziej nawet niedaleko... Przywiazanie ? No tak sie zwyczajnie nie da, gdyby projektowanie tej trasy to bylo takie pstryk tu se omine domek, tu wezel w polach jak mysla lydzie to by mozna bylo miec obiekcje
 To jest bardzo dziwne ,dokładnie przy starym śładzie jest wstrzymana zabudowa ,to dłaczego przy nowym pozwala się na zabudowę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem jest czesto w niechlujstwie projektantów, którym nie chce sie ruszyc tylkow, a pracują na mapach bez wizji lokalnej
 pewnie na mapach z 50-tych lat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat te inwestycje były planowane dokładnie w 2013 roku na przełomie 2014 i do wtedy były możliwe chyba 4 warianty przebiegu także te kilkanaście lat wstecz to bez przesady. Ale nie rozumiem oburzenia . Ludzie dostali odszkodowania na pewno a sama droga przebiega tam gdzie teraz nie ma asfaltu no kończy się na drodze gminnej jakieś 300m wcześniej . Mieszkam Na Załuczu i powiem szczerze że  się martwię o to że ciężarówki rozjeżdża ten asfalt który jest a poprawia go nie wiadomo kiedy. Tak było jak robili 747 to pobliskie drogi przez 3 lata były ruinami zanim się za nie zabrali ale wierzę że korzyśći z posiadania blisko węzła wjazdowego i  samej drogi ogólnie są większe niż szkody jaki mogą powstać bo ludzie ,tak naprawdę to pod same te pola podprowadza wam drogi serwisowe bo nie zostawia ślepych działek ale wy się upierajcie bo worek więcej pszenicy byście zebrali z tego pola . Prawda jest taka że póki nie ma asfaltu między krajowa 19 a droga na Buchawe to Zalucze jest spokojna wsią a chyba drugie dno jest takie że jak zrobią ten asfalt po S19 to przez Zalucze ludzie będą sobie skracać omijac Niedrzwice. Nie hamujmy postępu bez przesady .
 Mieszkasz na ZAŁUCZU piszesz te inwestycie były planowane w 2006 r były 3 WARINTY  przygotowane przez GDDKIA w 2007 pojawił sie dodatkowy wariant którego załozenie nima nic wspólnego z obecnym przebiegiem. Pomimo PROTESTU MIESZKAŃCÓW  2010 r został dalej opracowywany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie, Niemcom nie oddałam, Ruskim nie oddałam a wam mam oddać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...