Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Butelki tylko zwrotne i automaty na szkło. Co zrobi Perła Browary Lubelskie? Jest petycja

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 kwietnia 2019 r. o 12:56 Powrót do artykułu
Widocznie tam też lubią Perłe jak ja! To że nie potrafią wyrzucić butelki do kosza to już inna sprawa! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko pomyśleć ile tysięcy ton szkła marnuje się w Polsce z powodu 'bezzwrotnych' butelek ... A tak ludzie by mniej śmiecili odnosząc je do automatów skupujących szkło za pieniądze - to takie proste!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy wprowadzić ustawę, która jasno zmusi wszystkich producentów to wprowadzenia butelek zwrotnych. Koniec problemu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piwo tylko na miejscu i po problemie. Jak chcesz w plener do wiadra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ten artykuł jest sponsorowany przez Żywca? Żywiec taki dla nas dobry, taki eco... Tylko że to Perła ponad 500 ludzi z Lublina zatrudnia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chwali się inny browar, a lokalny oczernia... jak nic opłacony!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak mawiał w piosence Stanisław Grzesiuk: " Panie szanowny PO co ta mowa". w SZWABII BUTELKI SZKLANE PO NAPOJACH W ZWROCIE MAJĄ WIĘKSZĄ WARTOŚĆ NIŻ NAPÓJ I DLATEGO SZKOPY CHWALĄ SIĘ, ŻE U NICH ZWROT BUTELEK SIĘGA 95% PUSZCZONYCH DO KLIENTA. Mają rację Lublinianie, że za śmieci , które tworzą zielone butelki z Perły odpowiada Browar Perły. Czas ukrócić marnotrawstwo. Energia zużyta na wytworzenie butelek może być tak jak w Niemczech zużyta na produkcję innych wyrobów. Jaką pozycję w gospodarce świata mają Niemcy a jaką Polska. W PRL każda dzielnica miała skupy butelek : po alkoholu, piwie itp. A teraz tony szklanych butelek zalegają dzielnice Lublina. Widzę to bo codziennie odbywam spacery z psem i oglądam ten obraz nędzy i rozpaczy tworzony przez zielone butelki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widać perła to piwo dla patoli, którzy nawet do śmietnika pustej butelki nie odniosą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I niech sobie gościu dalej zbiera śmieci po krzakach ale co się czepia Perły, przecież to nie oni wywożą te butelki do lasu. Ja Perełkę szanuję, przynajmniej dają kasę na sport w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Tomasz, a jak ci zabiorą prawko za prędkość to też będzie pretensja do producenta składaka? Wara od naszego browara
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego zlikwidowano to co było dobre od lat nie tylko w Polsce.DLACZEGO ZLIKWIDOWANO SKUPY SUROWCÓW WTÓRNYCH? Przecież tam nikt nie żądał paragonu.Ja dziś kupię piwo na Zemborzyckiej dlaczego muszę jechać tam z paragonem,aby odzyskać pieniądze za zastaw,mieszkam na Czechowie.Kiedyś nikt mnie nie pytał skąd mam butelkę. Niemcy taki kraj 2x tyle ludności co Polska,można zbyć nawet opakowanie po "almette" za grosze ale można.Producenci butelek niech zajmą się skupem myciem i dostarczaniem opakowań producentom. Nie zużyją tyle energii co do produkcji i będzie,lepiej,zdrowiej,taniej i z rozumem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co ma piernik do wiatraka? Mi sie rozdarły portki jak siadałem to mam reklamować je w barze fast food czy u producenta spodni?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja dziś kupię piwo na Zemborzyckiej dlaczego muszę jechać tam z paragonem,aby odzyskać pieniądze za zastaw,mieszkam na Czechowie.Kiedyś nikt mnie nie pytał skąd mam butelkę.  Ale przecież możesz dać na wymianę, gdziekolwiek w zasadzie. Nie musi być do zwrotu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś wie co to za grupa na FB, jak dotrzeć do tych ludzi którzy sprzątają? Jest śmieciowa tragedia na terenie pomiędzy Felinem a akademikami Uniwersytetu Przyrodniczego. Chciałabym coś z tym zrobić, bo aż przykro patrzeć, ale potrzebuję kogoś do pomocy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grupa na Facebooku - "Posprzątajmy Lublin"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Postawić wszystko zielone butelki przed Perłą może zobaczą co robią!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan, który pisze o postawieniu butelek przed Perla powinien prędzej zrobić wykład tym co śmiecą żeby zobaczyli co robią! Czekam na strajki pod Nałęczowianka, bo nie są bardziej nieekologiczni bo sprzedają w plastiku! Ten artykuł jest na zlecenie Grupy Żywiec moim zdaniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem wyrzucanych i tłuczonych butelek jest ogólnopolski i chyba należałoby go rozwiązać systemowo. Ustawowy obowiązek butelek zwrotnych i znaczne podwyższenie kaucji wyrównałoby szanse dla wszystkich browarów i żadna butelka nie leżałaby gdziekolwiek, a jak już to krótko, gdyby kaucja wynosiła 1 zł czy 2 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego Perła ma odpowiadać za brak kultury spożywających? Jak by ktoś nie wiedział, to każda firma sprzedająca towar w opakowaniach jednorazowych płaci tzw. opłatę produktową i ma obowiązek płacić za recykling jeśli sama tego nie robi. Z tego co się orientuję Perła wywiązuje się z tego obowiązku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego to ludzie nie potrafia po sobie sprzatac. Kazdy by chcial tanio i zeby smak byl dobry ale istnieje 2 strona medalu. Swietne piwo i nawet w butelce jest tak dobre jak z kranu, a to rzadkość. Po prostu musimy byc odpowiedzialni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...