Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Coraz trudniej o pracownika z Ukrainy. Rolnicy i plantatorzy mają duży problem

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 maja 2018 r. o 15:24 Powrót do artykułu
Ukraińcy też nie chcą już być niewolnikami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to nie jest dramat, że brak Ukraińców chętnych do pracy powoduje u rolników strach o zbiory? Jakby była sensowna stawka, to i Polacy by się zatrudniali. Czy w Grójcu czy zachodniej Polsce uprawa wychodzi taniej, że mogą lepsze stawki zaoferować? No raczej wątpię...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten temat i pokazany w nim "dramatyzm" to kpina... Co my jesteśmy na ukrainie, że chcą zatrudniać ukraińców? Ja jestem "otwarty" na innych, ale do cholery bez przesady. Niech polaków zatrudniają...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pora na zatrudnianie Pigmejów i Buszmenów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to za*** europy. ukraińcy przyjeżdżają tu, tylko dlatego bo mają blisko. będą bankructwa. trzeba było leppera słuchać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie macie pojęcia jak to wygląda w realu to nie komentujcie. Mam maliny, od zawsze do zbioru zatrudnialiśmy ludzi z Ukrainy. Czemu nie Polaków? Nikt z moich bezrobotnych sąsiadów nigdy nie chciał zbierać malin. I jeszcze z jednego powodu - ludzie z Ukrainy wstają rano, nie patrzą na pogodę tylko idą na pole. Polacy przychodzą kiedy im się podoba i mają gdzieś, że owoce nie mogą czekać, że trzeba je zebrać dzisiaj bo jutro będą już pod krzakiem. Co do różnicy w zarobkach na zachodzie polski - tu nawet nie o wyższe stawki chodzi. Na zachodzie prowadzone są plantacje wielohektarowe, wyspecjalizowane, plonu jest więcej, więcej można go zebrać i więcej zarobić. U nas gospodarstwa są małe, ludzie mają hektar, dwa hektary malin, kawałek truskawek. Za gospodarstwa duże uznaje się już gospodarstwa o areale 10 ha. Na zachodzie gospodarstwa to fabryki u nas nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za 7-8 zł to niech sobie sam polaczek zapier*ala
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polak żeby opłacić rachunki i byle jak przeżyć z rodziną nie może pracować za "murzyńską stawkę" tj. 8 zł... niestety minimum to jest 12-14 zł. Te haniebne stawki (3-4 krotnie niższe niż w Europie zach., przy cenach w Polsce jak na Zachodzie....) to jest dramat współczesnego społeczeństwa i tej przehandlowanej "okrągłostołowej demokracji".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co już 10 chętnych na jedno miejsce niema jak to swego czasu gadka była to teraz sam sobie zapieprzać trzeba garnitur do szaf i robota asz padniecie pracodawcy to do trumny się przyda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapłać 20 zł za godzinę Cepie jeden z drugim to i Polacy przyjdą do pracy. Ubezpiecz , odprowadź składki , daj płatny urlop a nie wyzyskujesz drugiego Polaka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech sobie polski pracodawca sam pracuje za 12 zł\h . Lub niech z rodziną zapiernicza he he he he he . Wyjeżdżam do Holandii i pracuję za 10 euro na godzinę to jest 42 zł\h. Więc za te 12 czy 15 złotych niech polscy pracodawcy sami tyrają lub bankrutują he he he he . A owoce niech gniją na drzewach jak się nie chce zapłacić ludziom godziwej stawki he he he
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
10 -12 za godzinę od tego mega zarobku trzeba jeszcze pani plantatorko powiedzieć że liczycie za kwaterę plus prąd i media , zostaje mu przysłowiowy ch.., a więcej niż połowa was jest tak nieuczciwa w stosunku do nich że szkoda pisać jest to drugie dno problemu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech wszyscy pracownicy zrozumieją że problem niskiej płacy jest spowodowany dużymi obciążeniami i kosztami pracy. Jeśli ZUS i podatki byłyby niższe automatyczne Wasze wynagrodzenie byłoby większe. Niestety za coś trzeba sponsorowac zasiłki zapomogi 500 + i inne świadczenia rozdawane najmniej przedsiebiorczej grupie społecznej. Dawanie pieniędzy lub emerytury za nic tylko umacnia przekonanie dużej grupy społecznej że im się należy. Niestety nie należy się. Na wszystko trzeba zapracować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Próbowaliśmy mu to wytłumaczyć, ale stwierdził, że 10 zł płaci "" Darek nie chce płacić minimanej13zł/h?? Jaka szkoda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapłać zgodnie z przepisami prawnymi Polkom to ruszą chętnie do prac rolniczych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak przedsiębiorcom tak źle to niech zamykają firmy i niech idą pracować na kasę do Biedronki lub niech roznoszą ulotki. Ja nawet za 30 zł na godzinę nie poszedłbym pracować u Polskiego prywaciarza wyzyskiwacza . Za granicą mam 14 euro za godzinę i się nie narobię. Jeżeli polscy przedsiębiorcy wyzyskiwacze zatrudniają Ukraińców i potrącają im za wynajmowanie mieszkania to ....... ciekawe czy rozliczają się z URZĘDEM SKARBOWYM za wynajem kwatery????? Jeżeli nie to popełniają przestępstwo .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
napisze tak do tych tępaków co tak żądają żeby polski plantator płacił 20 czy też wiecej z godzine. Po 1 jeśli jest to tak opłacalny biznes załóż plantację sam i plać innym polako po 50zł z h wystarczy te 20 nawet jak dasz to i tak ci mega dużo kasy zostanie wynika z twojego rozumowania . Po 2 Ten co jeździ tam do Holandi to człowieku zostań tam juz po jakiego H... tu wracasz skoro tam tak dobrze nieudańcu, albo wyjedź nawet do stanów jeśli wiesz gdzie to jest bo zapewne znajomi ci wkrecili do holandi a reszty świata nawet nie znasz i wydaje ci sie że znalazłes św grala. Po 3 jak macie tyle do powiedzenia w kwesti płatności SAMI dajcie ludziom godziwą prace czy wasze tępe głowy nie potrafią wymyśleć własnego biznesu wtedy przykro mi ryraj w Holadi za murzyna dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest jak się pracuje dla polskich nieudaczników prywaciarzy. Pracuję dla polskiego państwa ( praca mundurowa ) 3.800 zł mam na czysto na rękę. To tego 26 dni płatnego urlopu, 4 dni płatnego urlopu na żądanie . Mam 13 pensję . Za pracę w godzinach nocnych mam płacone ekstra. Pełne ubezpieczenie a jak pójdę na zwolnienie to nic nie robię i mam za to płatne. A co wy macie u polskich prywaciarzy nieudaczników ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś chodziło się zbierac truskawki calymi rodzinami tzn dzieci, rodzice, dziadkowie a teraz wszystko wygodnictwo rolnik z domownikami nie wychodzą w pole bynajmniej u mnie jest to rzadkość, w większości zatrudniają Ukrainę. Wiadomo nie wszyscy sami ogarna wszystko w gospodarstwie ale niektorzy zeby mogli to by po 15ha truskawek mieli to niech się martwią teraz. Sadzić mniej to i cena za towar będzie wyzsza i kazdy zarobi. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet za 50 zł nie poszłabym pracować u takich darmozjadów pracodawców. Mam 500+ na troje dzieci , mąż oficialnie jest bezrobotnym ale jeździ na przemyt po papierosy . Żyje nam się bardzo dobrze na wysokim poziomie. Więc nawet jakby taki pracodawca darmozjad dawał mi 50 zł na godzinę pracy to bym nie poszła. Polacy już nie są tacy durni aby pracować za jakieś 10 czy 15 zł bez umowy , urlopu . To nie te czasy że pracodawca wybierał sobie pracownika i na czarno zatrudniał. Teraz można łatwo podskarżyć do inspekcji pracy takiego pracodawcę co oszukuje pracownika i okrada państwo nie płacąc podatków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...