Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
jest nas w Polsce 38mln 179tys 800 osób na nowym ładzie ma skorzystać 18 mln Polaków czyli jak by patrzeć większość straci ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodajmy że pierwszy raz od 100 lat, odmowa udziału w spisie miała być karana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie jest takie ilu jest zadeklarowanych katolików po 18 roku życia w porównaniu do ochrzczonych po 18 roku życia? Kasa się urwie pewnej grupie wyznaniowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest nas w Polsce  38mln 179tys 800 osób na nowym ładzie ma skorzystać 18 mln Polaków czyli jak by patrzeć większość straci ?
 To chyba uproszczona ocena. "Skorzysta" czy "straci" jest raczej rozumiane jako "dostanie więcej złotówek". Jest jednak spora liczba obywateli Polski nie dostających wypłat - ci nie zyskują i nie tracą we wskazanym znaczeniu. 1) Są to uczniowie (a wielu młodych ludzi kończy naukę średniego stopnia w wieku 19 lat (w uproszczeniu: 7+8+4), oraz 2) studenci (a tych się namnożyło, skoro właściwie prawie każdy, kto chce, może studiować). Podano tylko, że   " liczba osób w wieku od 0 do 17 lat... Najmłodsi stanową zaledwie 18,2 procent populacji ". ... Jednak można "straty" rozumieć inaczej - w sposób obejmujący poczucie zamętu i niesprawiedliwości, a to poczucie miewa wymierne skutki: np. w "biurokratycznym" kraju, gdzie władze tylko czyhają by z dnia na dzień wprowadzić kolejny podatek - nie chce się rozwijać działalności gospodarczej i jej "rozliczać" wobec władczych urzędników. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda że autor "sko" nie odpowiedział na pytanie z nagłówka, tj. nie napisał, ilu obywateli Polski podaje jako swoją narodowość: "polska". A jeszcze ciekawsze jest, jaki odsetek wprost głosi o sobie: "jestem katolikiem KRK". Choć i tu wielu zapewne myśli tak: "jestem ochrzczony, więc pewnie jestem katolikiem" lub "bywam parę razy w roku w kościele, więc jestem katolikiem". Poza tym jest młodzież poniżej 18 r. życia, za którą chyba rodzice odpowiadali, że to "katolicy", a tymczasem w umysłach tejże sprawa nie wygląda tak jednoznacznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I pewnie tych 850tys apartamętowców zakupią te gospodarstwa domowe, co mają już po kilka lokali mieszkalnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spis potwierdza potrzebę depopulacji ludnosci, szczególnie starszyzny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...