Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Olga Tokarczuk dostała literacką Nagrodę Nobla!

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 10 października 2019 r. o 13:13 Powrót do artykułu
Domykanie tworzenia Polin wychodzi na ostatnią prostą... Narodzie obudź się, albo marnie zgnijesz w swej bierności i głupocie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak w hollywoodzie - wszędzie czosnek i cebula
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamietacie MIŁOSZ vs HERBERT ???-  wiadomo kto wygrał i dlaczego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słychać wycie? Znakomicie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie to ma znaczenie skoro statystyczny wyborca pisu ostatni raz trzymał książkę w ręce jak był jeszcze w szkole...
 Moze jeszcze dzieła wspanialego J. Kaczynskiego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo! Brawo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HANBA  !!! cytaty z jej wypowiedzi z roku 2015 „Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) , nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów..."
 To szalenie smutne, że takie osoby sa medialnie "pompowane".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pierwsze słysze o babce, ona z Chełma?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisowcy nie czytają.oni słuchają, nawet nie własnego sumienia lecz ich herszta kaczyńskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pierwsze słysze o babce, ona z Chełma?
 ze wzgórz... Golan
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
S.Michalkiewicz w 2017 już to przewidział: "Tokarczuk najwyraźniej rychtowana jest na laureatkę literackiego Nobla” o czym świadczy jej powieść „Księgi Jakubowe” o XVIII wiecznym Żydzie Jakubie Franku, który stworzył w Rzeczpospolitej swoja sektę"  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cały świat robi na złość narodowi umęczonemu ,wybranemu .To prezes najjaśniejszy za myśli przemówień wybrane godzien był jeno Nobela. Hańba, czuję absmak.wielki absmak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wzruszyłam się wpisem (jeden z pierwszych) poczynionym przez "polak i Patriota" Sam fakt uświadomienia sobie, że to jest taki encyklopedyczny przykład intelektualisty PiS stwarza poczucie zagrożenia ze strony kompletnych kretynów opierających własną egzystencję na przekazie dnia z Nowogrodzkiej! Dokąd zmierzamy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HANBA  !!! cytaty z jej wypowiedzi z roku 2015 „Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) , nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów..."
 Lewactwo tworzy swoją narrację i odnosi sukcesy. Nobel literacki zawsze jest polityczny, i wiemy lep czyjej propagandy się za nim kryje. Odczuwam swoisty dysonans - z jednej strony cieszy mnie, że Polka dostała Nobla, a z drugiej wiem, że nalepkę "Polka" Tokarczuk (nazwisko - psipadek? Nie sądzę) zdarłaby z siebie lub wypaliła ługiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HANBA  !!! cytaty z jej wypowiedzi z roku 2015 „Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) , nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów..."
 Noblistka ma duże braki w wiedzy historycznej.  W naszym kręgu kulturowym pierwszym sprawca morderstw na Żydach był Chmielinicki, który wycinal Żydów we wszystkich zdobytych miasteczkach Ukrainy w czasie tragicznego powstania w latach 1648-1652. Stanisław Mackiewicz twierdził, że Chmielnikciego w swojej nienawiści do Żydów był prekursorem Hitlera. Czy Noblistka nie czytała Mackiewicza? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślą, że są dla Polaków autorytetami, elitą a wcale tak nie jest, i przestał słuchać ich Naród.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HANBA  !!! cytaty z jej wypowiedzi z roku 2015 „Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) , nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów..."
Noblistka ma duże braki w wiedzy historycznej.  W naszym kręgu kulturowym pierwszym sprawca morderstw na Żydach był Chmielinicki, który wycinal Żydów we wszystkich zdobytych miasteczkach Ukrainy w czasie tragicznego powstania w latach 1648-1652. Stanisław Mackiewicz twierdził, że Chmielnikciego w swojej nienawiści do Żydów był prekursorem Hitlera. Czy Noblistka nie czytała Mackiewicza?
 Nawet jeśli czytała, to przemilczała, bo nie pasowało jej do narracji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyborcy Pisu, to nie jest iteratura dla was. Nie zrozumiecie, niepotrzebnie sie tylko zmeczycie czytajac. Dziela Jaroslawa sa bardziej proste w odbiorze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szmaciana lewacka literatura,przyznana przez szmaciany lewacki kumitet kominternowski z czerwonej bolszewickiej szwecji,zaiste jest się czym jarać ,odkąd dali ja wałesie i łobamie jest tylko gorzej i głupiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pierwsze słysze o babce, ona z Chełma?
ze wzgórz... Golan
 jak tak, to  była skazana na nobla ,w sumie co by sie stało ,jak by cały telaviv dostał jakiegoś  mosze nobela ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...