Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Perystaltyka jelit, czyli jak zadbać o ich sprawne działanie?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 marca 2019 r. o 16:15 Powrót do artykułu
Wszyscy tylko o zaparcviach. A co za biergunkami ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o dzieci to one oczywiście też cierpią na zaparcia i takie zaparcia naprawdę potrafią utrudnić życie, dlatego warto stosować profilaktykę, aby było okej. Co do doraźnej pomocy to ja stosuję u syna czopki eva qu bambini i to jest naprawdę fajne i przede wszystkim skuteczne rozwiązanie. Polecam je mieć w domowej apteczce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
p. Bożeno faktycznie zawsze warto mieć coś pod ręką w apteczce, aby doraźnie ulżyć dziecku, niemniej jednak podstawą jest dbanie o to, aby tych zaparć nie było. Mam dwóch synów, wiem że to trudne, ale do wykonania. Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie ratunkiem okazała się dobra dieta i do tego kapsułki Debutir wspomagające pracę jelit. teraz wszystko działa jak należy i nie mam już problemów z zaparciami albo z biegunkami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od zawsze cierpiałam na zaparcia i wzdęcia. Teraz już jest znacznie lepiej, bo regularnie biorę kapsułki herbaya z wyciągiem z senesu, które wyregulowały mi pracę jelit i wszystko już funkcjonuje normalnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pouczający artykuł, ale człowiek jest tylko człowiekiem i niestety popełnia błędy. Ja mam rzadko zaparcia, ale jak je mam to używam czopków Eva/qu, bo działają bardzo szybko, już 10 minut po aplikacji pozbywam się problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No na perystaltyke to wiadomo, ze maslan sodu fajnie wplywa, ale przy odpowiedniej kuracji nim. Ja robilam 3miesieczna intesta, bo te kapsulki sie latwo lyka, a nie sa drogie i faktycznie jest roznica :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też mi pomaga debutir. świetnie pilnuje pracy moich jelit.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
u mnie z wiekiem jelita coraz wolniej zaczęły pracować. Oczywiście od razu odbiło się to na mojej wadze, ale ostatnio znalazłam w aptece suplement herbaya z senesem i teraz jak go biorę, to widzę, że perystaltyka jelit się bardzo poprawiła, nie mam już uczucia ciężkości i zaczynam tracić zbędne kilogramy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie problemy z jelitami związane są z IBSem, dlatego muszę bardzo dbać o dietę. Wszelkie produkty mleczne, kapusta głowiasta, fasole bardzo mi nie służą. Ale jest też dużo dobrych i neutralnych dla mnie produktów. Do tego zaczęłam jeszcze niedawno łykać debutir z maślanem sodu i czuję się o wiele lepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no wszystko to opiera sie jednak na maslanie sodu. ja wole inteste z tych srodkow, bo jest u mnie ogolnodostepna i cena nie jest wysoka, a do tego kapsulki naprawde super sie wchlaniaja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie organizmu, obecność bakteri probiotycznych i błonnika. Można również stosować suplementy, jak chociażby wspomniany herbaya, poprawiający działanie jelit. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie na zaparcia pomogło dopiero wprowadzenie Goko, a problemy miałem naprawdę mocne, było ciężko, odechciewało się wszystkiego. Teraz mam już święty spokój, ale muszę tego używać przy każdym wypróżnianiu. To nie problem, nie jest problemem nawet zabranie tego w drogę. Ktoś, kto nie musiał się zmagać z zaparciami, ten nawet nie rozumie, jak bardzo to może zmasakrować życie i wykonywanie prostych rzeczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba znaleźć przyczynę zaparcia, zmienić dietę, więcej jeść warzyw i owoców. Można pić sok z marchewki, jabłka i kapusty. Taki przepis znalazłem na terapiasokami.pl/jelita-soki. Muszę przyznać, że sok jest skuteczny. Dobry jest też sok warzywny na bazie buraka, najlepiej własnej roboty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pouczający artykuł, ale człowiek jest tylko człowiekiem i niestety popełnia błędy. Ja mam rzadko zaparcia, ale jak je mam to używam czopków Eva/qu, bo działają bardzo szybko, już 10 minut po aplikacji pozbywam się problemu.
 U mnie też tak działają :) Trzymam je w apteczce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie nic nie dawało rady. Żadne diety, zwiększenie aktywności czy coś. Efekt dało dopiero wprowadzenie Goko. Wtedy zrobiło się lepiej, wygodniej, bez problemów. Dziwne, że akurat ja muszę w pozycji w kucki, ale z tego co widzę w sieci, to ogólnie jest polecane. Mnie tak o wiele lepiej. Kiedy po długim czasie z zaparciami człowiek może się normalnie wypróżnić, to jest naprawdę szok. Dla mnie to był trudny czas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto zadbać o dietę bogatą w błonnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też używam Goko i faktycznie pomaga. Jako chyba pierwsza metoda z tych, jakie testowałam. Mam normalność, a uzyskanie tego wcale nie było takie proste. Wiem, przez ile metod przechodziłam, żeby to uzyskać. Teraz już wszystko jest Ok, a u was?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy zaparciach polecam Goko. To jak dotąd jedyne, co mi pomogło. Wcześniej same problemy. Testowałam wiele metod, dużo mnie to kosztowało, a w praktyce nie przyniosło żadnych korzyści. A jakie są wasze doświadczenia? U mnie żadne modyfikacje w diecie czy zwiększona aktywność nie poprawiły sytuacji. To był naprawdę trudny czas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Probiotyki najlepsze to te w naturalnej postaci jakie u nas występują. Stosuję się do porad wg. ***s://***terapiasokami.pl/Probiotyki-naturalne-panaceum-na-wszelkie-dolegliwosci i zdrowie mi dopisuje przez cały rok. Myślę, że najlepiej stosować to co jest w naszej szerokości geograficznej. Przecież mamy cudowną kiszoną kapustę, zakwas buraczany, maślankę itp. Kiedyś miałem problemy z jelitami, ale teraz te dolegliwości przeszły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...