Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Praca: W Polsce brakuje nawet 30 tys. kierowców

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 września 2018 r. o 10:26 Powrót do artykułu
Jeżeli to ma być praca w systemie 3/1 albo 4/1 to nic dziwnego, że brakuje ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie napisaliście, że składki emerytalne odprowadzane od najniższej krajowej a reszta to diety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tiry na tory!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I będzie brakować bo ludzie też trochę się mądrzejsi robią i zaczynają się cenić a nie za psi wuj robić. Janusze biznesu od firm transportowych jak płacą ? Jaką stawkę oferują ? 1500 na łapę a reszta jakieś kilometrówki pod stołem w ciemno. I dziwne że nikt nie chce robić ? Ile taki kierowca spędza w trasie ? Jak na krajówce to od poniedziałku do piątku jest w rozjazdach praktycznie wraca do domu w piątek na wieczór zjeb....jak koń po westernie ani tu dobrze kobity po tyłu poklepać ani jak a dziecko mówi Ci wujek ...I się dziwią że nie chcą robić ? Międzynarodówka system pracy 3/1 gdzie 3 tygodnie jesteś poza chałupą śpisz w tej kanciapie myjesz się na myjni a na tydzień w domu kto normalny będzie tu robił za stawkę januszy i grażyn biznesu ? O kosztach zrobienia prawka C+E i inne dodatkowe wymogi na przewóz rzeczy nie wspomnę bo wychodzi około 10tys. Dajcie ludziom na krajówce 5 na rękę ! Bez jakiś wypłat pod stołem opodatkowane jasno na białym to i ludzi będziecie mieć to samo z międzynarodówką 10 tys do łapy i kierowcy się znajdą. Ale jak liczycie że ktoś za miskę ryżu będzie wam tyrał to szukajcie frajerów gdzie indziej albo sami za lejce siadajcie i w świat a w międzyczasie niech sąsiad puka waszą żonę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównywanie zarobków polskiego kierowcy zawodowego z zagranicznym pracownikiem fizycznym jest kompletnie błędnym założeniem. Jak młody kierowca nie boi się zagranicy, to te zarobki pomnożę mu x 4 :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównywanie zarobków polskiego kierowcy zawodowego z zagranicznym pracownikiem fizycznym jest kompletnie błędnym założeniem. Jak młody kierowca nie boi się zagranicy, to te zarobki pomnożę mu x 4 :)
 I dasz to wszystko na umowie o prace jako stałe miesieczne wynagrodzenie a nie jakieś km >? mówisz pomnożes x 4 czyli rozumiem 1500 netto x 4 =6000zł. Przy systemie pracy 3/1 dla mnie to się nie oplaca wybacz ....za tyle to na krajówce sobie latać można i co week być w domy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Driver. Miałem na myśli rzeczywiste wynagrodzenie, czyli 4 x 6000. Oczywiście, że legalne wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech osoby które siedzą na górze przyjdą popracować za takie stawki!!!skandal!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hahaha 6000tys a od jakiej kwoty odprowadzane są składki panie autorze? Pokaż mi pan kierowcę autokaru który zarabia 6000tys, to są psie pieniądze za tą pracę kierowca ciężarówki spokój i cisza tylko spanie jak pies w budzie, kierowca autokaru hotele jedzenie tylko towar gorszy od bydła i jest coraz gorzej z tym "bydlem" Jaka odpowiedzialność za spowodowanie wypadku kierowcy autokaru, a jaka kierowcy ciężarówki a zarobki o połowę mniejsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeździłem Ciężarówka 4 lata. Z zawodu jestem Ratownikiem Medycznym z 15 letnim stażem. Po tych latach przepracowanych w Pogotowiu postanowiłem odpocząć a że mam CE podjąłem nierówna walkę z szefem, spedytorami i odbiorcami. Zero szacunku ze strony wszystkich wymienionych. Szybciej , dalej , taniej i wszechobecne kary nie w micie tylko w realu. Co innego w Umowie a co innego do wypłaty. Coraz częściej sam załaduj i sam wyładuj. A za to nie masz dodatku. Chore systemy na Unię skoro wiedzą że są zakazy i kary - rozumowanie " A może nie złapią ". Ciągłe straszenie że na Moje miejsce jest 20 Ukrainców. Normy z kosmosu - aby tylko jak najwięcej zarobić. W małych " Dziad Firmach " tabor stary zdezelowany i każą za usterki. To jak my Kierowcy tych 40 Tonowych aut mamy mieć szacunek sami do siebie. Mamy Rodziny i chcemy za te tygodnie w drodze by Pancia z Warszawy miała ziemniaczki , schab lun cielęcinkę jakiś owocek na niedzielny obiad godna płace a ie dy...ie za grosze. wszyscy krzyczą ze im za mało nam też. Jak usłyszałem o szefa - " To się Zwolni j" pierd....łem kluczykami i pojechałem do domu. Dziś z powrotem jestem kierowcą ratownikiem w Ambulansie na kontrakcie mam 288 godzin do wyrobienia i na czysto zostaje mi tyle samo co w " Dziad Firmie " po Polsce. Dziwmy się nadal dlaczego tak jest. My Polacy a zwłaszcza nasi szefowie łapią ochłapy ze spedycji UE za marne euro by się nachapać naszym kosztem. Nie mówie nie ja sie zmieni myślenie to wrócę na tory Europejskich szos. Pozdrawiam. Marian
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wcale się nie dziwie, praca kierowcy nie jest łatwa. Jak sobie zerkniecie na znajdzkierowce.eu/pl to zobaczycie jaki jest stosunek ofert od kierowców a jaki od pracodawców możecie się konkretnie zdziwić :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świetne rozwiązanie. Mniejsze składki = więcej pieniędzy dla Ciebie "na rękę" przy takim samym obciążeniu pracodawcy. Tę różnicę przeznaczasz na prywatną polisę emerytalną. Nie "zakład bukmacherski" z ZUSem, gdzie możesz np. wziąć do śmierci kilka emerytur, a reszta przepada, tylko umowa z wypłatą Tobie całej sumy już w momencie przejścia na emeryturę. Np. 500 000 zł dostajesz wtedy i żyjesz z odsetek, a zgromadzony kapitał przekazujesz dzieciom. Wystarczy kilkaset złotych miesięcznie odkładać. W ZUSie nieosiągalne. Aha i masz ubezpieczenie na życie, jak jakiś wypadek w trasie się przydarzy, to Rodzina bez pieniędzy nie zostanie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komentarz o polisie emerytalnej się odnosi do użytkownika, który skarżył się, że "składki od minimalnej są odprowadzane".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...