Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Góra Chełmska: Runął kolejny fragment zabytkowego muru

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 stycznia 2017 r. o 18:00 Powrót do artykułu
Ten mur wygląda jak cały Chełm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mur rozwalil sie ze 2 czy 3 dni temu, newsik z gorącej linie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mury, obojętnie jakie to wstyd ludzkości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mur kościelny miasto odbuduje, a zawalone kamienice zabite dechami i psię budy za Cara Mikołaja nikt nie odbudowuje stoją i straszą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak Grabczuk był Prezydentem przyznane mogły być pieniądze z funduszy unijnych. Oczywiście nie wykorzystał szansy nie zrobił nic aby je wziąć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaproponuje się odbudowę w ramach budżetu obywatelskiego i będzie git!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyremontują jak ten murek cmentarny wzdłuż ul. Lwowskiej. Można zobaczyć powstające pęknięcia w otynkowaniu już od strony świateł skrzyżowania. No i jest jakoś dziwnie pochylony do wewnętrznej strony cmentarza. Pytanie... Kiedy runie na pomniki nagrobkowe? I szczerze, co mieści się w tej cenie 200.000 zł za przęsło? Zaprawa, czy umiejętności a la Tetris, by te kamyki poukładać jeden na drugim? Bo ja to mogę i milion policzyć za fatygę... I w ilu mózgach zapaliła się lampka oraz pytanie "Oszalał!" ? Skoro znamy cenę, to chciałbym wiedzieć za co miasto zapłaciło 200.000 zł od sztuki. A teraz dodatkowe pytanko, gdybym chciał taki murek postawić wokół mego domku to po ile policzyliby mi chełmscy rzemieślnicy za przęsło? Wówczas będziemy mieli pojęcie jak wycenia pracę państwo, a jak mizernie płaci robotnikom. Już jedno dzieło chełmskich architektów za 100.000 zł oglądałem na początku nowego tysiąclecia. Kto chętny niech podziwia Wieżę w Bieławinie. Ja jej szukałem ponad godzinę. Trafiłem na zardzewiałą tablicę oznaczającą miejsce... fundamentów wieży. No, ja tam tylko trawę i chwasty widziałem. Wydano 100.000 zł i nawet nie wygrodzono terenu!? Dacie 10.000 zł pięciu robotnikom to wam ładniej odpicują ten kawałek muru jak reszta. Taka jest prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Symptomatyczne zrządzenie losu - właśnie zmarł wieloletni znakomity dyrektor chełmskiej szkoły muzycznej, wybitny akordeonista Czesław Kotowski [*] A zawalony fragment muru jest właśnie vis a vis szkoły muzycznej... Wielce wymowne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polska w ruinie.... no co. Wszystko idzie w tym kierunku. Ten mur to symbol.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mur ewidentnie był mocno przechylony i nikt z tym nic nie robił. A gdyby ktoś zginął? Dlaczego mur się pohyla i nikt tego nie naprawi, nie wzmocni. Zawsze tak jest że te urzędasy nic nie mogą. Poochraniają te ich zabytki, powpisują do rejestrów zabytków a potem wszystko się chwieje, zagraża ludziom i nic z tym nie robią - bo chronione. Dobrze że nikt nie zginął przywalony tym cholernym murem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dlaczego parafia nie wzmocniła i nie zabezpieczyła muru? Rozumiem, że teraz za naprawę muru zapłaci Państwo Polskie czyli my wszyscy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie wina parafii tylko tzw. konserwatora zabytków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krótką pamięć macie i nie czepiajcie się parafii, lepiej spytajcie się byłego ministra Zdrojewskiego, żeby raz jeszcze powiedział, kto środki na remont muru blokował.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Perfidnie usuwacie komentarze - NIC WAM JUŻ NIGDY NIE NAPISZĘ!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
200.000zl? za co? ze zlota ten mur buduja czy jak? chyba ze w to wlicza sie 50tys dla starosty, 50tys dla dyrektora firmy remontujacej(czyt. kolegi starosty), po 25tys dla konserwatora zabytkow i architekta, 30-40tys dla reszty zeby cicho siedzieli no i 10-20tys na remont to wtedy idzie pojac skad taka kwota
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...