Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prezydent pyta mieszkańców czy w mieście potrzebna jest strefa płatnego parkowania [sonda]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 stycznia 2019 r. o 09:26 Powrót do artykułu
Oczywiście że wszędzie jest potrzebna strefa płatnego parkowania ale mieszkańcy budynków przy której jest możliwość parkowania i płacenia powinni bezpłatnie parkować i parkingowy sprawdzi sobie każde auto
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już pisałem mieszkańcy miast powiatowych powinni mieć zakaz posiadania auta bo mają komunikację miejską wszędzie blisko i auta się psują. Autami powinni podróżować tylko przyjezdni bo nie mają tak skomunikowane go dojazdu do pracy a przypominam że rąk do pracy ciągle brakuje
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie taka jest mentalność ludzka jak mają płacić to inni oby nie ja... mi się podoba ten pomysł z płatnymi parkingami w centrum miasta a temu panu co wylicza jakie rejestracje jak mu źle niech się przeprowadzi to wolny kraj 
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już kiedyś były opłaty...... Była masakra. Pierwsze 30 minut gratis potem opłaty.
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1.Parking można zorganizować za murem na ul. Popiełuszki, wjazd istniejącą bramą, wyjazd do ul. Arii Krajowej, zmieści się tam bardzo dużo samochodów i jeszcze skwerek wyjdzie. 2.Drugi parking można zrobić na tyłach Gmachu, w miejscu pozostałości po mini-ogródkach działkowych.
 A zapytałeś czy Franciszkanue się na to zgidza czy chcesz może zlikwidować boisko szkolne Zespołu Szkół Gastronomicznych? Chcesz zlikwidować resztki zieleni w centrum. Parking musi być podziemny i płatny.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strefa płatnego parkowania w Lublinie to utrapienie! Nigdzie nie można już zaparkować auta bez haraczu. Nawet na parkingu przy szpitalach, to skandal! Koszty jakie ponosi użytkownik auta, opłaty, paliwo są i tak wysokie. Parking owszem winien być odpłatny ale tylko ten strzeżony. Dlaczego mieszkańcom miast utrudnia się życie? Oto jest pytanie.
 Ale w Lublinie opłaty są zależne od czasu parkowania pierwsze pol godziny kosztuje 50 groszy (tak bylo pod LUW), co sprzyja rotacji parkujących. 
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mówił przed wyborami co innego?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
już w paliwie mamy podatek na remont dróg pan to przespal dobranoc
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płatne parkingi tak. Przecież prezydent obiecał bezpłatną komunikację... Ciekawe czy nie kłamał.
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy tak małej ilości miejsc parkingowych w centrum koszt zainstalowania i utrzymywania tego systemu będzie większy od wpływów. Zakazać, opodatkować - to jest chore myślenie. To już lepiej będzie wyprowadzić się stąd w cholerę. Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić aby zwiększyć dochody mieszkańców aby im te dodatkowe opłaty zrekompensować? To już może lepiej nic nie robić i problemu nie pogłębiać. Jakoś tak to się dziwnie plecie, że jak już władza zaczyna ludziom życie porządkować i ułatwiać to jak z rękawa sypią się kolejne zakazy i opłaty. Niech już będzie tak jak jest, damy sobie jakoś radę, a władza niech się zajmie zapadającymi się studzienkami w ulicach. Od lat nie ma na to sposobu może więc czas zmontować ekipę, która będzie stale tym się zajmować. Nie skutecznego panaceum na ten problem, więc tradycyjnie, studzienka za studzienką, trzeba nieustannie reperować. Trzyosobowa brygada z samochodem będzie miała zajęcie na okrągło przez cały rok, a my przestaniemy niszczyć swoje samochody.
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z bezpłatną komunikacją miejską można poczekać, to nic pilnego, na razie wystarczy ceny biletów nie podnosić, a z czasem stanie się prawie darmowa. To, moim zdaniem,  lepsze rozwiązanie niż jednorazowa rezygnacja z biletów. Można też przyjąć docelowo rozwiązanie, że bilety pokrywają koszty pracownicze, a miasto utrzymuje infrastrukturę - to jeszcze lepszy pomysł :) Bardziej realny do wprowadzenia.
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za "małym kościółkiem" aż po ul. Armii Krajowej jest ogromny plac, który po przystosowaniu na parking tymczasowy może pomieścić bardzo dużą liczbę samochodów. Na pewno poprawiłoby to problem parkowania, całe otoczenie jest przecież handlowe i biznesowe. Czas pokazałby czy to rozwiązanie wpisuje się w potrzeby mieszkańców. Położenie za murami kościoła niczemu nie przeszkadza bowiem w przypadku pozytywnych doświadczeń z parkowaniem można ten teren urządzić w sposób, który w pełni będzie komponował się z jego zabytkowym charakterem. Podobnie z placem za Gmachem. Tam też można zrobić później wejście z parkingu wprost na drugie lub trzecie piętro budynku.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie duże parkingi nie muszą być płatne, bo jeśli "sciągną" z okolicy dużą ilość samochodów, odciążając otoczenie to już w ten sposób spełnią niebagatelną rolę.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W centrum powinien być zakaz parkowania. Porobić parkingi w okolicach centrum,dla wszystkich lch,lks,lhr i niech płacą za nie. Zwłaszcza żeby stare diesle nie wjeżdżały.  Wolę już iść na piechotę, niż szukać 20 min miejsca w okolicach "Chrobrego".
pewno! a dla wszystkich na lc wyjeżdzajacych z chemła ustawic szlabany i pobierać opłaty 100 zł za chęć opuszczenia miasta! człeniu zal mi ciebie i tego,że nigdy nigdzie nie byłeś poza chemłem :/
Człeniu, Prezydent pyta mieszkańców miasta o zdanie. Więc siedź cicho.
 no miasta a co myślałeś,ze Chełm nie jest miastem? albo,że nie mieszkam w MIESCIE Chełm? ja mam auto na WE (Warszawa tez miasto) ale mieszkam w Chełmie i co mam płaćić bo nie na LC?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdewastowane trawniki,chodniki, blokowanie chodników dla pieszych, matek z wózkami, utrudnienia w poruszaniu się osobom niepełnosprawnym na wózkach to utrudnienia spowodowane przez samochody. Czas o zadbanie o estetykę miasta, i umożliwić pieszym na bezpieczne poruszanie się, w każdym mieście parkingi są płatne a za pozyskane fundusze można je remontować i budować nowe.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....wreszcie jakaś mądra inicjatywa! Płatne parkingi oraz odstraszające użytkowników opłaty mają szansę uzdrowić sytuację na chełmskich ulicach. Przymiotnik "odstraszające" proszę traktować z przymrużeniem oka, ale system nie powinien generować kosztów, tylko przynosić konkretny zysk pozwalający na rozbudowę systemu bez obciążenia dla miejskiej kasy...
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tutaj nie chodzi o parkowanie! Pisiorek musi wysyłać zaległą daninę do Torunia, a w Kasie Miasta pustka!
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapewne nie zarabiasz 1700zł jak wiekszośc mieszkańców w tym mieście jeśli maja pracę
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję zrobić zasieki i fosy,podnieść podatki i krawężniki,robić bezmyślnie plany zagospodarowania przestszennego.Wprowadzić bykowe i zabronić ludziom samodzielnie mysleć.W zasadzie dla mnie to wsio bo wyprowadzam się z Chełma.Proszę tak dalej motywować ludzi do zamieszkania w tym mieście to zostaną sami emeryci i oczywiście szlachta.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma nic za darmo,żadna komunikacja miejska nie pracuje harytatywnie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.