Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 stycznia 2019 r.
9:12

Prezydent pyta mieszkańców czy w mieście potrzebna jest strefa płatnego parkowania [sonda]

0 40 A A
Największy parking w mieście (ul. Popiełuszki) praktycznie jest zapchany samochodami od samego rana do późnego popołudnia
Największy parking w mieście (ul. Popiełuszki) praktycznie jest zapchany samochodami od samego rana do późnego popołudnia (fot. Jacek Barczyński)

Prezydent Chełma Jakub Banaszek zaprasza mieszkańców miasta do dyskusji nad wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w centrum miasta. Pieniądze za parkowanie trafiłyby na fundusz remontowy ulic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent Chełma Jakub Banaszek podkreśla, że opłaty za parkowanie w centrum miasta, to nie jest jego pomysł.

– Z takim pomysłem zwracali się do mnie mieszkańcy i przedsiębiorcy – podkreśla. – Chcemy rozpocząć dyskusję. Tak, aby jak najwięcej mieszkańców miasta wypowiedziało się na ten temat.

Jednocześnie Banaszek zastrzega, że na chwilę obecną nie ma żadnych konkretnych planów wprowadzenia strefy płatnego parkowania.

– Jestem za tym, żeby w mieście taka strefa została ponownie wyznaczona – mówi chełmianin Stanisław Nowacki. – Skłoniłoby to ludzi do częstszego korzystania z miejskiej komunikacji. Dzięki temu powietrze w centrum miasta w mniejszym stopniu zatrute będzie spalinami.

Nowacki zwraca także uwagę na największy w mieście parking przy targowisku obok ul. Popiełuszki.

– W większości samochody są tam parkowane wcześnie rano, a zabierane dopiero, kiedy ich właściciele skończą pracę – mówi mieszkaniec miasta. – W efekcie kierowcom, którzy przyjeżdżają na zakupy, bardzo trudno jest tam zaparkować. Myślę, że wielu z nich chętnie zapłaciłoby parę groszy, byleby tylko nie mieć z tym problemu.

Banaszek zapowiada, że konsultacje społeczne w sprawie ustanowienia strefy płatnego parkowania rozpoczną się już wkrótce.
Na krótko przed jesiennymi wyborami samorządowymi urzędująca prezydent miasta Agata Fisz wstępnie zapowiedziała budowę pierwszego w mieście podziemnego parkingu – przy ul. Popiełuszki. Obecny prezydent nie planuje jednak realizacji tych planów. Tym bardziej, że w budżecie na 2019 r. przygotowanym jeszcze przez ekipę Fisz nie przeznaczono na tę inwestycję ani złotówki.

Sonda: Czy w centrum Chełma potrzebna jest strefa płatnego parkowania?

Liczba głosów: 1283
57.29%
Tak
42.71%
Nie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaz / 18 stycznia 2019 r. o 12:37
+28
Proponuję "wysadzić" największe straszydło w Chełmie, jakim jest Chrobry - będzie spory parking
Avatar
Gość / 18 stycznia 2019 r. o 12:38
+22
Jeżeli nie ma gdzie parkować - znaczy, że trzeba przegonić opłatami te samochody, które stoją tam zbyt długo. Podjeżdżasz - płacisz parę złotych - załatwiasz sprawę i odjeżdżasz. A nie tak, że kilka osób które stoją tam cały dzień (bo jest za darmo) blokują miejsca tym, którzy chcieli by tam stanąć na 30 minut, a potem odjechać i zwolnić miejsce dla kolejnych osób.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2019 r. o 12:02
+20
"Dlaczego mieszkańcom miast utrudnia się życie? Oto jest pytanie." - problemem nie jest to, że trzeba płacić, ale to, że nie ma gdzie zaparkować. I temu opłata za parking ma służyć. Temu, żeby nie stać cały dzień samochodem, bo jest za darmo, ale przyjechać na pół godziny, zaparkować, zapłacić 2 złote, załatwić sprawę i odjechać z centrum miasta. Odjechać, bo w centrum nie ma miejsca na samochód dla każdego.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2019 r. o 09:27
+14
Kierowcom powinno się dopłacać do tego, że parkują w miastach. Samochody to sól miasta. Pomyślcie jak wyglądałoby miasto bez korków, czy samochodów na chodnikach i rozjeżdżonych trawnikach. A tak jest ład, bo stary grat stojący na chodniku idealnie komponuje się ze szpetną reklamą czy billboardem.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2019 r. o 09:26
+13
niech ktoś usunie tan wrak seicento co zimuje tam na placu popiełuszki- wg ufg - brak oc . Drugi trup to kia carnival koło "gmachu" - brak trablic - stoi co najmniej rok
Avatar
zorro / 18 stycznia 2019 r. o 11:03
+8
zaczyna się od zakazów i podatków.Dalej już tylko gorzej będzie.
Avatar
Jan Kowalski / 18 stycznia 2019 r. o 11:41
+6
1.Parking można zorganizować za murem na ul. Popiełuszki, wjazd istniejącą bramą, wyjazd do ul. Arii Krajowej, zmieści się tam bardzo dużo samochodów i jeszcze skwerek wyjdzie. 2.Drugi parking można zrobić na tyłach Gmachu, w miejscu pozostałości po mini-ogródkach działkowych.
Avatar
/ 18 stycznia 2019 r. o 09:55
+5
Tak! Stawka 50zł za godzinę i darmowe parkingi dla urzędasów! Tego pragniemy.
Avatar
Jan Kowalski / 19 stycznia 2019 r. o 14:48
+4
Przy tak małej ilości miejsc parkingowych w centrum koszt zainstalowania i utrzymywania tego systemu będzie większy od wpływów. Zakazać, opodatkować - to jest chore myślenie. To już lepiej będzie wyprowadzić się stąd w cholerę. Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić aby zwiększyć dochody mieszkańców aby im te dodatkowe opłaty zrekompensować? To już może lepiej nic nie robić i problemu nie pogłębiać. Jakoś tak to się dziwnie plecie, że jak już władza zaczyna ludziom życie porządkować i ułatwiać to jak z rękawa sypią się kolejne zakazy i opłaty. Niech już będzie tak jak jest, damy sobie jakoś radę, a władza niech się zajmie zapadającymi się studzienkami w ulicach. Od lat nie ma na to sposobu może więc czas zmontować ekipę, która będzie stale tym się zajmować. Nie skutecznego panaceum na ten problem, więc tradycyjnie, studzienka za studzienką, trzeba nieustannie reperować. Trzyosobowa brygada z samochodem będzie miała zajęcie na okrągło przez cały rok, a my przestaniemy niszczyć swoje samochody.
Przy tak małej ilości miejsc parkingowych w centrum koszt zainstalowania i utrzymywania tego systemu będzie większy od wpływów. Zakazać, opodatkować - to jest chore myślenie. To już lepiej będzie wyprowadzić się stąd w cholerę. Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić aby zwiększyć dochody mieszkańców aby im te dodatkowe opłaty zrekompensować? To już może lepiej nic nie robić i problemu nie pogłębiać. Jakoś tak to się dziwnie plecie, że jak już władza zaczyna ludziom życie porządkować i ułatwiać to jak z rękawa sypią się kolejne zakazy i opłaty. N... rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 18 stycznia 2019 r. o 13:11
+4
Nikt nie staje na parkingu po to by zrobić innym na złość. Zamiast nastawienia "pognać ich" można spróbować "zrobić coś dla ludzi". Ludzie parkują bo taka jest ich potrzeba. Spróbujmy więc wygospodarować więcej miejsc postojowych. Nie muszą byc to od razu parkingi "pełną gębą". Można robić miejsca "tymczasowe" z płyt ażurowych na podsypce z pospółki by później można było w razie potrzeby je rozebrać. Takie są obecne realia - nie ma gdzie stanąć, nie ma interesu. Proszę zwrócić uwagę, że kłopotów z miejscami do parkowania nie mają unas jedynie obce koncerny handlowe!! Zróbmy coś dla swoich zamiast na nich psy wieszać.
Nikt nie staje na parkingu po to by zrobić innym na złość. Zamiast nastawienia "pognać ich" można spróbować "zrobić coś dla ludzi". Ludzie parkują bo taka jest ich potrzeba. Spróbujmy więc wygospodarować więcej miejsc postojowych. Nie muszą byc to od razu parkingi "pełną gębą". Można robić miejsca "tymczasowe" z płyt ażurowych na podsypce z pospółki by później można było w razie potrzeby je rozebrać. Takie są obecne realia - nie ma gdzie stanąć, nie ma interesu. Proszę zwrócić uwagę, że kłopotów z miej... rozwiń
Avatar
myślący / 4 lutego 2019 r. o 22:40
0
Nie ma nic za darmo,żadna komunikacja miejska nie pracuje harytatywnie.
Avatar
myślący / 4 lutego 2019 r. o 22:36
0
Proponuję zrobić zasieki i fosy,podnieść podatki i krawężniki,robić bezmyślnie plany zagospodarowania przestszennego.Wprowadzić bykowe i zabronić ludziom samodzielnie mysleć.W zasadzie dla mnie to wsio bo wyprowadzam się z Chełma.Proszę tak dalej motywować ludzi do zamieszkania w tym mieście to zostaną sami emeryci i oczywiście szlachta.
Avatar
myslący / 4 lutego 2019 r. o 22:25
0
Zapewne nie zarabiasz 1700zł jak wiekszośc mieszkańców w tym mieście jeśli maja pracę
Avatar
Mike001 / 24 stycznia 2019 r. o 20:13
+2
Tutaj nie chodzi o parkowanie! Pisiorek musi wysyłać zaległą daninę do Torunia, a w Kasie Miasta pustka!
Avatar
kierowca i cyklista... / 21 stycznia 2019 r. o 11:05
+1
....wreszcie jakaś mądra inicjatywa! Płatne parkingi oraz odstraszające użytkowników opłaty mają szansę uzdrowić sytuację na chełmskich ulicach. Przymiotnik "odstraszające" proszę traktować z przymrużeniem oka, ale system nie powinien generować kosztów, tylko przynosić konkretny zysk pozwalający na rozbudowę systemu bez obciążenia dla miejskiej kasy...
Avatar
mieszkaniec / 20 stycznia 2019 r. o 18:45
+1
Zdewastowane trawniki,chodniki, blokowanie chodników dla pieszych, matek z wózkami, utrudnienia w poruszaniu się osobom niepełnosprawnym na wózkach to utrudnienia spowodowane przez samochody. Czas o zadbanie o estetykę miasta, i umożliwić pieszym na bezpieczne poruszanie się, w każdym mieście parkingi są płatne a za pozyskane fundusze można je remontować i budować nowe.
Avatar
ares / 20 stycznia 2019 r. o 11:23
0
W centrum powinien być zakaz parkowania. Porobić parkingi w okolicach centrum,dla wszystkich lch,lks,lhr i niech płacą za nie. Zwłaszcza żeby stare diesle nie wjeżdżały.  Wolę już iść na piechotę, niż szukać 20 min miejsca w okolicach "Chrobrego".
pewno! a dla wszystkich na lc wyjeżdzajacych z chemła ustawic szlabany i pobierać opłaty 100 zł za chęć opuszczenia miasta! człeniu zal mi ciebie i tego,że nigdy nigdzie nie byłeś poza chemłem :/
Człeniu, Prezydent pyta mieszkańców miasta o zdanie. Więc siedź cicho.
 no miasta a co myślałeś,ze Chełm nie jest miastem? albo,że nie mieszkam w MIESCIE Chełm? ja mam auto na WE (Warszawa tez miasto) ale mieszkam w Chełmie i co mam płaćić bo nie na LC?
 no miasta a co myślałeś,ze Chełm nie jest miastem? albo,że nie mieszkam w MIESCIE Chełm? ja mam auto na WE (Warszawa tez miasto) ale mieszkam w Chełmie i co mam płaćić bo nie na LC? rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 19 stycznia 2019 r. o 16:22
0
Takie duże parkingi nie muszą być płatne, bo jeśli "sciągną" z okolicy dużą ilość samochodów, odciążając otoczenie to już w ten sposób spełnią niebagatelną rolę.
Avatar
Jan Kowalski / 19 stycznia 2019 r. o 16:19
+1
Za "małym kościółkiem" aż po ul. Armii Krajowej jest ogromny plac, który po przystosowaniu na parking tymczasowy może pomieścić bardzo dużą liczbę samochodów. Na pewno poprawiłoby to problem parkowania, całe otoczenie jest przecież handlowe i biznesowe. Czas pokazałby czy to rozwiązanie wpisuje się w potrzeby mieszkańców. Położenie za murami kościoła niczemu nie przeszkadza bowiem w przypadku pozytywnych doświadczeń z parkowaniem można ten teren urządzić w sposób, który w pełni będzie komponował się z jego zabytkowym charakterem. Podobnie z placem za Gmachem. Tam też można zrobić później wejście z parkingu wprost na drugie lub trzecie piętro budynku.
Za "małym kościółkiem" aż po ul. Armii Krajowej jest ogromny plac, który po przystosowaniu na parking tymczasowy może pomieścić bardzo dużą liczbę samochodów. Na pewno poprawiłoby to problem parkowania, całe otoczenie jest przecież handlowe i biznesowe. Czas pokazałby czy to rozwiązanie wpisuje się w potrzeby mieszkańców. Położenie za murami kościoła niczemu nie przeszkadza bowiem w przypadku pozytywnych doświadczeń z parkowaniem można ten teren urządzić w sposób, który w pełni będzie komponował się z jego zabytkowym charakterem. P... rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 19 stycznia 2019 r. o 16:12
-1
Z bezpłatną komunikacją miejską można poczekać, to nic pilnego, na razie wystarczy ceny biletów nie podnosić, a z czasem stanie się prawie darmowa. To, moim zdaniem,  lepsze rozwiązanie niż jednorazowa rezygnacja z biletów. Można też przyjąć docelowo rozwiązanie, że bilety pokrywają koszty pracownicze, a miasto utrzymuje infrastrukturę - to jeszcze lepszy pomysł :) Bardziej realny do wprowadzenia.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę, był pod wpływem leków
wideo
film

Kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę, był pod wpływem leków

Do prokuratury wpłynęła opinia toksykologiczna dotycząca 31-letniego kierowcy autobusu, który w sobotę w Katowicach potrącił śmiertelnie 19-letnią kobietę.

Biorą się za łącznik ze Świdnika do Lublina, ale to za mało

Biorą się za łącznik ze Świdnika do Lublina, ale to za mało

Zawarta została umowa z firmą, która przebuduje niemal kilometrowy odcinek ul. Dworcowej w Świdniku. Prace mają trwać nie dłużej niż cztery miesiące i będą się wiązać z wycięciem 40 drzew. Na remont wciąż czeka sfatygowany odcinek wzdłuż lasu.

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

W weekend rozegrane zostały mecze pierwszej rundy Pucharu Polski w LZPN Oddział Biała Podlaska i Chełm

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Chełmianie już wiedzą, że gwiazdami tegorocznych Dni Chełma 7 – 9 sierpnia będą Krzysztof Cugowski, Margret i Bajm. Dla wielu ważniejszy będzie jednak w tym czasie wyznaczony w ich mieście pierwszy etap 78. Tour de Pologne.

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

W poniedziałek szkoły średnie opublikowały listy przyjętych do klas pierwszych. Ruszyło też postępowanie uzupełniające.

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień
galeria

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień

W Zamościu wszystkie punkty szczepień - stacjonarne i mobilne - zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji - poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Puławska policja przygotowała portret pamięciowy mężczyzny, który 19 lipca, podając się za pracownika gazowni, wyłudził od jednej z mieszkanek Puław pieniądze. Przekonał swoją ofiarę do montażu nowego "czujnika gazu".

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska wygrał rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i w nowym sezonie wystąpi w roli beniaminka ligi okręgowej. Sportowy sukces to najwyższe osiągnięcie klubu założonego w 2017 roku.

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Najwcześniej późną jesienią może się zakończyć przebudowa szkolnego boiska podstawówki przy ul. Lotniczej, o ile uda się ją rozpocząć. Urząd Miasta od nowa szuka wykonawców prac, które powinny się zakończyć w roku 2019.

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”
zdjęcia, wideo
galeria
film

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”

– Doszło do aktu terroru, nie ma na to innego określenia – to reakcja ministra zdrowia na podpalenie mobilnego punktu szczepień oraz siedziby sanepidu w Zamościu. Za pomoc w zatrzymaniu sprawcy wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody.

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]

Nieznany mężczyzna przyjechał na rowerze na Rynek Solny w Zamościu i podpalił znajdujący się tam kontener mobilnego punktu szczepień. Policjanci opublikowali nagranie z monitoringu, na którym widać całe zajście. Mundurowi proszą o pomoc w zidentyfikowaniu i odszukaniu podpalacza.

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom
zdjęcia
galeria

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom

29-letni kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem i uderzył w ścianę drewnianego domu.

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie
6 sierpnia 2021, 21:00

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie

Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne plenerowe seanse. 6 sierpnia o godz. 21 będzie można zobaczyć klasyczną odsłonę "Pana Tadeusza", a 7 sierpnia o tej samej porze dramat biograficzny - "Skłodowska".

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno wraca do ligi okręgowej po 15 latach. Zespół zastąpił Pławanice Kamień, które po kłopotach z licencją wycofały się z rozgrywek.

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Najpierw zgłosił, że jest poszukiwany, a kiedy patrol przyjechał na miejsce, zaczął uciekać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

kosiarka rotacyjna

Lublin

0,00 zł

Praca -> Zatrudnię

Opieka Niemcy

Bolesławiec

7 500,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna

Tomaszów Mazowiecki

1,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

palnik

Zamość

499,00 zł

Motoryzacja -> Sprzedam -> Części

pasek

Zamość

49,00 zł

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.