Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rewolucja w autobusach

Utworzony przez west, 5 września 2008 r. o 06:33 Powrót do artykułu
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
west napisał:
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)
Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chore. Prezes przyznaje, że pasażerowie ciągle dzwonią i piszą e-maile. Mówi, że sygnały te dokładnie są analizowane. Równocześnie stwierdza, że na wdrożenie konkretnych rozwiązań trzeba jeszcze poczekać, bo rozkłady jazdy funkcjonuja zaledwie kilka dni. Ja nie chcę czekać. Jeżeli nie uda mi się wsiąść do autobusu, wezme taksówkę i poproszę o rachunek, a potem prześlę go prezesowi. Niech zwróci mi poniesione koszty. W końcu to komunikacja ma być dla ludzi, a nie odwrotnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżdze bardzo dużo bo codziennie 2/3 razy i mi nowy rozkład odpowiada, a ludziom nigdy nie dogodzi,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkanka napisał:
Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.
Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów. Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana. Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK. Wyjśceim byłoby wprowadzeni kilku dodatkowych kursów w godzinach szczytu, ktróre rozpoczynałyby bieg na os. Gwarek .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżdże rano o 7 i o 8 bo woże dzieci do szkoły i nie nazekam ,a chwile postać nikomu nie zaszkodzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zdecydowanie brakuje linii wschod-zachod. chociazby z hrubieszowskiej, przez awp, ak, lubelska na zachod. taki szybki sposob na dojechanie z Os. dzialki (ewentualnie nawet z wolwinowa) na drugi koniec miasta... a tak - no coz, zamiast korzystac z CLA trzeba szukac alternatywnych form transportu. choc nie - moge dojechac az dwoma (z dwoch kursujacych) autobusami na dworzec pkp - a dalej to juz caly swiat otworem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczac Nie ma bo ktos sobie wymyślił, ze ograniczenie kursów to oszczędnosci( mniej kierowców, autobusów). ktos sie jednak pomylił, CLA to nie mpgk czy zke, gdzie kazdy płaci comiesie czny haracz i spółki sa na swoim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze,ze mam blisko do pracy,ale wspolczuje tym co musza w Chelmie korzystac z CLA.Kto tam pracuje?? sami biurokraci przykuci do biurek.Czy to tak trudno opracowac nowy wygodny rozklad jazdy w tak nieduzym miescie? Trzeba tylko ruszyc tylki z foteli i pojezdzic i przyjrzec sie czego i gdzie ludzie potrzebuja.Pieniazki leza na ulicy tylko trzeba je umiec zagospodarować.Radni miejscy to przecież wasza spólka!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...