Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 września 2008 r.
16:57
Edytuj ten wpis

Rewolucja w autobusach

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 10 A A

Nowy rozkład jazdy zaskoczył pasażerów Chełmskich Linii Autobusowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Narzekają, że autobusy są zatłoczone i na nowo trzeba uczyć się tras, po których jeżdżą.

Najwięcej kontrowersji wzbudza ograniczenie liczby autobusów kursujących z osiedla Gwarek. Teraz pasażerowie mogą dojechać do centrum tylko "dwójką” i "dziewiątką”.

- To skandal - denerwuje się Marta Kowalczyk. - Nie mam samochodu. Jestem zdana tylko na komunikację miejską. Odkąd wprowadzili nowy rozkład nie sposób wydostać się z osiedla. Na naszą trasę przydzielili tylko małe autobusy, które nie mogą pomieścić wszystkich pasażerów. Sama miałam taki przypadek. Spieszyłam się do pracy, a kierowca zamknął mi drzwi przed nosem, tłumacząc, że nie ma miejsca.

Pasażerowie narzekają głównie na to, że jeżeli nie zabiorą się jednym autobusem, na drugi muszą czekać bardzo długo.

Prezes Chełmskich Linii Autobusowych mówi, że na razie zmian w rozkładzie nie będzie. - Zdecydowaliśmy za to, że podczas godzin szczytu z przystanku przy osiedlu Gwarek będą odjeżdżały największe autobusy - mówi Zbigniew Grzesiak. Prezes przyznaje, że do CLA docierają sygnały od niezadowolonych mieszkańców.

- Pasażerowie ciągle do nas dzwonią i piszą e-maile. Sygnały od nich dokładnie analizujemy, jednak na wdrożenie konkretnych rozwiązań trzeba jeszcze poczekać. Przecież rozkład funkcjonuje zaledwie od kilku dni - mówi Grzesiak.

Miejski przewoźnik zdaje sobie sprawę z tego, że pasażerowie mogą mieć problem ze zorientowaniem się w nowym rozkładzie jazdy. Z myślą o tych osobach CLA przygotowały specjalny informator. Można się z niego dowiedzieć którędy przebiegają nowe trasy autobusów. Informator można bezpłatnie dostać m.in. w piekarniach "Grela” i w kasach biletowych. W tych ostatnich pasażerowie mogą się także zaopatrzyć w godzinowy rozkład jazdy z interesujących ich przystanków. Za to także nie muszą płacić.

Jakie nowinki przygotował przewoźnik w prowadzonym w tym miesiącu rozkładzie? Teraz autobusem można dojechać m.in. w okolice kościoła przy ul. Wieniawskiego i na ulicę Pszenną, ale też do hipermarketu "Tesco” od strony osiedla Słoneczne. Nowy przystanek jest też przy ul. Mościckiego tuż przy cmentarzu komunalnym.

Miejski przewoźnik powoli przymierza się też do wprowadzenia karnetu biletowego. - Na jednym takim karnecie będzie można skorzystać z kilku przejazdów. Kupno karnetu będzie się bardziej opłacało niż tradycyjnych biletów - mówi Grzesiak. - Musimy jednak tak go zaprojektować, żeby pasował do różnego typu kasowników. Nie jest to proste, więc nie wiemy, kiedy karnet mógłby być wprowadzony.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stopa / 8 września 2008 o 20:25
0
dobrze,ze mam blisko do pracy,ale wspolczuje tym co musza w Chelmie korzystac z CLA.Kto tam pracuje?? sami biurokraci przykuci do biurek.Czy to tak trudno opracowac nowy wygodny rozklad jazdy w tak nieduzym miescie? Trzeba tylko ruszyc tylki z foteli i pojezdzic i przyjrzec sie czego i gdzie ludzie potrzebuja.Pieniazki leza na ulicy tylko trzeba je umiec zagospodarować.Radni miejscy to przecież wasza spólka!!!
Avatar
tomekjot / 8 września 2008 o 17:57
0
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczac

Nie ma bo ktos sobie wymyślił, ze ograniczenie kursów to oszczędnosci( mniej kierowców, autobusów). ktos sie jednak pomylił, CLA to nie mpgk czy zke, gdzie kazdy płaci comiesie czny haracz i spółki sa na swoim
Avatar
pasazer... / 8 września 2008 o 14:29
0
zdecydowanie brakuje linii wschod-zachod. chociazby z hrubieszowskiej, przez awp, ak, lubelska na zachod. taki szybki sposob na dojechanie z Os. dzialki (ewentualnie nawet z wolwinowa) na drugi koniec miasta... a tak - no coz, zamiast korzystac z CLA trzeba szukac alternatywnych form transportu. choc nie - moge dojechac az dwoma (z dwoch kursujacych) autobusami na dworzec pkp - a dalej to juz caly swiat otworem
Avatar
Jadący / 7 września 2008 o 15:15
0
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczach!
Avatar
czytelniczka / 7 września 2008 o 11:45
0
jeżdże rano o 7 i o 8 bo woże dzieci do szkoły i nie nazekam ,a chwile postać nikomu nie zaszkodzi
Avatar
tomekjot / 6 września 2008 o 10:22
0
mieszkanka napisał:
Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.



Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów.

Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana.

Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK.

Wyjśceim byłoby wprowadzeni kilku dodatkowych kursów w godzinach szczytu, ktróre rozpoczynałyby bieg na os. Gwarek .



Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów.

Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana.

Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK.

rozwiń
Avatar
czytelniczka / 5 września 2008 o 18:32
0
jeżdze bardzo dużo bo codziennie 2/3 razy i mi nowy rozkład odpowiada, a ludziom nigdy nie dogodzi,
Avatar
Justyna / 5 września 2008 o 13:26
0
To chore. Prezes przyznaje, że pasażerowie ciągle dzwonią i piszą e-maile. Mówi, że sygnały te dokładnie są analizowane. Równocześnie stwierdza, że na wdrożenie konkretnych rozwiązań trzeba jeszcze poczekać, bo rozkłady jazdy funkcjonuja zaledwie kilka dni. Ja nie chcę czekać. Jeżeli nie uda mi się wsiąść do autobusu, wezme taksówkę i poproszę o rachunek, a potem prześlę go prezesowi. Niech zwróci mi poniesione koszty. W końcu to komunikacja ma być dla ludzi, a nie odwrotnie
Avatar
mieszkanka / 5 września 2008 o 09:50
0
west napisał:
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)


Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.


Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CL... rozwiń
Avatar
west / 5 września 2008 o 06:33
0
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie n... rozwiń
Avatar
stopa / 8 września 2008 o 20:25
0
dobrze,ze mam blisko do pracy,ale wspolczuje tym co musza w Chelmie korzystac z CLA.Kto tam pracuje?? sami biurokraci przykuci do biurek.Czy to tak trudno opracowac nowy wygodny rozklad jazdy w tak nieduzym miescie? Trzeba tylko ruszyc tylki z foteli i pojezdzic i przyjrzec sie czego i gdzie ludzie potrzebuja.Pieniazki leza na ulicy tylko trzeba je umiec zagospodarować.Radni miejscy to przecież wasza spólka!!!
Avatar
tomekjot / 8 września 2008 o 17:57
0
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczac

Nie ma bo ktos sobie wymyślił, ze ograniczenie kursów to oszczędnosci( mniej kierowców, autobusów). ktos sie jednak pomylił, CLA to nie mpgk czy zke, gdzie kazdy płaci comiesie czny haracz i spółki sa na swoim
Avatar
pasazer... / 8 września 2008 o 14:29
0
zdecydowanie brakuje linii wschod-zachod. chociazby z hrubieszowskiej, przez awp, ak, lubelska na zachod. taki szybki sposob na dojechanie z Os. dzialki (ewentualnie nawet z wolwinowa) na drugi koniec miasta... a tak - no coz, zamiast korzystac z CLA trzeba szukac alternatywnych form transportu. choc nie - moge dojechac az dwoma (z dwoch kursujacych) autobusami na dworzec pkp - a dalej to juz caly swiat otworem
Avatar
Jadący / 7 września 2008 o 15:15
0
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczach!
Avatar
czytelniczka / 7 września 2008 o 11:45
0
jeżdże rano o 7 i o 8 bo woże dzieci do szkoły i nie nazekam ,a chwile postać nikomu nie zaszkodzi
Avatar
tomekjot / 6 września 2008 o 10:22
0
mieszkanka napisał:
Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.



Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów.

Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana.

Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK.

Wyjśceim byłoby wprowadzeni kilku dodatkowych kursów w godzinach szczytu, ktróre rozpoczynałyby bieg na os. Gwarek .



Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów.

Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana.

Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK.

rozwiń
Avatar
czytelniczka / 5 września 2008 o 18:32
0
jeżdze bardzo dużo bo codziennie 2/3 razy i mi nowy rozkład odpowiada, a ludziom nigdy nie dogodzi,
Avatar
Justyna / 5 września 2008 o 13:26
0
To chore. Prezes przyznaje, że pasażerowie ciągle dzwonią i piszą e-maile. Mówi, że sygnały te dokładnie są analizowane. Równocześnie stwierdza, że na wdrożenie konkretnych rozwiązań trzeba jeszcze poczekać, bo rozkłady jazdy funkcjonuja zaledwie kilka dni. Ja nie chcę czekać. Jeżeli nie uda mi się wsiąść do autobusu, wezme taksówkę i poproszę o rachunek, a potem prześlę go prezesowi. Niech zwróci mi poniesione koszty. W końcu to komunikacja ma być dla ludzi, a nie odwrotnie
Avatar
mieszkanka / 5 września 2008 o 09:50
0
west napisał:
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)


Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.


Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CL... rozwiń
Avatar
west / 5 września 2008 o 06:33
0
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie n... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie 0 0

Prawosławny duchowny Teodor II, papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki, w niedzielę przyjedzie do Lublina.

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii 0 0

Leszek Krowicki zdecydował się wysłać nominacje do Weroniki Gawlik, Anety Łabudy, Kingi Achruk, Aleksandry Rosiak, Ewy Urtnowskiej, Joanny Szarawagi i Sylwii Matuszczyk

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin
28 września 2018, 19:00

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja Rezerwat. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej rozgłośni.

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS
Tylko u nas
galeria

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS 9 13

Dziennikarka TVP Lublin Bogna Bender-Motyka ubiega się o mandat radnej sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wytycznymi Zasad Etyki Dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, na czas kampanii wzięła bezpłatny urlop. Ale według naszych informacji, pracuje przy jednym z programów.

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu 4 0

Dzięki środkom z UE podróże z Żyrzyna przez Baranów i dalej do Woli Czołnowskiej stały się przyjemniejsze. Na całym, ponad 11-kilometrowym odcinku położono nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prace kosztowały prawie 6,7 mln złotych.

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł
film

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł 1 7

Minimum 500 nowych miejsc pracy i obiad za złotówkę w miejskich szkołach. Takie deklaracje składa mieszkańcom Kraśnika komitet wyborczy Porozumienie i Rozwój, którego kandydatem na burmistrza jest poseł Wojciech Wilk (PO). Komitet wystawia 29 kandydatów do Rady Miasta.

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina 8 10

Wczoraj powtórzył się problem z wyborem firm mających wywozić śmieci od mieszkańców dziesięciu dzielnic Lublina. Chętne firmy chcą, ale są za drogie. Oferta każdej z nich przekracza kwotę, którą zarezerwowali miejscy urzędnicy. Różnice idą w miliony złotych.

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska 0 0

„Królewscy” udanie zainaugurowali walkę o obronę tytuły najlepszej drużyny w Europie i pokonali na swoim stadionie AS Romę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Natomiast o swoim debiucie w barwach Juventusu w europejskich rozgrywkach będzie chciał zapomnieć Cristiano Ronaldo

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego 3 16