Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 września 2008 r.
16:57
Edytuj ten wpis

Rewolucja w autobusach

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 10 A A

Nowy rozkład jazdy zaskoczył pasażerów Chełmskich Linii Autobusowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Narzekają, że autobusy są zatłoczone i na nowo trzeba uczyć się tras, po których jeżdżą.

Najwięcej kontrowersji wzbudza ograniczenie liczby autobusów kursujących z osiedla Gwarek. Teraz pasażerowie mogą dojechać do centrum tylko "dwójką” i "dziewiątką”.

- To skandal - denerwuje się Marta Kowalczyk. - Nie mam samochodu. Jestem zdana tylko na komunikację miejską. Odkąd wprowadzili nowy rozkład nie sposób wydostać się z osiedla. Na naszą trasę przydzielili tylko małe autobusy, które nie mogą pomieścić wszystkich pasażerów. Sama miałam taki przypadek. Spieszyłam się do pracy, a kierowca zamknął mi drzwi przed nosem, tłumacząc, że nie ma miejsca.

Pasażerowie narzekają głównie na to, że jeżeli nie zabiorą się jednym autobusem, na drugi muszą czekać bardzo długo.

Prezes Chełmskich Linii Autobusowych mówi, że na razie zmian w rozkładzie nie będzie. - Zdecydowaliśmy za to, że podczas godzin szczytu z przystanku przy osiedlu Gwarek będą odjeżdżały największe autobusy - mówi Zbigniew Grzesiak. Prezes przyznaje, że do CLA docierają sygnały od niezadowolonych mieszkańców.

- Pasażerowie ciągle do nas dzwonią i piszą e-maile. Sygnały od nich dokładnie analizujemy, jednak na wdrożenie konkretnych rozwiązań trzeba jeszcze poczekać. Przecież rozkład funkcjonuje zaledwie od kilku dni - mówi Grzesiak.

Miejski przewoźnik zdaje sobie sprawę z tego, że pasażerowie mogą mieć problem ze zorientowaniem się w nowym rozkładzie jazdy. Z myślą o tych osobach CLA przygotowały specjalny informator. Można się z niego dowiedzieć którędy przebiegają nowe trasy autobusów. Informator można bezpłatnie dostać m.in. w piekarniach "Grela” i w kasach biletowych. W tych ostatnich pasażerowie mogą się także zaopatrzyć w godzinowy rozkład jazdy z interesujących ich przystanków. Za to także nie muszą płacić.

Jakie nowinki przygotował przewoźnik w prowadzonym w tym miesiącu rozkładzie? Teraz autobusem można dojechać m.in. w okolice kościoła przy ul. Wieniawskiego i na ulicę Pszenną, ale też do hipermarketu "Tesco” od strony osiedla Słoneczne. Nowy przystanek jest też przy ul. Mościckiego tuż przy cmentarzu komunalnym.

Miejski przewoźnik powoli przymierza się też do wprowadzenia karnetu biletowego. - Na jednym takim karnecie będzie można skorzystać z kilku przejazdów. Kupno karnetu będzie się bardziej opłacało niż tradycyjnych biletów - mówi Grzesiak. - Musimy jednak tak go zaprojektować, żeby pasował do różnego typu kasowników. Nie jest to proste, więc nie wiemy, kiedy karnet mógłby być wprowadzony.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stopa / 8 września 2008 o 20:25
0
dobrze,ze mam blisko do pracy,ale wspolczuje tym co musza w Chelmie korzystac z CLA.Kto tam pracuje?? sami biurokraci przykuci do biurek.Czy to tak trudno opracowac nowy wygodny rozklad jazdy w tak nieduzym miescie? Trzeba tylko ruszyc tylki z foteli i pojezdzic i przyjrzec sie czego i gdzie ludzie potrzebuja.Pieniazki leza na ulicy tylko trzeba je umiec zagospodarować.Radni miejscy to przecież wasza spólka!!!
Avatar
tomekjot / 8 września 2008 o 17:57
0
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczac

Nie ma bo ktos sobie wymyślił, ze ograniczenie kursów to oszczędnosci( mniej kierowców, autobusów). ktos sie jednak pomylił, CLA to nie mpgk czy zke, gdzie kazdy płaci comiesie czny haracz i spółki sa na swoim
Avatar
pasazer... / 8 września 2008 o 14:29
0
zdecydowanie brakuje linii wschod-zachod. chociazby z hrubieszowskiej, przez awp, ak, lubelska na zachod. taki szybki sposob na dojechanie z Os. dzialki (ewentualnie nawet z wolwinowa) na drugi koniec miasta... a tak - no coz, zamiast korzystac z CLA trzeba szukac alternatywnych form transportu. choc nie - moge dojechac az dwoma (z dwoch kursujacych) autobusami na dworzec pkp - a dalej to juz caly swiat otworem
Avatar
Jadący / 7 września 2008 o 15:15
0
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczach!
Avatar
czytelniczka / 7 września 2008 o 11:45
0
jeżdże rano o 7 i o 8 bo woże dzieci do szkoły i nie nazekam ,a chwile postać nikomu nie zaszkodzi
Avatar
tomekjot / 6 września 2008 o 10:22
0
mieszkanka napisał:
Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.



Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów.

Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana.

Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK.

Wyjśceim byłoby wprowadzeni kilku dodatkowych kursów w godzinach szczytu, ktróre rozpoczynałyby bieg na os. Gwarek .



Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów.

Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana.

Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK.

rozwiń
Avatar
czytelniczka / 5 września 2008 o 18:32
0
jeżdze bardzo dużo bo codziennie 2/3 razy i mi nowy rozkład odpowiada, a ludziom nigdy nie dogodzi,
Avatar
Justyna / 5 września 2008 o 13:26
0
To chore. Prezes przyznaje, że pasażerowie ciągle dzwonią i piszą e-maile. Mówi, że sygnały te dokładnie są analizowane. Równocześnie stwierdza, że na wdrożenie konkretnych rozwiązań trzeba jeszcze poczekać, bo rozkłady jazdy funkcjonuja zaledwie kilka dni. Ja nie chcę czekać. Jeżeli nie uda mi się wsiąść do autobusu, wezme taksówkę i poproszę o rachunek, a potem prześlę go prezesowi. Niech zwróci mi poniesione koszty. W końcu to komunikacja ma być dla ludzi, a nie odwrotnie
Avatar
mieszkanka / 5 września 2008 o 09:50
0
west napisał:
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)


Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.


Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CL... rozwiń
Avatar
west / 5 września 2008 o 06:33
0
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie n... rozwiń
Avatar
stopa / 8 września 2008 o 20:25
0
dobrze,ze mam blisko do pracy,ale wspolczuje tym co musza w Chelmie korzystac z CLA.Kto tam pracuje?? sami biurokraci przykuci do biurek.Czy to tak trudno opracowac nowy wygodny rozklad jazdy w tak nieduzym miescie? Trzeba tylko ruszyc tylki z foteli i pojezdzic i przyjrzec sie czego i gdzie ludzie potrzebuja.Pieniazki leza na ulicy tylko trzeba je umiec zagospodarować.Radni miejscy to przecież wasza spólka!!!
Avatar
tomekjot / 8 września 2008 o 17:57
0
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczac

Nie ma bo ktos sobie wymyślił, ze ograniczenie kursów to oszczędnosci( mniej kierowców, autobusów). ktos sie jednak pomylił, CLA to nie mpgk czy zke, gdzie kazdy płaci comiesie czny haracz i spółki sa na swoim
Avatar
pasazer... / 8 września 2008 o 14:29
0
zdecydowanie brakuje linii wschod-zachod. chociazby z hrubieszowskiej, przez awp, ak, lubelska na zachod. taki szybki sposob na dojechanie z Os. dzialki (ewentualnie nawet z wolwinowa) na drugi koniec miasta... a tak - no coz, zamiast korzystac z CLA trzeba szukac alternatywnych form transportu. choc nie - moge dojechac az dwoma (z dwoch kursujacych) autobusami na dworzec pkp - a dalej to juz caly swiat otworem
Avatar
Jadący / 7 września 2008 o 15:15
0
Osobiście uważam, że zmiany wyszły na złe! Dlaczego nie ma z centrum (pl. gdański) autobusu na litewską, hrubieszowską. A z osiedla działki (wschód) do szpitala? To jest chore! Dlaczego nie możemy mieć takiej komunikacji jak w Zamościu gdzie mają już porządne autobusy Solarisy, a my dlaej na tych zardzewiałych jelczach!
Avatar
czytelniczka / 7 września 2008 o 11:45
0
jeżdże rano o 7 i o 8 bo woże dzieci do szkoły i nie nazekam ,a chwile postać nikomu nie zaszkodzi
Avatar
tomekjot / 6 września 2008 o 10:22
0
mieszkanka napisał:
Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.



Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów.

Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana.

Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK.

Wyjśceim byłoby wprowadzeni kilku dodatkowych kursów w godzinach szczytu, ktróre rozpoczynałyby bieg na os. Gwarek .



Zgadza się, przy czym tylko 9 zajeżdza do centrum ( szkoły). a na spotkaniu przedstawiono mapkę nie mówiac o czestotliwosciach kursowania autobusów.

Zabrano 12, 11 i 24 dzięki czemu nie mozna dojechać na hrubieszowska, w tym do szkoły na wiejską. Dlatego 9 jest zapchana. ale to mozna było przewidzieć, gdyz przed wakacjami również 9 była mocno oblegana.

Proszę mi znależc osobę która będzie jechałaspod gmachu na trubakowską czy na oksżów- jadąc przez hrubieszowską i AK.

rozwiń
Avatar
czytelniczka / 5 września 2008 o 18:32
0
jeżdze bardzo dużo bo codziennie 2/3 razy i mi nowy rozkład odpowiada, a ludziom nigdy nie dogodzi,
Avatar
Justyna / 5 września 2008 o 13:26
0
To chore. Prezes przyznaje, że pasażerowie ciągle dzwonią i piszą e-maile. Mówi, że sygnały te dokładnie są analizowane. Równocześnie stwierdza, że na wdrożenie konkretnych rozwiązań trzeba jeszcze poczekać, bo rozkłady jazdy funkcjonuja zaledwie kilka dni. Ja nie chcę czekać. Jeżeli nie uda mi się wsiąść do autobusu, wezme taksówkę i poproszę o rachunek, a potem prześlę go prezesowi. Niech zwróci mi poniesione koszty. W końcu to komunikacja ma być dla ludzi, a nie odwrotnie
Avatar
mieszkanka / 5 września 2008 o 09:50
0
west napisał:
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)


Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CLA nie widziałam i nie słyszałam.


Człowieku pojedź choć raz rano to zobaczysz czy w ogóle wsiądziesz na przystanku za rondem. Wcześniej 9 wyruszała z Gwarka i na w/w przystanku (oczywiście rano) nie można było palca wcisnąć, obecnie jadąc od szpitala zabiera pracowników szpitala wracających po nocnej zmianie, zbiera ludzi z Rejowieckiej i Gwarka i na omawianym przystanku teraz już szpilki nie wetkniesz. To jest skandal!!!!! Mieszkam na osiedlu od wielu, wielu lat ale ogłoszenia o spotkaniu w sprawie nowych propozycji rozkładu CL... rozwiń
Avatar
west / 5 września 2008 o 06:33
0
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie należą, tyle teoria. Dawniej wcale nie było lepiej linii było 7, ale 2 tylko pare kursów, 3 to samo, zresztą często opuźnione, 9 tylko w dni robocze i to do 17 potem szukaj z lupą, 11/21, 12/22 to własciwie 2 linie, też o małej częstotliwości i z dużymi opuźnieniami, a o 2 kursach 24 nie wspominam, choc to też linia. Życie pokaże co lepsze, a w godzinach szczytu, zwłaszcza szkolnego z Gwarka zawsze trudno się było wydostać ( osiedla zachód + włdawska są narazie jeszcze liczne w uczącą się w szkołach średnich mlodzież, a najbliższa take placówkato II LO na szpitalnej, a reszta to centrum, lub jeszcze dalej)
A gdzie Pani Kowalczyk była, jak było zebranie rady osiedla Zachód, zwołane specjalnie w sprawie zmian komunikacyjnych w miescie, było w sumie z 30 osób (większośc to członkowie rady i zaproszeni goście). Nie wiem jak sprawa wygląda w faktycznie, bo narazie nie miałem potrzeby kożystac z usług CLA, pozatem jak musze robie to po południu. Teoretycznie są dwie linie z częstotliwościa 2 wozów na godzinę , co daje statystycznie aotobus co 15minut i te linie maja być obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe, które niestety do dużych w CLA nie n... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 1 0

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 0 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 0 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 27 12

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 1 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 4 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 0 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 1

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 2

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 35 6

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 9 37

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 132 25

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 23 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!