Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

20 milionów na inwestycje w Kraśniku

Utworzony przez zebalon, 1 stycznia 2013 r. o 01:00 Powrót do artykułu
Marcin napisał:
Kiedy będzie "boisko" dla dzieci w szkole nr 6?Pytam Po 20 latach od ukończenia tej szkoły nic się tam nie zmieniło!!!!
Ooooo! To wielkie niedopatrzenie! Przecież do tej szkoły chodziły dzieci urzędującego przez 14 lat byłego burmistrza i przewodniczącego rady, szkołą tą kierował zaufany dyrektor, potem karnie skazany na funkcję v-ce dyr. KOEN, a pomagała mu w rządzeniu niezatapialna v-ce, która "ratuje" inną szkołę... Więc do kogo te pretensje?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda dzielnica, tzw fabryczna stała się naprawdę warta pokazania na zewnątrz niż ta stara. Ta stara część to wielkie dziadostwo pożydowskie(przed II WŚ w kraśniku mieszkało 8 tys. żydów i 5 tys. polaków), co po 68 latach nie moze dojśc do siebie. Kupa ruder, zawalisk, tzw "centrum miasta' rynek to zwykle ohyctwo (Janów Lub, Bilgoraj i inne miasta mają rynek, co na co jest popatrzyć). Znałem osobę, która już nie żyje, a miała 92 lat i miła świetną pamięć. Wymieniła nazwiska wszystkich żydów którzy mieszkali od cmentarza do ronda (ul. Koścuszki, czy to można nazwać rondem, jak kierowcy spoza kraśnika jadą pod "prąd" ???). Dlaczego poprzedni burmistrz ustawił w dzielnicy fabrycznej aż 5 sygnalizacji świelnych, a w w tej żydowskiej tylko jedno (nie będe komentował.....domyślam sie o co chodzi).. Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić). Nazwa nigdy Kraśnik Fabryczny tylko Dąbrowa Bór - Miasto, żeby nie urazić mieszkańców Dąbrowy bór (wieś). Panowie radni z Farycznegon weźcie się do roboty bo przeciwnym wypadku nie będą na was glosował (jeden głos nic nie znaczy, choć nic nie wiadomo ???).
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Besarios napisał:
To prawda dzielnica, tzw fabryczna stała się naprawdę warta pokazania na zewnątrz niż ta stara. Ta stara część to wielkie dziadostwo pożydowskie(przed II WŚ w kraśniku mieszkało 8 tys. żydów i 5 tys. polaków), co po 68 latach nie moze dojśc do siebie.[/quote] W chwili, gdy w Kraśniku mieszkali Polacy i Żydzi, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Kraśnik Fabryczny, w szczerej kniei ganiały się wilki !
Besarios napisał:
Kupa ruder, zawalisk, tzw "centrum miasta' rynek to zwykle ohyctwo [/quote] W chwili, gdy owa "kupa ruder i zwalisk" została zelektryfikowana (1917 rok) w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Kraśnik Fabryczny, w szczerej kniei dalej ... ganiały się wilki ! A obecny wygląd rynek zawdzięcza waszemu burmistrzowi. [quote name='Besarios' timestamp='1357582174' post='717281'] Znałem osobę, która już nie żyje, a miała 92 lat i miła świetną pamięć.
Ja też taką znałem. I wiesz, co opowiadała ? Po wojnie (1948 rok)komuniści jeździli ciężarówkami po okolicznych, podkraśnickich wsiach, i robili łapankę na chłopów, którym na siłe stwarzano miejsca pracy w Kraśnickiej Fabryce Wyrobów Metalowych (późniejszej FŁT). I z tej też przyczyny (tj. pochodzenia przodków) nie masz ci w Kraśniku Fabrycznym ani jednego autochtona, co widać wyraźnie w długie weekendy i święta, kiedy to mieszkańcy tego obszaru rozjeżdząją się po okolicznych wsiach, odwiedzając najbliższe rodziny. [quote name='Besarios' timestamp='1357582174' post='717281'] To prawda dzielnica, tzw fabryczna stała się naprawdę warta pokazania na zewnątrz niż ta stara.
To prawda. Jako przykład budownictwa socrealistycznego (np. Kino "Metalowiec").
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Besarios napisał:
(ul. Koścuszki, czy to można nazwać rondem, jak kierowcy spoza kraśnika jadą pod "prąd" ???). [/quote] Cóż - nie wszyscy są gramotni, i znają przepisy ruchu drogowego. Tobie to rondo też sprawia trudności ? [quote name='Besarios' timestamp='1357582174' post='717281'] Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić). Nazwa nigdy Kraśnik Fabryczny tylko Dąbrowa Bór - Miasto, żeby nie urazić mieszkańców Dąbrowy bór (wieś). Panowie radni z Farycznegon weźcie się do roboty bo przeciwnym wypadku nie będą na was glosował (jeden głos nic nie znaczy, choć nic nie wiadomo ???).
Czas najwyższy. A czy istniał kiedykolwiek taki twór jak "Dąbrowa Bór Miasto" ? Powinieneś powołać komitet budowy pominka ministra Kwiatkowskiego. Po wybudowaniu pomnika powinieneś codziennie, z namaszczeniem całować go w dupę, bo to dzięki niemu w ramach COP w 1937 roku rozpoczeto budowę Fabrykę Amunicji nr 2 w Dąbrowie Bór, i przy okazji osiedla robotniczego, zwanego obecnie Kraśnikiem Fabrycznym. To dzięki niemu całe rzesze mieszkańców mają obecnie miejsce pracy (chociaż i to jest marnowane). Komuna czy demokracja takiego molocha, zajmującego ponad 295 ha (plus dlasze prawie 172 ha na osiedle) by wam nie wybudowały ...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ha ha Besarios, te twoje fantazje na temat secesji Fabrycznego byłyby nawet zabawne gdyby nie ten prymitywny antysemityzm. Na przykład łżesz jak pies jeśli chodzi o liczbę Żydów przed wojną. W 1931 roku w Kraśniku mieszkało 11615 osób, w tym 3923 Żydów (są dane). No i co ci przeszkadzają tak ci "żydzi"? Już ktoś ci napisał, że jak twojego tatusia/dziadusia siłą odrywano od pługa na polu cebuli do roboty w fabryce to w Kraśniku praktycznie żadnych Żydów już nie bylo (wiesz, Niemcy, II WŚ, pogromy, te sprawy). Owszem, historia Kraśnika nie jest może ładna, porywająca, nawet specjalnie ciekawa, ale JEST. A Fabryczny? Wiocha szumnie nazwana "miastem", gdzie najciekawsze wydarzenia w historii to w kolejności: budowa fabryki, budowa basenu, remont basenu i budowa ronda-jądra im. Czu. I jeszcze jedno: zgadzam się oczywiście, że Stara Dzielnica wygląda paskudnie. Rynek? Mój boże, żal i wstyd. Tylko pamiętaj, że mieliście "swojego" burmistrza przez kilkanaście lat, który ładował nieproporcjonalnie duże pieniądze (ze wspólnej kasy) w "swoją" dzielnicę. Chyba wychodzil ze slusznego założenia, że lud pracujący Dąbrowy Bór pomoże w utrzymaniu władzy (Pomożecie? Pomogli!). I teraz macie śliczne pstrokate bloki, hale sportowe budowane po taniości, monumentalną fontannę z melodyjkami, efektowne supermakety pobudowane w centrum "miasta" nieopodal równie efektownego blaszanego targowiska, wspomniane rondo, no i ho, ho pięć sygnalizaji świetlnych, bogactwo! Więc w brzydocie obu dzielnic ogłaszam remis. Z tym, że u "nas" to wynik burzliwej historii i braku pieniędzy a u "was" prowincjonalnej mentalnosći. Czuwaj.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie martwi brak informacji z UM na temat realizacji planów dotyczących solarów dla mieszkańców. Czy ktoś kompetentny mógłby wreszcie dać głos na ten temat?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TRMOMODERNIZACJI BUDYNKÓW OŚWIATOWYCH NIE BĘDZIE BO KRAŚNIK NIE ZAŁAPAŁ SIĘ NA LISTĘ WIĘC BURMISTRZ POWINIEN SIĘ WYCOFAĆ Z ZAPOWIEDZI O INWESTYCJACH. TAK TO JEST JAK SIĘ CHWALI PRZED OGŁOSZENIEM WYNIKÓW. PORAŻKA .
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak już widzę jak starsi ludzie , najczęstszy bywalcy bazaru gonią na sam koniec kraśnika po kilka marchewek , nie ma co genialne miejsce do otwarcia bazaru co za idiota to wymyślił .
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież babcie i tak jeżdżą za darmo z MPK, więc nie wiem, o co szum. Przejadą sobie jeden przystanek dalej. No i wiata pod nosem! Porucznik Lech Ryś - chylę czoła
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części. [/quote] A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie [quote] Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić)
Ciekawe, czym ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób. http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łał napisał:
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób. http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html
Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozapłacał, jak i tez jego pisowskie kolesiostwo, które pomogło mu sie dostac do koryta, przy którym czuje coraz większy niedosyt. Czy tylko umie ludziom podwyższac podatki sam unikając płacenia swoich. To już wiadomo, że wspomaganie rodzin wielodzietnych jemu samemu było najbardziej potrzebne.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?
Marysieńka napisał:
No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.
To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny: Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ? To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.
A cóz ci tak lezy na sercu i w mózgownicy takie wyciąganie wniosków przeze mnie, o których z resztą nie piszę jako o czyms pewnym? Wszystkie pomysły wynikają z jakichś pobudek, czemus słuzą. O rozdzieleniu miasta nie mówi sie głośno, nie dyskutuje nad tym, ale tez nie wiadomo, czy nie jest to okazyjnym wybadaniem sytuacji, z jakim poparciem społecznym może spotkac sie tego typu koncepcja, zanim zaczęło by sie o tym mówic publicznie i czy w ogóle warto podejmowac taki temat. Nie znasz prawdziwych myśli, zamiarów innych. Nie jestes przez wszystkich we wszystko wtajemniczany, nawet w to co może byc nieobce szerszej grupie osób, że dla ciebie, to o czym ktos inny pisze , a co może być duzą dozą prawdopodobienstwa z miejsca nazywasz chorymi obsesjami. Chętnych politycznych głów do objęcia wygodnych stanowisk jest więcej niz miejsc na których mogłyby sie ulokowac i to czyni bardzo realnym podejmowanie nieśmiałych prób dążenia do tego podziału miasta. I ty masz chyba niemały problem, bo albo jestes pozbawiony jakiejkolwiek zdolności wyciągania wniosków, kojarzenia, a tylko istnieją dla ciebie pewniki napisane czarno na białym, albo też jest duzo racji w moich spostrzezeniach i w ten sposób chcesz odwrócić uwagę, że któras z opcji politycznych miasta nosi się z pomysłem wprowadzenia czegos takiego w czyn, jesli jej koncept spotkał by sie z większym poparciem społecznym.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jest na forum psychiatra ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy jest na forum psychiatra ?
A moze jednak coś jest na rzeczy, bo tak mi sie przypomniało jak to Czubinski w swojej kampanii wyborczej straszył dążeniami opozycji do podziału miasta , jesli to on nie zostanie wybrany na burmistrza. Wtedy brałam to za tani chwyt propagandowy.Ale widocznie takie myśli mogły rodzić sie juz wtedy w czyichś głowach.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy jest na forum psychiatra ?
Uciekł, nie zdzierżył, Fiona go pokonała.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.