Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

20 milionów na inwestycje w Kraśniku

Utworzony przez zebalon, 1 stycznia 2013 r. o 01:00 Powrót do artykułu
Marcin napisał:
Kiedy będzie "boisko" dla dzieci w szkole nr 6?Pytam Po 20 latach od ukończenia tej szkoły nic się tam nie zmieniło!!!!
Ooooo! To wielkie niedopatrzenie! Przecież do tej szkoły chodziły dzieci urzędującego przez 14 lat byłego burmistrza i przewodniczącego rady, szkołą tą kierował zaufany dyrektor, potem karnie skazany na funkcję v-ce dyr. KOEN, a pomagała mu w rządzeniu niezatapialna v-ce, która "ratuje" inną szkołę... Więc do kogo te pretensje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda dzielnica, tzw fabryczna stała się naprawdę warta pokazania na zewnątrz niż ta stara. Ta stara część to wielkie dziadostwo pożydowskie(przed II WŚ w kraśniku mieszkało 8 tys. żydów i 5 tys. polaków), co po 68 latach nie moze dojśc do siebie. Kupa ruder, zawalisk, tzw "centrum miasta' rynek to zwykle ohyctwo (Janów Lub, Bilgoraj i inne miasta mają rynek, co na co jest popatrzyć). Znałem osobę, która już nie żyje, a miała 92 lat i miła świetną pamięć. Wymieniła nazwiska wszystkich żydów którzy mieszkali od cmentarza do ronda (ul. Koścuszki, czy to można nazwać rondem, jak kierowcy spoza kraśnika jadą pod "prąd" ???). Dlaczego poprzedni burmistrz ustawił w dzielnicy fabrycznej aż 5 sygnalizacji świelnych, a w w tej żydowskiej tylko jedno (nie będe komentował.....domyślam sie o co chodzi).. Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić). Nazwa nigdy Kraśnik Fabryczny tylko Dąbrowa Bór - Miasto, żeby nie urazić mieszkańców Dąbrowy bór (wieś). Panowie radni z Farycznegon weźcie się do roboty bo przeciwnym wypadku nie będą na was glosował (jeden głos nic nie znaczy, choć nic nie wiadomo ???).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Besarios napisał:
To prawda dzielnica, tzw fabryczna stała się naprawdę warta pokazania na zewnątrz niż ta stara. Ta stara część to wielkie dziadostwo pożydowskie(przed II WŚ w kraśniku mieszkało 8 tys. żydów i 5 tys. polaków), co po 68 latach nie moze dojśc do siebie.[/quote] W chwili, gdy w Kraśniku mieszkali Polacy i Żydzi, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Kraśnik Fabryczny, w szczerej kniei ganiały się wilki !
Besarios napisał:
Kupa ruder, zawalisk, tzw "centrum miasta' rynek to zwykle ohyctwo [/quote] W chwili, gdy owa "kupa ruder i zwalisk" została zelektryfikowana (1917 rok) w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Kraśnik Fabryczny, w szczerej kniei dalej ... ganiały się wilki ! A obecny wygląd rynek zawdzięcza waszemu burmistrzowi. [quote name='Besarios' timestamp='1357582174' post='717281'] Znałem osobę, która już nie żyje, a miała 92 lat i miła świetną pamięć.
Ja też taką znałem. I wiesz, co opowiadała ? Po wojnie (1948 rok)komuniści jeździli ciężarówkami po okolicznych, podkraśnickich wsiach, i robili łapankę na chłopów, którym na siłe stwarzano miejsca pracy w Kraśnickiej Fabryce Wyrobów Metalowych (późniejszej FŁT). I z tej też przyczyny (tj. pochodzenia przodków) nie masz ci w Kraśniku Fabrycznym ani jednego autochtona, co widać wyraźnie w długie weekendy i święta, kiedy to mieszkańcy tego obszaru rozjeżdząją się po okolicznych wsiach, odwiedzając najbliższe rodziny. [quote name='Besarios' timestamp='1357582174' post='717281'] To prawda dzielnica, tzw fabryczna stała się naprawdę warta pokazania na zewnątrz niż ta stara.
To prawda. Jako przykład budownictwa socrealistycznego (np. Kino "Metalowiec").
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Besarios napisał:
(ul. Koścuszki, czy to można nazwać rondem, jak kierowcy spoza kraśnika jadą pod "prąd" ???). [/quote] Cóż - nie wszyscy są gramotni, i znają przepisy ruchu drogowego. Tobie to rondo też sprawia trudności ? [quote name='Besarios' timestamp='1357582174' post='717281'] Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić). Nazwa nigdy Kraśnik Fabryczny tylko Dąbrowa Bór - Miasto, żeby nie urazić mieszkańców Dąbrowy bór (wieś). Panowie radni z Farycznegon weźcie się do roboty bo przeciwnym wypadku nie będą na was glosował (jeden głos nic nie znaczy, choć nic nie wiadomo ???).
Czas najwyższy. A czy istniał kiedykolwiek taki twór jak "Dąbrowa Bór Miasto" ? Powinieneś powołać komitet budowy pominka ministra Kwiatkowskiego. Po wybudowaniu pomnika powinieneś codziennie, z namaszczeniem całować go w dupę, bo to dzięki niemu w ramach COP w 1937 roku rozpoczeto budowę Fabrykę Amunicji nr 2 w Dąbrowie Bór, i przy okazji osiedla robotniczego, zwanego obecnie Kraśnikiem Fabrycznym. To dzięki niemu całe rzesze mieszkańców mają obecnie miejsce pracy (chociaż i to jest marnowane). Komuna czy demokracja takiego molocha, zajmującego ponad 295 ha (plus dlasze prawie 172 ha na osiedle) by wam nie wybudowały ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ha ha Besarios, te twoje fantazje na temat secesji Fabrycznego byłyby nawet zabawne gdyby nie ten prymitywny antysemityzm. Na przykład łżesz jak pies jeśli chodzi o liczbę Żydów przed wojną. W 1931 roku w Kraśniku mieszkało 11615 osób, w tym 3923 Żydów (są dane). No i co ci przeszkadzają tak ci "żydzi"? Już ktoś ci napisał, że jak twojego tatusia/dziadusia siłą odrywano od pługa na polu cebuli do roboty w fabryce to w Kraśniku praktycznie żadnych Żydów już nie bylo (wiesz, Niemcy, II WŚ, pogromy, te sprawy). Owszem, historia Kraśnika nie jest może ładna, porywająca, nawet specjalnie ciekawa, ale JEST. A Fabryczny? Wiocha szumnie nazwana "miastem", gdzie najciekawsze wydarzenia w historii to w kolejności: budowa fabryki, budowa basenu, remont basenu i budowa ronda-jądra im. Czu. I jeszcze jedno: zgadzam się oczywiście, że Stara Dzielnica wygląda paskudnie. Rynek? Mój boże, żal i wstyd. Tylko pamiętaj, że mieliście "swojego" burmistrza przez kilkanaście lat, który ładował nieproporcjonalnie duże pieniądze (ze wspólnej kasy) w "swoją" dzielnicę. Chyba wychodzil ze slusznego założenia, że lud pracujący Dąbrowy Bór pomoże w utrzymaniu władzy (Pomożecie? Pomogli!). I teraz macie śliczne pstrokate bloki, hale sportowe budowane po taniości, monumentalną fontannę z melodyjkami, efektowne supermakety pobudowane w centrum "miasta" nieopodal równie efektownego blaszanego targowiska, wspomniane rondo, no i ho, ho pięć sygnalizaji świetlnych, bogactwo! Więc w brzydocie obu dzielnic ogłaszam remis. Z tym, że u "nas" to wynik burzliwej historii i braku pieniędzy a u "was" prowincjonalnej mentalnosći. Czuwaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie martwi brak informacji z UM na temat realizacji planów dotyczących solarów dla mieszkańców. Czy ktoś kompetentny mógłby wreszcie dać głos na ten temat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TRMOMODERNIZACJI BUDYNKÓW OŚWIATOWYCH NIE BĘDZIE BO KRAŚNIK NIE ZAŁAPAŁ SIĘ NA LISTĘ WIĘC BURMISTRZ POWINIEN SIĘ WYCOFAĆ Z ZAPOWIEDZI O INWESTYCJACH. TAK TO JEST JAK SIĘ CHWALI PRZED OGŁOSZENIEM WYNIKÓW. PORAŻKA .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak już widzę jak starsi ludzie , najczęstszy bywalcy bazaru gonią na sam koniec kraśnika po kilka marchewek , nie ma co genialne miejsce do otwarcia bazaru co za idiota to wymyślił .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież babcie i tak jeżdżą za darmo z MPK, więc nie wiem, o co szum. Przejadą sobie jeden przystanek dalej. No i wiata pod nosem! Porucznik Lech Ryś - chylę czoła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części. [/quote] A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie [quote] Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić)
Ciekawe, czym ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób. http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łał napisał:
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób. http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html
Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozapłacał, jak i tez jego pisowskie kolesiostwo, które pomogło mu sie dostac do koryta, przy którym czuje coraz większy niedosyt. Czy tylko umie ludziom podwyższac podatki sam unikając płacenia swoich. To już wiadomo, że wspomaganie rodzin wielodzietnych jemu samemu było najbardziej potrzebne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?
Marysieńka napisał:
No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.
To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny: Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ? To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.
A cóz ci tak lezy na sercu i w mózgownicy takie wyciąganie wniosków przeze mnie, o których z resztą nie piszę jako o czyms pewnym? Wszystkie pomysły wynikają z jakichś pobudek, czemus słuzą. O rozdzieleniu miasta nie mówi sie głośno, nie dyskutuje nad tym, ale tez nie wiadomo, czy nie jest to okazyjnym wybadaniem sytuacji, z jakim poparciem społecznym może spotkac sie tego typu koncepcja, zanim zaczęło by sie o tym mówic publicznie i czy w ogóle warto podejmowac taki temat. Nie znasz prawdziwych myśli, zamiarów innych. Nie jestes przez wszystkich we wszystko wtajemniczany, nawet w to co może byc nieobce szerszej grupie osób, że dla ciebie, to o czym ktos inny pisze , a co może być duzą dozą prawdopodobienstwa z miejsca nazywasz chorymi obsesjami. Chętnych politycznych głów do objęcia wygodnych stanowisk jest więcej niz miejsc na których mogłyby sie ulokowac i to czyni bardzo realnym podejmowanie nieśmiałych prób dążenia do tego podziału miasta. I ty masz chyba niemały problem, bo albo jestes pozbawiony jakiejkolwiek zdolności wyciągania wniosków, kojarzenia, a tylko istnieją dla ciebie pewniki napisane czarno na białym, albo też jest duzo racji w moich spostrzezeniach i w ten sposób chcesz odwrócić uwagę, że któras z opcji politycznych miasta nosi się z pomysłem wprowadzenia czegos takiego w czyn, jesli jej koncept spotkał by sie z większym poparciem społecznym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jest na forum psychiatra ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy jest na forum psychiatra ?
A moze jednak coś jest na rzeczy, bo tak mi sie przypomniało jak to Czubinski w swojej kampanii wyborczej straszył dążeniami opozycji do podziału miasta , jesli to on nie zostanie wybrany na burmistrza. Wtedy brałam to za tani chwyt propagandowy.Ale widocznie takie myśli mogły rodzić sie juz wtedy w czyichś głowach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy jest na forum psychiatra ?
Uciekł, nie zdzierżył, Fiona go pokonała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...