Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 grudnia 2012 r.
17:28
Edytuj ten wpis

20 milionów na inwestycje w Kraśniku

0 39 A A
W budżecie znalazły się pieniądze na nowe targowisko, które powstaje obok siedziby firmy Tsubaki Hoo
W budżecie znalazły się pieniądze na nowe targowisko, które powstaje obok siedziby firmy Tsubaki Hoo

Uzbrojenie strefy ekonomicznej, inwestycje oświatowe, budowa dróg i nowego targowiska – radni przyjęli budżet na 2013 r., który po raz drugi w historii przekroczył 100 mln zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wśród najważniejszych, zaplanowanych na przyszły rok prac jest zagospodarowanie kraśnickiej strefy ekonomicznej, która jest częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Otrzymaliśmy ponad 5 mln zł wsparcia finansowego z Unii Europejskiej, a całość inwestycji będzie kosztować 7,5 mln zł – tłumaczy Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Dopiero uzbrojenie terenu i zapewnienie odpowiedniej infrastruktury da realne możliwości powstania nowych miejsc pracy. A to dla naszego miasta jeden z priorytetów.

Miasto buduje również nowe targowisko miejskie, na placu niedaleko zakładu japońskiego koncernu Tsubaki Hoover. Na tą inwestycję urzędnicy otrzymali 1 mln zł dofinansowania z rządowego programu "Mój rynek”.

Przyszły rok to również inwestycje oświatowe. Ma ruszyć budowa nowej hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 i sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Koszt tych inwestycji to 8 mln zł, z czego w 2013 r. miasto wyda 3 mln zł.

Będą też budowane drogi, w tym ul. Kwiatkowicka. – Rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie pierwszego etapu tej inwestycji – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. I przypomina: Od wielu lat mieszkańcy bezskutecznie zabiegali o nią u władz samorządowych. Powstał nawet komitet budowy drogi, który sfinansował opracowanie potrzebnej dokumentacji. Kilkakrotnie umieszczano ją w kolejnych budżetach miasta, ale nigdy nie udało się tych planów wcielić w życie.

Koszt budowy pierwszego odcinka tej ulicy to ok. 1 mln zł. – Kraśnik zabiega o wsparcie w postaci dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych – dodaje Mulawa.
W budżecie znalazły się także propozycje radnych. Będą m.in. pieniądze na ul. Szewską, Wałową i Węgierską. Powstanie również plac zabaw przy ul. Oboźnej i parking w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 21:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1358173084' post='720226']
Czy jest na forum psychiatra ?
[/quote]
Uciekł, nie zdzierżył, Fiona go pokonała.
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2013 r. o 17:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1358173084' post='720226']
Czy jest na forum psychiatra ?
[/quote]

A moze jednak coś jest na rzeczy, bo tak mi sie przypomniało jak to Czubinski w swojej kampanii wyborczej straszył dążeniami opozycji do podziału miasta , jesli to on nie zostanie wybrany na burmistrza. Wtedy brałam to za tani chwyt propagandowy.Ale widocznie takie myśli mogły rodzić sie juz wtedy w czyichś głowach.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 15:18
0
Czy jest na forum psychiatra ?
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2013 r. o 12:07
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1358069508' post='719660']
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?
To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.
[/quote]

A cóz ci tak lezy na sercu i w mózgownicy takie wyciąganie wniosków przeze mnie, o których z resztą nie piszę jako o czyms pewnym? Wszystkie pomysły wynikają z jakichś pobudek, czemus słuzą. O rozdzieleniu miasta nie mówi sie głośno, nie dyskutuje nad tym, ale tez nie wiadomo, czy nie jest to okazyjnym wybadaniem sytuacji, z jakim poparciem społecznym może spotkac sie tego typu koncepcja, zanim zaczęło by sie o tym mówic publicznie i czy w ogóle warto podejmowac taki temat.
Nie znasz prawdziwych myśli, zamiarów innych. Nie jestes przez wszystkich we wszystko wtajemniczany, nawet w to co może byc nieobce szerszej grupie osób, że dla ciebie, to o czym ktos inny pisze , a co może być duzą dozą prawdopodobienstwa z miejsca nazywasz chorymi obsesjami. Chętnych politycznych głów do objęcia wygodnych stanowisk jest więcej niz miejsc na których mogłyby sie ulokowac i to czyni bardzo realnym podejmowanie nieśmiałych prób dążenia do tego podziału miasta.
I ty masz chyba niemały problem, bo albo jestes pozbawiony jakiejkolwiek zdolności wyciągania wniosków, kojarzenia, a tylko istnieją dla ciebie pewniki napisane czarno na białym, albo też jest duzo racji w moich spostrzezeniach i w ten sposób chcesz odwrócić uwagę, że któras z opcji politycznych miasta nosi się z pomysłem wprowadzenia czegos takiego w czyn, jesli jej koncept spotkał by sie z większym poparciem społecznym.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1358069508' post='719660']
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 13 stycznia 2013 r. o 10:31
0
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:

Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części [/quote]

Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?

[quote name='Marysieńka' timestamp='1357718891' post='717867']
No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.


To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.


To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum. rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 stycznia 2013 r. o 11:05
0
[quote name='Łał' timestamp='1357720833' post='717893']
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
[/quote]

Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozapłacał, jak i tez jego pisowskie kolesiostwo, które pomogło mu sie dostac do koryta, przy którym czuje coraz większy niedosyt. Czy tylko umie ludziom podwyższac podatki sam unikając płacenia swoich. To już wiadomo, że wspomaganie rodzin wielodzietnych jemu samemu było najbardziej potrzebne.
[quote name='Łał' timestamp='1357720833' post='717893']
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
[/quote]

Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozap... rozwiń
Avatar
Łał / 9 stycznia 2013 r. o 09:40
0
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
Avatar
Marysieńka / 9 stycznia 2013 r. o 09:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1357672487' post='717719']
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
[/quote]

No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.
[quote name='Gość' timestamp='1357672487' post='717719']
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
[/quote]

No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podzia... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2013 r. o 20:14
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1357636372' post='717469']
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części.
[/quote]

A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie

Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić)


Ciekawe, czym ?
rozwiń
Avatar
belzebub / 8 stycznia 2013 r. o 13:52
0
Przecież babcie i tak jeżdżą za darmo z MPK, więc nie wiem, o co szum. Przejadą sobie jeden przystanek dalej. No i wiata pod nosem!

Porucznik Lech Ryś - chylę czoła
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 21:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1358173084' post='720226']
Czy jest na forum psychiatra ?
[/quote]
Uciekł, nie zdzierżył, Fiona go pokonała.
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2013 r. o 17:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1358173084' post='720226']
Czy jest na forum psychiatra ?
[/quote]

A moze jednak coś jest na rzeczy, bo tak mi sie przypomniało jak to Czubinski w swojej kampanii wyborczej straszył dążeniami opozycji do podziału miasta , jesli to on nie zostanie wybrany na burmistrza. Wtedy brałam to za tani chwyt propagandowy.Ale widocznie takie myśli mogły rodzić sie juz wtedy w czyichś głowach.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 15:18
0
Czy jest na forum psychiatra ?
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2013 r. o 12:07
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1358069508' post='719660']
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?
To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.
[/quote]

A cóz ci tak lezy na sercu i w mózgownicy takie wyciąganie wniosków przeze mnie, o których z resztą nie piszę jako o czyms pewnym? Wszystkie pomysły wynikają z jakichś pobudek, czemus słuzą. O rozdzieleniu miasta nie mówi sie głośno, nie dyskutuje nad tym, ale tez nie wiadomo, czy nie jest to okazyjnym wybadaniem sytuacji, z jakim poparciem społecznym może spotkac sie tego typu koncepcja, zanim zaczęło by sie o tym mówic publicznie i czy w ogóle warto podejmowac taki temat.
Nie znasz prawdziwych myśli, zamiarów innych. Nie jestes przez wszystkich we wszystko wtajemniczany, nawet w to co może byc nieobce szerszej grupie osób, że dla ciebie, to o czym ktos inny pisze , a co może być duzą dozą prawdopodobienstwa z miejsca nazywasz chorymi obsesjami. Chętnych politycznych głów do objęcia wygodnych stanowisk jest więcej niz miejsc na których mogłyby sie ulokowac i to czyni bardzo realnym podejmowanie nieśmiałych prób dążenia do tego podziału miasta.
I ty masz chyba niemały problem, bo albo jestes pozbawiony jakiejkolwiek zdolności wyciągania wniosków, kojarzenia, a tylko istnieją dla ciebie pewniki napisane czarno na białym, albo też jest duzo racji w moich spostrzezeniach i w ten sposób chcesz odwrócić uwagę, że któras z opcji politycznych miasta nosi się z pomysłem wprowadzenia czegos takiego w czyn, jesli jej koncept spotkał by sie z większym poparciem społecznym.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1358069508' post='719660']
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 13 stycznia 2013 r. o 10:31
0
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:

Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części [/quote]

Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?

[quote name='Marysieńka' timestamp='1357718891' post='717867']
No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.


To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.


To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum. rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 stycznia 2013 r. o 11:05
0
[quote name='Łał' timestamp='1357720833' post='717893']
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
[/quote]

Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozapłacał, jak i tez jego pisowskie kolesiostwo, które pomogło mu sie dostac do koryta, przy którym czuje coraz większy niedosyt. Czy tylko umie ludziom podwyższac podatki sam unikając płacenia swoich. To już wiadomo, że wspomaganie rodzin wielodzietnych jemu samemu było najbardziej potrzebne.
[quote name='Łał' timestamp='1357720833' post='717893']
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
[/quote]

Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozap... rozwiń
Avatar
Łał / 9 stycznia 2013 r. o 09:40
0
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
Avatar
Marysieńka / 9 stycznia 2013 r. o 09:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1357672487' post='717719']
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
[/quote]

No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.
[quote name='Gość' timestamp='1357672487' post='717719']
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
[/quote]

No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podzia... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2013 r. o 20:14
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1357636372' post='717469']
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części.
[/quote]

A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie

Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić)


Ciekawe, czym ?
rozwiń
Avatar
belzebub / 8 stycznia 2013 r. o 13:52
0
Przecież babcie i tak jeżdżą za darmo z MPK, więc nie wiem, o co szum. Przejadą sobie jeden przystanek dalej. No i wiata pod nosem!

Porucznik Lech Ryś - chylę czoła
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!