Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 grudnia 2012 r.
17:28
Edytuj ten wpis

20 milionów na inwestycje w Kraśniku

0 39 A A
W budżecie znalazły się pieniądze na nowe targowisko, które powstaje obok siedziby firmy Tsubaki Hoo
W budżecie znalazły się pieniądze na nowe targowisko, które powstaje obok siedziby firmy Tsubaki Hoo

Uzbrojenie strefy ekonomicznej, inwestycje oświatowe, budowa dróg i nowego targowiska – radni przyjęli budżet na 2013 r., który po raz drugi w historii przekroczył 100 mln zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wśród najważniejszych, zaplanowanych na przyszły rok prac jest zagospodarowanie kraśnickiej strefy ekonomicznej, która jest częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Otrzymaliśmy ponad 5 mln zł wsparcia finansowego z Unii Europejskiej, a całość inwestycji będzie kosztować 7,5 mln zł – tłumaczy Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Dopiero uzbrojenie terenu i zapewnienie odpowiedniej infrastruktury da realne możliwości powstania nowych miejsc pracy. A to dla naszego miasta jeden z priorytetów.

Miasto buduje również nowe targowisko miejskie, na placu niedaleko zakładu japońskiego koncernu Tsubaki Hoover. Na tą inwestycję urzędnicy otrzymali 1 mln zł dofinansowania z rządowego programu "Mój rynek”.

Przyszły rok to również inwestycje oświatowe. Ma ruszyć budowa nowej hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 i sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Koszt tych inwestycji to 8 mln zł, z czego w 2013 r. miasto wyda 3 mln zł.

Będą też budowane drogi, w tym ul. Kwiatkowicka. – Rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie pierwszego etapu tej inwestycji – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. I przypomina: Od wielu lat mieszkańcy bezskutecznie zabiegali o nią u władz samorządowych. Powstał nawet komitet budowy drogi, który sfinansował opracowanie potrzebnej dokumentacji. Kilkakrotnie umieszczano ją w kolejnych budżetach miasta, ale nigdy nie udało się tych planów wcielić w życie.

Koszt budowy pierwszego odcinka tej ulicy to ok. 1 mln zł. – Kraśnik zabiega o wsparcie w postaci dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych – dodaje Mulawa.
W budżecie znalazły się także propozycje radnych. Będą m.in. pieniądze na ul. Szewską, Wałową i Węgierską. Powstanie również plac zabaw przy ul. Oboźnej i parking w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 21:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1358173084' post='720226']
Czy jest na forum psychiatra ?
[/quote]
Uciekł, nie zdzierżył, Fiona go pokonała.
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2013 r. o 17:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1358173084' post='720226']
Czy jest na forum psychiatra ?
[/quote]

A moze jednak coś jest na rzeczy, bo tak mi sie przypomniało jak to Czubinski w swojej kampanii wyborczej straszył dążeniami opozycji do podziału miasta , jesli to on nie zostanie wybrany na burmistrza. Wtedy brałam to za tani chwyt propagandowy.Ale widocznie takie myśli mogły rodzić sie juz wtedy w czyichś głowach.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 15:18
0
Czy jest na forum psychiatra ?
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2013 r. o 12:07
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1358069508' post='719660']
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?
To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.
[/quote]

A cóz ci tak lezy na sercu i w mózgownicy takie wyciąganie wniosków przeze mnie, o których z resztą nie piszę jako o czyms pewnym? Wszystkie pomysły wynikają z jakichś pobudek, czemus słuzą. O rozdzieleniu miasta nie mówi sie głośno, nie dyskutuje nad tym, ale tez nie wiadomo, czy nie jest to okazyjnym wybadaniem sytuacji, z jakim poparciem społecznym może spotkac sie tego typu koncepcja, zanim zaczęło by sie o tym mówic publicznie i czy w ogóle warto podejmowac taki temat.
Nie znasz prawdziwych myśli, zamiarów innych. Nie jestes przez wszystkich we wszystko wtajemniczany, nawet w to co może byc nieobce szerszej grupie osób, że dla ciebie, to o czym ktos inny pisze , a co może być duzą dozą prawdopodobienstwa z miejsca nazywasz chorymi obsesjami. Chętnych politycznych głów do objęcia wygodnych stanowisk jest więcej niz miejsc na których mogłyby sie ulokowac i to czyni bardzo realnym podejmowanie nieśmiałych prób dążenia do tego podziału miasta.
I ty masz chyba niemały problem, bo albo jestes pozbawiony jakiejkolwiek zdolności wyciągania wniosków, kojarzenia, a tylko istnieją dla ciebie pewniki napisane czarno na białym, albo też jest duzo racji w moich spostrzezeniach i w ten sposób chcesz odwrócić uwagę, że któras z opcji politycznych miasta nosi się z pomysłem wprowadzenia czegos takiego w czyn, jesli jej koncept spotkał by sie z większym poparciem społecznym.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1358069508' post='719660']
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 13 stycznia 2013 r. o 10:31
0
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:

Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części [/quote]

Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?

[quote name='Marysieńka' timestamp='1357718891' post='717867']
No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.


To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.


To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum. rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 stycznia 2013 r. o 11:05
0
[quote name='Łał' timestamp='1357720833' post='717893']
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
[/quote]

Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozapłacał, jak i tez jego pisowskie kolesiostwo, które pomogło mu sie dostac do koryta, przy którym czuje coraz większy niedosyt. Czy tylko umie ludziom podwyższac podatki sam unikając płacenia swoich. To już wiadomo, że wspomaganie rodzin wielodzietnych jemu samemu było najbardziej potrzebne.
[quote name='Łał' timestamp='1357720833' post='717893']
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
[/quote]

Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozap... rozwiń
Avatar
Łał / 9 stycznia 2013 r. o 09:40
0
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
Avatar
Marysieńka / 9 stycznia 2013 r. o 09:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1357672487' post='717719']
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
[/quote]

No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.
[quote name='Gość' timestamp='1357672487' post='717719']
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
[/quote]

No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podzia... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2013 r. o 20:14
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1357636372' post='717469']
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części.
[/quote]

A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie

Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić)


Ciekawe, czym ?
rozwiń
Avatar
belzebub / 8 stycznia 2013 r. o 13:52
0
Przecież babcie i tak jeżdżą za darmo z MPK, więc nie wiem, o co szum. Przejadą sobie jeden przystanek dalej. No i wiata pod nosem!

Porucznik Lech Ryś - chylę czoła
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 21:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1358173084' post='720226']
Czy jest na forum psychiatra ?
[/quote]
Uciekł, nie zdzierżył, Fiona go pokonała.
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2013 r. o 17:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1358173084' post='720226']
Czy jest na forum psychiatra ?
[/quote]

A moze jednak coś jest na rzeczy, bo tak mi sie przypomniało jak to Czubinski w swojej kampanii wyborczej straszył dążeniami opozycji do podziału miasta , jesli to on nie zostanie wybrany na burmistrza. Wtedy brałam to za tani chwyt propagandowy.Ale widocznie takie myśli mogły rodzić sie juz wtedy w czyichś głowach.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 15:18
0
Czy jest na forum psychiatra ?
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2013 r. o 12:07
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1358069508' post='719660']
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?
To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.
[/quote]

A cóz ci tak lezy na sercu i w mózgownicy takie wyciąganie wniosków przeze mnie, o których z resztą nie piszę jako o czyms pewnym? Wszystkie pomysły wynikają z jakichś pobudek, czemus słuzą. O rozdzieleniu miasta nie mówi sie głośno, nie dyskutuje nad tym, ale tez nie wiadomo, czy nie jest to okazyjnym wybadaniem sytuacji, z jakim poparciem społecznym może spotkac sie tego typu koncepcja, zanim zaczęło by sie o tym mówic publicznie i czy w ogóle warto podejmowac taki temat.
Nie znasz prawdziwych myśli, zamiarów innych. Nie jestes przez wszystkich we wszystko wtajemniczany, nawet w to co może byc nieobce szerszej grupie osób, że dla ciebie, to o czym ktos inny pisze , a co może być duzą dozą prawdopodobienstwa z miejsca nazywasz chorymi obsesjami. Chętnych politycznych głów do objęcia wygodnych stanowisk jest więcej niz miejsc na których mogłyby sie ulokowac i to czyni bardzo realnym podejmowanie nieśmiałych prób dążenia do tego podziału miasta.
I ty masz chyba niemały problem, bo albo jestes pozbawiony jakiejkolwiek zdolności wyciągania wniosków, kojarzenia, a tylko istnieją dla ciebie pewniki napisane czarno na białym, albo też jest duzo racji w moich spostrzezeniach i w ten sposób chcesz odwrócić uwagę, że któras z opcji politycznych miasta nosi się z pomysłem wprowadzenia czegos takiego w czyn, jesli jej koncept spotkał by sie z większym poparciem społecznym.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1358069508' post='719660']
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:
Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 13 stycznia 2013 r. o 10:31
0
Zgodnie z tradycją tow. Marysieńka jak zwykle nie rozumie i nie wie, co pisze, i co gorsza: po co pisze. Otóż jeden mało rozgarnięty wesołek usiłując przeforsować taką sobie prowokację dotyczącą sesesji Kraśnika Fabr. od Kraśnika Starego, popełnił wpis (post #22) . I co się stało ? Otóż tow. Marysieńka przyjmując ów wpis za pewnik natychmiast uderzyła w bęben swojej chorej wizji antyurzędniczej wojny:

Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części [/quote]

Skąd jej się to bierze ? Przecież nie ma żadnego dyskursu społeczno - administracyjnego dotyczącego secesji Kraśnika Fabr. zarówno na szczeblu miasta, jak i powiatu czy województwa .... Ile jeszcze to forum bedzie znosić urojenia chorej głowy ?

[quote name='Marysieńka' timestamp='1357718891' post='717867']
No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.


To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum.


To jest dalszy przykład brnięcia w głupotę, i krainę swoich własnych obsesji ... Czy ta osoba w końcu kiedykolwiek zrozumie, że nie ma żadnej dyskusji o secesji Kraśników ? Apeluję po raz kolejny: zastanów się kilkakrotnie, zanim zacznisz coś pisać, bo później masz pretensję do wszystkich (ale nie do siebie), że ci wytykają głupoty i absurdy, którymi ciągle bombardujesz forum. rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 stycznia 2013 r. o 11:05
0
[quote name='Łał' timestamp='1357720833' post='717893']
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
[/quote]

Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozapłacał, jak i tez jego pisowskie kolesiostwo, które pomogło mu sie dostac do koryta, przy którym czuje coraz większy niedosyt. Czy tylko umie ludziom podwyższac podatki sam unikając płacenia swoich. To już wiadomo, że wspomaganie rodzin wielodzietnych jemu samemu było najbardziej potrzebne.
[quote name='Łał' timestamp='1357720833' post='717893']
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
[/quote]

Wstyd i hańba. To juz trzeba nie miec ani krzty honoru zarówno jako lekarz a tym bardziej burmistrz. Duzo prawdy jest w powiedzeniu, ze największe dziadostwo z bogatych wychodzi. Ciekawe czy miastowe podatki pozap... rozwiń
Avatar
Łał / 9 stycznia 2013 r. o 09:40
0
Chcesz wiedzieć jak płacić niższe podatki? Oto sposób.
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
Avatar
Marysieńka / 9 stycznia 2013 r. o 09:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1357672487' post='717719']
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
[/quote]

No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podziale korzystnie wyszła by jedynie polityczna swołocz tworząca władzę ze swoimi oddanymi im w slepym posłuszenstwie giermkami. Ale było by to z niekorzyścią dla mieszkanców obu miast, na barki których spadło by utrzymywanie takich rzeszy pracowników administracji publicznej. Tak samo odbyło by sie to z niekorzyścią dla samych miasteczek, które stały by sie jeszcze większymi podrzędnymi grajdołami.
[quote name='Gość' timestamp='1357672487' post='717719']
A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie
[/quote]

No niestety ale w takim zdroworozsądkowym podejściu do sprawy w pomyśle rozdzielenia obu dzielnic i stworzenia odrębnych miast tylko o to może chodzic, a nie o róznice w wyglądzie obu dzielnic i pozydowskich pozostałosciach jednej z nich, a wyzszością rozwoju drugiej, wczesniej dzięki fabryce, później celowych działaniom władz Na takim podzia... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2013 r. o 20:14
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1357636372' post='717469']
Czyzby z pomysłem rozdzielenia miasta chodziło o stworzenie kolejnych stanowisk dla politycznych darmozjadów w nowo utworzonym samorządzie, a co za tym idzie kolejnych etatów dla licznej rzeszy ich przybocznych? Na pewno ich utrzymanie odbiło sie na mieszkancach zarówno jednej jak i drugiej części.
[/quote]

A Fiona znowu nie zrozumiała, co się pisze, i dalej jedzie swoje stałe fantasmagorie

Panowie radni z fabrycznego, czas rozstać się z kolesiami ze starego i zacząć życie na swoim, jak było przed 1974 r (mielismy naprawdę, czym się pochwalić)


Ciekawe, czym ?
rozwiń
Avatar
belzebub / 8 stycznia 2013 r. o 13:52
0
Przecież babcie i tak jeżdżą za darmo z MPK, więc nie wiem, o co szum. Przejadą sobie jeden przystanek dalej. No i wiata pod nosem!

Porucznik Lech Ryś - chylę czoła
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Do końca listopada miasto miało ogłosić wielki przetarg na remont pałacu Potockich. Tak się jednak nie stało. Urzędnicy tłumaczą… to koniecznością przetłumaczenia ogłoszenia na 27 języków.

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę
5 grudnia 2020, 17:00

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę

Pracowania Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do obejrzenia wyjątkowego familijnego performance'u "Ratujemy Mikołajki", który zostanie zaprezentowany na Facebooku 5 i 6 grudnia o godz. 17.

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Sześciopiętrowy budynek nieukończonego sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Nałęczowie, po latach starań i ośmiu przetargach, znalazł nabywcę. Agencja Mienia Wojskowego otrzymała za niego 8 mln zł. Nowy właściciel, spółka Arche zamierza przeprowadzić w nim kapitalny remont.

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Wyjazdowym przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Sandra SPA Pogoń Szczecin. Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16.

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Uczniowie w całej Polsce będą odpoczywali w czasie ferii zimowych w tym samym czasie: od 4 do 17 stycznia. Wyjechać na zimowiska nie będą mogli, ale będą mogli brać udział w półkoloniach w szkołach i placówkach oświatowych. W tych zajęciach udział wezmą jednak tylko nieliczni.

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Metformina, stosowana w leczeniu cukrzycy, ma związek z mniejszym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 wśród kobiet – wynika z badań opublikowanych w piśmie „The Lancet Healthy Longevity”.

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie
film

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie

Dwaj mężczyźni zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Krośnie za śmiertelne potrącenie kobiety i nieudzielenie pomocy. Obaj usłyszeli wyroki dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd uchylił zarzut zabójstwa.

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

13 tys. zł wyda miasto na przekonywanie mieszkańców jednej z dzielnic, że mogą ogrzewać domy mniej uciążliwie dla środowiska i sąsiadów. O taką akcję poprosiła Rada Dzielnicy Dziesiąta, gdzie bywa aż siwo od dymu. Czy palących w piecu śmieciami uda się nakłonić do wydatków na inne ogrzewanie?