Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek

Utworzony przez jagodziorz, 14 grudnia 2010 r. o 11:35 Powrót do artykułu
WGW napisał:
I Ryle pokazali prawdziwą twarz, gdy tylko sytuacja uspokoiła się krzyczą, że im się należy. Jeśli uważacie, że ciężko pracujecie zmieńcie zawód i nie róbcie z siebie pokrzywdzonych. Niestety ryl to ryl i nigdy się nie zmieni. PS. Od wielu lat to samo, ciągły płacz. Mieszkam w Łęcznej i dobrze sobie z was żyję. Wasze żony umią wydawać wasze ciężko zarobione pieniądze, wam pozostaje tylko użalać się nad sobą i waszym losem. Do przodu ryle, tyle węgla do wykopania !!! Z okazji minionego waszego święta życzę przyrostu na koncie i tak przyniesiecie kasę do mnie
ALE CIEMNOTO JAK WGW WEŻMIE AKCJE TO ZDECHNIESZ Z TYM SWOIM MARNYM INTERESEM,DOBRZE ŻE JEST NOWY CMENTARZ BO BYŚ LEŻAŁ POD PŁOTEM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie !!! Ci nasi górnicy tj "związkowcy" poupadali całkiem na głowy. Zwykły dołowy zarobi od 3 do 5 tyś. i oni chcą podwyżki?!?! Gdzie na Lubelszczyźnie można tyle zarobić co ???? A jest wiele zawodów tak samo niebezpiecznych jak górnictwo. A ludzie pracują nawet za 1000 zł. Fakt że praca pod ziemia jest ciężka co rozumiem , ale nie oszukujmy się (znam sporą grupę ludzi pracujących na dole) to wiem co tam się dzieje a raczej leje z butelek 0,5l. Tak więc cześć z tych " ciężko pracujących " ludzi dostaje taką kasę wiadomo za co. I aż dziw bierze że jakoś im się zawsze uda wyjechać pod wpływem i ich nie złapią -ale to do czasu. Oczywiście dotyczy to się tylko jakiegoś procentu tam pracujących , żeby nie było że wszyscy bo reszta musi ciężko zasuwać - przyznaję. Jak Czesi wykupili by te akcje i dostali pakiet większościowy to pobory zrównali by wam do poziomu 1-2 tyś ( To ciekawe co byście wtedy mówili ).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mala87 napisał:
czlowieku walnij sie w lep zanim cos napiszesz sam pewnie bys chcial na rylni robic,,tylko ze ci co zjezdzaja na dol mysla czy jeszcze wyjada a nie jaka ich czeka robota,zastanow sie bo w tej kolejce miedzy innymi czekasz napewno ty co szkoda ci bo zapi...w spolke?albo kierowca zoltka jestes?bardzo dobrze narazaja swoje zycie i naleza im sie kokretne pieniadze nie podarujcie im tego
jeżeli jesteś rocznik 87 to w d...e byłaś i g...o widziałaś .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marek napisał:
aha i przed bogdanką pracowałem na budowie, i nie wiesz chyba chłopczyku co porównujesz, bo przy teraźniejszej pracy to były wakacje, pomimo lejącego się potu w lecie czy mrozu w zimie.
doświadczyłem pracy na dole i wiem co piszę,nie jest tak tragicznie jak opisujesz,zarobki też są niezłe,na początek możesz wyciągnąć i 3 tysiaki,od 8 godzin odlicz dojście i powrót ze ściany,kilka przerw i masz 5 g.pracy wydajnej,a to że przebywasz 8 g. na dole to nie świadczy o tym że pracujesz. a jeżeli ciężko to idż na budowę będziesz miał wakacje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
condor napisał:
jeżeli jesteś rocznik 87 to w d...e byłaś i g...o widziałaś .
Co ty "kondor" tak bronisz górników. Bo sam tam pracujesz co!! Nie róbcie z siebie takich najważniejszych pracusiów. W główkach wam się poprzewracało troszeczkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz rację ~andz~ Myślą że tylko wokół nich kręci się świat. Mylą się i to bardzo. Pozdrawiam wszystkich nie górników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak wiecznie tylko nażekanie (jak już zapewne było wspomniane co mają mówić pracownicy spółek którzy zarobią z 2500zł i bez żadnych dodatków co rok) a z LW mają ponad 3500zł i ile przywilejów: trzynastki dofinansowania dzieciom do wakacji i nie tylko, staże pracy wysokie Barbórki wyprawki szkolne itp, itd ba jeszcze akcje dostaną za te dwa lata czy ileś liczące w kilkanastu lub kilkudziesięciu tysiącach. No ale tak wiecznie mało, brak słów na tych ludzi, zarobki mają i tak za duże. Za tą pazerność powinni wam zrównać płace do spółek a nadmiar pieniędzy przeznaczyć na potrzebujące szpitale lub hospicja. Ps(co do jakiegos komentarza 6 tys w artykule była to kwota na brudno pan zarobi ze 4 z czego pozostałośc pójdzie na piękną emeryturkę).Do górników weźcie sie darmozjady naprawde do roboty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pan napisał:
No tak wiecznie tylko nażekanie (jak już zapewne było wspomniane co mają mówić pracownicy spółek którzy zarobią z 2500zł i bez żadnych dodatków co rok) a z LW mają ponad 3500zł i ile przywilejów: trzynastki dofinansowania dzieciom do wakacji i nie tylko, staże pracy wysokie Barbórki wyprawki szkolne itp, itd ba jeszcze akcje dostaną za te dwa lata czy ileś liczące w kilkanastu lub kilkudziesięciu tysiącach. No ale tak wiecznie mało, brak słów na tych ludzi, zarobki mają i tak za duże. Za tą pazerność powinni wam zrównać płace do spółek a nadmiar pieniędzy przeznaczyć na potrzebujące szpitale lub hospicja. Ps(co do jakiegos komentarza 6 tys w artykule była to kwota na brudno pan zarobi ze 4 z czego pozostałośc pójdzie na piękną emeryturkę).Do górników weźcie sie darmozjady naprawde do roboty.
JAK ZACZYNALI BOGDANKĘ TO CI CO TERAZ ZAZDROSZCZĄ LUB ICH RODZICE TRZYMALI TE MOKRADŁA I NIE CHCIELI SŁUCHAĆ O BUDOWIE ,TERAZ ZAZDROSZCZĄ,PODOBNIE JAK BYŁO W ŚWIDNIKU GDY BUDOWALI PZL.JAK NA WIEŚ WKRACZA JAKIŚ PRZEMYSŁ TO W PLECY ,NAJGORZEJ W DREWNIANYCH KATOWICACH CZYLI----PUCHACZEWIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z zazdrości tak głupio komentujecie? Gdyby ktoś z waszej rodziny pracował w LW to byście przyznawali im rację ale że kretynów nie przyjmują to teraz z zawiści jesteście złośliwi Pan prezes pierdzący w stołek zarabia kilkanaście razy więcej niż pracownik dołowy mimo że ma dużo lżejszą i bezpieczniejszą pracę, więc chyba mają prawo czegoś się domagać, prawda? Dlaczego "góra" ma zgarniać kasę za ciężko pracujących mężczyzn? Im się należy bardziej niż prezesikowi Acha tak ludzka zawiść, palnijcie się w wasze puste makóweczki zanim coś napiszecie Pozdrowienia dla wszystkich górników
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RYL napisał:
JAK ZACZYNALI BOGDANKĘ TO CI CO TERAZ ZAZDROSZCZĄ LUB ICH RODZICE TRZYMALI TE MOKRADŁA I NIE CHCIELI SŁUCHAĆ O BUDOWIE ,TERAZ ZAZDROSZCZĄ,PODOBNIE JAK BYŁO W ŚWIDNIKU GDY BUDOWALI PZL.JAK NA WIEŚ WKRACZA JAKIŚ PRZEMYSŁ TO W PLECY ,NAJGORZEJ W DREWNIANYCH KATOWICACH CZYLI----PUCHACZEWIE.
CO DO CZEGO ??? (ALE WDRAŻAJĄC SIE W TWÓJ TEMAT TO GDYBYS MIAŁ Z AR SOWJEJ ZIEMI PO OJCU Z DZIADA PRADZIADA LUB SAM KUPIŁ TO BYS WIEDZIAŁ ŻE ZIEMIE SZKODA JEST SPRZEDAWAC BO ZIEMIA TO ZAWSZE ZIEMIA A PIENIĄDZE SZYBKO SIE ULATNIAJĄ. kIEDYŚ SŁYSZAŁEM TAKIE PRZYSŁOWIE ,,SPRZEDASZ OJCOWIZNE PÓJDZIESZ NA DZIADOWIZNE'' NO WIĘC KTO MĄDRY SPRZEDAŁ BY SWÓJ KAWAŁEK ZIEMI, a KTO SPRZEDAŁ TE SWOJE ,,MOKRADŁA'' TO ZE WZGLĘDU NA SŁABĄ SYTUACJE FINANSOWĄ LUB BYŁ JUŻ PO NACISKIEM ALE I TAK PEWNIE NIE ZA MAŁE PIENIĄDZE TAK WIĘC NIE MA CZEGO ZAŁOWAĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zawistna napisał:
Z zazdrości tak głupio komentujecie? Gdyby ktoś z waszej rodziny pracował w LW to byście przyznawali im rację ale że kretynów nie przyjmują to teraz z zawiści jesteście złośliwi Pan prezes pierdzący w stołek zarabia kilkanaście razy więcej niż pracownik dołowy mimo że ma dużo lżejszą i bezpieczniejszą pracę, więc chyba mają prawo czegoś się domagać, prawda? Dlaczego "góra" ma zgarniać kasę za ciężko pracujących mężczyzn? Im się należy bardziej niż prezesikowi Acha tak ludzka zawiść, palnijcie się w wasze puste makóweczki zanim coś napiszecie Pozdrowienia dla wszystkich górników
curuś górnika lub żonka, kto ma głowe pełną to idzie na stanowiska załatwi papierkową (również ważną) robotę i weźmie spore pieniądze, bez takich ludzi kopalnia by nie powstała , a kto ma ,,puste makóweczki'' (bez urazy dla ludzi po studiach na dole) to idzie na dół i nie ma sensu żeby zwiększać płace które i tak w porównaniu do innych prac są bardzo wysokie. tylko wam kobitki jest troche smutno na myśl że te same pieniądze co przed rokiem ale zwiekszjące się ceny produktów w sklepach będzie sie równać tym ze zamiast siedziec w domu i gotować obiadek dla męza który przyniesie kaske z kopalni będzie trzeba zatrudnić sie do mięsnego. Ale przyzwyczajajcie się powoli taki model pracującej rodziny jest popularny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
curuś górnika lub żonka, kto ma głowe pełną to idzie na stanowiska załatwi papierkową (również ważną) robotę i weźmie spore pieniądze, bez takich ludzi kopalnia by nie powstała , a kto ma ,,puste makóweczki'' (bez urazy dla ludzi po studiach na dole) to idzie na dół i nie ma sensu żeby zwiększać płace które i tak w porównaniu do innych prac są bardzo wysokie. tylko wam kobitki jest troche smutno na myśl że te same pieniądze co przed rokiem ale zwiekszjące się ceny produktów w sklepach będzie sie równać tym ze zamiast siedziec w domu i gotować obiadek dla męza który przyniesie kaske z kopalni będzie trzeba zatrudnić sie do mięsnego. Ale przyzwyczajajcie się powoli taki model pracującej rodziny jest popularny
Mój mąż, który pracuje na dole a którego nazywacie rylem to osoba z wyższym wykształceniem. Osoby, które myślą, że na dole kopie się jedynie węgiel, najpierw niech zapoznają się z tematem a potem wypowiadają się. Ja, ta córuś bądź żona górnika, nie siedzę na tyłku w domu wydając ciężko zarobione pieniądze męża tylko też pracuję, skończywszy wcześniej trzy fakultety. Zazdrościcie: [po raz kolejny zapraszam na dół, nikt nikomu nie broni przecież. Rozdziel się z rodziną, skończ studia na Śląsku i czekaj aż bogdanka cię przyjmie.(u nas trwało to 4 lata). PS. Rada na przyszłosć jeśli zamierzasz kogoś krytykować i wyzywać od głupków, sprawdź wcześniej jak się pisze słowo córka a jak nie umiesz pisać, to się nie dziw ale do bogdanki cię nie przyjmą. Drugie ps. a na którym dziale się niby pije litrami wódkę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
flatron napisał:
Ludzie !!! Ci nasi górnicy tj "związkowcy" poupadali całkiem na głowy. Zwykły dołowy zarobi od 3 do 5 tyś. i oni chcą podwyżki?!?! Gdzie na Lubelszczyźnie można tyle zarobić co ???? A jest wiele zawodów tak samo niebezpiecznych jak górnictwo. A ludzie pracują nawet za 1000 zł. Fakt że praca pod ziemia jest ciężka co rozumiem , ale nie oszukujmy się (znam sporą grupę ludzi pracujących na dole) to wiem co tam się dzieje a raczej leje z butelek 0,5l. Tak więc cześć z tych " ciężko pracujących " ludzi dostaje taką kasę wiadomo za co. I aż dziw bierze że jakoś im się zawsze uda wyjechać pod wpływem i ich nie złapią -ale to do czasu. Oczywiście dotyczy to się tylko jakiegoś procentu tam pracujących , żeby nie było że wszyscy bo reszta musi ciężko zasuwać - przyznaję. Jak Czesi wykupili by te akcje i dostali pakiet większościowy to pobory zrównali by wam do poziomu 1-2 tyś ( To ciekawe co byście wtedy mówili ).
FLATRON CZEPIASZ SIĘ WSZYSTKICH ZAJMIJ SIĘ ROBOTĄ BO CHYBA TAKI JESTEŚ WEWNĄTRZ JAK NA ZEWNĄTRZ-IDZIE WIGILIA CZAS SIĘ ZMIENIĆ I UPOKORZYĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy zazdroszczą górnikom, że niby tak dobrze i tyle zarabiają. Przecież to nie jest jakieś elitarne środowisko. Przyjęcia są cały czas i można złożyć podanie. A że tym co narzekają nie chciało się uczyć i zawodówki pokończyli, albo studia w zawodzie bezrobocie, aby papier był, to nie mają szans. Fakt, że pensje górnicze są wyższe niż średnie pensje w naszym regionie, ale to zwykłe prawa rynku. Kopalnia dobrze prosperuje, ma zbyt na swój produkt to i może dać lepsze zarobki by motywować swoich pracowników. Zresztą gdyby nie górnictwo to na naszej pięknej lubelszczyźnie było by tak samo jak kilkadziesiąt kilometrów na wschód, na Ukrainie. A ta wasza kochana Łęczna gdzie rozwija się chamstwo, cwaniactwo i przestępczość (oczywiście nie należy uogólniać, ale tak jest, że wieczorem jest bezpieczniej w lublinie niż w łęcznej), była by zwykłą wsią zabitą dechami jak 50 lat temu. Więc Ci którzy tak zazdroszczą niech się wezmą do roboty, bo da się zarobić więcej niż zarabiają górnicy. Pozdrawiam Górników! Mimo, że nim nie jestem ani nie mam nic wspólnego z kopalnią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy na oczy bryły węgla nie widzieli... Jak zazdroszczą tych wypracowanych pieniędzy, to niech składają podanie na kopalnię. Na dole czasami ciężko oddychać, a trzeba przecież jeszcze zapier***ać. Oczywiście zawsze znajdą się i tacy, co tylko do młotka się nadają, a są niby po szkole górniczej... Proponuję obejrzeć na TVNie ,,Katastrofy górnicze'', we wtorki o 21.30. Wszyscy tak lamentują nad górnikami-emerytami w wieku czterdziestu paru lat, im się ten odpoczynek należy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pan napisał:
No tak wiecznie tylko nażekanie (jak już zapewne było wspomniane co mają mówić pracownicy spółek którzy zarobią z 2500zł i bez żadnych dodatków co rok) a z LW mają ponad 3500zł i ile przywilejów: trzynastki dofinansowania dzieciom do wakacji i nie tylko, staże pracy wysokie Barbórki wyprawki szkolne itp, itd ba jeszcze akcje dostaną za te dwa lata czy ileś liczące w kilkanastu lub kilkudziesięciu tysiącach. No ale tak wiecznie mało, brak słów na tych ludzi, zarobki mają i tak za duże. Za tą pazerność powinni wam zrównać płace do spółek a nadmiar pieniędzy przeznaczyć na potrzebujące szpitale lub hospicja. Ps(co do jakiegos komentarza 6 tys w artykule była to kwota na brudno pan zarobi ze 4 z czego pozostałośc pójdzie na piękną emeryturkę).Do górników weźcie sie darmozjady naprawde do roboty.
przepraszam ale ja pracuję w LW i mam 2500 nie zawsze, nie każdy tu zarabia 3 czy 4 tysiące jak opisują zawsze w gazetach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
córuś górnika lu żonka napisał:
Mój mąż, który pracuje na dole a którego nazywacie rylem to osoba z wyższym wykształceniem. Osoby, które myślą, że na dole kopie się jedynie węgiel, najpierw niech zapoznają się z tematem a potem wypowiadają się. Ja, ta córuś bądź żona górnika, nie siedzę na tyłku w domu wydając ciężko zarobione pieniądze męża tylko też pracuję, skończywszy wcześniej trzy fakultety. Zazdrościcie: [po raz kolejny zapraszam na dół, nikt nikomu nie broni przecież. Rozdziel się z rodziną, skończ studia na Śląsku i czekaj aż bogdanka cię przyjmie.(u nas trwało to 4 lata). PS. Rada na przyszłosć jeśli zamierzasz kogoś krytykować i wyzywać od głupków, sprawdź wcześniej jak się pisze słowo córka a jak nie umiesz pisać, to się nie dziw ale do bogdanki cię nie przyjmą. Drugie ps. a na którym dziale się niby pije litrami wódkę?
haha, czy w moim wpisie nazwałem kogoś od głupków,spójrz na swój wpis w którym było wspomniane cos o pustych makóweczkach i coso kretynach tak więc znowu co do czego, nie masz pewności czy ktokolwiek z mojej rodziny nie pracuje na kopalni a uwierz że pracuje. pooza tym tyle jest zawodów równie trudnych w których pracownik za ciężką pracę dostanie mniejsze pieniądze dajmy na to rolnictwo praca tam trwa napewno więcej jak przepisowe 8g i trwa cały dzień a pieniądze nie są proporcjonalne do włożonych sił. co do tego błędu to jest tylko forum tak więc nie dbam o wyrafinowane słownictwo interpunkcje nie będe sprawdzał zapomnianego mi wyrazu. Co do pracy na dole nie jest ona szczytem moich ambicji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan napisał:
haha, czy w moim wpisie nazwałem kogoś od głupków,spójrz na swój wpis w którym było wspomniane cos o pustych makóweczkach i coso kretynach tak więc znowu co do czego, nie masz pewności czy ktokolwiek z mojej rodziny nie pracuje na kopalni a uwierz że pracuje. pooza tym tyle jest zawodów równie trudnych w których pracownik za ciężką pracę dostanie mniejsze pieniądze dajmy na to rolnictwo praca tam trwa napewno więcej jak przepisowe 8g i trwa cały dzień a pieniądze nie są proporcjonalne do włożonych sił. co do tego błędu to jest tylko forum tak więc nie dbam o wyrafinowane słownictwo interpunkcje nie będe sprawdzał zapomnianego mi wyrazu. Co do pracy na dole nie jest ona szczytem moich ambicji
"ó" czy 'zwykłe' nie jest błędem interpunkcyjnym a ortograficznym, a napisanie słowa córka bez błędu nie jest chyba szczytem wyrafinowania, nieprawdaż (przynajmniej dla mnie). Ps.nie pisałam nic o kretynach ani też pustych makóweczkach, bo nie zamierzam nikogo obrażać, pomyliły ci się najwidoczniej posty. Nie przeczę, że jest wiele innych trudnych zawodów,sama również mam rolników w rodzinie, starszych ludzi, którzy całe życie pracowali na wsi, ale wiem ile płacą KRUS-u i jakoś nikt nie krzyczy żeby im zabrać przywileje. Może po prostu niech się wszyscy odczepią w końcu od górników, bo oni chyba do waszych wypłat się nie wtrącają. Każdy ma taką pracę jaką sobie wybrał, wolny rynek. Jeśli praca na kopalni nie jest dla ciebie ambitna, nie rozumiem po co emocjonujesz się tym tematem. Wydaje się jednak, że chyba z zawiści...a tego to po prostu nie rozumiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
flatron napisał:
Ludzie !!! Ci nasi górnicy tj "związkowcy" poupadali całkiem na głowy. Zwykły dołowy zarobi od 3 do 5 tyś. i oni chcą podwyżki?!?! Gdzie na Lubelszczyźnie można tyle zarobić co ???? A jest wiele zawodów tak samo niebezpiecznych jak górnictwo. A ludzie pracują nawet za 1000 zł. Fakt że praca pod ziemia jest ciężka co rozumiem , ale nie oszukujmy się (znam sporą grupę ludzi pracujących na dole) to wiem co tam się dzieje a raczej leje z butelek 0,5l. Tak więc cześć z tych " ciężko pracujących " ludzi dostaje taką kasę wiadomo za co. I aż dziw bierze że jakoś im się zawsze uda wyjechać pod wpływem i ich nie złapią -ale to do czasu. Oczywiście dotyczy to się tylko jakiegoś procentu tam pracujących , żeby nie było że wszyscy bo reszta musi ciężko zasuwać - przyznaję. Jak Czesi wykupili by te akcje i dostali pakiet większościowy to pobory zrównali by wam do poziomu 1-2 tyś ( To ciekawe co byście wtedy mówili ).
FLATRON JEŻELI PRZYPADKIEM MASZ ŻONĘ W CO WĄTPIĘ,TO ONA NAPEWNO CIĘ ZDROWO LEJE GDZIE POPADNE,JEŻELI NIE MASDZ ŻONY CO JEST BARDZIEJ PEWNE,TO SŁUŻYSZ JAKO WOREK TRENINGOWY DLA AMATORÓW BOKSERÓW PODCVZS DYSKOTEK.TAK ZGORZKNIAŁEGO "FLATRONA" TRUDNO GDZIEKOLWIEK ZNALEŻĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem. Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...