Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 grudnia 2010 r.
21:04
Edytuj ten wpis

Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 55 A A

Podjęcia rozmów w sprawie podwyżki płac od przyszłego roku domagają się związkowcy z Bogdanki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z takim żądaniem skierowali pismo do zarządu spółki, a pracowników wezwali do dokładnego, zgodnego ze wszystkimi zasadami BHP, wykonywania swoich obowiązków. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ma być to wstępem do strajku włoskiego.

– Chcemy, by zarząd podjął z nami rozmowy na temat polityki płacowej na 2011 rok. Zostały one zawieszone w związku z wezwaniem NWR na sprzedaż akcji Bogdanki – mówi Antoni Pasieczny, przewodniczący "Solidarności” w Bogdance. – Jeśli się nie porozumiemy, wtedy może dojść do akcji protestacyjnej.

Związkowcy nie chcą zdradzić, jakich podwyżek oczekują. Argumentują, że w ubiegłym roku ich stawki nie wzrosły, nie dostali też premii przy podziale zysku. – Nasza praca należy do tych najcięższych i najbardziej niebezpiecznych. Poza tym, wypracowujemy zysk dla spółki – podkreśla Pasieczny.

– Zarząd od dłuższego czasu prowadzi dialog również na temat płac – odpowiada Tomasz Zięba, rzecznik LW "Bogdanka”. – Mam nadzieję, że te rozmowy przyniosą efekt zadowalający obie strony.

Bogdanka to jedna z najbardziej zyskownych lubelskich spółek i najbardziej rentowna polska kopalnia. Spółka wypracowała po trzech kwartałach tego roku 193 mln zł zysku netto, tj. o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wzrosły o niemal 10 proc. do 943,22 mln zł. Średnia górnicza pensja to ok. 6000 zł brutto.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 27 grudnia 2010 r. o 11:27
0
Czy ktoś wam broni przyjąć się na kopalnie. Zapraszamy, wówczas przestanie was zżerać nienawiść i zazdrość. Górnikiem jest ten kto poszedł na kopalnie, sprzątaczką ta, co sprząta, a budowlańcem ten co buduje. Każdy wybrał ten lub inny zawód i niech nie narzeka i nie zazdrości innym, a jak chce to niech go po prostu zmieni. Wszyscy biedni tylko górnikom tak wspaniale. Zawsze możecie do nich dołączyć i zobaczymy kiedy to niby te domy będziecie budować czy brać kredyty. Na kopalni jest setki stanowisk, i nie każdy jest sztygarem czy górnikiem przodowym, który rzeczywiście ma dobre pieniądze. U was w firmie pewnie tez są kierownicy czy specjaliści, którzy zarabiają parę tysięcy, może o nich napiszecie, zaczniecie od swojego podwórka, co?
Czy ktoś wam broni przyjąć się na kopalnie. Zapraszamy, wówczas przestanie was zżerać nienawiść i zazdrość. Górnikiem jest ten kto poszedł na kopalnie, sprzątaczką ta, co sprząta, a budowlańcem ten co buduje. Każdy wybrał ten lub inny zawód i niech nie narzeka i nie zazdrości innym, a jak chce to niech go po prostu zmieni. Wszyscy biedni tylko górnikom tak wspaniale. Zawsze możecie do nich dołączyć i zobaczymy kiedy to niby te domy będziecie budować czy brać kredyty. Na kopalni jest setki stanowisk, i nie każdy jest sztygarem czy górnikiem p... rozwiń
Avatar
GÓRNIK Z KRWI I KOŚCI / 24 grudnia 2010 r. o 12:30
0
ZDROWYCH SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA,SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2011 ROKU - ŻYCZY GÓRNIK Z KRWI I KOŚCI ,WRAZ Z BRYŁĄ WĘGLA,KTÓRA CIEPŁO DAJE.
Avatar
blla / 24 grudnia 2010 r. o 04:36
0
powiem Wam "gornicy" ze w 75% paly jesteście. jacy polacy taka polska. oby tak dale.powodzenia.
Avatar
ZAMILOWANY GÓRNIK / 23 grudnia 2010 r. o 21:29
0
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
[/quote]
W/g ciebie górnicy winni mieszkać w ziemiankach,no dobrze to wtedy jak w Polsce będzie Afryka,wówczas ci co piszą durnoty j.w. będą chodzili w słomianych spódniczkach.
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność ... rozwiń
Avatar
Górnik / 23 grudnia 2010 r. o 20:13
0
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! [s]Tymbardziej[/s], że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
[/quote]

Powiedz mi to w oczy !

A flaps to nie 10 tylko 13 zł dziennie i 13 nie ma (jest w zarobkach).

Nie do informowany jesteś grzbiecie

PS: Sprawdź następnym razem błędy ortograficzne bo jesteś Żenua. I dalej pracuj jako niewolnik... zazdrośniku zapraszam na DÓŁ.
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! [s]Tymbardziej[/s], że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na ż... rozwiń
Avatar
zwykly_czlowiek / 22 grudnia 2010 r. o 12:42
0
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na k... rozwiń
Avatar
Seba / 18 grudnia 2010 r. o 15:39
0
Dla wyjaśnienia przed swoją wypowiedzią też pracuję na kopalni.
Ryl jest to tępy robol do ciężkiej, fizycznej pracy. Często można to usłyszeć na dole jeśli chce się kogoś obrazić ale niestety wielu starych i nowo przyjętych pracowników zasługuje na to określenie.
Tyle w ramach wyjaśnienia.
Avatar
WGW / 18 grudnia 2010 r. o 15:29
0
[quote name='Malina' timestamp='1292612760' post='407479']
Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wypowiedź zostawię bez komentarza.


Do każdej odpowiedzi można się przyczepić ale nie o tym Kilka sprostowań:

6 tysięcy to już dawno mówili, że my górnicy zarabiamy (np: w programie Kawa czy herbata w TVP2 w czerwcu, byli na Bogdance), jednak w tym samym programie powtarzali kilkakrotnie, iż Bogdanka leży na Pojezierzu ŁĘCZYCKO - Włodawskim. Wiec i te głosy - czy to prezesa czy ludzi którzy znają górniczy ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) traktuje z przymrużeniem oka.

Żony i córki korzystają z pieniędzy górników bo po to je ojciec czy mąż zarabia. Czy dzieci lub małżonki lekarzy, kierowców, kasjerek, barmanów, prokuratorów, ochroniarzy nie korzystają z pieniędzy OJCA czy MĘŻA?!

Zawód górnika jest specyficznym zawodem - praca na kopalni jest pracą Ciężką. Ale to jest moje zdanie Górnika pracującego na dole (i tu Was zaskoczę 4,5 roku). Podchodzę do swojej pracy z dystansem, nie piszcie, że każdy z nas nie myśli o niczym innym jak tylko o tym by cało wyjechać - owszem myśli i o tym, jednak jest to już zakodowane w podświadomości i po prostu należy na siebie uważać nie mniej, niż przy innym zawodzie

Dziękujmy Bogu, że nie ma u nas tylu zagrożeń naturalnych co na Śląsku, bo bod tym względem to jesteśmy szczęśliwcami.

Co do alkoholu w pracy to widzę znawców - jednak znając Regulamin LW Bogdanka i przypadki związane z wykryciem promili u pracowników powiem szczerze, że ludzi na kacu nie spotyka się a co mówić takich na podwójnym gazie.

A i czas pracy od zjazdu do wyjazdu górnika to 7,5 godzin nie 8 a pracując w warunkach uciążliwych dla zdrowia (np: przekroczenie temperatury, praca w wodzie ...) jest od skrócony do godzin 6. Dojście i powrót pod szyb też się schodzi więc efektywnej pracy jest 4 - 5 godzin, ale roboty nikt z Was za nas nie wykonuje !!!

Pozdrawiam wszystkich szanujących zawód Górnika - nikomu nikt nie broni spróbować swoich sił w kopalni - macie znajomych górników oni mogą Wam "przeciwnicy górnictwa" załatwić zjazd pod ziemię (co roku są organizowane przez TE związki o których mowa w artykule) i zobaczymy wtedy czy wasze zdanie o Nas się choć troszeczkę nie zmieni.

Walczymy o podwyżki bo pracujemy coraz ciężej, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej a płace stoją w miejscu - jeśli się czegoś od nas oczekuje trzeba też coś dać od siebie. Zyski zwiększają się rok w rok i powiedzcie mi czyja to zasługa.

PS: Co to znaczy RYL bo nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego określenia. Żaden słownik tego nie opisuje - czy zostało to słowo pominięte czy po prostu jakiś prostak używa go z nie wiadomo jakich powodów.
[/quote]
[quote name='Malina' timestamp='1292612760' post='407479']
Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wyp... rozwiń
Avatar
Aaaaa / 18 grudnia 2010 r. o 14:32
0
Widzę, że niektórzy ludzie są naprawdę ciemni...
Skoro uważacie, że Górnikom jet tak dobrze, to zapraszamy do pracy pod ziemią.
A wogóle widze, że udzielają się tu kobiety np: ola68[jeżeli jesteś kobietą], to skąd Ty niby wiesz jak jest pod ziemią???
Avatar
Malina / 17 grudnia 2010 r. o 20:06
0
[quote name='WGW' timestamp='1292529994' post='406957']
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem.
Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
[/quote]


Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wypowiedź zostawię bez komentarza.


Do każdej odpowiedzi można się przyczepić ale nie o tym Kilka sprostowań:

6 tysięcy to już dawno mówili, że my górnicy zarabiamy (np: w programie Kawa czy herbata w TVP2 w czerwcu, byli na Bogdance), jednak w tym samym programie powtarzali kilkakrotnie, iż Bogdanka leży na Pojezierzu ŁĘCZYCKO - Włodawskim. Wiec i te głosy - czy to prezesa czy ludzi którzy znają górniczy ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) traktuje z przymrużeniem oka.

Żony i córki korzystają z pieniędzy górników bo po to je ojciec czy mąż zarabia. Czy dzieci lub małżonki lekarzy, kierowców, kasjerek, barmanów, prokuratorów, ochroniarzy nie korzystają z pieniędzy OJCA czy MĘŻA?!

Zawód górnika jest specyficznym zawodem - praca na kopalni jest pracą Ciężką. Ale to jest moje zdanie Górnika pracującego na dole (i tu Was zaskoczę 4,5 roku). Podchodzę do swojej pracy z dystansem, nie piszcie, że każdy z nas nie myśli o niczym innym jak tylko o tym by cało wyjechać - owszem myśli i o tym, jednak jest to już zakodowane w podświadomości i po prostu należy na siebie uważać nie mniej, niż przy innym zawodzie

Dziękujmy Bogu, że nie ma u nas tylu zagrożeń naturalnych co na Śląsku, bo bod tym względem to jesteśmy szczęśliwcami.

Co do alkoholu w pracy to widzę znawców - jednak znając Regulamin LW Bogdanka i przypadki związane z wykryciem promili u pracowników powiem szczerze, że ludzi na kacu nie spotyka się a co mówić takich na podwójnym gazie.

A i czas pracy od zjazdu do wyjazdu górnika to 7,5 godzin nie 8 a pracując w warunkach uciążliwych dla zdrowia (np: przekroczenie temperatury, praca w wodzie ...) jest od skrócony do godzin 6. Dojście i powrót pod szyb też się schodzi więc efektywnej pracy jest 4 - 5 godzin, ale roboty nikt z Was za nas nie wykonuje !!!

Pozdrawiam wszystkich szanujących zawód Górnika - nikomu nikt nie broni spróbować swoich sił w kopalni - macie znajomych górników oni mogą Wam "przeciwnicy górnictwa" załatwić zjazd pod ziemię (co roku są organizowane przez TE związki o których mowa w artykule) i zobaczymy wtedy czy wasze zdanie o Nas się choć troszeczkę nie zmieni.

Walczymy o podwyżki bo pracujemy coraz ciężej, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej a płace stoją w miejscu - jeśli się czegoś od nas oczekuje trzeba też coś dać od siebie. Zyski zwiększają się rok w rok i powiedzcie mi czyja to zasługa.

PS: Co to znaczy RYL bo nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego określenia. Żaden słownik tego nie opisuje - czy zostało to słowo pominięte czy po prostu jakiś prostak używa go z nie wiadomo jakich powodów.
[quote name='WGW' timestamp='1292529994' post='406957']
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem.
Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
[/quote]


Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.... rozwiń
Avatar
Marek / 27 grudnia 2010 r. o 11:27
0
Czy ktoś wam broni przyjąć się na kopalnie. Zapraszamy, wówczas przestanie was zżerać nienawiść i zazdrość. Górnikiem jest ten kto poszedł na kopalnie, sprzątaczką ta, co sprząta, a budowlańcem ten co buduje. Każdy wybrał ten lub inny zawód i niech nie narzeka i nie zazdrości innym, a jak chce to niech go po prostu zmieni. Wszyscy biedni tylko górnikom tak wspaniale. Zawsze możecie do nich dołączyć i zobaczymy kiedy to niby te domy będziecie budować czy brać kredyty. Na kopalni jest setki stanowisk, i nie każdy jest sztygarem czy górnikiem przodowym, który rzeczywiście ma dobre pieniądze. U was w firmie pewnie tez są kierownicy czy specjaliści, którzy zarabiają parę tysięcy, może o nich napiszecie, zaczniecie od swojego podwórka, co?
Czy ktoś wam broni przyjąć się na kopalnie. Zapraszamy, wówczas przestanie was zżerać nienawiść i zazdrość. Górnikiem jest ten kto poszedł na kopalnie, sprzątaczką ta, co sprząta, a budowlańcem ten co buduje. Każdy wybrał ten lub inny zawód i niech nie narzeka i nie zazdrości innym, a jak chce to niech go po prostu zmieni. Wszyscy biedni tylko górnikom tak wspaniale. Zawsze możecie do nich dołączyć i zobaczymy kiedy to niby te domy będziecie budować czy brać kredyty. Na kopalni jest setki stanowisk, i nie każdy jest sztygarem czy górnikiem p... rozwiń
Avatar
GÓRNIK Z KRWI I KOŚCI / 24 grudnia 2010 r. o 12:30
0
ZDROWYCH SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA,SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2011 ROKU - ŻYCZY GÓRNIK Z KRWI I KOŚCI ,WRAZ Z BRYŁĄ WĘGLA,KTÓRA CIEPŁO DAJE.
Avatar
blla / 24 grudnia 2010 r. o 04:36
0
powiem Wam "gornicy" ze w 75% paly jesteście. jacy polacy taka polska. oby tak dale.powodzenia.
Avatar
ZAMILOWANY GÓRNIK / 23 grudnia 2010 r. o 21:29
0
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
[/quote]
W/g ciebie górnicy winni mieszkać w ziemiankach,no dobrze to wtedy jak w Polsce będzie Afryka,wówczas ci co piszą durnoty j.w. będą chodzili w słomianych spódniczkach.
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność ... rozwiń
Avatar
Górnik / 23 grudnia 2010 r. o 20:13
0
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! [s]Tymbardziej[/s], że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
[/quote]

Powiedz mi to w oczy !

A flaps to nie 10 tylko 13 zł dziennie i 13 nie ma (jest w zarobkach).

Nie do informowany jesteś grzbiecie

PS: Sprawdź następnym razem błędy ortograficzne bo jesteś Żenua. I dalej pracuj jako niewolnik... zazdrośniku zapraszam na DÓŁ.
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! [s]Tymbardziej[/s], że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na ż... rozwiń
Avatar
zwykly_czlowiek / 22 grudnia 2010 r. o 12:42
0
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na k... rozwiń
Avatar
Seba / 18 grudnia 2010 r. o 15:39
0
Dla wyjaśnienia przed swoją wypowiedzią też pracuję na kopalni.
Ryl jest to tępy robol do ciężkiej, fizycznej pracy. Często można to usłyszeć na dole jeśli chce się kogoś obrazić ale niestety wielu starych i nowo przyjętych pracowników zasługuje na to określenie.
Tyle w ramach wyjaśnienia.
Avatar
WGW / 18 grudnia 2010 r. o 15:29
0
[quote name='Malina' timestamp='1292612760' post='407479']
Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wypowiedź zostawię bez komentarza.


Do każdej odpowiedzi można się przyczepić ale nie o tym Kilka sprostowań:

6 tysięcy to już dawno mówili, że my górnicy zarabiamy (np: w programie Kawa czy herbata w TVP2 w czerwcu, byli na Bogdance), jednak w tym samym programie powtarzali kilkakrotnie, iż Bogdanka leży na Pojezierzu ŁĘCZYCKO - Włodawskim. Wiec i te głosy - czy to prezesa czy ludzi którzy znają górniczy ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) traktuje z przymrużeniem oka.

Żony i córki korzystają z pieniędzy górników bo po to je ojciec czy mąż zarabia. Czy dzieci lub małżonki lekarzy, kierowców, kasjerek, barmanów, prokuratorów, ochroniarzy nie korzystają z pieniędzy OJCA czy MĘŻA?!

Zawód górnika jest specyficznym zawodem - praca na kopalni jest pracą Ciężką. Ale to jest moje zdanie Górnika pracującego na dole (i tu Was zaskoczę 4,5 roku). Podchodzę do swojej pracy z dystansem, nie piszcie, że każdy z nas nie myśli o niczym innym jak tylko o tym by cało wyjechać - owszem myśli i o tym, jednak jest to już zakodowane w podświadomości i po prostu należy na siebie uważać nie mniej, niż przy innym zawodzie

Dziękujmy Bogu, że nie ma u nas tylu zagrożeń naturalnych co na Śląsku, bo bod tym względem to jesteśmy szczęśliwcami.

Co do alkoholu w pracy to widzę znawców - jednak znając Regulamin LW Bogdanka i przypadki związane z wykryciem promili u pracowników powiem szczerze, że ludzi na kacu nie spotyka się a co mówić takich na podwójnym gazie.

A i czas pracy od zjazdu do wyjazdu górnika to 7,5 godzin nie 8 a pracując w warunkach uciążliwych dla zdrowia (np: przekroczenie temperatury, praca w wodzie ...) jest od skrócony do godzin 6. Dojście i powrót pod szyb też się schodzi więc efektywnej pracy jest 4 - 5 godzin, ale roboty nikt z Was za nas nie wykonuje !!!

Pozdrawiam wszystkich szanujących zawód Górnika - nikomu nikt nie broni spróbować swoich sił w kopalni - macie znajomych górników oni mogą Wam "przeciwnicy górnictwa" załatwić zjazd pod ziemię (co roku są organizowane przez TE związki o których mowa w artykule) i zobaczymy wtedy czy wasze zdanie o Nas się choć troszeczkę nie zmieni.

Walczymy o podwyżki bo pracujemy coraz ciężej, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej a płace stoją w miejscu - jeśli się czegoś od nas oczekuje trzeba też coś dać od siebie. Zyski zwiększają się rok w rok i powiedzcie mi czyja to zasługa.

PS: Co to znaczy RYL bo nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego określenia. Żaden słownik tego nie opisuje - czy zostało to słowo pominięte czy po prostu jakiś prostak używa go z nie wiadomo jakich powodów.
[/quote]
[quote name='Malina' timestamp='1292612760' post='407479']
Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wyp... rozwiń
Avatar
Aaaaa / 18 grudnia 2010 r. o 14:32
0
Widzę, że niektórzy ludzie są naprawdę ciemni...
Skoro uważacie, że Górnikom jet tak dobrze, to zapraszamy do pracy pod ziemią.
A wogóle widze, że udzielają się tu kobiety np: ola68[jeżeli jesteś kobietą], to skąd Ty niby wiesz jak jest pod ziemią???
Avatar
Malina / 17 grudnia 2010 r. o 20:06
0
[quote name='WGW' timestamp='1292529994' post='406957']
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem.
Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
[/quote]


Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wypowiedź zostawię bez komentarza.


Do każdej odpowiedzi można się przyczepić ale nie o tym Kilka sprostowań:

6 tysięcy to już dawno mówili, że my górnicy zarabiamy (np: w programie Kawa czy herbata w TVP2 w czerwcu, byli na Bogdance), jednak w tym samym programie powtarzali kilkakrotnie, iż Bogdanka leży na Pojezierzu ŁĘCZYCKO - Włodawskim. Wiec i te głosy - czy to prezesa czy ludzi którzy znają górniczy ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) traktuje z przymrużeniem oka.

Żony i córki korzystają z pieniędzy górników bo po to je ojciec czy mąż zarabia. Czy dzieci lub małżonki lekarzy, kierowców, kasjerek, barmanów, prokuratorów, ochroniarzy nie korzystają z pieniędzy OJCA czy MĘŻA?!

Zawód górnika jest specyficznym zawodem - praca na kopalni jest pracą Ciężką. Ale to jest moje zdanie Górnika pracującego na dole (i tu Was zaskoczę 4,5 roku). Podchodzę do swojej pracy z dystansem, nie piszcie, że każdy z nas nie myśli o niczym innym jak tylko o tym by cało wyjechać - owszem myśli i o tym, jednak jest to już zakodowane w podświadomości i po prostu należy na siebie uważać nie mniej, niż przy innym zawodzie

Dziękujmy Bogu, że nie ma u nas tylu zagrożeń naturalnych co na Śląsku, bo bod tym względem to jesteśmy szczęśliwcami.

Co do alkoholu w pracy to widzę znawców - jednak znając Regulamin LW Bogdanka i przypadki związane z wykryciem promili u pracowników powiem szczerze, że ludzi na kacu nie spotyka się a co mówić takich na podwójnym gazie.

A i czas pracy od zjazdu do wyjazdu górnika to 7,5 godzin nie 8 a pracując w warunkach uciążliwych dla zdrowia (np: przekroczenie temperatury, praca w wodzie ...) jest od skrócony do godzin 6. Dojście i powrót pod szyb też się schodzi więc efektywnej pracy jest 4 - 5 godzin, ale roboty nikt z Was za nas nie wykonuje !!!

Pozdrawiam wszystkich szanujących zawód Górnika - nikomu nikt nie broni spróbować swoich sił w kopalni - macie znajomych górników oni mogą Wam "przeciwnicy górnictwa" załatwić zjazd pod ziemię (co roku są organizowane przez TE związki o których mowa w artykule) i zobaczymy wtedy czy wasze zdanie o Nas się choć troszeczkę nie zmieni.

Walczymy o podwyżki bo pracujemy coraz ciężej, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej a płace stoją w miejscu - jeśli się czegoś od nas oczekuje trzeba też coś dać od siebie. Zyski zwiększają się rok w rok i powiedzcie mi czyja to zasługa.

PS: Co to znaczy RYL bo nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego określenia. Żaden słownik tego nie opisuje - czy zostało to słowo pominięte czy po prostu jakiś prostak używa go z nie wiadomo jakich powodów.
[quote name='WGW' timestamp='1292529994' post='406957']
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem.
Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
[/quote]


Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Kościół św. Antoniego obchodzi 350-lecie istnienia. – Cieszę się, że pamięta się tutaj o fundatorach tego miejsca – mówił Maciej Radziwiłł, który brał udział w uroczystościach. To jego przodkowie ufundowali kościół i klasztor.

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Mieszkańcy ul. Niezapominajki na puławskim osiedlu Włostowice czekają na jezdnię z asfaltu, chodnik i latarnie. Zadanie ma szansę na wykonanie w tym roku. Niestety, poniedziałkowe otwarcie ofert nie przyniosło najlepszych wieści.

Spacer przyrodniczo-artystyczny
18 czerwca 2021, 18:30

Spacer przyrodniczo-artystyczny

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spacer przyrodniczo-artystyczny dla dzieci, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.30. Zbiórka na stacji Lublin Zachodni.

Lubelskie: Kierowcy pojadą nowym odcinkiem S19 za kilka dni. Co z obwodnicą Chełma?

Lubelskie: Kierowcy pojadą nowym odcinkiem S19 za kilka dni. Co z obwodnicą Chełma?

W ciągu kilku najbliższych dni kierowcy powinni pojechać nowym odcinkiem S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich.

LNBA MigelsBrothers przedłużyli swoje szanse na tytuł mistrzowski

LNBA MigelsBrothers przedłużyli swoje szanse na tytuł mistrzowski

Obrońcy tytułu muszą jednak liczyć na potknięcie Matematyki

Prezydent o spadającej liczbie chętnych na szczepienia: Niezwykle trudno jest opanować procesy dezinformacyjne
film

Prezydent o spadającej liczbie chętnych na szczepienia: Niezwykle trudno jest opanować procesy dezinformacyjne

Bratysława, Słowacja. - Pojawia się mnóstwo dezinformacji, nie tylko w kwestii szczepień, ale także i w kwestiach politycznych. (…) Można z tym walczyć tylko poprzez udzielanie prawdziwych informacji – powiedział Andrzej Duda.

Biała Podlaska: Piwnice Urzędu Miasta przejdą metamorfozę

Biała Podlaska: Piwnice Urzędu Miasta przejdą metamorfozę

Nieużytkowane dotąd piwnice Urzędu Miasta zmienią swoje oblicze. Mają służyć spotkaniom z mieszkańcami, a także celom kulturalnym.

Chernobylite: Prypeć i okolice prawie gotowe (wideo)
film

Chernobylite: Prypeć i okolice prawie gotowe (wideo)

Po latach pracy polskie studio The Farm 51 jest coraz bliżej premiery gry Chernobylite.

Aptekarz zaszczepi nie tylko przeciw COVID. 600 osób w Lubelskiem przeszło szkolenia

Aptekarz zaszczepi nie tylko przeciw COVID. 600 osób w Lubelskiem przeszło szkolenia

Niebawem pierwsze apteki zaczną szczepić przeciwko COVID-19. Farmaceuci będą mogli podawać również inne szczepionki np. przeciwko grypie.

Michał Dworczyk: Apteki w programie szczepień przeciw COVID-19 zwiększą dostępność

Michał Dworczyk: Apteki w programie szczepień przeciw COVID-19 zwiększą dostępność

Apteki mogą zgłaszać chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19; wsparcie farmaceutów zwiększy dostępność szczepień – wskazał we wtorek szef KPRM i pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

 Greckie wakacje – magiczne Mykonos i Santorini

Greckie wakacje – magiczne Mykonos i Santorini

Grecja to wyjątkowy kraj na mapie świata. To tutaj, pośród wód czterech mórz – Jońskiego, Egejskiego, Kreteńskiego i Śródziemnego – w starożytności narodziła się kultura europejska, a greccy filozofowie rozważali pojęcia etyki, estetyki i filozofii, zakładając swoje szkoły i ucząc każdego, kto chciał posłuchać.

"Nie ma medyków, nie ma leczenia!" Protest pielęgniarek i położnych przed Sejmem
wideo
galeria
film

"Nie ma medyków, nie ma leczenia!" Protest pielęgniarek i położnych przed Sejmem

Pielęgniarki i położne protestują przed Sejmem. Manifestacja ma związek z procedowaną w parlamencie tak zwaną "ustawą Niedzielskiego", dotyczącą minimalnych pensji w służbie zdrowia. Protestujący domagają się godnego traktowania i lepszych wynagrodzeń.

10 dni z darmowym teatrem w Lublinie. Przestrzenie Teatru
17 czerwca 2021, 20:00
galeria

10 dni z darmowym teatrem w Lublinie. Przestrzenie Teatru

17 czerwca w Lublinie wystartuje druga odsłona projektu Przestrzenie Teatru. Przez 10 dni w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego oraz Wirydarzu Centrum Kultury prezentowane będą darmowe spektakle.

Razer Blade 14: Nowa wersja już jest

Razer Blade 14: Nowa wersja już jest

A w środku procesor AMD Ryzen 9 5900HX i karta graficzna z serii Nvidia GeForce RTX 30. Cena nowego laptopa Razer Blade 14 startuje od 1999,99 euro.

Rowerzysta wjechał na figurę jelenia. Teraz szuka go policja

Rowerzysta wjechał na figurę jelenia. Teraz szuka go policja

Ktoś wjechał rowerem na figurę Jelenia Królewskiego w Parczewie. Zdjęcie krążyło w mediach społecznościowych, ale szybko zniknęło. Teraz sprawę bada policja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!