Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stare Miasto w Łęcznej coraz piękniejsze

Utworzony przez Karr, 18 stycznia 2012 r. o 19:56 Powrót do artykułu
Mam pytanie gdzie na tym zadupiu jest ,,stare miasto ,, ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Haha dokładnie ! Od kiedy w łęcznej istnieje st. miasto ?? buhaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karr napisał:
Mam pytanie gdzie na tym zadupiu jest ,,stare miasto ,, ?
Może wokół Rynku, dupku? http://www.leczna.pl/gfx/leczna/images/eng/p1010054_%282%29.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdzie jest Rynek I, wiem tylko o Rynku II i III
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łęczna Miasto z trzema rynkami Od średniowiecznych początków miasta głównym placem Łęcznej był rynek, zwany dzisiaj placem Tadeusza Kościuszki. W XVII i na początku XIX w. dla usprawnienia handlu bydłem powstały dodatkowe rynki: II i III. Obecnie nie pełnią funkcji placów targowych, ale wyróżniają Łęczną spośród innych polskich miast podobnej wielkości. Łęczna od czasu uruchomienia kopalni węgla kamiennego w niedalekiej Bogdance stała się miastem górniczym. Stare centrum nie jest w tej chwili śródmieściem miasta, które przesunęło się w kierunku wschodnim, w stronę nowych osiedli wybudowanych dla górniczych potrzeb. Warto wstąpić do Muzeum Regionalnego położonego w starej części miasta. Mieści się w dawnej XVII-wiecznej synagodze, w której zachowały się aron ha-kodesz (szafa ołtarzowa do przechowywania Tory) i bima (podwyższenie pośrodku męskiej sali, z pulpitem do czytania Tory). Wnętrza zdobią częściowo zachowane renesansowe sztukaterie i polichromie. W muzeum oprócz judaików zgromadzono też eksponaty związane z dziejami miasta i regionu.
http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/30947.jpg źródło: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/3892,leczna-miasto-z-trzema-rynkami.html http://img15.imageshack.us/img15/168/czna.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt !!! Zadupie nie z tej ziemi. Ale Łyncyniaki widzą w tej wsi ( w centrum stoją stodoły ) New York City ;D Nawet pewien z miejscowych wrzucił fotę lotniczą jakiegoś miejscowego gospodarstwa !!!! P.S Wygląda jak były PGR pod Chełmem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Baron napisał:
Fakt !!! Zadupie nie z tej ziemi. Ale Łyncyniaki widzą w tej wsi ( w centrum stoją stodoły ) New York City ;D Nawet pewien z miejscowych wrzucił fotę lotniczą jakiegoś miejscowego gospodarstwa !!!! P.S Wygląda jak były PGR pod Chełmem
Tak się składa bąbelku kochany, że takie posty jakie popełnił ~Karr i ~Roca, pokazujące ich głęboką ignorancję i brak szacunku do siebie - zakładam, że mieszkają w Łęcznej na garnuszku rodziców, bo tak najwygodniej - srać do własnego gniazda - dlaczego w/w się nie wyprowadzą z Łęcznej skoro im tak źle na tym zadupiu. ~Baron Ty też zaliczasz się do tego grona? Ja nie mieszkam w Łęcznej, byłem tam raz w życiu i jedyne co rzuciło mi się w oczy to mnogość kościołów i budynków z szalonych (architektonicznie) lat '90. Po przeczytaniu takich infantylnych wpisów postanowiłem zgłębić swoją wiedzę na temat miasta, żeby mieć jakieś szersze pojęcie o nim. I tak dowiedziałem się, że posiada trzy rynki. Obecnie wyglądają jak wyglądają, ale to raczej spuścizna po PRL i ograniczeniach umysłowych ludzi, np. takich, jak niektórzy na tym forum . Zaintrygowało mnie to miasteczko i najprawdopodobniej wiosną (lub jak przestanie sypać śnieg ) odwiedzę je ze znajomymi i nie po to, żeby wyśmiewać się z małomiasteczkowości, ale żeby zwiedzić, poznać bliżej i - mam nadzieję - zachęcać do jego odwiedzenia. Dlaczego Wy ludzie nie potraficie dostrzegać piękna, jakie Was otacza? http://img824.imageshack.us/img824/3296/cznakopia.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również nie jestem z tego miasteczka ( los tak chciał ), wegetuję tu już od trzech lat ( czwarty idzie ). I ja w swojej wypowiedzi nie krytykowalem Łęcznej, lecz zadufanych w sobie jej mieszkanców. Znam trochę to podwórko więc przemilczę przykre komentarze dla 3/4 tutejszej ludności. Co do kwestii starego osiedla to wystarczy przejśc się kilka razy po jego zakamarkach, aby utwierdzic sie w przekonaniu ,że powojenna zabudowa (na miejscu kamieniczek stoją domy jednorodzinne w których notabene mieszka teraz "patologia") przemineła bezpowrotnie. Wina leży po stronie władz, które sądzę ( pewny nie jestem) do tej pory nie wykonały Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu. Wiemy przecież, że nie nie jest to duży obszar. Gdyby liczono się z tym osiedlem póki nie popadło w totalne zapomnienie należalo pomyślec !!! Teraz żeby obejrzec kilka kamienic , a między nimi bloki socjalne , mogę pojechac do każdej innej miejscowości np. Kock ( pierwszy lepszy z brzegu ) . Lata Starego Miasta minely bezpowrotnie. Rewitalizacja tego terenu nic nie da. UMARŁEGO SIĘ NIE WSKRZESI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze że coś się robi w Łęcznej, szkoda tylko, że tak późno, (naród zmniejsza się o 40%) więc kto z tego będzie korzystał? Będzie pięknie i dużo wolnej przestrzeni życiowej, chyba że przyjadą zainteresowani naszym krajem, a zwłaszcza historią i korzeniami, Polska to piękny kraj o umiarkowanym klimacie, więc wszystko pozytywnie, tak trzymać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Al Bin Den napisał:
Dobrze że coś się robi w Łęcznej, szkoda tylko, że tak późno, (naród zmniejsza się o 40%) więc kto z tego będzie korzystał? Będzie pięknie i dużo wolnej przestrzeni życiowej, chyba że przyjadą zainteresowani naszym krajem, a zwłaszcza historią i korzeniami, Polska to piękny kraj o umiarkowanym klimacie, więc wszystko pozytywnie, tak trzymać
Po remoncie jesteśmy na jarmarku.Giewałt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
izaak goldmejer napisał:
Po remoncie jesteśmy na jarmarku.Giewałt.
Po remoncie to jarmark będzie w innym miejscu. Na Pasterniku (jadąc od Lublina przed stadionem w prawo). Mnie zawsze ubawia poczucie humoru autore mapki (zamieszczonej przez @Jam, zwłaszcza napis Śródmieście, kro bł w naszym miasteczku to wie o co chodzi, jednakże cos tu się zmnienia, szkoda tylko że nie na wszystkich płaszczyznach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Edek napisał:
Mnie zawsze ubawia poczucie humoru autore mapki (zamieszczonej przez @Jam, zwłaszcza napis Śródmieście, kro bł w naszym miasteczku to wie o co chodzi
Ja nie wiem Dalczego nazwa Śródmieście wywołuje taką radość?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jam napisał:
Ja nie wiem Dalczego nazwa Śródmieście wywołuje taką radość?
to zobacz na własne oczy ten teren
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...