Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

17 stycznia 2012 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Stare Miasto w Łęcznej coraz piękniejsze

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A
Po zakończeniu remontu w budynku przy placu Kościuszki 1 będą mieścić się m.in. lokale handlowo-usłu
Po zakończeniu remontu w budynku przy placu Kościuszki 1 będą mieścić się m.in. lokale handlowo-usłu

Wygląd najstarszej część Łęcznej zaczyna się zmieniać. Już widać efekty programu rewitalizacji Starego Miasta. Jednak prawdziwa rewolucja szykuje się w tym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt "Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – I etap” rozpoczął się w minionym roku. Jego całkowita wartość przekracza 12 mln zł. – W jego ramach wyremontujemy m.in. siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego, zamontujemy sieć monitoringu oraz zajmiemy się kanalizacją deszczową – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Część zadań została już wykonana. – To wymiana sieci kanalizacji deszczowej w ulicach 3 Maja, Kanałowej i placu Kościuszki. Rozwiązano w ten sposób problem podtapiania ulic oraz zlokalizowanych w ich sąsiedztwie posesji – dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy miasta.

Teraz prowadzone są prace modernizacyjne budynku komunalnego przy placu Kościuszki 1. Dawniej mieściły się tam m.in. Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz Straż Miejska. Po remoncie budynek będzie pełnił funkcje usługowo-mieszkalne.

– Na parterze powstaną lokale przeznaczone do prowadzenia działalności handlowo-usługowej, natomiast na piętrze i poddaszu powstanie siedem mieszkań komunalnych – dodaje Grzegorz Kuczyński.

To jednak dopiero początek zmian. – Już za kilka miesięcy rozpoczną się prace przy przebudowie układu drogowego Rynku I i III w Łęcznej – podkreśla Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza. Wykonane zostaną nowe drogi z chodnikami, powstanie ponad 100 miejsc parkingowych i oświetlenie.

– Z placu Kościuszki zniknie część drzew. Pozostaną tylko najcenniejsze egzemplarze, a dodatkowo przeprowadzone zostaną nowe nasadzenia. Znajdą się tam także dwie fontanny w formie placów wodnych. Łącznie 31 przeźroczystych strumieni o indywidualnej regulowanej wysokości pozwoli na tworzenie różnorakich efektów przestrzennych jak fala itp. Każdy ze strumieni będzie podświetlany przez kolorowy reflektor led – wymienia Kowalski.
Ulice i chodniki zostaną wyłożone kostką brukową. Dzieci otrzymają plac zabaw, a także specjalne boisko do siatkówki.

Ratusz przygotowuje przetargi mające wyłonić wykonawców rewaloryzacji Rynku I i III. – W przetargu znajdzie się przebudowa dróg, placów, małej architektury, części sanitarnej, elektryki i całej przestrzeni. Oba przetargi ogłoszone zostaną w I kwartale tego roku. Początek prac rozpocznie się wraz z rozpoczęciem sezonu budowlanego, a koniec prac powinien nastąpić późną jesienią – wymienia Grzegorz Kuczyński.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
edek / 10 lutego 2012 o 00:42
0
[quote name='Jam' timestamp='1328480104' post='593111']
Ja nie wiem Dalczego nazwa Śródmieście wywołuje taką radość?
[/quote]
to zobacz na własne oczy ten teren
Avatar
Jam / 5 lutego 2012 o 23:15
0
[quote name='Edek' timestamp='1327353357' post='587373']
Mnie zawsze ubawia poczucie humoru autore mapki (zamieszczonej przez @Jam, zwłaszcza napis Śródmieście, kro bł w naszym miasteczku to wie o co chodzi
[/quote]

Ja nie wiem Dalczego nazwa Śródmieście wywołuje taką radość?
Avatar
Edek / 23 stycznia 2012 o 22:15
0
[quote name='izaak goldmejer' timestamp='1327080361' post='586199']
Po remoncie jesteśmy na jarmarku.Giewałt.
[/quote]

Po remoncie to jarmark będzie w innym miejscu. Na Pasterniku (jadąc od Lublina przed stadionem w prawo). Mnie zawsze ubawia poczucie humoru autore mapki (zamieszczonej przez @Jam, zwłaszcza napis Śródmieście, kro bł w naszym miasteczku to wie o co chodzi, jednakże cos tu się zmnienia, szkoda tylko że nie na wszystkich płaszczyznach.
Avatar
izaak goldmejer / 20 stycznia 2012 o 18:26
0
[quote name='Al Bin Den' timestamp='1327079693' post='586192']
Dobrze że coś się robi w Łęcznej, szkoda tylko, że tak późno, (naród zmniejsza się o 40%) więc kto z tego będzie korzystał? Będzie pięknie i dużo wolnej przestrzeni życiowej, chyba że przyjadą zainteresowani naszym krajem, a zwłaszcza historią i korzeniami, Polska to piękny kraj o umiarkowanym klimacie, więc wszystko pozytywnie, tak trzymać
[/quote]
Po remoncie jesteśmy na jarmarku.Giewałt.
Avatar
Al Bin Den / 20 stycznia 2012 o 18:14
0
Dobrze że coś się robi w Łęcznej, szkoda tylko, że tak późno, (naród zmniejsza się o 40%) więc kto z tego będzie korzystał? Będzie pięknie i dużo wolnej przestrzeni życiowej, chyba że przyjadą zainteresowani naszym krajem, a zwłaszcza historią i korzeniami, Polska to piękny kraj o umiarkowanym klimacie, więc wszystko pozytywnie, tak trzymać
Avatar
Baron / 19 stycznia 2012 o 00:23
0
Ja również nie jestem z tego miasteczka ( los tak chciał ), wegetuję tu już od trzech lat ( czwarty idzie ). I ja w swojej wypowiedzi nie krytykowalem Łęcznej, lecz zadufanych w sobie jej mieszkanców. Znam trochę to podwórko więc przemilczę przykre komentarze dla 3/4 tutejszej ludności. Co do kwestii starego osiedla to wystarczy przejśc się kilka razy po jego zakamarkach, aby utwierdzic sie w przekonaniu ,że powojenna zabudowa (na miejscu kamieniczek stoją domy jednorodzinne w których notabene mieszka teraz "patologia") przemineła bezpowrotnie. Wina leży po stronie władz, które sądzę ( pewny nie jestem) do tej pory nie wykonały Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu. Wiemy przecież, że nie nie jest to duży obszar. Gdyby liczono się z tym osiedlem póki nie popadło w totalne zapomnienie należalo pomyślec !!! Teraz żeby obejrzec kilka kamienic , a między nimi bloki socjalne , mogę pojechac do każdej innej miejscowości np. Kock ( pierwszy lepszy z brzegu ) . Lata Starego Miasta minely bezpowrotnie. Rewitalizacja tego terenu nic nie da. UMARŁEGO SIĘ NIE WSKRZESI
Ja również nie jestem z tego miasteczka ( los tak chciał ), wegetuję tu już od trzech lat ( czwarty idzie ). I ja w swojej wypowiedzi nie krytykowalem Łęcznej, lecz zadufanych w sobie jej mieszkanców. Znam trochę to podwórko więc przemilczę przykre komentarze dla 3/4 tutejszej ludności. Co do kwestii starego osiedla to wystarczy przejśc się kilka razy po jego zakamarkach, aby utwierdzic sie w przekonaniu ,że powojenna zabudowa (na miejscu kamieniczek stoją domy jednorodzinne w których notabene mieszka teraz "patologia") przemineła ... rozwiń
Avatar
Jam / 19 stycznia 2012 o 00:01
0
[quote name='Baron' timestamp='1326926983' post='585340']
Fakt !!! Zadupie nie z tej ziemi. Ale Łyncyniaki widzą w tej wsi ( w centrum stoją stodoły ) New York City ;D Nawet pewien z miejscowych wrzucił fotę lotniczą jakiegoś miejscowego gospodarstwa !!!! P.S Wygląda jak były PGR pod Chełmem
[/quote]

Tak się składa bąbelku kochany, że takie posty jakie popełnił ~Karr i ~Roca, pokazujące ich głęboką ignorancję i brak szacunku do siebie - zakładam, że mieszkają w Łęcznej na garnuszku rodziców, bo tak najwygodniej - srać do własnego gniazda - dlaczego w/w się nie wyprowadzą z Łęcznej skoro im tak źle na tym zadupiu. ~Baron Ty też zaliczasz się do tego grona?
Ja nie mieszkam w Łęcznej, byłem tam raz w życiu i jedyne co rzuciło mi się w oczy to mnogość kościołów i budynków z szalonych (architektonicznie) lat '90. Po przeczytaniu takich infantylnych wpisów postanowiłem zgłębić swoją wiedzę na temat miasta, żeby mieć jakieś szersze pojęcie o nim. I tak dowiedziałem się, że posiada trzy rynki. Obecnie wyglądają jak wyglądają, ale to raczej spuścizna po PRL i ograniczeniach umysłowych ludzi, np. takich, jak niektórzy na tym forum . Zaintrygowało mnie to miasteczko i najprawdopodobniej wiosną (lub jak przestanie sypać śnieg ) odwiedzę je ze znajomymi i nie po to, żeby wyśmiewać się z małomiasteczkowości, ale żeby zwiedzić, poznać bliżej i - mam nadzieję - zachęcać do jego odwiedzenia. Dlaczego Wy ludzie nie potraficie dostrzegać piękna, jakie Was otacza?

[img]http://img824.imageshack.us/img824/3296/cznakopia.jpg[/img]
[quote name='Baron' timestamp='1326926983' post='585340']
Fakt !!! Zadupie nie z tej ziemi. Ale Łyncyniaki widzą w tej wsi ( w centrum stoją stodoły ) New York City ;D Nawet pewien z miejscowych wrzucił fotę lotniczą jakiegoś miejscowego gospodarstwa !!!! P.S Wygląda jak były PGR pod Chełmem
[/quote]

Tak się składa bąbelku kochany, że takie posty jakie popełnił ~Karr i ~Roca, pokazujące ich głęboką ignorancję i brak szacunku do sie... rozwiń
Avatar
Baron / 18 stycznia 2012 o 23:49
0
Fakt !!! Zadupie nie z tej ziemi. Ale Łyncyniaki widzą w tej wsi ( w centrum stoją stodoły ) New York City ;D Nawet pewien z miejscowych wrzucił fotę lotniczą jakiegoś miejscowego gospodarstwa !!!! P.S Wygląda jak były PGR pod Chełmem
Avatar
Jam / 18 stycznia 2012 o 23:42
0
Łęczna
Miasto z trzema rynkami

Od średniowiecznych początków miasta głównym placem Łęcznej był rynek, zwany dzisiaj placem Tadeusza Kościuszki. W XVII i na początku XIX w. dla usprawnienia handlu bydłem powstały dodatkowe rynki: II i III. Obecnie nie pełnią funkcji placów targowych, ale wyróżniają Łęczną spośród innych polskich miast podobnej wielkości. Łęczna od czasu uruchomienia kopalni węgla kamiennego w niedalekiej Bogdance stała się miastem górniczym. Stare centrum nie jest w tej chwili śródmieściem miasta, które przesunęło się w kierunku wschodnim, w stronę nowych osiedli wybudowanych dla górniczych potrzeb. Warto wstąpić do Muzeum Regionalnego położonego w starej części miasta. Mieści się w dawnej XVII-wiecznej synagodze, w której zachowały się aron ha-kodesz (szafa ołtarzowa do przechowywania Tory) i bima (podwyższenie pośrodku męskiej sali, z pulpitem do czytania Tory). Wnętrza zdobią częściowo zachowane renesansowe sztukaterie i polichromie. W muzeum oprócz judaików zgromadzono też eksponaty związane z dziejami miasta i regionu.

[img]http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/30947.jpg[/img]
[size="1"]źródło: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/3892,leczna-miasto-z-trzema-rynkami.html[/size]

[img]http://img15.imageshack.us/img15/168/czna.jpg[/img]

[img]http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/30947.jpg[/img]
[size="1"]źródło: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/3892,leczna-miasto-z-trzema-rynkami.html[/size]

[img]http://img15.imageshack.us/img15/168/czna.jpg[/img] rozwiń
Avatar
slak / 18 stycznia 2012 o 23:20
0
gdzie jest Rynek I, wiem tylko o Rynku II i III
Avatar
edek / 10 lutego 2012 o 00:42
0
[quote name='Jam' timestamp='1328480104' post='593111']
Ja nie wiem Dalczego nazwa Śródmieście wywołuje taką radość?
[/quote]
to zobacz na własne oczy ten teren
Avatar
Jam / 5 lutego 2012 o 23:15
0
[quote name='Edek' timestamp='1327353357' post='587373']
Mnie zawsze ubawia poczucie humoru autore mapki (zamieszczonej przez @Jam, zwłaszcza napis Śródmieście, kro bł w naszym miasteczku to wie o co chodzi
[/quote]

Ja nie wiem Dalczego nazwa Śródmieście wywołuje taką radość?
Avatar
Edek / 23 stycznia 2012 o 22:15
0
[quote name='izaak goldmejer' timestamp='1327080361' post='586199']
Po remoncie jesteśmy na jarmarku.Giewałt.
[/quote]

Po remoncie to jarmark będzie w innym miejscu. Na Pasterniku (jadąc od Lublina przed stadionem w prawo). Mnie zawsze ubawia poczucie humoru autore mapki (zamieszczonej przez @Jam, zwłaszcza napis Śródmieście, kro bł w naszym miasteczku to wie o co chodzi, jednakże cos tu się zmnienia, szkoda tylko że nie na wszystkich płaszczyznach.
Avatar
izaak goldmejer / 20 stycznia 2012 o 18:26
0
[quote name='Al Bin Den' timestamp='1327079693' post='586192']
Dobrze że coś się robi w Łęcznej, szkoda tylko, że tak późno, (naród zmniejsza się o 40%) więc kto z tego będzie korzystał? Będzie pięknie i dużo wolnej przestrzeni życiowej, chyba że przyjadą zainteresowani naszym krajem, a zwłaszcza historią i korzeniami, Polska to piękny kraj o umiarkowanym klimacie, więc wszystko pozytywnie, tak trzymać
[/quote]
Po remoncie jesteśmy na jarmarku.Giewałt.
Avatar
Al Bin Den / 20 stycznia 2012 o 18:14
0
Dobrze że coś się robi w Łęcznej, szkoda tylko, że tak późno, (naród zmniejsza się o 40%) więc kto z tego będzie korzystał? Będzie pięknie i dużo wolnej przestrzeni życiowej, chyba że przyjadą zainteresowani naszym krajem, a zwłaszcza historią i korzeniami, Polska to piękny kraj o umiarkowanym klimacie, więc wszystko pozytywnie, tak trzymać
Avatar
Baron / 19 stycznia 2012 o 00:23
0
Ja również nie jestem z tego miasteczka ( los tak chciał ), wegetuję tu już od trzech lat ( czwarty idzie ). I ja w swojej wypowiedzi nie krytykowalem Łęcznej, lecz zadufanych w sobie jej mieszkanców. Znam trochę to podwórko więc przemilczę przykre komentarze dla 3/4 tutejszej ludności. Co do kwestii starego osiedla to wystarczy przejśc się kilka razy po jego zakamarkach, aby utwierdzic sie w przekonaniu ,że powojenna zabudowa (na miejscu kamieniczek stoją domy jednorodzinne w których notabene mieszka teraz "patologia") przemineła bezpowrotnie. Wina leży po stronie władz, które sądzę ( pewny nie jestem) do tej pory nie wykonały Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu. Wiemy przecież, że nie nie jest to duży obszar. Gdyby liczono się z tym osiedlem póki nie popadło w totalne zapomnienie należalo pomyślec !!! Teraz żeby obejrzec kilka kamienic , a między nimi bloki socjalne , mogę pojechac do każdej innej miejscowości np. Kock ( pierwszy lepszy z brzegu ) . Lata Starego Miasta minely bezpowrotnie. Rewitalizacja tego terenu nic nie da. UMARŁEGO SIĘ NIE WSKRZESI
Ja również nie jestem z tego miasteczka ( los tak chciał ), wegetuję tu już od trzech lat ( czwarty idzie ). I ja w swojej wypowiedzi nie krytykowalem Łęcznej, lecz zadufanych w sobie jej mieszkanców. Znam trochę to podwórko więc przemilczę przykre komentarze dla 3/4 tutejszej ludności. Co do kwestii starego osiedla to wystarczy przejśc się kilka razy po jego zakamarkach, aby utwierdzic sie w przekonaniu ,że powojenna zabudowa (na miejscu kamieniczek stoją domy jednorodzinne w których notabene mieszka teraz "patologia") przemineła ... rozwiń
Avatar
Jam / 19 stycznia 2012 o 00:01
0
[quote name='Baron' timestamp='1326926983' post='585340']
Fakt !!! Zadupie nie z tej ziemi. Ale Łyncyniaki widzą w tej wsi ( w centrum stoją stodoły ) New York City ;D Nawet pewien z miejscowych wrzucił fotę lotniczą jakiegoś miejscowego gospodarstwa !!!! P.S Wygląda jak były PGR pod Chełmem
[/quote]

Tak się składa bąbelku kochany, że takie posty jakie popełnił ~Karr i ~Roca, pokazujące ich głęboką ignorancję i brak szacunku do siebie - zakładam, że mieszkają w Łęcznej na garnuszku rodziców, bo tak najwygodniej - srać do własnego gniazda - dlaczego w/w się nie wyprowadzą z Łęcznej skoro im tak źle na tym zadupiu. ~Baron Ty też zaliczasz się do tego grona?
Ja nie mieszkam w Łęcznej, byłem tam raz w życiu i jedyne co rzuciło mi się w oczy to mnogość kościołów i budynków z szalonych (architektonicznie) lat '90. Po przeczytaniu takich infantylnych wpisów postanowiłem zgłębić swoją wiedzę na temat miasta, żeby mieć jakieś szersze pojęcie o nim. I tak dowiedziałem się, że posiada trzy rynki. Obecnie wyglądają jak wyglądają, ale to raczej spuścizna po PRL i ograniczeniach umysłowych ludzi, np. takich, jak niektórzy na tym forum . Zaintrygowało mnie to miasteczko i najprawdopodobniej wiosną (lub jak przestanie sypać śnieg ) odwiedzę je ze znajomymi i nie po to, żeby wyśmiewać się z małomiasteczkowości, ale żeby zwiedzić, poznać bliżej i - mam nadzieję - zachęcać do jego odwiedzenia. Dlaczego Wy ludzie nie potraficie dostrzegać piękna, jakie Was otacza?

[img]http://img824.imageshack.us/img824/3296/cznakopia.jpg[/img]
[quote name='Baron' timestamp='1326926983' post='585340']
Fakt !!! Zadupie nie z tej ziemi. Ale Łyncyniaki widzą w tej wsi ( w centrum stoją stodoły ) New York City ;D Nawet pewien z miejscowych wrzucił fotę lotniczą jakiegoś miejscowego gospodarstwa !!!! P.S Wygląda jak były PGR pod Chełmem
[/quote]

Tak się składa bąbelku kochany, że takie posty jakie popełnił ~Karr i ~Roca, pokazujące ich głęboką ignorancję i brak szacunku do sie... rozwiń
Avatar
Baron / 18 stycznia 2012 o 23:49
0
Fakt !!! Zadupie nie z tej ziemi. Ale Łyncyniaki widzą w tej wsi ( w centrum stoją stodoły ) New York City ;D Nawet pewien z miejscowych wrzucił fotę lotniczą jakiegoś miejscowego gospodarstwa !!!! P.S Wygląda jak były PGR pod Chełmem
Avatar
Jam / 18 stycznia 2012 o 23:42
0
Łęczna
Miasto z trzema rynkami

Od średniowiecznych początków miasta głównym placem Łęcznej był rynek, zwany dzisiaj placem Tadeusza Kościuszki. W XVII i na początku XIX w. dla usprawnienia handlu bydłem powstały dodatkowe rynki: II i III. Obecnie nie pełnią funkcji placów targowych, ale wyróżniają Łęczną spośród innych polskich miast podobnej wielkości. Łęczna od czasu uruchomienia kopalni węgla kamiennego w niedalekiej Bogdance stała się miastem górniczym. Stare centrum nie jest w tej chwili śródmieściem miasta, które przesunęło się w kierunku wschodnim, w stronę nowych osiedli wybudowanych dla górniczych potrzeb. Warto wstąpić do Muzeum Regionalnego położonego w starej części miasta. Mieści się w dawnej XVII-wiecznej synagodze, w której zachowały się aron ha-kodesz (szafa ołtarzowa do przechowywania Tory) i bima (podwyższenie pośrodku męskiej sali, z pulpitem do czytania Tory). Wnętrza zdobią częściowo zachowane renesansowe sztukaterie i polichromie. W muzeum oprócz judaików zgromadzono też eksponaty związane z dziejami miasta i regionu.

[img]http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/30947.jpg[/img]
[size="1"]źródło: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/3892,leczna-miasto-z-trzema-rynkami.html[/size]

[img]http://img15.imageshack.us/img15/168/czna.jpg[/img]

[img]http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/30947.jpg[/img]
[size="1"]źródło: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/3892,leczna-miasto-z-trzema-rynkami.html[/size]

[img]http://img15.imageshack.us/img15/168/czna.jpg[/img] rozwiń
Avatar
slak / 18 stycznia 2012 o 23:20
0
gdzie jest Rynek I, wiem tylko o Rynku II i III
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!