Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Autobus i renault w rowie

Utworzony przez M, 24 lipca 2008 r. o 10:59 Powrót do artykułu
Chyba nie da się wyprzedzać stojącego pojazdu, jak napisano w artykule...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"w rowie w rowie" - a niby gdzie miałyby leżeć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za idiotka zaparkowała na wazkim poboczu. czekała na meża idiotka. Całe szczęście ze nic sie nie stało przez nieodpowiedzialność kobiety. Brak wyobaźni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NN napisał:
Co za idiotka zaparkowała na wazkim poboczu. czekała na meża idiotka. Całe szczęście ze nic sie nie stało przez nieodpowiedzialność kobiety. Brak wyobaźni.
Panie "NN", o manewrze omijania pan słyszał? Ciekawe czy pan zasuwałby te 0,5km z buta od odcinka gdzie jest normalne pobocze do przewężenia, gdyby przyszło Panu parkować. Poza tym, z tego co pamiętam, pobocza w Ćmiłowie, wąskie bynajmniej nie są. Ale trochę jadu i inwektyw z rana nie zaszkodzi, co? Tak na marginiesie - mieszkałem w Lublinie 6 lat (jestem rodowitym Krakusem). Wróciłem do Krakowa, ale z sentymentu do Lublina, lubię sobie poczytać tutejsze gazety - jednak z niedowierzaniem zauważam pewną prawidłowość - ilość złości wylewanej na tutejszych forach zdecydowanie odstaje od krajowej normy. DW jeszcze przejdzie, ale komentarze na łamach Kuriera to już masakra - czy Lubelszczyzna to naprawdę kraina zakompleksionych prostaków, którzy potrafią tylko obrzucać się obelgami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pobocze w tym miejscu jest szerokie( przy stacji gazu) tak że proszę nie winić kierowcy Renaulta tylko kierowcę TIR-a który nie zachował odstępu i zaczepił o auto. Ale z przykrością musze stwierdzić że trasa Lublin- Biłgoraj staje się coraz niebezpieczniejsza i niektórzy kierowcy nie wiem dlaczego trzymają się linii środka jezdni i nie mozna ich wyprzedzić. Prośba do kierowców jak widziśz że ktoś cie wyprzedza bądź uczynny i zjedź na prawo a zrobisz dobry uczynek i nie bedziesz blokował trasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dn napisał:
Pobocze w tym miejscu jest szerokie( przy stacji gazu) tak że proszę nie winić kierowcy Renaulta tylko kierowcę TIR-a który nie zachował odstępu i zaczepił o auto. Ale z przykrością musze stwierdzić że trasa Lublin- Biłgoraj staje się coraz niebezpieczniejsza i niektórzy kierowcy nie wiem dlaczego trzymają się linii środka jezdni i nie mozna ich wyprzedzić. Prośba do kierowców jak widziśz że ktoś cie wyprzedza bądź uczynny i zjedź na prawo a zrobisz dobry uczynek i nie bedziesz blokował trasy.
jak będziecie tak mili, że dacie znać że chcecie wyprzedzać włączając kierunkowskaz to się zastanowię.... większość nie wpada na taki pomysł, swoją drogą jak jadę przepisowo wg znaków i zdrowego rozsądku to czemu mam przepuszczać kogoś oprócz pojazdów uprzywilejowanych? w tych okolicach dzieci moich znajomych chodzą do szkół - niechciałbym, żeby jakiś prędki im zrobił krzywdę poza tym jak jadąc tym poboczem wpadnę w coś lub kogoś to raczej nie będzie Pan uczynny i nie pójdzie Pan do pierdla za mnie, żebym mógł utrzymać swoją rodzinę no i nie mam zamiaru zjeżdżać na pobocze na skrzyżowaniach albo na zakrętach i kusić bezmyślnych - ustępuję tam gdzie jest bezpiecznie, jak ktoś chce mnie wyprzedzić w innym miejscu niech robi to na własną (nie)odpowiedzialność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
s napisał:
jak będziecie tak mili, że dacie znać że chcecie wyprzedzać włączając kierunkowskaz to się zastanowię.... większość nie wpada na taki pomysł, swoją drogą jak jadę przepisowo wg znaków i zdrowego rozsądku to czemu mam przepuszczać kogoś oprócz pojazdów uprzywilejowanych? w tych okolicach dzieci moich znajomych chodzą do szkół - nie chciałbym, żeby jakiś prędki im zrobił krzywdę poza tym jak jadąc tym poboczem wpadnę w coś lub kogoś to raczej nie będzie Pan uczynny i nie pójdzie Pan do pierdla za mnie, żebym mógł utrzymać swoją rodzinę no i nie mam zamiaru zjeżdżać na pobocze na skrzyżowaniach albo na zakrętach i kusić bezmyślnych - ustępuję tam gdzie jest bezpiecznie, jak ktoś chce mnie wyprzedzić w innym miejscu niech robi to na własną (nie)odpowiedzialność
jeśli nie jedziesz blisko prawej krawędzi jezdni to nie jedziesz przepisowo i to tyle w temacie przepuszczania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sfuj nik napisał:
jeśli nie jedziesz blisko prawej krawędzi jezdni to nie jedziesz przepisowo i to tyle w temacie przepuszczania
tak, możliwie blisko prawej krawędzi... i tu nikomu łaski nie robię - tak jeżdżę... ale nie mam obowiązku jazdy poboczem, przepuszczanie to w tym miejscu o którym rozmawiamy zjazd na pobocze cytacik: Art. 16 KD. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny. 2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze. 3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni. 4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa. 5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...