Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lipca 2008 r.
10:10
Edytuj ten wpis

Autobus i renault w rowie

0 8 A A

W wypadku w Ćmiłowie na trasie Lublin- Biłgoraj zostały ranne trzy osoby. O stojące na poboczu renault zahaczyła ciężarówka. W jej tył najechał autobus.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło dziś o godz. 8.36. W Ćmiłowie na trasie Lublin - Biłgoraj. O stojący na poboczu samochód osobowy renault zahaczyła wyprzedzająca go ciężarówka. Jadący za nią autobus nie zdążył wyhamować, uderzył w tył ciężarówki, po czym zjechał do przydrożnego rowu.
W rowie znalazł się też samochód osobowy renault. W aucie siedziała kobieta, która czekała na męża. Trafiła do szpitala kolejowego w Lublinie, bo skarżyła się na bóle kręgosłupa.

Autobusem podróżowali dorośli i kilkoro dzieci. Większości z nich nic poważnego się nie stało. Do szpitala PSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie trafiły dwie osoby z autobusu: 15-letni chłopiec i kierowca.

Oba pojazdy: autobus i samochód osobowy leżą w rowie w rowie. Strażacy przygotowują się do ich wyciągnięcia. Ruch na trasie odbywa się wahadłowo.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s / 24 lipca 2008 o 14:59
0
sfuj nik napisał:
jeśli nie jedziesz blisko prawej krawędzi jezdni to nie jedziesz przepisowo i to tyle w temacie przepuszczania



tak, możliwie blisko prawej krawędzi... i tu nikomu łaski nie robię - tak jeżdżę... ale nie mam obowiązku jazdy poboczem, przepuszczanie to w tym miejscu o którym rozmawiamy zjazd na pobocze

cytacik:
Art. 16 KD.

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.



tak, możliwie blisko prawej krawędzi... i tu nikomu łaski nie robię - tak jeżdżę... ale nie mam obowiązku jazdy poboczem, przepuszczanie to w tym miejscu o którym rozmawiamy zjazd na pobocze

cytacik:
Art. 16 KD.

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.rozwiń
Avatar
sfuj nik / 24 lipca 2008 o 14:35
0
s napisał:
jak będziecie tak mili, że dacie znać że chcecie wyprzedzać włączając kierunkowskaz to się zastanowię.... większość nie wpada na taki pomysł,
swoją drogą jak jadę przepisowo wg znaków i zdrowego rozsądku to czemu mam przepuszczać kogoś oprócz pojazdów uprzywilejowanych?

w tych okolicach dzieci moich znajomych chodzą do szkół - nie chciałbym, żeby jakiś prędki im zrobił krzywdę

poza tym jak jadąc tym poboczem wpadnę w coś lub kogoś to raczej nie będzie Pan uczynny i nie pójdzie Pan do pierdla za mnie, żebym mógł utrzymać swoją rodzinę

no i nie mam zamiaru zjeżdżać na pobocze na skrzyżowaniach albo na zakrętach i kusić bezmyślnych - ustępuję tam gdzie jest bezpiecznie, jak ktoś chce mnie wyprzedzić w innym miejscu niech robi to na własną (nie)odpowiedzialność


jeśli nie jedziesz blisko prawej krawędzi jezdni to nie jedziesz przepisowo i to tyle w temacie przepuszczania


jeśli nie jedziesz blisko prawej krawędzi jezdni to nie jedziesz przepisowo i to tyle w temacie przepuszczania rozwiń
Avatar
s / 24 lipca 2008 o 14:10
0
dn napisał:
Pobocze w tym miejscu jest szerokie( przy stacji gazu) tak że proszę nie winić kierowcy Renaulta tylko kierowcę TIR-a który nie zachował odstępu i zaczepił o auto. Ale z przykrością musze stwierdzić że trasa Lublin- Biłgoraj staje się coraz niebezpieczniejsza i niektórzy kierowcy nie wiem dlaczego trzymają się linii środka jezdni i nie mozna ich wyprzedzić. Prośba do kierowców jak widziśz że ktoś cie wyprzedza bądź uczynny i zjedź na prawo a zrobisz dobry uczynek i nie bedziesz blokował trasy.


jak będziecie tak mili, że dacie znać że chcecie wyprzedzać włączając kierunkowskaz to się zastanowię.... większość nie wpada na taki pomysł,
swoją drogą jak jadę przepisowo wg znaków i zdrowego rozsądku to czemu mam przepuszczać kogoś oprócz pojazdów uprzywilejowanych?

w tych okolicach dzieci moich znajomych chodzą do szkół - niechciałbym, żeby jakiś prędki im zrobił krzywdę

poza tym jak jadąc tym poboczem wpadnę w coś lub kogoś to raczej nie będzie Pan uczynny i nie pójdzie Pan do pierdla za mnie, żebym mógł utrzymać swoją rodzinę

no i nie mam zamiaru zjeżdżać na pobocze na skrzyżowaniach albo na zakrętach i kusić bezmyślnych - ustępuję tam gdzie jest bezpiecznie, jak ktoś chce mnie wyprzedzić w innym miejscu niech robi to na własną (nie)odpowiedzialność


jak będziecie tak mili, że dacie znać że chcecie wyprzedzać włączając kierunkowskaz to się zastanowię.... większość nie wpada na taki pomysł,
swoją drogą jak jadę przepisowo wg znaków i zdrowego rozsądku to czemu mam przepuszczać kogoś oprócz pojazdów uprzywilejowanych?

w tych okolicach dzieci moich znajomych chodzą do szkół - niechciałbym, żeby jakiś prędki im zrobił krzywdę

poza tym jak jadąc tym poboczem wpadnę w coś lub kogoś to raczej nie będzie Pan uczynny i nie pójdzie Pan do... rozwiń
Avatar
dn / 24 lipca 2008 o 13:26
0
Pobocze w tym miejscu jest szerokie( przy stacji gazu) tak że proszę nie winić kierowcy Renaulta tylko kierowcę TIR-a który nie zachował odstępu i zaczepił o auto. Ale z przykrością musze stwierdzić że trasa Lublin- Biłgoraj staje się coraz niebezpieczniejsza i niektórzy kierowcy nie wiem dlaczego trzymają się linii środka jezdni i nie mozna ich wyprzedzić. Prośba do kierowców jak widziśz że ktoś cie wyprzedza bądź uczynny i zjedź na prawo a zrobisz dobry uczynek i nie bedziesz blokował trasy.
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2008 o 13:02
0
NN napisał:
Co za idiotka zaparkowała na wazkim poboczu. czekała na meża idiotka. Całe szczęście ze nic sie nie stało przez nieodpowiedzialność kobiety. Brak wyobaźni.


Panie "NN", o manewrze omijania pan słyszał? Ciekawe czy pan zasuwałby te 0,5km z buta od odcinka gdzie jest normalne pobocze do przewężenia, gdyby przyszło Panu parkować. Poza tym, z tego co pamiętam, pobocza w Ćmiłowie, wąskie bynajmniej nie są. Ale trochę jadu i inwektyw z rana nie zaszkodzi, co?

Tak na marginiesie - mieszkałem w Lublinie 6 lat (jestem rodowitym Krakusem). Wróciłem do Krakowa, ale z sentymentu do Lublina, lubię sobie poczytać tutejsze gazety - jednak z niedowierzaniem zauważam pewną prawidłowość - ilość złości wylewanej na tutejszych forach zdecydowanie odstaje od krajowej normy. DW jeszcze przejdzie, ale komentarze na łamach Kuriera to już masakra - czy Lubelszczyzna to naprawdę kraina zakompleksionych prostaków, którzy potrafią tylko obrzucać się obelgami?


Panie "NN", o manewrze omijania pan słyszał? Ciekawe czy pan zasuwałby te 0,5km z buta od odcinka gdzie jest normalne pobocze do przewężenia, gdyby przyszło Panu parkować. Poza tym, z tego co pamiętam, pobocza w Ćmiłowie, wąskie bynajmniej nie są. Ale trochę jadu i inwektyw z rana nie zaszkodzi, co?

Tak na marginiesie - mieszkałem w Lublinie 6 lat (jestem rodowitym Krakusem). Wróciłem do Krakowa, ale z sentymentu do Lublina, lubię sobie poczytać tutejsze gazety - jednak z niedowierzaniem zauw... rozwiń
Avatar
NN / 24 lipca 2008 o 11:22
0
Co za idiotka zaparkowała na wazkim poboczu. czekała na meża idiotka. Całe szczęście ze nic sie nie stało przez nieodpowiedzialność kobiety. Brak wyobaźni.
Avatar
lol / 24 lipca 2008 o 11:09
0
"w rowie w rowie" - a niby gdzie miałyby leżeć?
Avatar
M / 24 lipca 2008 o 10:59
0
Chyba nie da się wyprzedzać stojącego pojazdu, jak napisano w artykule...
Avatar
s / 24 lipca 2008 o 14:59
0
sfuj nik napisał:
jeśli nie jedziesz blisko prawej krawędzi jezdni to nie jedziesz przepisowo i to tyle w temacie przepuszczania



tak, możliwie blisko prawej krawędzi... i tu nikomu łaski nie robię - tak jeżdżę... ale nie mam obowiązku jazdy poboczem, przepuszczanie to w tym miejscu o którym rozmawiamy zjazd na pobocze

cytacik:
Art. 16 KD.

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.



tak, możliwie blisko prawej krawędzi... i tu nikomu łaski nie robię - tak jeżdżę... ale nie mam obowiązku jazdy poboczem, przepuszczanie to w tym miejscu o którym rozmawiamy zjazd na pobocze

cytacik:
Art. 16 KD.

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.rozwiń
Avatar
sfuj nik / 24 lipca 2008 o 14:35
0
s napisał:
jak będziecie tak mili, że dacie znać że chcecie wyprzedzać włączając kierunkowskaz to się zastanowię.... większość nie wpada na taki pomysł,
swoją drogą jak jadę przepisowo wg znaków i zdrowego rozsądku to czemu mam przepuszczać kogoś oprócz pojazdów uprzywilejowanych?

w tych okolicach dzieci moich znajomych chodzą do szkół - nie chciałbym, żeby jakiś prędki im zrobił krzywdę

poza tym jak jadąc tym poboczem wpadnę w coś lub kogoś to raczej nie będzie Pan uczynny i nie pójdzie Pan do pierdla za mnie, żebym mógł utrzymać swoją rodzinę

no i nie mam zamiaru zjeżdżać na pobocze na skrzyżowaniach albo na zakrętach i kusić bezmyślnych - ustępuję tam gdzie jest bezpiecznie, jak ktoś chce mnie wyprzedzić w innym miejscu niech robi to na własną (nie)odpowiedzialność


jeśli nie jedziesz blisko prawej krawędzi jezdni to nie jedziesz przepisowo i to tyle w temacie przepuszczania


jeśli nie jedziesz blisko prawej krawędzi jezdni to nie jedziesz przepisowo i to tyle w temacie przepuszczania rozwiń
Avatar
s / 24 lipca 2008 o 14:10
0
dn napisał:
Pobocze w tym miejscu jest szerokie( przy stacji gazu) tak że proszę nie winić kierowcy Renaulta tylko kierowcę TIR-a który nie zachował odstępu i zaczepił o auto. Ale z przykrością musze stwierdzić że trasa Lublin- Biłgoraj staje się coraz niebezpieczniejsza i niektórzy kierowcy nie wiem dlaczego trzymają się linii środka jezdni i nie mozna ich wyprzedzić. Prośba do kierowców jak widziśz że ktoś cie wyprzedza bądź uczynny i zjedź na prawo a zrobisz dobry uczynek i nie bedziesz blokował trasy.


jak będziecie tak mili, że dacie znać że chcecie wyprzedzać włączając kierunkowskaz to się zastanowię.... większość nie wpada na taki pomysł,
swoją drogą jak jadę przepisowo wg znaków i zdrowego rozsądku to czemu mam przepuszczać kogoś oprócz pojazdów uprzywilejowanych?

w tych okolicach dzieci moich znajomych chodzą do szkół - niechciałbym, żeby jakiś prędki im zrobił krzywdę

poza tym jak jadąc tym poboczem wpadnę w coś lub kogoś to raczej nie będzie Pan uczynny i nie pójdzie Pan do pierdla za mnie, żebym mógł utrzymać swoją rodzinę

no i nie mam zamiaru zjeżdżać na pobocze na skrzyżowaniach albo na zakrętach i kusić bezmyślnych - ustępuję tam gdzie jest bezpiecznie, jak ktoś chce mnie wyprzedzić w innym miejscu niech robi to na własną (nie)odpowiedzialność


jak będziecie tak mili, że dacie znać że chcecie wyprzedzać włączając kierunkowskaz to się zastanowię.... większość nie wpada na taki pomysł,
swoją drogą jak jadę przepisowo wg znaków i zdrowego rozsądku to czemu mam przepuszczać kogoś oprócz pojazdów uprzywilejowanych?

w tych okolicach dzieci moich znajomych chodzą do szkół - niechciałbym, żeby jakiś prędki im zrobił krzywdę

poza tym jak jadąc tym poboczem wpadnę w coś lub kogoś to raczej nie będzie Pan uczynny i nie pójdzie Pan do... rozwiń
Avatar
dn / 24 lipca 2008 o 13:26
0
Pobocze w tym miejscu jest szerokie( przy stacji gazu) tak że proszę nie winić kierowcy Renaulta tylko kierowcę TIR-a który nie zachował odstępu i zaczepił o auto. Ale z przykrością musze stwierdzić że trasa Lublin- Biłgoraj staje się coraz niebezpieczniejsza i niektórzy kierowcy nie wiem dlaczego trzymają się linii środka jezdni i nie mozna ich wyprzedzić. Prośba do kierowców jak widziśz że ktoś cie wyprzedza bądź uczynny i zjedź na prawo a zrobisz dobry uczynek i nie bedziesz blokował trasy.
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2008 o 13:02
0
NN napisał:
Co za idiotka zaparkowała na wazkim poboczu. czekała na meża idiotka. Całe szczęście ze nic sie nie stało przez nieodpowiedzialność kobiety. Brak wyobaźni.


Panie "NN", o manewrze omijania pan słyszał? Ciekawe czy pan zasuwałby te 0,5km z buta od odcinka gdzie jest normalne pobocze do przewężenia, gdyby przyszło Panu parkować. Poza tym, z tego co pamiętam, pobocza w Ćmiłowie, wąskie bynajmniej nie są. Ale trochę jadu i inwektyw z rana nie zaszkodzi, co?

Tak na marginiesie - mieszkałem w Lublinie 6 lat (jestem rodowitym Krakusem). Wróciłem do Krakowa, ale z sentymentu do Lublina, lubię sobie poczytać tutejsze gazety - jednak z niedowierzaniem zauważam pewną prawidłowość - ilość złości wylewanej na tutejszych forach zdecydowanie odstaje od krajowej normy. DW jeszcze przejdzie, ale komentarze na łamach Kuriera to już masakra - czy Lubelszczyzna to naprawdę kraina zakompleksionych prostaków, którzy potrafią tylko obrzucać się obelgami?


Panie "NN", o manewrze omijania pan słyszał? Ciekawe czy pan zasuwałby te 0,5km z buta od odcinka gdzie jest normalne pobocze do przewężenia, gdyby przyszło Panu parkować. Poza tym, z tego co pamiętam, pobocza w Ćmiłowie, wąskie bynajmniej nie są. Ale trochę jadu i inwektyw z rana nie zaszkodzi, co?

Tak na marginiesie - mieszkałem w Lublinie 6 lat (jestem rodowitym Krakusem). Wróciłem do Krakowa, ale z sentymentu do Lublina, lubię sobie poczytać tutejsze gazety - jednak z niedowierzaniem zauw... rozwiń
Avatar
NN / 24 lipca 2008 o 11:22
0
Co za idiotka zaparkowała na wazkim poboczu. czekała na meża idiotka. Całe szczęście ze nic sie nie stało przez nieodpowiedzialność kobiety. Brak wyobaźni.
Avatar
lol / 24 lipca 2008 o 11:09
0
"w rowie w rowie" - a niby gdzie miałyby leżeć?
Avatar
M / 24 lipca 2008 o 10:59
0
Chyba nie da się wyprzedzać stojącego pojazdu, jak napisano w artykule...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 1 0

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 0 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 10 3

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku.

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 1

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 12

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 5

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 6 0

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 9 25

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 2

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 257 9

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 56 4

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 11 12

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!