Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Awantura na spotkaniu w sprawie lotniska (wideo)

Utworzony przez Anka, 29 maja 2008 r. o 07:50 Powrót do artykułu
Mieszkańcy Wólki i Świdnika nie powinni mieć najmniejszych obaw. Nie wierzę absolutnie by Sobczak był w stanie dokonać inwestycji lotniska. Nigdy nie stawi się wozu przed koniem, a raczej odwrotnie. Pokażcie mi choć jedną rzecz, którą dokonał J. Sobczak ( no może poza firmą pogrzebową)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarząd popełnił NIEWYBACZLNY BŁĄD ponieważ bez zgody sejmiku zminił uchwałe poprzedniego sejmiku o lokalizacji lotniska.Uważam,że decyzja zarządu o budowie lotniska w Swidniku jest niewazna.No a druga i zasadnicza sprawa,że Sobczak niczego nie załatwi,On wszystko zawala.Korupcja i baagan w podległyxh mu departamentach spowodowały rozwiązanie jednego z nich,a w drugim zufanego dyrektora aresztowano.Także p.Sobczak jest jest cienkim Vicemarszałkiem PO.Jego obecnośc w zarządzie województwa jest nieporozumieniem./delikatnie nazywając/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam tam.... Matko.... sami krzykacze... może 2-3 osoby będace na NIE potrafiło racjonalnie coś wytumaczyć, reszta na NIE BO NIE (i argumenty które częściowo obalał marsz. Sobczak) - krzyk, nerwy i pieniactwo ! Ok - budujmy lotnisko, nie krzywdźmy ludzi niskimi cenami ale sposób rozmowy (krzyku!) to było dno... zazdroszcze stalowych nerwów marsz. Sobczakowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od początku budowa lotniska w Świdniku to jeden przekręt z udziałem pewnego banku. Lobby lubelsko -świdnickie jeszcze raz pokazało że ma władzę i interesy społeczeństwa w d.... Zamiast budować prawdziwe, rozwojowe lotnisko w Niedźwiadzie, buduje lądowisko dla latawców między blokami mieszkalnymi. Interesu ekonomicznego nie ma za to prywatny jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to ludzie - jak to jest?! Najpierw sie krzyczy ze lotnisko potrzebne, a jak przychodzi co do czego, to zle! Klika, zlodzieje i przekrety. Ja mam rade dla tej pani co tak gardlowala - zeby powolala Wiejska Komisje Sledcza do Spraw Przekretu z Lotniskiem!! A tak na serio to az przykro patrzec jak smutny jest ten narod. Lotniska chcieli wszyscy, bylo o tym wiadomo od lat, tak jak o tym ze lokalizacja w Swidniku jest najbardziej prawdopodobna. To o co teraz te wrzaski? Za malo zaproponowali, to wypadaloby rozpoczac rozmowy i negocjacje, a nie drzec gebe jak na targowisku. Od tego sa zebrania, a porozumieniu sluzyc moze jedynie rozmowa, a nie pokrzykiwania malego kazia po duzym piwie. W ogole nie rozumiem jak ci ludzie sobie to wyobrazaja???!! Ze ktos im da tyle, ile im sie zamani? Od tego sa rzeczoznawcy, zeby wycenic majatek! Ma byc bez przekretow, ma byc uczciwie, prawda? Zdaje sie, ze ci ludzie wzieli przyklad z gory - chca byc tak "cwani" jak niektorzy partyjni, co to sobie ziemie w Niedzwiadzie kupili... Ej, bezczelny ten narod.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś pisze że najlepszą lokalizacją lotniska jest Swidnik i że wiadome było że będzie ono właśnie tam.Jest to po prostu kłamstwo bo jeżeli tak miało być to w jakim celu było wykupywanie gruntów w Niedzwiadzie.Cały ten smród powinien być wyjaśniony przez organy do tego powołane.Jacy fachowcy z różnych inspekcji podpisali się pod dokumentami zezwalającymi na lokalizację pasów startowych obok budynków mieszkalnych. Jakie mają w tym kwalifikacje i czy kiedykolwiek byli na lotnisku i słyszeli ryk startującego samolotu.Uprawianie prywaty.Ile już kosztuje utrzymanie tej spółki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to nie jest klamstwo tylko fakt kolego, a ze z 1,4 mln na niedzwiadzie zarobilo PSL to inna kwestia... :/ Btw wtedy przeplacono za grunty 600tys zl. Dlaczego? "BO TAK". Bo wlasciciele stwierdzili ze tak im sie nalezy. Mozna mowic o niegospodarnosci? Oczywiscie! Ale skoro wtedy przeszla maniana, to moze i tym razem da rade. Jak posly kradna, to dlaczego nie ludzie? "Logiczne", PRAWDA?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Włos się jeży na głowie jak się słucha tej starej baby na video. Zero argumentów tylko pieniactwo. Nienormalni ludzie. Nawet jeśli władze wypłacą większe odszkodowania za grunty to i tak tych buraków to nie zadowoli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świdniczanin napisał:
Włos się jeży na głowie jak się słucha tej starej baby na video. Zero argumentów tylko pieniactwo. Nienormalni ludzie. Nawet jeśli władze wypłacą większe odszkodowania za grunty to i tak tych buraków to nie zadowoli.
W tej części Lublina działki 10 arowe kosztują ok. 70 tys. Wątpię więc czy kwota 300 tys. za dom 100 m kw. i działkę, nie jest sumą zbyt małą. Moim zdaniem do wyceny powinni być powołani niezależni eksperci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-- http://www.pezetel.info – Dobre źródło informacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karabinmaszynowy napisał:
to nie jest klamstwo tylko fakt kolego, a ze z 1,4 mln na niedzwiadzie zarobilo PSL to inna kwestia... :/ Btw wtedy przeplacono za grunty 600tys zl. Dlaczego? "BO TAK". Bo wlasciciele stwierdzili ze tak im sie nalezy. Mozna mowic o niegospodarnosci? Oczywiscie! Ale skoro wtedy przeszla maniana, to moze i tym razem da rade. Jak posly kradna, to dlaczego nie ludzie? "Logiczne", PRAWDA?
Chłopie zapytaj najpierw co znaczy MANIANA. Dopiero potem pisz. Nie ośmieszaj się używając słów których znaczenia nie znasz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karabinmaszynowy napisał:
to nie jest klamstwo tylko fakt kolego, a ze z 1,4 mln na niedzwiadzie zarobilo PSL to inna kwestia... :/ Btw wtedy przeplacono za grunty 600tys zl. Dlaczego? "BO TAK". Bo wlasciciele stwierdzili ze tak im sie nalezy.
Jti zarobiłw takim razei 12 mln zł w Świdniku? Susły? Sprawę rzkomych przkrętów w Niedzwiadzie prokuratura zamknęła bo poprostu nic nie stwierdzono. Sprawą Śwdnika nadal się zajmują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do 'karabina maszynowego'.Drogi internauto nadal podtrzymuję to co napisałem po 8-ej.Interesuje mnie a zapewne i wielu innych mieszkańców województwa Lubelskiego ile kosztuje utrzymanie tej spółki od lotniska W SWIDNIKU.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co ja wrozka jestem? Iles tam kosztuje, zadzwon do nich moze Ci powiedza Wiem tylko tyle, ze nikt za darmo nic nie zrobi. W ogole czemu sie tym tak 'wielu' interesuje? Nie lepiej sie zainteresowac wykupem ziemi? Inaczej trzeba ich bedzie utrzymywac jeszcze przez 2 lata! Jak skoncza partanine, to przyjda smutasy od sprawdzania i wtedy bedzie mozna pokrzykiwac, albo nie;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublinianie od 1945r do 2006r powinniśmy pociągnąć do odpowiedzialności tych któży jeszcze żyją,pierwszych sekretarzy pzpr oraz prezydentów Lublina któży nic nie zrobili wsprawie lotniska .atylko zmarnowali fabryke samolotów na Tatarach i lotnisko przyniej oraz pozwolili zabudować częściowo lotnisko w SWIDNIKU ORAZ pozwolono na budowę osiedla domków przy lotnisku, jakim trzeba było być głupim żeby się budować przy lotnisku,a teraz żądać wielkich odszkodowań
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest właśnie mentalność Polski wschodniej. Zacofanie i ciasny umysł. Mój kolega ostatnio mi mówił że biorą mu pod lotnisko 3 ha. Wycenili 3 ha na 150 000 pln. Ma właśnie kredyt na 120 000 i cieszy się ze go spłaci. Kto widział żeby gdzieś była taka cena za ziemie rolną? A może by ktoś pomyślał że nie będzie musiał jeździć do Warszawy, Krakowa lub Rzeszowa żeby polecieć do Anglii czy Irlandii?? A może ktoś znajdzie tam pracę? A może będzie się region rozwijał? A takie myślenie to domena mądrych społeczeństw które widzą dobro ogółu. Z drugiej strony uważam że za mało troszkę wycenili niektóre nieruchomości i grunty. Życzę mądrości i kompromisu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arek6688 napisał:
W tej części Lublina działki 10 arowe kosztują ok. 70 tys. Wątpię więc czy kwota 300 tys. za dom 100 m kw. i działkę, nie jest sumą zbyt małą. Moim zdaniem do wyceny powinni być powołani niezależni eksperci.
Kolego, koszt wybudowania nowego domku o pow. do 200 m2 w stanie pod klucz z nieskomplikowanym dachem to 2 000 - 2 500 zl/m2. Zgodnie z tym co napisales za wykupienie domku 100 m2 na dzialce o wartosci 70 tys zl zaproponowano 300 tys. Odliczajac koszt dzialki wychodzi 2300 zl/m2. Ta cena jest calkiem rozsadna za budynek ktory nie jest pierwszej swiezosci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.tvn24.pl/0,1551672,wiadomosc.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powtórzę to co pisałem wcześniej Ludzie widzieliście te chałupiny, o które tyle zachodu nie dałbym za nie 200 tys. razem z działka oczywiście większość to chałupiny wybudowane w latach 70' dachy pokryte eternitem elewacje obskurne - porostu do gruntownego remontu a nawet przebudowy. I ci ludzie chcą za to 2 razy więcej niż to jest warte żałosne, pomijam fakt zadośćuczynienia przesiedlenia ale wydaje mi się że proponowana kwota jest adekwatna do wartości tych nieruchomości. Ja rozumiem oburzenie tych ludzi że nie kupią za te pieniądze pięknej działki i wybudują dom wg dzisiejszych standardów w centrum Świdnika bo pewnie tak by chcieli zapewne. Ale my podatnicy za to nie możemy płacić i zapewne każdy obywatel Unii Europejskiej tak powie. Tak wycenił niezależny zespół doradczy ds. wyceny nieruchomości i tak powiano być to rozliczone + jakaś tam kwota związana z przeprowadzką proponuję 30 tys. I DO BUDOWY…. Aby coś zaczęło się dziać pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wodzo napisał:
powtórzę to co pisałem wcześniej Ludzie widzieliście te chałupiny, o które tyle zachodu nie dałbym za nie 200 tys. razem z działka oczywiście większość to chałupiny wybudowane w latach 70' dachy pokryte eternitem elewacje obskurne - porostu do gruntownego remontu a nawet przebudowy. I ci ludzie chcą za to 2 razy więcej niż to jest warte żałosne, pomijam fakt zadośćuczynienia przesiedlenia ale wydaje mi się że proponowana kwota jest adekwatna do wartości tych nieruchomości. Ja rozumiem oburzenie tych ludzi że nie kupią za te pieniądze pięknej działki i wybudują dom wg dzisiejszych standardów w centrum Świdnika bo pewnie tak by chcieli zapewne. Ale my podatnicy za to nie możemy płacić i zapewne każdy obywatel Unii Europejskiej tak powie. Tak wycenił niezależny zespół doradczy ds. wyceny nieruchomości i tak powiano być to rozliczone + jakaś tam kwota związana z przeprowadzką proponuję 30 tys. I DO BUDOWY…. Aby coś zaczęło się dziać pozdrawiam
SZANOWNY KOLEGO! Moim zdaniem to nie ma znaczenia czy ten dom jest nowy czy stary, ludzi tych musi być stać w obecnej sytuacji kupić działkę, wynajać firmę budowlaną i za pół roku się przeprowadzić. A niestety za oferowane pieniądze może byłoby ich stać kupić działkę i rozpocząć budowę systemem gospodarczym ( ale dlaczego niby mieliby się się męczyc przez rok, dwa, trzy - bo tyle trwa budowa domu, jak to nie z ich widzimisię muszę zostawić często dorobek całego życia). Jeżeli ktoś ma dom z lat 80-90-tych - to nie jest stary dom, on posłużyłby jeszcze 2- pokoleniom, a za te 400 tys. zł ( dom kilkunastoletni z działkę 70 arów) to można co najwyżej kupić mieszkanie w Świdniku w bloku no 80m to może coś jeszcze zostanie za urządzenie( a standardu nie porównujmy! ). Uważam, że gdyby PL od razu pomyslał o ludziach to nie byłoby problemu ( lotnisko już mogłoby powstawać), ale nie wolno tak traktować nikogo! A co mają zrobić ci starsi ludzie którzy mieszkają w małuch chałupkach - dostaną pewnie po 100 tys. i co ? na kawalerkę za mało:( ( a wartość tego domu może i wynosi 100 tys.) Więc albo powinni proponować gotowe domy ( zajrzeć do anonsów - ale tam za 100 tys. można kupić altankę nad jeziorem ) lub płacić tak aby ludzie byli zadowoleni!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...