Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

28 maja 2008 r.
23:11
Edytuj ten wpis

Awantura na spotkaniu w sprawie lotniska (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 30 A A

Mnóstwo emocji i mało konkretów. Protestujący przeciwko budowie lotniska spotkali się z wicemarszałkiem Jackiem Sobczakiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Pieniądze, które proponuje nam Urząd Marszałkowski, są śmieszne. Nie kupię za nie działki i domu w tej okolicy, ani nigdzie w odległości trzech kilometrów od Lublina. Można robić wyceny, ale one nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością - mówiła nam Bożena Denis, właścicielka nieruchomości, na miejscu której za kilka lat ma być lotnisko. Wylicza: za działkę o pow. 10,5 ara i dom o pow. 81 mkw. ma dostać 275 tys. zł. Wczoraj była jedną z ok. 200 osób, które broniły swoich racji podczas spotkania z władzami województwa i spółki Port Lotniczy Lublin w szkole w Świdniku Małym.


Załadowane przez: Dziennik Wschodni. Realizacja: Agnieszka Antoń


- Budowa lotniska jest przesądzona - zaczął spotkanie Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa, odpowiedzialny za inwestycję i nie skończył, bo przerwali mu zdenerwowani mieszkańcy.


- To spotkanie bez sensu, władza demokratyczna, a wycenia domy jak psie budy, żarty pan sobie z nas robi - krzyczeli. Zarzucali Sobczakowi, że się z nimi nie spotyka, ten odpierał: Były trzy spotkania.
Dyskusja była chaotyczna, rozmówcy sobie przerywali. Padały pytania, dlaczego lotnisko nie powstanie w Niedźwiadzie. Wicemarszałek wspomniał o wywłaszczeniach, co rozsierdziło zebranych.

Sobczak i szefowie spółki lotniczej próbowali wczoraj gasić pożar, który wybuchł w ub. tygodniu. Radni Wólki uchylili wtedy uchwały niezbędne dla inwestycji pod Świdnikiem: dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego oraz wycinki lasu. Mogli to zrobić, bo część inwestycji ma się znaleźć w ich gminie. O weto poprosiło ich 77 mieszkańców gminy. Niektórzy nie chcą pasa startowego koło swoich domów, innych nie zadowalają pieniądze, jakie władze proponują za ich nieruchomości, jeszcze inni nie chcą wynosić się z ojcowizny.

Sobczak spotkał się z niezadowolonymi, choć sytuacja zaczęła układać się po myśli zwolenników inwestycji. Wczoraj informowaliśmy, że prawnicy wojewody rozpoczęli procedurę uchylenia decyzji radnych z Wólki. - Naszym zdaniem, radni unieważnili "lotniskowe uchwały” bez podstawy prawnej. Teraz czekamy na ich wyjaśnienia - mówi Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody. Zastrzega: Jeszcze nie przesądzamy, że decyzje rady zostaną cofnięte.

Wywłaszczenia to ostateczność, przy obecnym prawie są zbyt długotrwałe, a władzom województwa zależy na szybkim zakończeniu rozbudowy lotniska. Posłowie pracują nad uproszczeniem tych procedur.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 czerwca 2008 o 10:39
0
świdnik napisał:
SZANOWNY KOLEGO!
Moim zdaniem to nie ma znaczenia czy ten dom jest nowy czy stary, ludzi tych musi być stać w obecnej sytuacji kupić działkę, wynajać firmę budowlaną i za pół roku się przeprowadzić. A niestety za oferowane pieniądze może byłoby ich stać kupić działkę i rozpocząć budowę systemem gospodarczym ( ale dlaczego niby mieliby się się męczyc przez rok, dwa, trzy - bo tyle trwa budowa domu, jak to nie z ich widzimisię muszę zostawić często dorobek całego życia). Jeżeli ktoś ma dom z lat 80-90-tych - to nie jest stary dom, on posłużyłby jeszcze 2- pokoleniom, a za te 400 tys. zł ( dom kilkunastoletni z działkę 70 arów) to można co najwyżej kupić mieszkanie w Świdniku w bloku no 80m to może coś jeszcze zostanie za urządzenie( a standardu nie porównujmy! ).
Uważam, że gdyby PL od razu pomyslał o ludziach to nie byłoby problemu ( lotnisko już mogłoby powstawać), ale nie wolno tak traktować nikogo!
A co mają zrobić ci starsi ludzie którzy mieszkają w małuch chałupkach - dostaną pewnie po 100 tys. i co ? na kawalerkę za mało:( ( a wartość tego domu może i wynosi 100 tys.) Więc albo powinni proponować gotowe domy ( zajrzeć do anonsów - ale tam za 100 tys. można kupić altankę nad jeziorem ) lub płacić tak aby ludzie byli zadowoleni!

Kolego a jakim systemem oni budowali te istniejace domy ? Budowala im firma zewnetrzna czy systemem gospodarczym ?
Jesli chodzi o to ze obecne domki posluza im jeszcze przez 2 pokolenia. Czy wiesz jakie standardy obowiazywaly w latach 80 a jakie obowiazuja teraz ? Za cene 2000-2500 zl/m2 mozna wybudowac mieszkanie wg. obecnych standardow a nie jakas bude ktora nie spelnia chociazby norm izolacyjnosci cieplnej i wciaz trzeba dokladac do ogrzewania.
A co do ludzi starszych i proponowanych im 100 tys. Czy twoim zdaniem altanka nad jeziorem to podobny standard co domek w Swidniku ??? Chyba nie, wiec skoncz z takimi porownaniami.

Kolego a jakim systemem oni budowali te istniejace domy ? Budowala im firma zewnetrzna czy systemem gospodarczym ?
Jesli chodzi o to ze obecne domki posluza im jeszcze przez 2 pokolenia. Czy wiesz jakie standardy obowiazywaly w latach 80 a jakie obowiazuja teraz ? Za cene 2000-2500 zl/m2 mozna wybudowac mieszkanie wg. obecnych standardow a nie jakas bude ktora nie spelnia chociazby norm izolacyjnosci cieplnej i wciaz trzeba dokladac do ogrzewania.
A co do ludzi starszych i proponowanych im 100 tys. Czy twoim z... rozwiń
Avatar
Bill / 4 czerwca 2008 o 10:01
0
świdnik napisał:
SZANOWNY KOLEGO!
Moim zdaniem to nie ma znaczenia czy ten dom jest nowy czy stary, ludzi tych musi być stać w obecnej sytuacji kupić działkę, wynajać firmę budowlaną i za pół roku się przeprowadzić. A niestety za oferowane pieniądze może byłoby ich stać kupić działkę i rozpocząć budowę systemem gospodarczym ( ale dlaczego niby mieliby się się męczyc przez rok, dwa, trzy - bo tyle trwa budowa domu, jak to nie z ich widzimisię muszę zostawić często dorobek całego życia). Jeżeli ktoś ma dom z lat 80-90-tych - to nie jest stary dom, on posłużyłby jeszcze 2- pokoleniom, a za te 400 tys. zł ( dom kilkunastoletni z działkę 70 arów) to można co najwyżej kupić mieszkanie w Świdniku w bloku no 80m to może coś jeszcze zostanie za urządzenie( a standardu nie porównujmy! ).
Uważam, że gdyby PL od razu pomyslał o ludziach to nie byłoby problemu ( lotnisko już mogłoby powstawać), ale nie wolno tak traktować nikogo!
A co mają zrobić ci starsi ludzie którzy mieszkają w małuch chałupkach - dostaną pewnie po 100 tys. i co ? na kawalerkę za mało:( ( a wartość tego domu może i wynosi 100 tys.) Więc albo powinni proponować gotowe domy ( zajrzeć do anonsów - ale tam za 100 tys. można kupić altankę nad jeziorem ) lub płacić tak aby ludzie byli zadowoleni!


Problem w tym, że przy wycenach nieruchomości bierze się (jak przypuszczam w tym przypadku tak było) rzeczywistą wartość nieruchomości a nie koszty jej odtworzenia. Ot i cały problem z wyceną gruntów i budynków.


Problem w tym, że przy wycenach nieruchomości bierze się (jak przypuszczam w tym przypadku tak było) rzeczywistą wartość nieruchomości a nie koszty jej odtworzenia. Ot i cały problem z wyceną gruntów i budynków. rozwiń
Avatar
Doma-tor / 1 czerwca 2008 o 14:00
0
korer napisał:
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im poprostu da i powie "mata kupta se chlopy i dajta budaować nam lotnisko".
Mam nadzieje że spec ustawa rozwiąże ten burdel i przyśpieszy tę sprawę. Może to zabrzmi irytująco ale proponuję tych krzykaczy przesiedlić do Niedżwiady dać im nie 10 arowe działki a hektar i po 200 tys. na domek. Myślę że to jest bardzo dobra propozycja bo im dalej ci ludzie będa od cywilizacji tym lepiej dla rozwoju naszego regionu.


pozdrawiam


A czemu nie odszkodowania w stawkach Niedziwiady? A czemu nie godne rekompensaty? Na ile wyceniasz swoje wlasne zycie i czas? Ile odprawy dostaje zwalniany z przyczyn zakladu pracownik-wyplate za ostatnio przepracowany miesiac czy za 3 albo wiecej miesiecy? Za pozno sie towarzyszu urodziliscie bo ze swoim nastawianiem do wlasnosci prywatnej u Lenina, Stalina czy Berii bylibyscie pewnie szefem NKWD.
Historia kolem sie toczy i nawet nie wiesz w ktorym momencie wykreci takich jak Ty prosto na ... Ciebie


A czemu nie odszkodowania w stawkach Niedziwiady? A czemu nie godne rekompensaty? Na ile wyceniasz swoje wlasne zycie i czas? Ile odprawy dostaje zwalniany z przyczyn zakladu pracownik-wyplate za ostatnio przepracowany miesiac czy za 3 albo wiecej miesiecy? Za pozno sie towarzyszu urodziliscie bo ze swoim nastawianiem do wlasnosci prywatnej u Lenina, Stalina czy Berii bylibyscie pewnie szefem NKWD.
Historia kolem sie toczy i nawet nie wiesz w ktorym momencie wykreci takich jak Ty prosto na ... Ciebie rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2008 o 05:16
0
korer napisał:
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im poprostu da i powie "mata kupta se chlopy i dajta budaować nam lotnisko".
Mam nadzieje że spec ustawa rozwiąże ten burdel i przyśpieszy tę sprawę. Może to zabrzmi irytująco ale proponuję tych krzykaczy przesiedlić do Niedżwiady dać im nie 10 arowe działki a hektar i po 200 tys. na domek. Myślę że to jest bardzo dobra propozycja bo im dalej ci ludzie będa od cywilizacji tym lepiej dla rozwoju naszego regionu.


pozdrawiam

nie zabardzo wiem kolego jak mozna ukrasc cos swojego, ale napewno inaczej bys spiewal jakby to Tobie zaproponowali czesciowe sfinansowanie budowy lotniska.

nie zabardzo wiem kolego jak mozna ukrasc cos swojego, ale napewno inaczej bys spiewal jakby to Tobie zaproponowali czesciowe sfinansowanie budowy lotniska. rozwiń
Avatar
wytykasz / 31 maja 2008 o 12:11
0
korer napisał:
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im poprostu da i powie "mata kupta se chlopy i dajta budaować nam lotnisko".
Mam nadzieje że spec ustawa rozwiąże ten burdel i przyśpieszy tę sprawę. Może to zabrzmi irytująco ale proponuję tych krzykaczy przesiedlić do Niedżwiady dać im nie 10 arowe działki a hektar i po 200 tys. na domek. Myślę że to jest bardzo dobra propozycja bo im dalej ci ludzie będa od cywilizacji tym lepiej dla rozwoju naszego regionu.


pozdrawiam


MASZ ABSOLUTNĄ RACJĘ! ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W CALOŚCI. lUBELSZCZYZNA MUSI W KOŃCU DOSTAC CYWILIZACYJNEGO KOPA NA PRZYSPIESZENIE. DOŚĆ ROBIENIA Z LUBELSZCZYZNY PIERDZISTANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JEŻELI NADAL SIĘ BĘDĄ STWIAĆ TO WYWŁASZCZYĆ ICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


MASZ ABSOLUTNĄ RACJĘ! ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W CALOŚCI. lUBELSZCZYZNA MUSI W KOŃCU DOSTAC CYWILIZACYJNEGO KOPA NA PRZYSPIESZENIE. DOŚĆ ROBIENIA Z LUBELSZCZYZNY PIERDZISTANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JEŻELI NADAL SIĘ BĘDĄ STWIAĆ TO WYWŁASZCZYĆ ICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&#... rozwiń
Avatar
wytykasz / 31 maja 2008 o 12:08
0
Ludzie zokolic świdnika sa na przegranej pozycji! w sądach jest najmniej sprawiedliwości. Poza tym działki są mniej warte niz domy poza dużymi aglomeracjami. 300 000 zł za taką dzialkę z domem to cena akurat. tyle dziś trzeba żeby kupić ładna dzialkę postawić i jeszcze go wykończyć. A lotnisko i tak powstac musi! Jeżeli mieszkańcy nadal się będą kłócic to zostną państwowo wywłaszczenie na rzezcz pożytku puilicznego!
Avatar
świdnik / 31 maja 2008 o 10:49
0
Jeżeli ktoś ma zaniedbaną chałupę to bardzo proszę zostawić go w tej chałupie ( lub znaleźć mu inną zadniedabą chałupę)! A lotnisko budować w Niedźwiadzie, tam pola, pola, pola. Nie będzie problemu. A zresztą można przesiedlić tych ludzi do Niedźwiady, tylko jest jeden problem - na tych wykupionych gruntach nie może powstać nic innego, jak tylko lotnisko:) - tak stanowi prawo. a tak apropo - czy ktoś widział jakie tam są domy ??? ( w Wólce, Świdniku Dużym?
Avatar
hh / 31 maja 2008 o 10:13
0
DOKŁADNIE DO NIEDŹWIADY ICH; BEDĄ MIELI NAJDROŻSZE DZIAŁKI W OKOLICY BO SYSIAK I STEROWNIK Z PSL SPRZEDALI JE ZA GRUBE MILIONY NIECH ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PRZEMYSLI TĄ B.DOBRĄ PROPOZYCJĘ
Avatar
korer / 31 maja 2008 o 10:06
0
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im poprostu da i powie "mata kupta se chlopy i dajta budaować nam lotnisko".
Mam nadzieje że spec ustawa rozwiąże ten burdel i przyśpieszy tę sprawę. Może to zabrzmi irytująco ale proponuję tych krzykaczy przesiedlić do Niedżwiady dać im nie 10 arowe działki a hektar i po 200 tys. na domek. Myślę że to jest bardzo dobra propozycja bo im dalej ci ludzie będa od cywilizacji tym lepiej dla rozwoju naszego regionu.


pozdrawiam
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2008 o 07:55
0
A w nidżwiadzie też są domy ?
Avatar
Gość / 8 czerwca 2008 o 10:39
0
świdnik napisał:
SZANOWNY KOLEGO!
Moim zdaniem to nie ma znaczenia czy ten dom jest nowy czy stary, ludzi tych musi być stać w obecnej sytuacji kupić działkę, wynajać firmę budowlaną i za pół roku się przeprowadzić. A niestety za oferowane pieniądze może byłoby ich stać kupić działkę i rozpocząć budowę systemem gospodarczym ( ale dlaczego niby mieliby się się męczyc przez rok, dwa, trzy - bo tyle trwa budowa domu, jak to nie z ich widzimisię muszę zostawić często dorobek całego życia). Jeżeli ktoś ma dom z lat 80-90-tych - to nie jest stary dom, on posłużyłby jeszcze 2- pokoleniom, a za te 400 tys. zł ( dom kilkunastoletni z działkę 70 arów) to można co najwyżej kupić mieszkanie w Świdniku w bloku no 80m to może coś jeszcze zostanie za urządzenie( a standardu nie porównujmy! ).
Uważam, że gdyby PL od razu pomyslał o ludziach to nie byłoby problemu ( lotnisko już mogłoby powstawać), ale nie wolno tak traktować nikogo!
A co mają zrobić ci starsi ludzie którzy mieszkają w małuch chałupkach - dostaną pewnie po 100 tys. i co ? na kawalerkę za mało:( ( a wartość tego domu może i wynosi 100 tys.) Więc albo powinni proponować gotowe domy ( zajrzeć do anonsów - ale tam za 100 tys. można kupić altankę nad jeziorem ) lub płacić tak aby ludzie byli zadowoleni!

Kolego a jakim systemem oni budowali te istniejace domy ? Budowala im firma zewnetrzna czy systemem gospodarczym ?
Jesli chodzi o to ze obecne domki posluza im jeszcze przez 2 pokolenia. Czy wiesz jakie standardy obowiazywaly w latach 80 a jakie obowiazuja teraz ? Za cene 2000-2500 zl/m2 mozna wybudowac mieszkanie wg. obecnych standardow a nie jakas bude ktora nie spelnia chociazby norm izolacyjnosci cieplnej i wciaz trzeba dokladac do ogrzewania.
A co do ludzi starszych i proponowanych im 100 tys. Czy twoim zdaniem altanka nad jeziorem to podobny standard co domek w Swidniku ??? Chyba nie, wiec skoncz z takimi porownaniami.

Kolego a jakim systemem oni budowali te istniejace domy ? Budowala im firma zewnetrzna czy systemem gospodarczym ?
Jesli chodzi o to ze obecne domki posluza im jeszcze przez 2 pokolenia. Czy wiesz jakie standardy obowiazywaly w latach 80 a jakie obowiazuja teraz ? Za cene 2000-2500 zl/m2 mozna wybudowac mieszkanie wg. obecnych standardow a nie jakas bude ktora nie spelnia chociazby norm izolacyjnosci cieplnej i wciaz trzeba dokladac do ogrzewania.
A co do ludzi starszych i proponowanych im 100 tys. Czy twoim z... rozwiń
Avatar
Bill / 4 czerwca 2008 o 10:01
0
świdnik napisał:
SZANOWNY KOLEGO!
Moim zdaniem to nie ma znaczenia czy ten dom jest nowy czy stary, ludzi tych musi być stać w obecnej sytuacji kupić działkę, wynajać firmę budowlaną i za pół roku się przeprowadzić. A niestety za oferowane pieniądze może byłoby ich stać kupić działkę i rozpocząć budowę systemem gospodarczym ( ale dlaczego niby mieliby się się męczyc przez rok, dwa, trzy - bo tyle trwa budowa domu, jak to nie z ich widzimisię muszę zostawić często dorobek całego życia). Jeżeli ktoś ma dom z lat 80-90-tych - to nie jest stary dom, on posłużyłby jeszcze 2- pokoleniom, a za te 400 tys. zł ( dom kilkunastoletni z działkę 70 arów) to można co najwyżej kupić mieszkanie w Świdniku w bloku no 80m to może coś jeszcze zostanie za urządzenie( a standardu nie porównujmy! ).
Uważam, że gdyby PL od razu pomyslał o ludziach to nie byłoby problemu ( lotnisko już mogłoby powstawać), ale nie wolno tak traktować nikogo!
A co mają zrobić ci starsi ludzie którzy mieszkają w małuch chałupkach - dostaną pewnie po 100 tys. i co ? na kawalerkę za mało:( ( a wartość tego domu może i wynosi 100 tys.) Więc albo powinni proponować gotowe domy ( zajrzeć do anonsów - ale tam za 100 tys. można kupić altankę nad jeziorem ) lub płacić tak aby ludzie byli zadowoleni!


Problem w tym, że przy wycenach nieruchomości bierze się (jak przypuszczam w tym przypadku tak było) rzeczywistą wartość nieruchomości a nie koszty jej odtworzenia. Ot i cały problem z wyceną gruntów i budynków.


Problem w tym, że przy wycenach nieruchomości bierze się (jak przypuszczam w tym przypadku tak było) rzeczywistą wartość nieruchomości a nie koszty jej odtworzenia. Ot i cały problem z wyceną gruntów i budynków. rozwiń
Avatar
Doma-tor / 1 czerwca 2008 o 14:00
0
korer napisał:
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im poprostu da i powie "mata kupta se chlopy i dajta budaować nam lotnisko".
Mam nadzieje że spec ustawa rozwiąże ten burdel i przyśpieszy tę sprawę. Może to zabrzmi irytująco ale proponuję tych krzykaczy przesiedlić do Niedżwiady dać im nie 10 arowe działki a hektar i po 200 tys. na domek. Myślę że to jest bardzo dobra propozycja bo im dalej ci ludzie będa od cywilizacji tym lepiej dla rozwoju naszego regionu.


pozdrawiam


A czemu nie odszkodowania w stawkach Niedziwiady? A czemu nie godne rekompensaty? Na ile wyceniasz swoje wlasne zycie i czas? Ile odprawy dostaje zwalniany z przyczyn zakladu pracownik-wyplate za ostatnio przepracowany miesiac czy za 3 albo wiecej miesiecy? Za pozno sie towarzyszu urodziliscie bo ze swoim nastawianiem do wlasnosci prywatnej u Lenina, Stalina czy Berii bylibyscie pewnie szefem NKWD.
Historia kolem sie toczy i nawet nie wiesz w ktorym momencie wykreci takich jak Ty prosto na ... Ciebie


A czemu nie odszkodowania w stawkach Niedziwiady? A czemu nie godne rekompensaty? Na ile wyceniasz swoje wlasne zycie i czas? Ile odprawy dostaje zwalniany z przyczyn zakladu pracownik-wyplate za ostatnio przepracowany miesiac czy za 3 albo wiecej miesiecy? Za pozno sie towarzyszu urodziliscie bo ze swoim nastawianiem do wlasnosci prywatnej u Lenina, Stalina czy Berii bylibyscie pewnie szefem NKWD.
Historia kolem sie toczy i nawet nie wiesz w ktorym momencie wykreci takich jak Ty prosto na ... Ciebie rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2008 o 05:16
0
korer napisał:
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im poprostu da i powie "mata kupta se chlopy i dajta budaować nam lotnisko".
Mam nadzieje że spec ustawa rozwiąże ten burdel i przyśpieszy tę sprawę. Może to zabrzmi irytująco ale proponuję tych krzykaczy przesiedlić do Niedżwiady dać im nie 10 arowe działki a hektar i po 200 tys. na domek. Myślę że to jest bardzo dobra propozycja bo im dalej ci ludzie będa od cywilizacji tym lepiej dla rozwoju naszego regionu.


pozdrawiam

nie zabardzo wiem kolego jak mozna ukrasc cos swojego, ale napewno inaczej bys spiewal jakby to Tobie zaproponowali czesciowe sfinansowanie budowy lotniska.

nie zabardzo wiem kolego jak mozna ukrasc cos swojego, ale napewno inaczej bys spiewal jakby to Tobie zaproponowali czesciowe sfinansowanie budowy lotniska. rozwiń
Avatar
wytykasz / 31 maja 2008 o 12:11
0
korer napisał:
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im poprostu da i powie "mata kupta se chlopy i dajta budaować nam lotnisko".
Mam nadzieje że spec ustawa rozwiąże ten burdel i przyśpieszy tę sprawę. Może to zabrzmi irytująco ale proponuję tych krzykaczy przesiedlić do Niedżwiady dać im nie 10 arowe działki a hektar i po 200 tys. na domek. Myślę że to jest bardzo dobra propozycja bo im dalej ci ludzie będa od cywilizacji tym lepiej dla rozwoju naszego regionu.


pozdrawiam


MASZ ABSOLUTNĄ RACJĘ! ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W CALOŚCI. lUBELSZCZYZNA MUSI W KOŃCU DOSTAC CYWILIZACYJNEGO KOPA NA PRZYSPIESZENIE. DOŚĆ ROBIENIA Z LUBELSZCZYZNY PIERDZISTANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JEŻELI NADAL SIĘ BĘDĄ STWIAĆ TO WYWŁASZCZYĆ ICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


MASZ ABSOLUTNĄ RACJĘ! ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W CALOŚCI. lUBELSZCZYZNA MUSI W KOŃCU DOSTAC CYWILIZACYJNEGO KOPA NA PRZYSPIESZENIE. DOŚĆ ROBIENIA Z LUBELSZCZYZNY PIERDZISTANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JEŻELI NADAL SIĘ BĘDĄ STWIAĆ TO WYWŁASZCZYĆ ICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&#... rozwiń
Avatar
wytykasz / 31 maja 2008 o 12:08
0
Ludzie zokolic świdnika sa na przegranej pozycji! w sądach jest najmniej sprawiedliwości. Poza tym działki są mniej warte niz domy poza dużymi aglomeracjami. 300 000 zł za taką dzialkę z domem to cena akurat. tyle dziś trzeba żeby kupić ładna dzialkę postawić i jeszcze go wykończyć. A lotnisko i tak powstac musi! Jeżeli mieszkańcy nadal się będą kłócic to zostną państwowo wywłaszczenie na rzezcz pożytku puilicznego!
Avatar
świdnik / 31 maja 2008 o 10:49
0
Jeżeli ktoś ma zaniedbaną chałupę to bardzo proszę zostawić go w tej chałupie ( lub znaleźć mu inną zadniedabą chałupę)! A lotnisko budować w Niedźwiadzie, tam pola, pola, pola. Nie będzie problemu. A zresztą można przesiedlić tych ludzi do Niedźwiady, tylko jest jeden problem - na tych wykupionych gruntach nie może powstać nic innego, jak tylko lotnisko:) - tak stanowi prawo. a tak apropo - czy ktoś widział jakie tam są domy ??? ( w Wólce, Świdniku Dużym?
Avatar
hh / 31 maja 2008 o 10:13
0
DOKŁADNIE DO NIEDŹWIADY ICH; BEDĄ MIELI NAJDROŻSZE DZIAŁKI W OKOLICY BO SYSIAK I STEROWNIK Z PSL SPRZEDALI JE ZA GRUBE MILIONY NIECH ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PRZEMYSLI TĄ B.DOBRĄ PROPOZYCJĘ
Avatar
korer / 31 maja 2008 o 10:06
0
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im poprostu da i powie "mata kupta se chlopy i dajta budaować nam lotnisko".
Mam nadzieje że spec ustawa rozwiąże ten burdel i przyśpieszy tę sprawę. Może to zabrzmi irytująco ale proponuję tych krzykaczy przesiedlić do Niedżwiady dać im nie 10 arowe działki a hektar i po 200 tys. na domek. Myślę że to jest bardzo dobra propozycja bo im dalej ci ludzie będa od cywilizacji tym lepiej dla rozwoju naszego regionu.


pozdrawiam
co za brednie opisuje w tym poscie poniżej
pewnie jest jednym z tych niby pokrzywdzonych przez LOTNISKO. Domyślam się że każdy chce jak najwięcej dla siebie ugrać "ukraść".
Powiem tak wyceniono te domy wg obowiazującego prawa i standardów przez kompetentnych i niezależnych ekspertów. Dlaczego im nie wierzyć, że niby zaniżyli kwoty. Jeśli ktoś miał zaniedbaną chałupę to jakim prawem i czyim kosztem ma dostać luksusowa willę w lepszej lokalizacji. Napewno nie podatników chyba że znajdzie się dobroczyńca, który im... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2008 o 07:55
0
A w nidżwiadzie też są domy ?