Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Białoruś upomina się o Jasia

Utworzony przez Fidel, 14 stycznia 2008 r. o 02:17 Powrót do artykułu
Tylko ludobójcom bez sumienia i rozumu, takim jakimi są polscy katolicy, może powstać w głowach wątpliwość co do oddania dziecka krajowi, z którego pochodzi! Rzeczywiście, po co się tym ktokolwiek interesuje? Po to, żeby szukać dziury w całym jako pretekstu do wyżycia własnego sadyzmu? Żeby zrobić krzywdę jeszcze jednej istocie, która wpadła w zasięg katolicko- polskich bestii? Przecież miejscowe ofiary wieją z tego kato-landu ile sił, a tu pretensje i zatrzymywanie na siłę obywatela prawdziwie wolnego kraju, kierującego się jeszcze ludzkimi ideałami, jakim pozostała Białoruś! ...Sprawie deportacji Jasia przyjrzy się MSZ. - Zbadamy, jak to wygląda i co można zrobić dla dziecka... Nie jest to żadna deportacja, a oddanie nieswojego obywatela! Co można zrobić najgorszego dla dziecka, to uwięzić go w tym najpodlejszym kraju na świecie do czasu, aż umrze albo jego rozum zostanie bezpowrotnie okaleczony! Znowu przewija się śmiertelny motyw jedynego słusznego kraju, jedynej idealnej opieki, jedynego właściwego dobra. Wszystko od dawna zdemaskowane i odrzucone z obrzydzeniem przez mądrą część własnego narodu! Mało w Polsce chrześcijańskiej miłości domów dziecka, sierot, bezdomnych, nędzarzy? To już komunistyczna Kuba prześwieca “diabelską” humanitarnością, spoza watykańskiego oczerniania wszystkiego co ludzkie. Wolność dla Białoruskiego Obywatela!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ma rację Fidel! Chociaż losy Jasia są opisane dramatycznie, ale przecież na Białorusi są też dobrzy w swoim fachu lekarze i będą go leczyć. Nie róbmy z Białorusi państwa dzikiego i gorszego od nas, bo według moich znajomych, ktorzy tam byli, ludziom żyje się lepiej niż w Polsce. -Janek
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fidel napisał:
Nie jest to żadna deportacja, a oddanie nieswojego obywatela! Co można zrobić najgorszego dla dziecka, to uwięzić go w tym najpodlejszym kraju na świecie do czasu, aż umrze albo jego rozum zostanie bezpowrotnie okaleczony! Znowu przewija się śmiertelny motyw jedynego słusznego kraju, jedynej idealnej opieki, jedynego właściwego dobra. Wszystko od dawna zdemaskowane i odrzucone z obrzydzeniem przez mądrą część własnego narodu! Mało w Polsce chrześcijańskiej miłości domów dziecka, sierot, bezdomnych, nędzarzy? To już komunistyczna Kuba prześwieca “diabelską” humanitarnością, spoza watykańskiego oczerniania wszystkiego co ludzkie. Wolność dla Białoruskiego Obywatela!!!
Ale Ciebie ten najpodlejszy kraj nie zabił, wykształcił itd. Nienawiść to choroba, którą trzeba leczyć. Co do meritum zgadzam się, że nic nam do białoruskiego obywatela. Więcej pieniędzy zostanie dla polskich dzieci.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak, to było do przewidzenia! Od samego początku śledzę z zainteresowaniem losy małego Jasia i tak bardzo sie ucieszyłam, że wreszcie niewinne maleństwo znalazło kochającą rodzinę i to w Gdyni! A tu nagle taki szok. No bo niby dlaczego białoruskie upominają się o chłopczyka dopiero teraz, hę? To co, nikt od początku nie wiedział, że dziecko ma białoruskie obywatelstwo? Co za paranoja. I niech nam tu nikt nie mydli oczu jakimiś przepisami, bo wszyscy doskonale wiedzieli skąd Jasio jest. A ja trzymam mocno kciuki za niego i za jego mamę!! Panią Olę, rzecz jasna, bo prawdziwej matki to dziecko nie ma.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem w szoku, brak mi słów a moje srce mało nie peknie. To nie o to chodzi czy tam będzie lepsza opieka czy nie, dlaczego odrazu nie zainteresowali sie Jasiem tylko dopiero teraz w niewielkim procencie moge zdawać sobie sprawę jak to musi być bół dla mamy Jasia. Znam Jasieńka, tuliłam go w swoich raminach i tak niewiele trzeba było abym pokochała tego dzieciaczka tak mocna jak każdy kto z nim przebywał. cieszyłam sie kiedy trafił do rodziny zastepczej, było mi smutno ze nie bede go juz widywac ale cieszyłam sie ze bedzie miał wspaniała mamę i wspaniałą opiekę, a teraz odbieraja go matce. Nigdy nie zrozumiem tego ze przepisy działaja czasem przeciw tak bezbronnemu dziecku, ze fakt iż może pobyt w domu dziecka skończyć sie dla niego smiercia nie jest powodem aby jasieńko został w Gdyni gdzie miał wspaniałe warunki i morze za oknem. mam nadzieje ze mimo wszystko dla Jasia skonczy sie ten cały bałagan, że Jaś będzie godnie żył i nigdy nie zabraknie mu pomocnej ręki oraz leków ---
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego ma cierpieć na tym niewinne dziecko! Matka go nie chciała i przynajmniej od razu zrzekła się do niego praw aby umożliwić mu adopcję. Przyjechała do Polski, bo uważała, że jej dzieci będą tu maiły lepszą opiekę. To był jej wolny wybór! Więc skoro dziecko ciężko nieuleczalnie chore przypominam znalazło kochającą rodzinę, która chce się nim opiekować i udzielić mu wsparcia to dlaczego ktoś nagle na Białorusi przypomniał sobie o SWOIM obywatelu i chce go pozbawić ciepła rodzinnego tylko z powodu jakiegoś głupiego "ja" -bo to moje. A tam trafi do jakiegoś domu dziecka, który z pewnością nie zapewni mu właściwej opieki. A nie zrobi tego bo Jaś potrzebuje opieki 24 godz. na dobe a tylko ktoś mający styczność z placówkami wychowawczymi typu dom dziecka ma pełną świadomość, że takiej opieki nikt w takiej placówce nie jest w stanie zapewnić, bo nigdzie nie ma do tego warunków czy to w Plosce czy na Białorusi. Zostawcie dziecko w spokoju i pozwólcie mu godnie żyć bo jego życie od początku jest naznaczone cierpieniem. I niby dlaczego państwo polskie musi wydać Jaśka? Co za głupie prawo. A gdzie miejsce na szeroko pojete DOBRO DZIECKA? Czasami nie rozumiem bezdusznej litery prawa.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~hanka~! Powtarzasz bezmyślnie, jak papuga, slogany twoich właścicieli. Kraj mnie nie kształcił, takiej “osoby” nie widziałem na oczy. Kształciłem się sam! Moi rodzice byli wykorzystywani i okradani przez takich jak ty. Do chodzenia do szkoły byłem zmuszany wbrew mojej woli, za nią, jak wspomniałem, krwawili moi rodzice. Tak, ten “kraj” mnie zabił twoimi rękami i rękami tobie podobnych. Gorzej nawet, okaleczył mnie na całe życie. Mnie i bardzo wielu myślących ludzi. Tacy jak ty kaleczą się sami z masochistyczną rozkoszą. Jesteś bezduszną, wytresowaną katoliczką bo zabraniasz samoobrony ofiarom poprzez śmieszne wyszydzanie NATURALNEGO uczucia, jakim jest gniew za krzywdę! Kazali ci nazywać je nienawiścią, żeby “lepiej” brzmiało w uszach durniów. A ja powiem więcej, odwet, zemsta, likwidacja złoczyńców! Po to mamy mózg zdolny do przewidywania przyszłości i jej planowania (kto taki mózg ma), żeby nie zapominać (katolickie: przebaczać na korzyść bandytów “u góry”) przyczyn i źródła złych doświadczeń ale eliminować je bez reszty, aby więcej nie mogły się powtórzyć! Pokazujesz katolickie rogi ciesząc się z “zaoszczędzonych” pieniędzy, naiwnie myśląc, że jakiekolwiek dzieci je wyrwą z rąk twoich bezwzględnych panów. No może dzieci księży... Nie dotrze do ciebie nic z powyższego, także to, że gówno tobie do życia drugiego człowieka. Żaden kraj, religia, ani nikt nie ma prawa do nikogo, wszyscy urodziliśmy się wolni. Jeśli jest inaczej to dlatego, że upośledzeni umysłowo tego nie rozumieją, a ich chore, zboczone charaktery nakazują im krzywdzić wszystkich wokoło. Kiedyś ty wychowasz na swoje podobieństwo następnych potworów, które przejmą narzucanie kretyństwa innym, z zadaniem rozprzestrzeniania moralnej zgnilizny pod niepojętym dla nich pretekstem zwanym tradycją, kulturą, religią, patriotyzmem, itp. Inni egoiści z piekła polskiego odsyłają wszystkich obcokrajowców z kraju, akurat tego chcąc zatrzymać dla siebie i dla własnej przyjemności (przemilczając obciążanie finansowe społeczeństwa) niezręcznie tłumacząc się ich standardowym “dobrem dziecka”, ich wyłącznymi i magicznymi zdolnościami “pomocy” mu, podpierając się nieistotnymi paragrafami, odwołując się do prawa “o zasiedzenie” dziecka u nich, odwracając kota ogonem zarzucaniem Białorusi “zbyt późnego” interweniowania w sprawie ICH obywatela, gdy to obowiązkiem władz polskich było zaraz po urodzeniu się dziecka powiadomić o tym jego kraj, zamiast prowokować problem! Mało jest polskich, zdrowych i chorych, dzieci do adopcji dla “miłosiernej” 96% części katolików w Polsce? Jakie bariery stawia państwo w ich adopcji, niekatolikom albo niepopierającym na całe gardło jedynie słusznych? Obłudą aż zieje wśród prywatnie zainteresowanych posiadaniem nieswojego. Na szczęście, w obronie tego dziecka stanęła siła większa od tej morderczej, samochwalącej, rojącej sobie absolutną władzę nad światem. Wiwat Białoruś, nadal piastująca humanistyczne ideały rewolucji!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.