Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Michał Kamil napisał:
Cyprian KAMIL Norwid i Michał KAMIL Baczyński - te osoby sugerują, że imię Kamil było popularne już przed wojną ;)
 Chyba Krzysztof Kamil. Tak czy inaczej imię nadwane jako drugie, co prawda niektóre z imion popularnych przed wojną i zaraz po wojnie (lata 40 i 50) odzyskują popularność (Antoni, Franiciszek Jan, Zofia), osób urodzonych w latach 70 i 80tych z tymi imionami jest jak na lekarstwo, ale inne jak Władysław, Mieczysław, Wacław, Czesław, Józef, Kazimierz, Adolf (bez insynuacji), Feliks, Krystyna, Grażyna, imiona odmęskie jak Stanisława idą w trwałe zapomnienie. Przejdź po Cmentarzu na Lipowej w Lublinie lub w innej miejscoowści skąd pochodzisz i znajdź Sebastianów, Kamilów,  Dawidów (chyba, że mojżeszowych), Dariuszów, Mariuszów urodzonych w latach 1880-1945, ręczę ci że wielu nie znajdziesz, choć wyjątki od reguły zawsze jakieś mogą się znaleźć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do wykazu imion idących w zapomnienie dodałbym Alfonsa - oczywiście też bez insynuacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W przedszkolu, w grupie mojego siostrzeńca jest Brayan i Dżamal, nazwiska typowo polskie, obie rodziny mają niebieską kartę, w jednej tatuś pije, w drugiej mamusia po świecie chadza....Dla mnie nadawanie imion zagranicznych do typowo polskich nazwisk, to typowe dla patologii, która myśli, że dziecko z takim imieniem, będzie nobilitowane do pierwszej ligi, a tymczasem to dziecko nosi takie durne imię jak piętno. W szkole mojej siostrzenicy, na dziewczynkę o imieniu Amanda, dzieci wołają menda :-/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
We mieście tyż tak nazywają co można nazwać -"WIOCHA"(nie mylić z wsią).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a Nikola ,pytam się gdzie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja proponuję dla dziewczynki imię Anemia abo śmielej - Klitoris a dla chłopca nieco antycznie Pizdeusz albo wielkopańsko - Chandelier, no a jeśli ktoś ma plebejskie nazwisko to Leszcz, np. Leszcz Psikuta brzmi całkiem dobrze, w przeciwieństwie do np. Oliver Psikuta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gumofilce w sieni i brajan w pokoju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brajan nie jest imieniem amerykańskim a anglosaskim to nie wina rodziców że można je zapisać tylko w wersji spolszczonej.Nabijanie się z czyjegoś imienia bo nie jest kolejnym Piotrkiem czy Romanem świadczy o wąskich horyzatach umyslowych i braku tolerancji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej tez był kiedyś Andrea a Jeannette Żanetą więc głupie są niektóre komentarze. Nie ma polskich imion innych niż typowe Wiesław, Wacław etc... Popularne imiona obce, które weszły i spowszedniały w języku polskim. Ciekaw jestem, czy gdyby był internet to czy wszyscy mieli by bekę z przykładowo wymienionych imion albo innych. Bzdurne niektóre komentarze. Odnośnie sugerowania związków imienia Brajan z patologią to osobiści uważam, że średnia klasa pracująca, z ledwo skończonymi studiami lub tylko maturą, aspirująca oczko wyżej imionami takimi jak Antoni, Juliusz etc leczy tym hejtem swoje kompleksy. Tak trzymać rodzice Barjanów (nie ma polskiego odpowiednika i jest to pisownia zaaprobowana przez Radę Języka Polskiego). Kiedyś symbolem patologii był Andrian...to też minęło. Łatwo odróżnić inteligentne komentarze inteligentnych ludzi od tych wymienionych w moim post powyżej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jaki wieśniak i patlo dał tobie takie chooyove imię?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...