Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jesteśmy gotowi pomóc Ukrainie (wideo)

Utworzony przez MARCO POLO, 19 lutego 2014 r. o 18:39 Powrót do artykułu
RASIŚCI!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy kto wyżej skomentował. Idioci i debili, mam nadzieje że i was też takie coś spotka.
Głupiaś. A może niech ich zachód europy zaprosi do siebie i sfinansuje leczenie. zarbiają pare razy tego co my, tak bardzo chcą mieć kolejny rynek zbytu, finansuja ten przewrót na ukrainie bo im się to opłaca, to niech ich biorą do siebie na leczenie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jesteśmy gotowi pomóc Ukrainie" ????  DZIENNIKARZE: PISZCIE ZA SIEBIE! Sami widzicie, że społeczność wcale się tak nie rwie do finansowania tego z własnej naszej publicznej kieszeni. Szczególnie kiedy Polacy czekaja w półrocznych kolejkach do szpitali!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dziwcie się, że ci politycy chcą pomagać banderowcom. To Ukraińcy udający na codzień Polaków.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panie marszałku: a kto za to zapłaci??? ładnie to wydawać nie swoje pieniądze? no chyba, że prywatnie pan pokryje te koszty leczenia. więc jak?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
my dla ukraińców jesteśmy tylko je..nymi Polaczkami, wiem to bo pracuję na przejściu granicznym, dlaczego mamy płacić z naszych podatków za ich niedorozwinięty kraj i pobyt w szpitalu ich obywateli...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak się wszyscy zapatrzyli na ten Majdan,ze z pamięcią niektórych zrobiło się coś złego. Kresowiacy i ich rodziny którzy chcieli W Lublinie upamiętnić ofiary UPA na Wołyniu i w Galicji Wschodniej poprzez postawienie obelisku na skwerze Ofiar Wołynia - u zbiegu ulic Głębokiej i Raabego, dowiedzieli się od pani Wojewody Szołno-Koguc,ze to nie było ludobójstwo.Woj. Komitet OPWiM przegłosował wykreślenie słowa "ludobójstwo" z napisu na pomniku i z tego powodu chcemy jutro,tj w czwartek,20.II.2014 r spotkać się na ul.Spokojnej 4 i TYLKO SWOJĄ OBECNOŚCIĄ ZAPROTESTOWAĆ PRZECIWKO GLORYFIKOWANIU ZBRODNICZEJ DZIAŁALNOŚCI UPA. Kresowiacy to ludzie na wskroś przegrani i skrzywdzeni przez swoją ojczyznę-na Kresach mieszkali ci,którzy walczyli w wojnie z Sowietami ale jak byli mordowani i zarzynani przez ukraińskich rezunów,nie miał ich kto wspierać.Trauma na całe życie z powodu utraty bliskich,utraty domów,majątków a przede wszystkim z powodu tego że widzieli najgorsze zbrodnie i największe krzywdy akie człowiek człowiekowi może wyrządzić.Ale Ukraina została bratnią republiką naszego wielkiego brata i o losach Kresowiaków wszyscy milczeli.Dzisiaj nad Majdanem ciągle widać flagi banderowców,ale nasi politycy (kto im płaci?) prześcigają się w uprzejmościach i przyjaznych gestach wobec Ukraińców.Czy to nie godne potępienia że ci,którzy jeszcze żyją,wówczas małe dzieci lub młodzi ludzie nie mogą postawić pomnika aby ocalić pamięć o swoich pomordowanych bliskich?? Ludzie,gdzie ja żyję,czy to właśnie demokracja,że na pomniku,którzy finansują rodziny pomordowanych,nie można napisać o ludobójstwie??!! Proszę,przyjdźcie jutro, w czwartek o godz 12-tej pod Urząd Wojewódzki na ul.Spokojną,milcząc upomnimy się o pamięć i prawdziwą twarz historii.Dosyć tego zakłamania,trwającego 70 lat! Apelujemy do Kresowian i wszystkich osób, którym leży na sercu zgodne z prawdą upamiętnienie ofiar banderowców o poparcie naszego protestu poprzez obecność przed Urzędem Wojewódzkim przy ul. Spokojnej 4 w czwartek 20 lutego o godzinie 12,00  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O jaką wolność? Człowieku. Tam jest walka finansowanych przez zachód grup atakujących legalne ukraińskie władze. Myślisz, że po co ich unia chce wciągnąć? żeby mieć kolejny rynek zbytu, kolejną kolonię. Nas już skolonizolwali - wszystko wyprzedali, już prawie cały majątek i my mamy zapierd**ać prawie do śmierci, na emerytury nie będzie co liczyć, a zyski idą do panów z krajów za zachodnią granicą. Poza tym wchodząc do eurokołchozu (unii) pozbylismy się suwerenności. A pamiętacie? W momencie wejścia zapewniali, że nasza suwereność pozostanie nienaruszona. a co teraz mamy? Gdzie zapadają decyzje?
  masz chyba jakieś spaczone wyobrażenie świata skoro myślisz że ludzie są takimi sprzedajnymi dziwkami i skłonni są oddać swoje życie w zamian za kasę i walczyć tylko na pokaz z jak to nazwałeś "legalnymi ukraińskimi władzami". Tak gwoli ścisłości to te legalne ukraińskie władze mają siedzibę w Rosji i temu nie zaprzeczysz.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nas Polaków ukraińcy mieli by daleko w dupie jak by to sie działo u nas, więc nie chce ich tutaj!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja stanowczo protestuję by z moch podatków leczyć potomków banderowców i byłych gnębicieli narodu polskiego. Jestem przeciwny temu by wpuszczać do naszego kraju terrorystów którzy próbują obalić legalnie wybraną władzę. W dniu dzisiejszym prezydent Putin jednoznacznie wskazał że ludzie Ci szykują zamach stanu.  Absolutnie należy zamknąć granice a Ci którzy wjechali do nas na krzywy ryj powinni być wyłapywani i przekazywani tamtejszym władzom. Już wkrótce ludzie ci będą leczeni w Rosji , w tej sprawie rozmawiał dzisiaj w nocy prezydent Janukowicz z Putine. Nie ma zatem potrzeby leczenia ich u nas.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale jestem wkurzony i bezsilny - żygać mi sie na to wszystk juz chce zakłamane skukinsyństwo po prostu
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie dam ani złotówki na tych banderowców.Podkarpacie i Lubelszczyzna najbiedniejsze obszary kraju gdzie jest największe bezrobocie,najniższe zarobki mają pomagać Ukraińcom i ich leczyć oraz przyjmować ich jako uchodźców?Teraz Tusk sobie o nas przypomniał a gdzie był jak przydzielał dotacje unujne i Podkarpacie I Lubelszczyzna Dostały 3-krotnie mniej od śląska i Wielkopolski które kosztem nas się wzbogaciły i nas okradły wtedy o nas nie pamiętał?U nas padło wszystko a tam wszystko się trzyma. I my mamy głosować na Tuska jak jesteśmy przez niego zostawieni samym sobie?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ile "zwykły obywatel" będzie czekał na miejsce w szpitalu? i w razie czego kto będzie decydował czy przyjąć Ukraińca czy Polaka? Politycy pakują nas w niepotrzebne g...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
:ph34r: w zadnym wypadku ,,nie pomagac hahlom -banderowcom ..oni tylu naszyh wymordowali w tym dzieci,,ze glowa mala ,wyslac im bron nieh sie wybijo wzajemnie,,
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie zapomnę Ukrainie - rzezi wołyńskiej w 1943 – masowej zbrodni (czystka etniczna, ludobójstwo) dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich przy aktywnym, częstym wsparciu miejscowej ludności ukraińskiej. Ukraińcy wówczas wymordowali ok. 50-60 tyś. polskich obywateli.  Teraz MY Polacy mamy im pomagać - NIE.NIE,NIE.    
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja zwykły obywatel bedę czekał latami w kolejce do specjalisty, tysiece ludzi głoduje w kraju, tym nierobom jest wszystko bez kolejki lekarze zakwaterowanie jedzenie,niepotrzebujemy tych ryzunów w naszym kraju podatnicy!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie głodują w kraju, do lekarza czeka się latami, ryża banda ciśnie nas jak może, a rezunom obiecują zakwaterowanie, wyżywienie i pomoc oczywiście każdy u nas znajdzie schronienie i opiekę!!!! Kiedy obalimy ten zdradziecki rząd, który pomógłby całemu brudowi świata, a swojemu odebrał ostatni kęs chleba?!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakiś ukraiński nacjonalista żąda, żeby "Przemyśl i kilkanaście powiatów wróciły do Ukrainy"... do czego ma "wracać"????   Ukraina to kraina geograficzna od połowy XIV wieku należąca do Rzeczpospolitej, więc jeśli coś ma gdzieś ""wracać" to: Lwów, Łuck, Tarnopol, Równe, Kowel i Stanisławów powinny wrócić do Polski. To są rdzennie polskie tereny, na których wszystko, co jest szeroko pojętą kulturą materialną i niematerialną - stworzyli do życia Polacy.   Obecna Ukraina - sztuczny naród i sztuczne państwo stworzone przez Stalina jako Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka i istnieje w tych granicach do dzisiaj. To sztuczny produkt, który nie ma swojej historii, kultury, tradycji.... a jedynym wkładem we współczesną Europę była aktywna współpraca UPA, policji ukraińskiej oraz Dywizji SS "Galizien" z Hitlerem w mordowaniu Polaków, Żydów, Rosjan i innych narodowości, rzeź Polaków na Wołyniu, likwidacja powstania warszawskiego, gdzie masowych mordów i gwałtów na ludności cywilnej dokonywali "bohaterscy" Ukraińcy. W co drugiej wsi w naszym województwie stoi pomnik ku czci pomordowanych Polaków, na którym jest napisane, że mieszkańców wymordowali hitlerowcy i ukraińscy policjanci......      
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech Lubomir opowie za co siedzi jego starszy brat - "rewolucjonista" z okresu pomarańczowej rewolucji. No chyba że nie ma czym się chwalić... Lubku, nie idź tą drogą! B)  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znam ukraińców oni naprawdę nienawidzą polaków (piszę o tych z zachodniej ukrainy).zresztą tam prawie każdy ma przodka który ma na rękach polską krew.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie chcę nawet czytać tych beznadziejnych komentarzy, wypominania historii itd. jestem młoda Polką - często jeżdżę na Ukrainę, do różnych jej rejonów - nigdzie w Europie nie byli da mnie tak przyjaźni jak tam ludzie. Mam tam znajomych, młodych Ukraińców. Nie dziwię się im, że walczą o wolność, swobodę i popieram ich w tym. To co się tam dzieje wymaga pomocy medycznej, nie radzą sobie trzeba im pomóc, to zwykły ludzki odruch a nie przeliczanie - ile wg jest warte ludzkie życie? czy to Polak czy Ukrainiec? Plucie jadem, wypominanie Wołynia - to historia, trzeba wyciągać z niej wnioski, ale nie żyć nienawiścią i rozpamiętywaniem, kolejne pokolenia tam są inne tak samo jak kolejne pokolenia Polaków. Co wg Was może powinniśmy im "oddać" za tamte czasy, wytaczając kolejną wojnę? Jakie to ludzkie - ale wynikające z najgorszego oblicza ludzkości - podłość, zemsta, zamiast zwykły ludzki odruch pomocy.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.