Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 lutego 2014 r.
18:03
Edytuj ten wpis

Jesteśmy gotowi pomóc Ukrainie (wideo)

182 52 A A

W środę do szpitala w Łęcznej trafił pierwszy poszkodowany podczas starć w Kijowie. -Przyjmiemy każdego rannego z Ukrainy - obiecuje marszałek. - Jesteśmy przygotowani na napływ obywateli tego kraju. Damy im zakwaterowanie i wyżywienie - zapewniają służby wojewody

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Po południu przyjęliśmy na oddział rekonstrukcyjny obywatela Ukrainy z poważną raną ręki. Właśnie zajmują się nim lekarze. W czwartek wydamy komunikat w tej sprawie - mówi Piotr Rybak, dyrektor SP ZOZ w Łęcznej. Rannego Ukraińca pogotowie zabrało w środę po godz. 13 z przejścia granicznego w Hrebennem. Od tego na czasu na tym przejściu stale dyżuruje karetka.
5 kanal/x-news Na pomoc rannym Ukraińcom gotowe są szpitale wojewódzkie oraz stacje pogotowia ratunkowego w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej i Zamościu. - Poprosiłem dyrektorów szpitali, aby każdy przywieziony z Ukrainy pacjent został przyjęty. Wszystkie placówki przeprowadzają też remanent wolnych łóżek - mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego. W związku z napiętą sytuacją na Ukrainie mobilizują się także służby wojewody. - Jesteśmy przygotowani na różne warianty, w tym również na wzmożony napływ obywateli tego kraju. Oprócz pomocy medycznej i psychologicznej jesteśmy w stanie zapewnić im zakwaterowanie i wyżywienie - zapewnia Mariusz Kucharek, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
TVN24/x-news
Ze zwiększonym ruchem na granicy liczą się także pogranicznicy. - W takim przypadku skierujemy na przejścia z Ukrainą dodatkowych funkcjonariuszy - mówi Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Przypomnę jednak, że my stoimy na pierwszej linii. Nasza rola kończy się na przyjęciu zgłoszenia od potencjalnego emigranta i wypełnieniu dokumentów. Dalej taką osobą zajmuje się Urząd ds. Cudzoziemców. Jak informuje Siennicki, w środę wszystkie przejścia graniczne na terenie naszego województwa były przejezdne. protestujący Ukraińcy zablokowali natomiast przejście w Korczowej. Tam ruch został wstrzymany.
RFE/RL/x-news W pomoc Ukrainie angażuje się także wielu lublinian i Ukraińców mieszkających w Lublinie. Fundacja Edukacja dla Demokracji organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup leków, środków opatrunkowych, żywności oraz pokrycie kosztów leczenia. Dary zebrane pod koniec stycznia w trakcie Lubelskiego Euromajdanu Kulturalnego wciąż nie zostały one przekazane potrzebującym. Z powodów proceduralnych leżą zamknięte w magazynie w Kijowie. - Sytuacja jest dramatyczna i smutna. A najgorsze jest to, że tego można było uniknąć i nikt nie musiał zginąć. Odpowiedzialność za te tragiczne wydarzenia ponosi wyłącznie rząd, który kilkukrotnie bez uzasadnienia używając siły wobec demonstrujących. Dochodzi do absurdalnych zatrzymań. Do aresztu trafili m. in. ludzie, którzy przewozili samochodem opony, albo tankowali na stacji benzynowej paliwo do kanistra - opowiada Lubomir Szerstiuk, Ukrainiec od dziewięciu lat mieszkający w Lublinie. - Ludzie mają dość dotychczasowej sytuacji. W ukraińskich sądach rządzi korupcja, jeśli nie zapłacisz, to nie zostanie wydany sprawiedliwy wyrok, Sam tego doświadczyłem, bo jeden z członków mojej rodziny od dwóch lat jest aresztowany bez żadnych dowodów - dodaje. Na starej topoli, tzw. baobabie, na Placu Litewskim w środę popołudniu pojawiła się ukraińska flaga. (PP) JAK POMÓC Fundacja Edukacja dla Demokracji prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz rannych i represjonowanych na Ukrainie. Darowizny można wpłacać na konto: 18 1240 1037 1111 0010 4591 0813, z tytułem: "Pomoc dla Ukrainy”.
Czytaj więcej o:

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 lutego 2014 o 17:06
0

żal, żal, żal  !!!           zastaw się a postaw się              popieram komentarze przeciwne 

Avatar
Gość / 21 lutego 2014 o 11:50
0

– Poprosiłem dyrektorów szpitali, aby każdy przywieziony z Ukrainy pacjent został przyjęty. Wszystkie placówki przeprowadzają też remanent wolnych łóżek – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego.

 

To poproś Panie marszałku, żeby polski pacjent też został przyjęty. Byłoby miło

Nie mogę inaczej,mamy dyrektywy z Wiejskiej,polski pacjent musi poczekać,sprawa arcy pilna.

Avatar
wert / 21 lutego 2014 o 11:40
0

– Poprosiłem dyrektorów szpitali, aby każdy przywieziony z Ukrainy pacjent został przyjęty. Wszystkie placówki przeprowadzają też remanent wolnych łóżek – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego.

 

To poproś Panie marszałku, żeby polski pacjent też został przyjęty. Byłoby miło

Avatar
Alef / 21 lutego 2014 o 09:52
0

Rewelacja. U nas dzieci giną, bo karetka nie może dojechać na czas, albo rodzice odsyłani są z jednego szpitala do drugiego. Taki Ukrainiec jest przewożony do szpitala z granicy i bez problemów przyjęty na oddział i od razu ma wykonany zabieg, na który Polak musi długo czekać. Ja się pytam, kto za to zapłaci?

Szczerze mówiąc ma już dość wpierdzielania się w nieswoje sprawy. Cała zadyma to wewnętrzna sprawa Ukrainy. Niech sobie sami rozwiążą swoje własne problemy. Mam to gdzieś czy będą z Rosją czy Unią. I tak nas każdy ma w głębokim poważaniu. Pomagamy Amerykanom jak się da i co? Głupich wiz nie potrafią nam znieść. Czesi czy Litwini nie mają takich problemów.

My mam ważniejsze problemy na głowie niż to co się dzieje za naszą granicą

Rewelacja. U nas dzieci giną, bo karetka nie może dojechać na czas, albo rodzice odsyłani są z jednego szpitala do drugiego. Taki Ukrainiec jest przewożony do szpitala z granicy i bez problemów przyjęty na oddział i od razu ma wykonany zabieg, na który Polak musi długo czekać. Ja się pytam, kto za to zapłaci?

Szczerze mówiąc ma już dość wpierdzielania się w nieswoje sprawy. Cała zadyma to wewnętrzna sprawa Ukrainy. Niech sobie sami rozwiążą swoje własne problemy. Mam to gdzieś czy będą z Rosją czy Unią. I tak nas każdy ma w głębok... rozwiń

Avatar
paprykarz z Łodzi / 21 lutego 2014 o 07:27
0

no to masz tę wolność! wolność,owszem,dla złodziei majątku narodowego,dla próżniaków z immunitetami,a pozostali?klepią biedę! 2 mln.Polaków wyjeczalo ,renciści nie mają na leki,ludzie umierają w kolejkach do lekarza!ot wolność!najniższ emerytura jest niższa od minimum socjalnego!!

A tak na marginesie,czy ty dajesz swoje,podatnika,czy mamusi?

Nic nie rozumiem,to dla czego jeszcze Tuska z ta całą żydokomuną trzymamy a nie pojedziemy z tymi wszystkimi komuchami na butach ? jak żyć ?

Nic nie rozumiem,to dla czego jeszcze Tuska z ta całą żydokomuną trzymamy a nie pojedziemy z tymi wszystkimi komuchami na butach ? jak żyć ?

rozwiń
Avatar
stanisław / 20 lutego 2014 o 20:56
0

Chłopie miałeś taki przypadek czy bierzesz swoje inspiracje z TVN-u?? Jeżeli ktoś wyciąga rękę o pomoc to należy ją podjąć. Chciałbyś być w takiej sytuacji jak Ukraińcy? Chyba nie... Masz (z tego co widzę) komputer i internet więc nie jesteś jakoś specjalnie biedny. Oni muszą walczyć o swoją wolność zapomniałeś chyba, że my też musieliśmy to robić a, że w tamtych czasach mało krajów było skłonnych nam pomóc to nie znaczy że my mamy postępować tak samo. Więc nie gadaj bzdur bo to co dajesz od siebie innym wraca do Ciebie po dwakroć.

no to masz tę wolność! wolność,owszem,dla złodziei majątku narodowego,dla próżniaków z immunitetami,a pozostali?klepią biedę! 2 mln.Polaków wyjeczalo ,renciści nie mają na leki,ludzie umierają w kolejkach do lekarza!ot wolność!najniższ emerytura jest niższa od minimum socjalnego!!

A tak na marginesie,czy ty dajesz swoje,podatnika,czy mamusi?

no to masz tę wolność! wolność,owszem,dla złodziei majątku narodowego,dla próżniaków z immunitetami,a pozostali?klepią biedę! 2 mln.Polaków wyjeczalo ,renciści nie mają na leki,ludzie umierają w kolejkach do lekarza!ot wolność!najniższ emerytura jest niższa od minimum socjalnego!!

A tak na marginesie,czy ty dajesz swoje,podatnika,czy mamusi?

rozwiń
Avatar
Anty baderowiec / 20 lutego 2014 o 19:22
0

nie chcę nawet czytać tych beznadziejnych komentarzy, wypominania historii itd. jestem młoda Polką - często jeżdżę na Ukrainę, do różnych jej rejonów - nigdzie w Europie nie byli da mnie tak przyjaźni jak tam ludzie. Mam tam znajomych, młodych Ukraińców.

Nie dziwię się im, że walczą o wolność, swobodę i popieram ich w tym.

To co się tam dzieje wymaga pomocy medycznej, nie radzą sobie trzeba im pomóc, to zwykły ludzki odruch a nie przeliczanie - ile wg jest warte ludzkie życie? czy to Polak czy Ukrainiec?

Plucie jadem, wypominanie Wołynia - to historia, trzeba wyciągać z niej wnioski, ale nie żyć nienawiścią i rozpamiętywaniem, kolejne pokolenia tam są inne tak samo jak kolejne pokolenia Polaków.

Co wg Was może powinniśmy im "oddać" za tamte czasy, wytaczając kolejną wojnę?

Jakie to ludzkie - ale wynikające z najgorszego oblicza ludzkości - podłość, zemsta, zamiast zwykły ludzki odruch pomocy.

Jak zinterpretujesz dzisiejsze, podkreślam DZISIEJSZE nawoływania ukraińców: "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze". To też jest rozpamiętywanie historii i plucie jadem, tylko znacznie groźniejsze. W każdej sytuacji, gdy tylko będą  mieli taką możliwość, to nas wyrżną. Wyrżną na całym zakierżoniu, a i dalej. Bo sami ich do tego zachęcamy. Nie wpółczuję im. Ten śmieszny pseudonarodek ogłoszony przez stalina jako żart, mam nadzieję że zostanie wzięty za gardło przez rosję. A na razie im więcej ich zginie na majdanie to mniej potencjalnych morderców polaków. Niech zaczną od przeproszenia za ludobójstwo na Wołyniu (czego nigdy nie zrobili), niech potępią banderę i ogłoszą go zbrodniarzem, niech się rozliczą z SS Galizien. Wówczas pogadamy.

Jak zinterpretujesz dzisiejsze, podkreślam DZISIEJSZE nawoływania ukraińców: "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze". To też jest rozpamiętywanie historii i plucie jadem, tylko znacznie groźniejsze. W każdej sytuacji, gdy tylko będą  mieli taką możliwość, to nas wyrżną. Wyrżną na całym zakierżoniu, a i dalej. Bo sami ich do tego zachęcamy. Nie wpółczuję im. Ten śmieszny pseudonarodek ogłoszony przez stalina jako żart, mam nadzieję że zostanie wzięty za gardło przez rosję. A na razie im więcej ich zginie na majdanie to mn... rozwiń

Avatar
Pamiętam / 20 lutego 2014 o 19:15
0

A najwięcej plują jadem pokolenia która pamietają historię, ale w dzisiejszych czasach pewnie nie znają żadnego Ukraińca i nigdy tam nie byli.

Obudźcie się i żyjące teraźniejszością zamiast w kolejnych pokoleniach wzbudzać nienawiść do innych narodów.

Cywilizowany kraj...gdzie umierających nie chcą przyjąć do szpitala - bo dla nich nie będzie miejsca.

Przyjęcie tych paruset nawet Ukraińców na całą Polskę nie zmieni naszej sytuacji NFZ jest jaki jest,i mamy z nim problem, ale to że pomożemy sąsiadom w żadne sposób nie zmieni sytuacji służby zdrowia w Polsce.

Poza tym wśród znajomych parę osób jeździło na ciężkie operacje nóg na Ukrainę - u nich umiemy korzystać, ale dać od siebie już nie?

Jak zinterpretujesz dzisiejsze, podkreślam DZISIEJSZE nawoływania ukraińców: "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze". To też jest rozpamiętywanie historii, tylko znacznie groźniejsze. W każdej sytuacji, gdy tylko będą  mieli taką możliwość, to nas wyrżną. Wyrżną na całym zakierżoniu, a i dalej. Bo sami ich do tego zachęcamy. Nie wpółczuję im. Ten śmieszny pseudonarodek ogłoszony przez stalina jako żart, mam nadzieję że zostanie wzięty za gardło przez rosję. A na razie im więcej ich zginie na majdanie to mniej potencjalnych morderców polaków.

Jak zinterpretujesz dzisiejsze, podkreślam DZISIEJSZE nawoływania ukraińców: "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze". To też jest rozpamiętywanie historii, tylko znacznie groźniejsze. W każdej sytuacji, gdy tylko będą  mieli taką możliwość, to nas wyrżną. Wyrżną na całym zakierżoniu, a i dalej. Bo sami ich do tego zachęcamy. Nie wpółczuję im. Ten śmieszny pseudonarodek ogłoszony przez stalina jako żart, mam nadzieję że zostanie wzięty za gardło przez rosję. A na razie im więcej ich zginie na majdanie to mniej potencjalny... rozwiń

Avatar
h / 20 lutego 2014 o 18:43
0

masz chyba jakieś spaczone wyobrażenie świata skoro myślisz że ludzie są takimi sprzedajnymi dziwkami i skłonni są oddać swoje życie w zamian za kasę i walczyć tylko na pokaz z jak to nazwałeś "legalnymi ukraińskimi władzami". Tak gwoli ścisłości to te legalne ukraińskie władze mają siedzibę w Rosji i temu nie zaprzeczysz.

Uważasz że lepiej będą mieli keidy legalne ukraińskie władze będą miały siedzibą w brukseli? Wtedy gdyby ludzie wyszli przeciwko takim władzom na ulice to już nie byliby przedstawiani przez  media jako słuszna opozycja, jak bohaterowie których trzeba wspierać. Jeszcze nie łapiesz, że to walka o wpływy? Im nikt nie chce dac dobrobytu. Ich chce przejąc zachód i wykupić tak jak nasz kraj. I napewno walczą o wolność :). Gdyby weszli do unii to raczej jej ostatecznie by się pozbyli. Tak jak my. Mieliśmy suwerenność. Sprzedaliśmy ją. Teraz prawa nie stanowi wybierany przez naród sejm, tylko przychodzą wytyczne, dyrektywy z góry, z brukseli. A kto w unii rządzi, jaki kraj dyktuje swoje warunki? Ktoś jeszcze nie wie?

że lepiej będą mieli keidy legalne ukraińskie władze będą miały siedzibą w brukseli? Wtedy gdyby ludzie wyszli przeciwko takim władzom na ulice to już nie byliby przedstawiani przez  media jako słuszna opozycja, jak bohaterowie których trzeba wspierać. Jeszcze nie łapiesz, że to walka o wpływy? Im nikt nie chce dac dobrobytu. Ich chce przejąc zachód i wykupić tak jak nasz kraj. I napewno walczą o wolność :). Gdyby weszli do unii to raczej jej ostatecznie by się pozbyli. Tak jak my. Mieliśmy suwerenność. Sprzedaliśmy ją. Teraz prawa nie ... rozwiń
Avatar
olo / 20 lutego 2014 o 17:21
0

              Nie jestem w stanie pojąć dlaczego pierwszego lepszego "łapańca" z Ukrainy polski szpital przyjmuje i w dodatku wykonuję rekonstrukcje ręki. Gdzie Polak, który opłaca składki musi czekać na taki zabieg w kolejce od 0,5 do 1 roku. Jak widać wszystko się da, bo świat patrzy. Już to widzę jak z wielką chęcią by nam pomogła Ukraina, (chyba że łapówkę zapłacisz) 

              Polski rząd ma nas za niewolników pracy, nie jest w stanie zagwarantować tego co przypadkowemu uchodźcy. Boli mnie strasznie to co widzę, Polak jest gorzej traktowany niż cudzoziemiec!

              Różne były relacje między Polską a Ukrainą, ale w pamięci pozostanie mi to co Ukraińcy wyczyniali w czasie II wojny światowej w trakcie " Rzezi Wołyńskiej".

To wszystko wina tuska,w dupę by im wlazł.

To wszystko wina tuska,w dupę by im wlazł.

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2014 o 17:06
0

żal, żal, żal  !!!           zastaw się a postaw się              popieram komentarze przeciwne 

Avatar
Gość / 21 lutego 2014 o 11:50
0

– Poprosiłem dyrektorów szpitali, aby każdy przywieziony z Ukrainy pacjent został przyjęty. Wszystkie placówki przeprowadzają też remanent wolnych łóżek – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego.

 

To poproś Panie marszałku, żeby polski pacjent też został przyjęty. Byłoby miło

Nie mogę inaczej,mamy dyrektywy z Wiejskiej,polski pacjent musi poczekać,sprawa arcy pilna.

Avatar
wert / 21 lutego 2014 o 11:40
0

– Poprosiłem dyrektorów szpitali, aby każdy przywieziony z Ukrainy pacjent został przyjęty. Wszystkie placówki przeprowadzają też remanent wolnych łóżek – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego.

 

To poproś Panie marszałku, żeby polski pacjent też został przyjęty. Byłoby miło

Avatar
Alef / 21 lutego 2014 o 09:52
0

Rewelacja. U nas dzieci giną, bo karetka nie może dojechać na czas, albo rodzice odsyłani są z jednego szpitala do drugiego. Taki Ukrainiec jest przewożony do szpitala z granicy i bez problemów przyjęty na oddział i od razu ma wykonany zabieg, na który Polak musi długo czekać. Ja się pytam, kto za to zapłaci?

Szczerze mówiąc ma już dość wpierdzielania się w nieswoje sprawy. Cała zadyma to wewnętrzna sprawa Ukrainy. Niech sobie sami rozwiążą swoje własne problemy. Mam to gdzieś czy będą z Rosją czy Unią. I tak nas każdy ma w głębokim poważaniu. Pomagamy Amerykanom jak się da i co? Głupich wiz nie potrafią nam znieść. Czesi czy Litwini nie mają takich problemów.

My mam ważniejsze problemy na głowie niż to co się dzieje za naszą granicą

Rewelacja. U nas dzieci giną, bo karetka nie może dojechać na czas, albo rodzice odsyłani są z jednego szpitala do drugiego. Taki Ukrainiec jest przewożony do szpitala z granicy i bez problemów przyjęty na oddział i od razu ma wykonany zabieg, na który Polak musi długo czekać. Ja się pytam, kto za to zapłaci?

Szczerze mówiąc ma już dość wpierdzielania się w nieswoje sprawy. Cała zadyma to wewnętrzna sprawa Ukrainy. Niech sobie sami rozwiążą swoje własne problemy. Mam to gdzieś czy będą z Rosją czy Unią. I tak nas każdy ma w głębok... rozwiń

Avatar
paprykarz z Łodzi / 21 lutego 2014 o 07:27
0

no to masz tę wolność! wolność,owszem,dla złodziei majątku narodowego,dla próżniaków z immunitetami,a pozostali?klepią biedę! 2 mln.Polaków wyjeczalo ,renciści nie mają na leki,ludzie umierają w kolejkach do lekarza!ot wolność!najniższ emerytura jest niższa od minimum socjalnego!!

A tak na marginesie,czy ty dajesz swoje,podatnika,czy mamusi?

Nic nie rozumiem,to dla czego jeszcze Tuska z ta całą żydokomuną trzymamy a nie pojedziemy z tymi wszystkimi komuchami na butach ? jak żyć ?

Nic nie rozumiem,to dla czego jeszcze Tuska z ta całą żydokomuną trzymamy a nie pojedziemy z tymi wszystkimi komuchami na butach ? jak żyć ?

rozwiń
Avatar
stanisław / 20 lutego 2014 o 20:56
0

Chłopie miałeś taki przypadek czy bierzesz swoje inspiracje z TVN-u?? Jeżeli ktoś wyciąga rękę o pomoc to należy ją podjąć. Chciałbyś być w takiej sytuacji jak Ukraińcy? Chyba nie... Masz (z tego co widzę) komputer i internet więc nie jesteś jakoś specjalnie biedny. Oni muszą walczyć o swoją wolność zapomniałeś chyba, że my też musieliśmy to robić a, że w tamtych czasach mało krajów było skłonnych nam pomóc to nie znaczy że my mamy postępować tak samo. Więc nie gadaj bzdur bo to co dajesz od siebie innym wraca do Ciebie po dwakroć.

no to masz tę wolność! wolność,owszem,dla złodziei majątku narodowego,dla próżniaków z immunitetami,a pozostali?klepią biedę! 2 mln.Polaków wyjeczalo ,renciści nie mają na leki,ludzie umierają w kolejkach do lekarza!ot wolność!najniższ emerytura jest niższa od minimum socjalnego!!

A tak na marginesie,czy ty dajesz swoje,podatnika,czy mamusi?

no to masz tę wolność! wolność,owszem,dla złodziei majątku narodowego,dla próżniaków z immunitetami,a pozostali?klepią biedę! 2 mln.Polaków wyjeczalo ,renciści nie mają na leki,ludzie umierają w kolejkach do lekarza!ot wolność!najniższ emerytura jest niższa od minimum socjalnego!!

A tak na marginesie,czy ty dajesz swoje,podatnika,czy mamusi?

rozwiń
Avatar
Anty baderowiec / 20 lutego 2014 o 19:22
0

nie chcę nawet czytać tych beznadziejnych komentarzy, wypominania historii itd. jestem młoda Polką - często jeżdżę na Ukrainę, do różnych jej rejonów - nigdzie w Europie nie byli da mnie tak przyjaźni jak tam ludzie. Mam tam znajomych, młodych Ukraińców.

Nie dziwię się im, że walczą o wolność, swobodę i popieram ich w tym.

To co się tam dzieje wymaga pomocy medycznej, nie radzą sobie trzeba im pomóc, to zwykły ludzki odruch a nie przeliczanie - ile wg jest warte ludzkie życie? czy to Polak czy Ukrainiec?

Plucie jadem, wypominanie Wołynia - to historia, trzeba wyciągać z niej wnioski, ale nie żyć nienawiścią i rozpamiętywaniem, kolejne pokolenia tam są inne tak samo jak kolejne pokolenia Polaków.

Co wg Was może powinniśmy im "oddać" za tamte czasy, wytaczając kolejną wojnę?

Jakie to ludzkie - ale wynikające z najgorszego oblicza ludzkości - podłość, zemsta, zamiast zwykły ludzki odruch pomocy.

Jak zinterpretujesz dzisiejsze, podkreślam DZISIEJSZE nawoływania ukraińców: "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze". To też jest rozpamiętywanie historii i plucie jadem, tylko znacznie groźniejsze. W każdej sytuacji, gdy tylko będą  mieli taką możliwość, to nas wyrżną. Wyrżną na całym zakierżoniu, a i dalej. Bo sami ich do tego zachęcamy. Nie wpółczuję im. Ten śmieszny pseudonarodek ogłoszony przez stalina jako żart, mam nadzieję że zostanie wzięty za gardło przez rosję. A na razie im więcej ich zginie na majdanie to mniej potencjalnych morderców polaków. Niech zaczną od przeproszenia za ludobójstwo na Wołyniu (czego nigdy nie zrobili), niech potępią banderę i ogłoszą go zbrodniarzem, niech się rozliczą z SS Galizien. Wówczas pogadamy.

Jak zinterpretujesz dzisiejsze, podkreślam DZISIEJSZE nawoływania ukraińców: "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze". To też jest rozpamiętywanie historii i plucie jadem, tylko znacznie groźniejsze. W każdej sytuacji, gdy tylko będą  mieli taką możliwość, to nas wyrżną. Wyrżną na całym zakierżoniu, a i dalej. Bo sami ich do tego zachęcamy. Nie wpółczuję im. Ten śmieszny pseudonarodek ogłoszony przez stalina jako żart, mam nadzieję że zostanie wzięty za gardło przez rosję. A na razie im więcej ich zginie na majdanie to mn... rozwiń

Avatar
Pamiętam / 20 lutego 2014 o 19:15
0

A najwięcej plują jadem pokolenia która pamietają historię, ale w dzisiejszych czasach pewnie nie znają żadnego Ukraińca i nigdy tam nie byli.

Obudźcie się i żyjące teraźniejszością zamiast w kolejnych pokoleniach wzbudzać nienawiść do innych narodów.

Cywilizowany kraj...gdzie umierających nie chcą przyjąć do szpitala - bo dla nich nie będzie miejsca.

Przyjęcie tych paruset nawet Ukraińców na całą Polskę nie zmieni naszej sytuacji NFZ jest jaki jest,i mamy z nim problem, ale to że pomożemy sąsiadom w żadne sposób nie zmieni sytuacji służby zdrowia w Polsce.

Poza tym wśród znajomych parę osób jeździło na ciężkie operacje nóg na Ukrainę - u nich umiemy korzystać, ale dać od siebie już nie?

Jak zinterpretujesz dzisiejsze, podkreślam DZISIEJSZE nawoływania ukraińców: "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze". To też jest rozpamiętywanie historii, tylko znacznie groźniejsze. W każdej sytuacji, gdy tylko będą  mieli taką możliwość, to nas wyrżną. Wyrżną na całym zakierżoniu, a i dalej. Bo sami ich do tego zachęcamy. Nie wpółczuję im. Ten śmieszny pseudonarodek ogłoszony przez stalina jako żart, mam nadzieję że zostanie wzięty za gardło przez rosję. A na razie im więcej ich zginie na majdanie to mniej potencjalnych morderców polaków.

Jak zinterpretujesz dzisiejsze, podkreślam DZISIEJSZE nawoływania ukraińców: "Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze". To też jest rozpamiętywanie historii, tylko znacznie groźniejsze. W każdej sytuacji, gdy tylko będą  mieli taką możliwość, to nas wyrżną. Wyrżną na całym zakierżoniu, a i dalej. Bo sami ich do tego zachęcamy. Nie wpółczuję im. Ten śmieszny pseudonarodek ogłoszony przez stalina jako żart, mam nadzieję że zostanie wzięty za gardło przez rosję. A na razie im więcej ich zginie na majdanie to mniej potencjalny... rozwiń

Avatar
h / 20 lutego 2014 o 18:43
0

masz chyba jakieś spaczone wyobrażenie świata skoro myślisz że ludzie są takimi sprzedajnymi dziwkami i skłonni są oddać swoje życie w zamian za kasę i walczyć tylko na pokaz z jak to nazwałeś "legalnymi ukraińskimi władzami". Tak gwoli ścisłości to te legalne ukraińskie władze mają siedzibę w Rosji i temu nie zaprzeczysz.

Uważasz że lepiej będą mieli keidy legalne ukraińskie władze będą miały siedzibą w brukseli? Wtedy gdyby ludzie wyszli przeciwko takim władzom na ulice to już nie byliby przedstawiani przez  media jako słuszna opozycja, jak bohaterowie których trzeba wspierać. Jeszcze nie łapiesz, że to walka o wpływy? Im nikt nie chce dac dobrobytu. Ich chce przejąc zachód i wykupić tak jak nasz kraj. I napewno walczą o wolność :). Gdyby weszli do unii to raczej jej ostatecznie by się pozbyli. Tak jak my. Mieliśmy suwerenność. Sprzedaliśmy ją. Teraz prawa nie stanowi wybierany przez naród sejm, tylko przychodzą wytyczne, dyrektywy z góry, z brukseli. A kto w unii rządzi, jaki kraj dyktuje swoje warunki? Ktoś jeszcze nie wie?

że lepiej będą mieli keidy legalne ukraińskie władze będą miały siedzibą w brukseli? Wtedy gdyby ludzie wyszli przeciwko takim władzom na ulice to już nie byliby przedstawiani przez  media jako słuszna opozycja, jak bohaterowie których trzeba wspierać. Jeszcze nie łapiesz, że to walka o wpływy? Im nikt nie chce dac dobrobytu. Ich chce przejąc zachód i wykupić tak jak nasz kraj. I napewno walczą o wolność :). Gdyby weszli do unii to raczej jej ostatecznie by się pozbyli. Tak jak my. Mieliśmy suwerenność. Sprzedaliśmy ją. Teraz prawa nie ... rozwiń
Avatar
olo / 20 lutego 2014 o 17:21
0

              Nie jestem w stanie pojąć dlaczego pierwszego lepszego "łapańca" z Ukrainy polski szpital przyjmuje i w dodatku wykonuję rekonstrukcje ręki. Gdzie Polak, który opłaca składki musi czekać na taki zabieg w kolejce od 0,5 do 1 roku. Jak widać wszystko się da, bo świat patrzy. Już to widzę jak z wielką chęcią by nam pomogła Ukraina, (chyba że łapówkę zapłacisz) 

              Polski rząd ma nas za niewolników pracy, nie jest w stanie zagwarantować tego co przypadkowemu uchodźcy. Boli mnie strasznie to co widzę, Polak jest gorzej traktowany niż cudzoziemiec!

              Różne były relacje między Polską a Ukrainą, ale w pamięci pozostanie mi to co Ukraińcy wyczyniali w czasie II wojny światowej w trakcie " Rzezi Wołyńskiej".

To wszystko wina tuska,w dupę by im wlazł.

To wszystko wina tuska,w dupę by im wlazł.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 15

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 11 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 64 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!