Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Urzędnicy nie pomagają niepełnosprawnym

Utworzony przez z innej gminy, 30 października 2008 r. o 14:40 Powrót do artykułu
Moje dziecko też jest chore i będziemy korzystać z tego programu.Dowiedziałam się o nim od Dyrekcji szkoły. Pani w naszym urzędzie jest dobrze zoriętowana i to ona nam udziela wyjaśnięń,a jeśli czegośnie wie to dzwoni do PFRON-u. Szkoda, że są gminy w których pracują niekompetentni urzędnicy nierozumiejący problemów rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Teraz zamiast się tłumaczyć proponuję pomóżcie tym którzy odczują waszą niekompetencję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PFRON niech się weźmie za robotę, ma sztab zatrudnionych ludzi a nie spycha swoje obowiązki na urzędników w gminach , którzy i tak nie wiedzą w co ręce włożyć. Kiedy wreszcie skończy sie ta spychologia, a biedni rodzice nie mogą z PFRON otrzymać należnej im pomocy. Nie ma żadnego problemu z komunikacją czy to samochodową , czy za pomocą mediów tj. telefony i internet. Jedyny problem aby procedury udzielania tej pomocy były uproszczone i aby każdy robił to, co do niego należy, a nie oglądał się na gminy , którym można wepchnąć wszystko oprócz etatów i pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników , bo już każdy pracownik obwieszony jest obowiązkami jak choinka. PFRON powinien pomyśleć wreszcie o niepełnosprawnych i wreszcie wziąć się do roboty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam szczescie w nieszczesciu , ze mieszkam w gminie Ostrówek (powiat Lubartów). Tu mimo , ze gmina mala nie bylo problemu z programem " Uczen na wsi". Zostalam listownie powiadomiona o tym ze gmina przystapila do programu. Szczegolowo poinformowano mnie o tym co to za program i jak mozna do niego przystapic. Ktos zadal sobie trud zeby w OPSie sprawdzic ile dzieci ma orzeczenie o niepelnosprawnosci i wyslac do kazdego z rodzicow odpowiednia informacje! Wspolczuje rodzicom niepelnosprawnych dzieci , ze maja tak niekompetentnych urzednikow w gminie. Za swoje wlasne pieniadze....To wstyd , zeby taka duza Gmina jak Niemce tak "dbała" o swoich mieszkańców i ich dzieci...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUDZISKA, DAJCIE spokój gminie Niemce, to nie do nich należy realizacja tego programu tylko do PFRON w Lublinie. Niech się wreszcie urzędasy PFRON wezmą do roboty, to oni nie wiedzą , gdzie sa niepełnosprawne dzieci, niech wystąpią do PCPRów , które orzekają o niepełnosprawności a nie zbijaja kasę, a ktoś inny za nich i za darmo dodatkowo musi ciężko pracować , to jakies nieporozumienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Wkurzony' date='30.10.2008, 21:24' post='64027'] LUDZISKA, DAJCIE spokój gminie Niemce, to nie do nich należy realizacja tego programu tylko do PFRON w Lublinie. ktoś inny za nich i za darmo dodatkowo musi ciężko pracować Widać,że autor tego tekstu jest pracownikiem gminy.Nie ma tłumaczenia-skoro jedne gminy mogą czemu inne nie? Jednym gminom brakuje etetów i pieniędzy,innym wystarcza.Może niech autor powie ile zarabia w tej gminie-pewnie tyle,że nie wie co to znaczy liczyć każdą złotókę.Przykro, że są tacy nieczuli ludzie.Współczujemy rodzinom z chorymi dziećmi z gminy Niemce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda w oczy kole. Wkurzony ma rację. Po co wymyślać jakieś durne pilotażowe programy . Można uprościć procedury, dać informację na stronę internetową oraz w dzienniku wschodnim z jakiej można skorzystać pomocy, wzory wniosków wrzucić na stronę z możliwością do pobrania i jakie wymagane są dokumenty a wszyscy sobie poradzimy. DZISIAJ CZYTAłEM TEN PROGRAM i ręce opadają jak można proste zadanie tak zawikłać. SAMI SOBIE GO RóBCIE i korzystajcie z tych pieniędzy. To nie jest dla prostych i niepełnosprawnych ludzi. Nic dziwnego , że bardzo mało ludzi korzysta z PFRON. Chyba zapomnieli dla kogo są i po co, a przecież my wszyscy płacimy podatki, na ich utrzymanie też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
J 24 napisał:
Prawda w oczy kole. Wkurzony ma rację. Po co wymyślać jakieś durne pilotażowe programy . Można uprościć procedury, dać informację na stronę internetową oraz w dzienniku wschodnim z jakiej można skorzystać pomocy, wzory wniosków wrzucić na stronę z możliwością do pobrania i jakie wymagane są dokumenty a wszyscy sobie poradzimy. DZISIAJ CZYTAłEM TEN PROGRAM i ręce opadają jak można proste zadanie tak zawikłać. SAMI SOBIE GO RóBCIE i korzystajcie z tych pieniędzy. To nie jest dla prostych i niepełnosprawnych ludzi. Nic dziwnego , że bardzo mało ludzi korzysta z PFRON. Chyba zapomnieli dla kogo są i po co, a przecież my wszyscy płacimy podatki, na ich utrzymanie też.
i ma racje i jej nie ma, skoro jest PEFRON to powinien informację o każdym programie wysyłac do urzędu miasta, gminy, a pracownicy socjalni od tego są, żeby powiadomić osoby zainteresowane. Nie wszyscy zwłaszcza na wsi mają dostęp do internetu, a przy programie "Sprawny dojazd" wejście na stronę Pefronu i ściągnięcie wniosku graniczyło z cudem, nie mówiąc już o tym, że o dofinansowaniu do samochodu dowiedziałam się z forum dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, a nie od urzęników Przepływ informacji leży i kwiczy, jak się nie dowiesz sama to napewno nikt Ci nie powie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...