Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 października 2008 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Urzędnicy nie pomagają niepełnosprawnym

0 7 A A

Niepełnosprawne dzieci dostałyby wsparcie finansowe, ale gmina nie wzięła udziału w programie PFRON.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zadziwiający jest opór, z jakim urzędnicy bronią się przed pomaganiem ludziom niepełnosprawnym, a więc i tak już skrzywdzonym przez los. Kolejny tego przykład dotarł do nas z gminy Niemce koło Lublina.

- Jestem matką dziecka mającego orzeczenie o niepełnosprawności. Dowiedziałam się o programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Uczeń na wsi” skierowanym do takich właśnie dzieci. Można z niego dofinansować koszty nauki dzieci - pisze do nas matka niepełnosprawnego ucznia z gminy Niemce koło Lublina.

- Ucieszyłam się bardzo, gdyż zależy mi, żeby mój syn wykształcił się na tyle dobrze, aby samodzielnie dać sobie w życiu radę, gdy mnie już zabraknie. Taka pomoc byłaby ogromną ulgą dla budżetu mojej rodziny. Byłaby - ale nie będzie...Opadły mi ręce, kiedy po telefonie do UG od pani, która powinna zajmować się koordynacją tego programu, usłyszałam, że gmina nie bierze w nim udziału, bo "nie było zainteresowania”. Pytam: czyjego zainteresowania? Chyba urzędników, którym nie chce się pracować! Bo trzeba byłoby przecież zgłosić gminę do programu, powiadomić o nim rodziców niepełnosprawnych dzieci itp. Jak osoba pracująca w urzędzie może pytać petenta "co jeszcze wie o programie” i prosić, by skontaktował się, gdy czegoś się dowie?! Czy w takiej dużej gminie naprawdę nie ma dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności? Dlaczego przez niekompetencję urzędników nie mogą one dostać pieniędzy z tego programu? Czy tłumaczenie, że "w gminie trwały właśnie zmiany na stanowiskach”, jest wystarczającym usprawiedliwieniem? Brakuje słów...W tym roku mój syn nie skorzysta z tego programu, ale może moja interwencja sprawi, że w przyszłym gmina Niemce zainteresuje się, jak można pomóc i pokrzywdzonym dzieciom, i ich zmęczonym, borykającym się z urzędniczą niekompetencją i biurokracją rodzicom?
-
To był duży program, ale nasza gmina do niego nie przystąpiła. Realizujemy te programy, na które szkoły zgłaszają zapotrzebowanie. W sprawie programu "Uczeń na wsi” dostaliśmy jeden sygnał od rodzica - wyjaśnia Jolanta Piątek, dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół w Niemcach. - Poprzednia pani dyrektor ośrodka odeszła w styczniu, ja swoją funkcję objęłam w marcu. Od tego momentu mam stały kontakt z PFRON. W przyszłym roku na pewno będziemy koordynować ten program - dodaje.

Anna Hereta

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
takajedna / 7 listopada 2008 o 14:22
0
J 24 napisał:
Prawda w oczy kole. Wkurzony ma rację.

Po co wymyślać jakieś durne pilotażowe programy . Można uprościć procedury, dać informację na stronę internetową oraz w dzienniku wschodnim z jakiej można skorzystać pomocy, wzory wniosków wrzucić na stronę z możliwością do pobrania i jakie wymagane są dokumenty a wszyscy sobie poradzimy.
DZISIAJ CZYTAłEM TEN PROGRAM i ręce opadają jak można proste zadanie tak zawikłać. SAMI SOBIE GO RóBCIE i korzystajcie z tych pieniędzy. To nie jest dla prostych i niepełnosprawnych ludzi.
Nic dziwnego , że bardzo mało ludzi korzysta z PFRON. Chyba zapomnieli dla kogo są i po co, a przecież my wszyscy płacimy podatki, na ich utrzymanie też.


i ma racje i jej nie ma, skoro jest PEFRON to powinien informację o każdym programie wysyłac do urzędu miasta, gminy, a pracownicy socjalni od tego są, żeby powiadomić osoby zainteresowane. Nie wszyscy zwłaszcza na wsi mają dostęp do internetu, a przy programie "Sprawny dojazd" wejście na stronę Pefronu i ściągnięcie wniosku graniczyło z cudem, nie mówiąc już o tym, że o dofinansowaniu do samochodu dowiedziałam się z forum dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, a nie od urzęników
Przepływ informacji leży i kwiczy, jak się nie dowiesz sama to napewno nikt Ci nie powie.


i ma racje i jej nie ma, skoro jest PEFRON to powinien informację o każdym programie wysyłac do urzędu miasta, gminy, a pracownicy socjalni od tego są, żeby powiadomić osoby zainteresowane. Nie wszyscy zwłaszcza na wsi mają dostęp do internetu, a przy programie "Sprawny dojazd" wejście na stronę Pefronu i ściągnięcie wniosku graniczyło z cudem, nie mówiąc już o tym, że o dofinansowaniu do samochodu dowiedziałam się z forum dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, a nie od urzęników
Przepływ informacji... rozwiń
Avatar
J 24 / 6 listopada 2008 o 20:51
0
Prawda w oczy kole. Wkurzony ma rację.

Po co wymyślać jakieś durne pilotażowe programy . Można uprościć procedury, dać informację na stronę internetową oraz w dzienniku wschodnim z jakiej można skorzystać pomocy, wzory wniosków wrzucić na stronę z możliwością do pobrania i jakie wymagane są dokumenty a wszyscy sobie poradzimy.
DZISIAJ CZYTAłEM TEN PROGRAM i ręce opadają jak można proste zadanie tak zawikłać. SAMI SOBIE GO RóBCIE i korzystajcie z tych pieniędzy. To nie jest dla prostych i niepełnosprawnych ludzi.
Nic dziwnego , że bardzo mało ludzi korzysta z PFRON. Chyba zapomnieli dla kogo są i po co, a przecież my wszyscy płacimy podatki, na ich utrzymanie też.
Prawda w oczy kole. Wkurzony ma rację.

Po co wymyślać jakieś durne pilotażowe programy . Można uprościć procedury, dać informację na stronę internetową oraz w dzienniku wschodnim z jakiej można skorzystać pomocy, wzory wniosków wrzucić na stronę z możliwością do pobrania i jakie wymagane są dokumenty a wszyscy sobie poradzimy.
DZISIAJ CZYTAłEM TEN PROGRAM i ręce opadają jak można proste zadanie tak zawikłać. SAMI SOBIE GO RóBCIE i korzystajcie z tych pieniędzy. To nie jest dla prostych i niepełnosprawn... rozwiń
Avatar
Wiera21 / 31 października 2008 o 11:03
0
[quote name='Wkurzony' date='30.10.2008, 21:24' post='64027']
LUDZISKA, DAJCIE spokój gminie Niemce, to nie do nich należy realizacja tego programu tylko do PFRON w Lublinie. ktoś inny za nich i za darmo dodatkowo musi ciężko pracować

Widać,że autor tego tekstu jest pracownikiem gminy.Nie ma tłumaczenia-skoro jedne gminy mogą czemu inne nie?
Jednym gminom brakuje etetów i pieniędzy,innym wystarcza.Może niech autor powie ile zarabia w tej gminie-pewnie tyle,że nie wie co to znaczy liczyć każdą złotókę.Przykro, że są tacy nieczuli ludzie.Współczujemy rodzinom z chorymi dziećmi z gminy Niemce.
[quote name='Wkurzony' date='30.10.2008, 21:24' post='64027']
LUDZISKA, DAJCIE spokój gminie Niemce, to nie do nich należy realizacja tego programu tylko do PFRON w Lublinie. ktoś inny za nich i za darmo dodatkowo musi ciężko pracować

Widać,że autor tego tekstu jest pracownikiem gminy.Nie ma tłumaczenia-skoro jedne gminy mogą czemu inne nie?
Jednym gminom brakuje etetów i pieniędzy,innym wystarcza.Może niech autor powie ile zarabia w tej gminie-pewnie tyle,że nie wie co to znaczy liczyć każdą... rozwiń
Avatar
Wkurzony / 30 października 2008 o 21:24
0
LUDZISKA, DAJCIE spokój gminie Niemce, to nie do nich należy realizacja tego programu tylko do PFRON w Lublinie. Niech się wreszcie urzędasy PFRON wezmą do roboty, to oni nie wiedzą , gdzie sa niepełnosprawne dzieci, niech wystąpią do PCPRów , które orzekają o niepełnosprawności a nie zbijaja kasę, a ktoś inny za nich i za darmo dodatkowo musi ciężko pracować , to jakies nieporozumienie.
Avatar
rodzic z Gminy Ostrowek / 30 października 2008 o 20:34
0
Ja mam szczescie w nieszczesciu , ze mieszkam w gminie Ostrówek (powiat Lubartów). Tu mimo , ze gmina mala nie bylo problemu z programem " Uczen na wsi". Zostalam listownie powiadomiona o tym ze gmina przystapila do programu. Szczegolowo poinformowano mnie o tym co to za program i jak mozna do niego przystapic. Ktos zadal sobie trud zeby w OPSie sprawdzic ile dzieci ma orzeczenie o niepelnosprawnosci i wyslac do kazdego z rodzicow odpowiednia informacje! Wspolczuje rodzicom niepelnosprawnych dzieci , ze maja tak niekompetentnych urzednikow w gminie. Za swoje wlasne pieniadze....To wstyd , zeby taka duza Gmina jak Niemce tak "dbała" o swoich mieszkańców i ich dzieci...
Ja mam szczescie w nieszczesciu , ze mieszkam w gminie Ostrówek (powiat Lubartów). Tu mimo , ze gmina mala nie bylo problemu z programem " Uczen na wsi". Zostalam listownie powiadomiona o tym ze gmina przystapila do programu. Szczegolowo poinformowano mnie o tym co to za program i jak mozna do niego przystapic. Ktos zadal sobie trud zeby w OPSie sprawdzic ile dzieci ma orzeczenie o niepelnosprawnosci i wyslac do kazdego z rodzicow odpowiednia informacje! Wspolczuje rodzicom niepelnosprawnych dzieci , ze maja tak niekompetentnyc... rozwiń
Avatar
Gość / 30 października 2008 o 19:10
0
PFRON niech się weźmie za robotę, ma sztab zatrudnionych ludzi a nie spycha swoje obowiązki na urzędników w gminach , którzy i tak nie wiedzą w co ręce włożyć.
Kiedy wreszcie skończy sie ta spychologia, a biedni rodzice nie mogą z PFRON otrzymać należnej im pomocy.
Nie ma żadnego problemu z komunikacją czy to samochodową , czy za pomocą mediów tj. telefony i internet.
Jedyny problem aby procedury udzielania tej pomocy były uproszczone i aby każdy robił to, co do niego należy, a nie oglądał się na gminy , którym można wepchnąć wszystko oprócz etatów i pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników , bo już każdy pracownik obwieszony jest obowiązkami jak choinka.
PFRON powinien pomyśleć wreszcie o niepełnosprawnych i wreszcie wziąć się do roboty.
PFRON niech się weźmie za robotę, ma sztab zatrudnionych ludzi a nie spycha swoje obowiązki na urzędników w gminach , którzy i tak nie wiedzą w co ręce włożyć.
Kiedy wreszcie skończy sie ta spychologia, a biedni rodzice nie mogą z PFRON otrzymać należnej im pomocy.
Nie ma żadnego problemu z komunikacją czy to samochodową , czy za pomocą mediów tj. telefony i internet.
Jedyny problem aby procedury udzielania tej pomocy były uproszczone i aby każdy robił to, co do niego należy, a nie oglądał się na gminy , którym można wep... rozwiń
Avatar
z innej gminy / 30 października 2008 o 14:40
0
Moje dziecko też jest chore i będziemy korzystać z tego programu.Dowiedziałam się o nim od Dyrekcji szkoły.
Pani w naszym urzędzie jest dobrze zoriętowana i to ona nam udziela wyjaśnięń,a jeśli czegośnie wie to dzwoni do PFRON-u.
Szkoda, że są gminy w których pracują niekompetentni urzędnicy nierozumiejący problemów rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.
Teraz zamiast się tłumaczyć proponuję pomóżcie tym którzy odczują waszą niekompetencję.
Avatar
takajedna / 7 listopada 2008 o 14:22
0
J 24 napisał:
Prawda w oczy kole. Wkurzony ma rację.

Po co wymyślać jakieś durne pilotażowe programy . Można uprościć procedury, dać informację na stronę internetową oraz w dzienniku wschodnim z jakiej można skorzystać pomocy, wzory wniosków wrzucić na stronę z możliwością do pobrania i jakie wymagane są dokumenty a wszyscy sobie poradzimy.
DZISIAJ CZYTAłEM TEN PROGRAM i ręce opadają jak można proste zadanie tak zawikłać. SAMI SOBIE GO RóBCIE i korzystajcie z tych pieniędzy. To nie jest dla prostych i niepełnosprawnych ludzi.
Nic dziwnego , że bardzo mało ludzi korzysta z PFRON. Chyba zapomnieli dla kogo są i po co, a przecież my wszyscy płacimy podatki, na ich utrzymanie też.


i ma racje i jej nie ma, skoro jest PEFRON to powinien informację o każdym programie wysyłac do urzędu miasta, gminy, a pracownicy socjalni od tego są, żeby powiadomić osoby zainteresowane. Nie wszyscy zwłaszcza na wsi mają dostęp do internetu, a przy programie "Sprawny dojazd" wejście na stronę Pefronu i ściągnięcie wniosku graniczyło z cudem, nie mówiąc już o tym, że o dofinansowaniu do samochodu dowiedziałam się z forum dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, a nie od urzęników
Przepływ informacji leży i kwiczy, jak się nie dowiesz sama to napewno nikt Ci nie powie.


i ma racje i jej nie ma, skoro jest PEFRON to powinien informację o każdym programie wysyłac do urzędu miasta, gminy, a pracownicy socjalni od tego są, żeby powiadomić osoby zainteresowane. Nie wszyscy zwłaszcza na wsi mają dostęp do internetu, a przy programie "Sprawny dojazd" wejście na stronę Pefronu i ściągnięcie wniosku graniczyło z cudem, nie mówiąc już o tym, że o dofinansowaniu do samochodu dowiedziałam się z forum dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, a nie od urzęników
Przepływ informacji... rozwiń
Avatar
J 24 / 6 listopada 2008 o 20:51
0
Prawda w oczy kole. Wkurzony ma rację.

Po co wymyślać jakieś durne pilotażowe programy . Można uprościć procedury, dać informację na stronę internetową oraz w dzienniku wschodnim z jakiej można skorzystać pomocy, wzory wniosków wrzucić na stronę z możliwością do pobrania i jakie wymagane są dokumenty a wszyscy sobie poradzimy.
DZISIAJ CZYTAłEM TEN PROGRAM i ręce opadają jak można proste zadanie tak zawikłać. SAMI SOBIE GO RóBCIE i korzystajcie z tych pieniędzy. To nie jest dla prostych i niepełnosprawnych ludzi.
Nic dziwnego , że bardzo mało ludzi korzysta z PFRON. Chyba zapomnieli dla kogo są i po co, a przecież my wszyscy płacimy podatki, na ich utrzymanie też.
Prawda w oczy kole. Wkurzony ma rację.

Po co wymyślać jakieś durne pilotażowe programy . Można uprościć procedury, dać informację na stronę internetową oraz w dzienniku wschodnim z jakiej można skorzystać pomocy, wzory wniosków wrzucić na stronę z możliwością do pobrania i jakie wymagane są dokumenty a wszyscy sobie poradzimy.
DZISIAJ CZYTAłEM TEN PROGRAM i ręce opadają jak można proste zadanie tak zawikłać. SAMI SOBIE GO RóBCIE i korzystajcie z tych pieniędzy. To nie jest dla prostych i niepełnosprawn... rozwiń
Avatar
Wiera21 / 31 października 2008 o 11:03
0
[quote name='Wkurzony' date='30.10.2008, 21:24' post='64027']
LUDZISKA, DAJCIE spokój gminie Niemce, to nie do nich należy realizacja tego programu tylko do PFRON w Lublinie. ktoś inny za nich i za darmo dodatkowo musi ciężko pracować

Widać,że autor tego tekstu jest pracownikiem gminy.Nie ma tłumaczenia-skoro jedne gminy mogą czemu inne nie?
Jednym gminom brakuje etetów i pieniędzy,innym wystarcza.Może niech autor powie ile zarabia w tej gminie-pewnie tyle,że nie wie co to znaczy liczyć każdą złotókę.Przykro, że są tacy nieczuli ludzie.Współczujemy rodzinom z chorymi dziećmi z gminy Niemce.
[quote name='Wkurzony' date='30.10.2008, 21:24' post='64027']
LUDZISKA, DAJCIE spokój gminie Niemce, to nie do nich należy realizacja tego programu tylko do PFRON w Lublinie. ktoś inny za nich i za darmo dodatkowo musi ciężko pracować

Widać,że autor tego tekstu jest pracownikiem gminy.Nie ma tłumaczenia-skoro jedne gminy mogą czemu inne nie?
Jednym gminom brakuje etetów i pieniędzy,innym wystarcza.Może niech autor powie ile zarabia w tej gminie-pewnie tyle,że nie wie co to znaczy liczyć każdą... rozwiń
Avatar
Wkurzony / 30 października 2008 o 21:24
0
LUDZISKA, DAJCIE spokój gminie Niemce, to nie do nich należy realizacja tego programu tylko do PFRON w Lublinie. Niech się wreszcie urzędasy PFRON wezmą do roboty, to oni nie wiedzą , gdzie sa niepełnosprawne dzieci, niech wystąpią do PCPRów , które orzekają o niepełnosprawności a nie zbijaja kasę, a ktoś inny za nich i za darmo dodatkowo musi ciężko pracować , to jakies nieporozumienie.
Avatar
rodzic z Gminy Ostrowek / 30 października 2008 o 20:34
0
Ja mam szczescie w nieszczesciu , ze mieszkam w gminie Ostrówek (powiat Lubartów). Tu mimo , ze gmina mala nie bylo problemu z programem " Uczen na wsi". Zostalam listownie powiadomiona o tym ze gmina przystapila do programu. Szczegolowo poinformowano mnie o tym co to za program i jak mozna do niego przystapic. Ktos zadal sobie trud zeby w OPSie sprawdzic ile dzieci ma orzeczenie o niepelnosprawnosci i wyslac do kazdego z rodzicow odpowiednia informacje! Wspolczuje rodzicom niepelnosprawnych dzieci , ze maja tak niekompetentnych urzednikow w gminie. Za swoje wlasne pieniadze....To wstyd , zeby taka duza Gmina jak Niemce tak "dbała" o swoich mieszkańców i ich dzieci...
Ja mam szczescie w nieszczesciu , ze mieszkam w gminie Ostrówek (powiat Lubartów). Tu mimo , ze gmina mala nie bylo problemu z programem " Uczen na wsi". Zostalam listownie powiadomiona o tym ze gmina przystapila do programu. Szczegolowo poinformowano mnie o tym co to za program i jak mozna do niego przystapic. Ktos zadal sobie trud zeby w OPSie sprawdzic ile dzieci ma orzeczenie o niepelnosprawnosci i wyslac do kazdego z rodzicow odpowiednia informacje! Wspolczuje rodzicom niepelnosprawnych dzieci , ze maja tak niekompetentnyc... rozwiń
Avatar
Gość / 30 października 2008 o 19:10
0
PFRON niech się weźmie za robotę, ma sztab zatrudnionych ludzi a nie spycha swoje obowiązki na urzędników w gminach , którzy i tak nie wiedzą w co ręce włożyć.
Kiedy wreszcie skończy sie ta spychologia, a biedni rodzice nie mogą z PFRON otrzymać należnej im pomocy.
Nie ma żadnego problemu z komunikacją czy to samochodową , czy za pomocą mediów tj. telefony i internet.