Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wilków: Powodzianie bez wypłat

Utworzony przez Gość, 5 stycznia 2011 r. o 10:13 Powrót do artykułu
no właśnie aby Wilków a gdzie inne gminy przecież gmina łaziska też ,moze nie mieszkania ,ale woda zabrała plantacje z pól,a z czego żyć!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie jacy Wy jestescie zalosni!ja prowadze gospodarstwo z rodziacmi , 90% sadu idzie do kasacji, a z tego glownie zyjemy, cala powodz pracowalem sezonowo w miescie, czyli 5 miechow i mnie tu nie bylo, wrocilem byly prace interwencyjne sie zapisalem, pracowalismy przy karczowaniu sadu, wzialem z ojcem 1,5 pensji i sie skonczylo. tyle , nie wiem czego tak zadroscicie.nasze straty w gospodarstwie to kupa kasy odbudowanie tego to kilka lat pracy za darmo + inwestycje na drzewka opryski, ludzi tez trzeba najac bo samemu na kilku hektarach nie da rady , nie mowie o samym wyrwaniu uprawieniu ziemi itd kto siedzi w temacie ten wie.i dajmy jakbym pracowal rok z ojcem za te 1800zl wyszlo by 43,200zl to takie wielkie pieniadze, przy obnecnej cenie spadu i exportu wzialbym w tym roku za jablka okolo 150tys. wiec nikt laski nie robi ze dal prace interwencyjne, sami sie nie zalalismy i nie chcielismy powodzi. PS tez mnie wkurzaja pijaczki i to nierobstwo co teraz sie buja ze hohoh bo kasy dostalo, ale sa tez normalni ludzie ktorzy pracowali i niedosypiali po nocach zeby cos miec w zyciu, a zrownuje sie ich z tymi co pija i nic nie robia cale zycie, bez przesady.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile z tej produkcji było ubezpieczone? Podaj mi proszę jeden normalny powód braku ubezpieczenia działalności w miejscu narażonym na zalanie i domagania się pieniędzy za nic. Piszesz 0 150 tyś zł możliwego zysku, niechby 1/3 z tego to był Twój dochód. Jak myślisz ile ja mam dochodu ze swojej pracy? Czy jeśli stanie się nieszczęście i nagle stracę źródło finansowania to ktoś mi da pieniądze na życie? Tu nie ma żadnej zazdrości o pieniądze Wam dawane zupełnie bez nadzoru, a o zwykłą ludzką równość dla wszystkich. Nie ubezpieczacie się licząc na większe zyski i tyle. W razie powodzi Państwo Wam da. To jest chore i żałosne a nie my. Osobiście sobie nie wyobrażam mieszkania na beczce prochu bez ubezpieczenia, no ale albo ubezpieczenie albo zyski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czlowieku o czym Ty do mnie mowisz. przy cenie spadu 10gr i exportu 50-70gr przez ostatnie kilka lat mam ubezpieczac sad, chyba bym na ubezpieczenia opryski i pracownikow musial robic. ten rok jest wyjatkowy bo jablek nie ma w calej Pl a na powislu akurat byly wiec stad dochod tegoroczny bylby duzy! zreszta mialem tez hektar chmielu , umowe z lublinem na jego skup i co z tego 30 tysiecy mi firma wisi i nie odzyskam tej kasy , takze nie mow mi ze nie wiem co to znaczy byc oszukanym czy nie miec pracy bo wiem, a nawet gorzej po dolozylem do pracy i nic z niej nie mam ( chmiel np).zapraszam na wies prosze sobie poprowadzic te wiejskie biznesy to bedziemy gadac. sam pracowalem na pensi i mam porownanie wiec wiem co pisze.pozdro all
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o jakiej beczce prochu mowisz a co nowymi super walami ktore koncza sie na zastowie?u mnie z walu woda akurat wygladala smiesznie , place podatki i waly maja byc takie jak nalezy. ja nie chce od p[anstwa zadnej kasy tylko niechby te waly zrobili jak sie nalezy, ale jak wola wydac 10 x tyle na odszkodowania niz waly ich problem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście. Ja chcę załatania dziur w drodze, bo przecież podatki płacę kupując paliwo. A beczka prochu to mieszkanie nad Wisłą. Gdyby okolice nie były tak żyzne i nie dawały takich zysków jak masz, to już dawno przeniósłbyś się w bezpieczne miejsce. Odszkodowania się płaci ubezpieczonym, reszcie rozdaje się pieniądze żeby nie narzekali i dobrze głosowali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stary nie wiesz jakie sa realia na wsi i tyle i nie truj mi z tymi ubezpieczeniami. znam kupe ludzi z miasta co zarabiaja tysiac zlotych a mowia ze w zyciu by sie ze mna nie zamienili bo wola latwo lekko , a za 2 tys do pracy na wies nie przyjda bo zaciezko im. pozatym kupe ludzi w miescie mieszka nad rzekami ala wroclaw i zalane osiedla czemu sie nie przesiedlili tylko dobudowali nowe bloki na powodziowym osiedlu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolego ze wsi jestem i doskonale znam realia. Mnie nie musisz tłumaczyć jak jest na wsi i jak jest na powiślu. Możesz tu na forum zamydlać oczy wszystkim, ale ten kto wie o co chodzi przekonać się nie da. Oczywistym jest, że współczuję straty, ale nie mam zamiaru ukrywać, że w takim rozdawnictwu pieniędzy jak jest dla Was sensu nie widzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mierzysz wszystkich jedna miara rozumiem ze jak ktos mial majatek wart 10tys a dostal 100 to to jest rozdawnictwo ale jak ktos mial majtek wart 1,5mln to rozdawnictwa niema. nikt powodzi nie wygladal , a zebyla nie wina ludzi ino zaniedban. kto na wsi ubezpiecza sady ?? u mnie na wsi i w okolicy nikt . jak wiesz jakie sa realia na wsi to nie pisz mi glupot , wiesz jakie byly dochody z jablek w ostanich latach i brak dochodow z chmielu.to mowi samo za siebie. jesli polityka unii jest taka ze nasze produkty leza w rowie lub sa ponizej ksztow produkcji to kto na ubezpieczenia wyrobi przy takiej koniunktuze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie co wy możecie wiedziec o powodzi,po co to zazdroscic?Jakie piniadze? co tych pieniedzy? : wy żescie spali a my pilnowali wałow!!!!! całymi dniami i nocami !!!!! Wy chyba nie wiecie co to powódz !!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powodzianie mieli wypłaty i będą mieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I niech maja, ale i tez pownny miec inne gminy!!!!!!!!!np. gm. łaziska!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No pewnie dlaczego jedni wszystko ,a drudzy nic!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na tej powodzi to wzbogacili się ci co nie powinni jednostki tych najbardziej potrzebujących otrzymali to co powinni byłam świadkiem tej beszczelnosci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...