Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Za co i ile zapłacimy w kościele

Utworzony przez Lubelak, 16 marca 2009 r. o 21:12 Powrót do artykułu
lektor napisał:
Właśnie, że są i mają możliwość płacenia albo ryczałtem albo od każdej posługi.
pokaz mi jednego ksiedza ktory placi od kazdej poslugi.oczywiscie,ze placa ryczaltem.Podaje sie liczbe osob zamieszkujacych dana parafie.Dotyczy to proboszczow.W konkordacie i ustawach okolokonkordatowych takze zostalo zagwarantowane,ze przychody kosciola z jego biznesow sa zwolnione z podatku dochodowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
e3 napisał:
pokaz mi jednego ksiedza ktory placi od kazdej poslugi.oczywiscie,ze placa ryczaltem.Podaje sie liczbe osob zamieszkujacych dana parafie.Dotyczy to proboszczow.W konkordacie i ustawach okolokonkordatowych takze zostalo zagwarantowane,ze przychody kosciola z jego biznesow sa zwolnione z podatku dochodowego
Gościu, jak masz wybór, to wybierasz. I czym jesteś zgorszony? Idź do skarbówki i zapytaj ile płacą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MODLITWA ZA PINIĄDZE JEST SZCZERA,DLACZEGO ZLODZIEJE NIE PŁACĄ PODATKU I OKRADAJĄ PAŃSTWO,GDZIE NIE MA NA SZPITALE, SZKOLY ITD PASOŻYTY OGŁUPIACZE W TYM KRAJU MAJĄ RAJ ...OPDATKOWAĆ WIARĘ ZOBACZYMY ILE BĘDZIE FANATYKOW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w jednej parafii za pogrzeb trzeba zapłacić bagatela 800 zł i to ksiądz mówi wprost nigdy nie słyszałam, żeby powiedział "co łaska" i płatne z góry !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.kingplay.pl/?r=40072 SPRÓBÓJ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja się zastanawiam,po co zmarłemu pokropki,czary mary nad trumną,kadzidła i inne gusła.Otóż jeżli dusza zmarłego idzie po śmierci do piekła,to w dniu pogrzebu (zazwyczaj w 3-cim dniu) dusza się już smaży w ogniu piekielnym.Co więc dadzą nieszczere modły kapłana?Msza żałobna nie mniej niż 500 zł,gregorianki 1500-200 zł,msza w 30 dniu po śmierci (jeśli uda się w dniu pogrzeby zebrać solidną tacę).Co więc pomogą duszy w piekle modły księdza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma to jak cmentarz parafialny ,tam sa wysokie stawki chociaz miejski cmentarz ma juz podobne stawki..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
enia napisał:
w jednej parafii za pogrzeb trzeba zapłacić bagatela 800 zł i to ksiądz mówi wprost nigdy nie słyszałam, żeby powiedział "co łaska" i płatne z góry !
To znaczy,kto ma pieniądze to będzie zbawiony,wszyscy biedni pójdą do piekła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cena za pogrzeb (w październiku) podana przez księdza w Parafii pw.Błogosławionego Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej - 1050 zł bez mszy na 30. dzień, 1120 zł z mszą na 30. dzień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A KTO WAM KAŻE IŚĆ DO KSIĘDZA ABY KOGO POCHOWAĆ!!!! JAK WAM KTOŚ BLISKI UMRZE TO POD ŚCIANĘ I SPOKÓJ I BEZ PIENIĘDZY!!!! ALBO IDŹCIE DO URBANA TO WAM ZA DARMO ODPRAWI!!!! A TAK PISZECIE BREDNIE!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lektor napisał:
Kolego, czytaj, kto to napisał. Ja nikogo nie nazwałem de***em. A zawsze się wkurza ten, który ma podwójne życie i zasady w zależności od sytuacji. Innych by naprawiał, bo niestety sumienie wyrzuca podwójną moralność. I nie módl sie na pokaz. Zwalniam Cię jako katolik. Nie chcę być w tej wspólnocie co Ty. Nie odpowiada mi towarzystwo "letnich" i dwulicowców.
Oj sory no zgadza się to lubelak a nie lektor ale ja będę napominał kogoś kto uważa się za tercjana o nie on sam wie co złego czyni a czyni i to bliżniemu swemu człowiek którego miałem za autorytet ale się pomyliłem. Sory zle przeczytałem a księdza z powołenia znałem dwóch Jan Paweł 2 i S.P.Alfred Bała z Łapiennika a reszta to biznesmeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W parafii św.Mikołaja w Zakrzówku za ślub płaci się 500 zł,organiście 200 a kościelnemu około 150 zł razem daje to kwotę 850 zł,za pogrzeb natomiast trzeba zapłacić około 600-800 zł.Nie są to małe kwoty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja w kościele w Szerokim w listopadzie za pogrzeb płaciłam 600 zł i to ksiądz powiedział taka kwotę oprócz tego za możliwośc pochowania na cmentarzu przy ulicy Unickiej 950 zł a za grób 1,5 roku temu zapłacilismy 7000zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czym dalej od Lublina tym drożej (mały przeró w Żółkiewce ksiądz bierze 800 + 300 organista. Tłumaczy się że to nie drogo, a i tak rodzina weźmie zasiłek pogrzebowy, więc nie ma pronlemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy organista i kościelny płacą podatek... Napiszcie co o tym sądzicie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alfik napisał:
BZDURA !!!!!!! JA DAŁEM CO ŁASKA ZA ŚLUB I KSIĄDZ WZIĄŁ. bzdurą jest pisanie że księża ustalają stawki. jesli nie chcesz to nie dajesz. za pogrzeb też dałem tyle co chciałem i bzdurą jest że muszę płacić tyle ile ksiądz chce !!! redaktorki czemu ma służyc ten artykuł??? żeby tylko więcej ludzi wygadywało głupoty na księży ??? WIDAć SAMI CHYBA ATEIŚCI W TEJ GAZECIE PRACUJĄ !!!
..... Nie dziw się klego..."Sztandar Ludu" jest ciągle podtrzymywany przez miernoty dziennikarskie w "Dz.W." Na temat takiego dziennikarstwa wyraził się kiedyś Dorn; Ś C I E R W O J A D Y !!! - nic dodać nic ująć....i chociaż nie jestem "zwolennikiem" Dorna, to podpisuję się obydwoma rękami ))))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Apostata napisał:
Powinni ustalić opłatę za apostazję to przynajmniej z chęcią by to robili. Uczestniczyć i płacić w tych ich durnych "obrzędach" to trzeba mieć coś z psychiką. Ja też mogę ubrać się w kieckę i będę Wam kazać płacić za "bilet do nieba" i nazywać się np. Matką i co? Jak mnie wtedy nazwiecie? Tak?!!! To dlaczego ich tak nie nazywacie tylko padacie przed nimi na kolana z kasą w zębach?!, obłudnie sądząc że kilka groszy załatwi wszystko - smutaski naiwniaki.
...oj Apostato, Apostato żal mi ciebie..Jeszcze sobie przypomnisz jak sie kolana zginają i gdzie jest Kościół... Mówię to dlatego że w Tobie aż kipi od złości, a to znaczy że już teraz zdajesz sobie sprawę, że jest z tobą coś nie tak... i tylko trzeba czasu jak to w tobie pierdyknie...i wtedy będziesz miał dwie drogi do wyboru; Albo sobie "strzelisz w łeb", albo wrócisz do Boga. Życzę ci tego drugiego... Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pogrzeb 300? Gdzie? Trzy lata temu płaciłem 900. W tym opłaty za organistę, jakieś bramy itp. Grabarzowi musiałem oddzielnie 300 zapłacić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~nemo~ napisał:
Nie chodziło mi o czyjeś przekonania, ale raczej o sposób ich przekazywania. Wszak większość wypowiedzi zieje nienawiścią i pogardą dla drugiej strony (niezależnie której). Żal mi po prostu ludzi którzy innymi gardzą i zieją do nich nienawiścią, jesli tylko maja inne przekonania.
I to jest wreszcie jeden normalny głos w tym kuble pomyj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wali mnie to, precz z watykański okupantem !!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...